Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bethesda nie planuje Elder Scrolls 5

43 postów w tym temacie

Czemu tak musi być, żeby wszystkie RPG-i wchodziły w MMO? Elder Scrolls niby teraz mmo, KOTOR i NWN to samo. Nawet o Falloucie w wersji MMO już cośtam słyszałem. Niesamowicie głupia moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żałuję. TES-y złymi grami nie były, jednak w żadnym wypadku nie należały do moich ulubionych. Jeśli zamiast kontynuacji Bethesda ma zamiar stworzyć zupełnie inny, duży i porządny produkt, to jestem jak najbardziej za.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już TES IV: Oblivion fabrycznie był spadkiem poziomu serii, trzeba było modować, żeby jakoś w to grać[wywalenie levelscalingu itd]. W sumie cieszę się, że na razie nie pracują nad 5 częścią.
Ciekawe co to za nowy projekt będzie...
Ale jeśli to będzie MMO to... :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ale gdyby tak zrobiono Morrowinda w wersji na 2010/2011 rok to by było super ;) Gra może i już leciwa ale bardzo grywalna, w nowej szacie graficznej i w nowych standardach typu motion capture byłaby hitem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobili by 5 w stylu Morrowind, a nie tego cienkiego Obliviona :) Prowadzenie za pomocą strzałki do celu było strasznie chybionym pomysłem :) Gdzie te szukanie wrót z Morrowinda, które było widać tylko w nocy i wiedzieliśmy tylko tyle, że są na wschodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to od dawna zapowiadany projekt-zagadka na Wii wykorzystujący specjalnie zoptymalizowany pod tą platformę silnik Obliviona (kiedyś był news, że coś takiego jest) wiem, że szanse są niewielkie, ale ostatnio wielu dev''ów się decyduje na robienie gier dla Wii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie jest mi to dość obojętne.Gram sobie czasem w Morrowinda, przede mną Oblivion. Są to moje ulubione gry na PC, ale powątpiewam, że nawet gdyby TES V ujrzało światło dzienne, podzieliłoby los poprzedniczek. Jest jeszcze wiele modów do Morka i Obka, więc zabawy co nie miara.

A co do multi w TES-ie, to jestem za, ale tylko jako dodatek do single playera - jakieśtam zagrywki po LAN-ie, czy kilka serwerów. Robienie z tego całkowitego MMO mija się z celem - tych powstaje coraz więcej, a i tak wystarczyłoby kilka, jak WoW, GuildWars, czy Tibia.

Rozumiem, że masowe online-ówki to kopalnia złota w tej branży, ale producenci gier powinni także myśleć o naszych uczuciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie pracują... biorąc pod uwagę jak dobrze się sprzedawały dotychczasowe części (a zwłaszcza "trójka" i "czwórka") oraz to ile zarobili na Fallout 3 (i tych dziwnych DLC do niego) to na pