Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Yu-Gi-Oh!, Władca Pierścieni i inne karcianki czyli TCG

59 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2008 o 22:05, Lord Illidan napisał:

Masz racje żeby grać na turniejach trzeba wyłożyć kupę kasy na karty, osobiście się z
tobą zgadzam zę turnieje są dla tych co na to stać( dlatego ja nie gram na turniejach)
ale zbierać i grać towarzysko może każdy.

Ja kiedyś grałem towarzysko, ale przestałem bo już inni moi koledzy nie grają. Ale dziś sobie pomyślałem, że ( mi ) na 7 bosterów zdarza się taka karta, którą można opylić za 40zł Może więcej. Miałem czarną kartę za 2 landy, wyjmuję legendarną kreaturę od razu do gry! Wymieniłem się z kimś na jakiś niepotrzebny artefakt :( A koledze na 1 kupiony boster trafiła się karta "Destoryed all creatures" Więc moje 7 bosterów wynosiło mnie około 40zł Nawet tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No masz racje nie raz trafi sie karta dużo warta, ja osobiście parę takich posiadam(mam też 2 lub 3 legendarne creatury z Magica). I jeszcze jedno niektóre karty są dużo więcej warte niż 40zł popatrz sobie na aukcje internetowe, niektóre chodzą po 350zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 12:38, Lord Illidan napisał:

No masz racje nie raz trafi sie karta dużo warta, ja osobiście parę takich posiadam(mam
też 2 lub 3 legendarne creatury z Magica). I jeszcze jedno niektóre karty są dużo więcej
warte niż 40zł popatrz sobie na aukcje internetowe, niektóre chodzą po 350zł.

Jak bym był bogaty to bym grał. Dokupił bym sobie czarną talię, a z czerwonych bym zrezygnował. Choć bardzo lubię czary zabierające życie. Może jak w przyszłości będę zarabiał 2000zł to pozwolę poświęcić 100zł miesięcznie na Magice.

Ktoś widział latającą zieloną kreaturę? One chyba nie latają jako jedyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 18:46, m-kirpluk napisał:

Ja mam duele (300-350) i mam pytanie: czy @#%^&* w Warszawie są organizowane jakiekolwiek
turnieje?



Turnieje tylko w jakiej grze? DuelMaster?


Jak ropoznać czy karta jest oryginalna? To ta warstwa hologramowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2008 o 19:13, arti95 napisał:

Turnieje tylko w jakiej grze? DuelMaster?

Tak. DM.

Dnia 25.08.2008 o 19:13, arti95 napisał:

Jak ropoznać czy karta jest oryginalna? To ta warstwa hologramowa?

EEE, jest wiele czynników. najprościej zauważyć po piśmie. Połóż obok siebie oryginał i podróbę i sam "zauważ różnice".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Turniej w DM to rzadkość odkąd są już nie produkowane, więcej turniejów jest w YU-GI-OH! Wow TCG i Magica są bardziej popularne na ten czas. Radze ci sie na jakaś z nich przerzucić. a co do różnicy oryginał czy podróba jeśli chcesz mieć pewność że oryginał kupuj w zaufanych sklepach a nie w jakiś bazarach czy zwykłych z zabawkami tam są tylko podróby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 21:28, Lord Illidan napisał:

Turniej w DM to rzadkość


No cóż, będę musiał sam zacząć organizować... Ciekawe czy na allegro dalej piszą że DM to najszybciej rozwijająca się karcianka w Polsce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile bym dostał za zestaw kart Yu-Gi-Oh składający się z:
-ok. 650 kart (w tym kilkadziesiąt holograficznych,nie wiem ile są one warte)
-2 maty do gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 15:37, bobobo napisał:

Ile bym dostał za zestaw kart Yu-Gi-Oh składający się z:
-ok. 650 kart (w tym kilkadziesiąt holograficznych,nie wiem ile są one warte)
-2 maty do gry

Zależy, niektóre karty pojedynczo są warte więcej niż kilkanaście commonów.
Zakładam, że są oryginalne (co wcale nie jest oczywiste, to jedna z najczęściej podrabianych karcianek).

Najlepiej byłoby, gdybyś pochwalił się, jakie to są te "holograficzne".

Wartość może wahać się od 50 do 100 zł, może nawet więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2011 o 15:57, Hellmut napisał:

Zależy, niektóre karty pojedynczo są warte więcej niż kilkanaście commonów.
Zakładam, że są oryginalne (co wcale nie jest oczywiste, to jedna z najczęściej podrabianych
karcianek).

Najlepiej byłoby, gdybyś pochwalił się, jakie to są te "holograficzne".

Wartość może wahać się od 50 do 100 zł, może nawet więcej.


Musze ci niestety powiedzieć o tych kartach,bo mi sie cos z aparatem popsuło. Są to po prostu karty holograficzne takie jak z pokemonami,mam karty holo stare i nowe (tak je nazywam,bo stare już troche mam,a nowe są w stanie nienaruszonym) Jest tam co prawda kilka naście powtórek (oczywiście nie kilkanaście powtórek jednej karty :P),lecz większość kart mam pojedynczych. Aha no i mam jeszcze składaną Exsodię bez prawej lub lewej nogi i oczywiście 2 maty. Ile by takie coś kosztowało? Zaznaczam,że nie które karty mam po prostu zarąbiste ^^(4000 ataku i 4000 obrony :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 16:26, bobobo napisał:

Musze ci niestety powiedzieć o tych kartach,bo mi sie cos z aparatem popsuło. Są to po
prostu karty holograficzne takie jak z pokemonami.

Bardziej mi chodziło o konkretne nazwy (karty pokroju Mirror Force czy Cyber-Steina są warte dużo więcej niż inne).

Dnia 23.01.2011 o 16:26, bobobo napisał:

Aha no i mam jeszcze składaną Exsodię bez prawej lub lewej nogi
i oczywiście 2 maty. Ile by takie coś kosztowało? Zaznaczam,że nie które karty mam po
prostu zarąbiste ^^(4000 ataku i 4000 obrony :D)

Już powiedziałem, może kosztować od 50-100 zł, a bez podania konkretnej listy nie można tego przybliżyć.
To ostatnie trochę mnie zaniepokoiło. Niedużo jest kart o takich parametrach.
http://yugioh.pl/tcg/artykuly/podroby
http://yugioh.wikia.com/wiki/Counterfeit
W tych dwóch linkach pokazane są sposoby odróżniania kart oryginalnych od podrobionych (pierwsze po polsku, uboższe, drugie po angielsku, lepiej zobrazowane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zarąbiście :\ Jakieś 30 % z mojej kolekcji to oryginały,reszta to podróby :\ Czyli gówno za to dostane? Ehhh a ja tyle je zbierałem i myślałem,że dostane za nie przyzwoitą cene tak gdzieś ok. 100 zł :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo to opisałeś. Karty podrobione są warte tyle co nic. Zresztą nawet z oryginalnymi commonami nie dociągnąłbyś do setki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 17:31, Hellmut napisał:

Prawidłowo to opisałeś. Karty podrobione są warte tyle co nic. Zresztą nawet z oryginalnymi
commonami nie dociągnąłbyś do setki.


No to nie wiem co tera zrobić z tymi kartami. Kasa by sie przydała,bo bym chciał zacząć zbierać karty z pokemonami ^^. Musiałbym ewentualnie popytać u kumpla czy nie zechce kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczące kart pokemon: Jak rozpoznać,że jakaś karta to reverse,lvl x? Jest to napisane na karcie?

I czy na początku lepiej kupić zwykły zestaw startowy (60 kart,mata itd.) czy puszeczkę? Od razu mówię,że nie będe miał z kim grać (niestety :\) i nie wiem,co się bardziej opłaca/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować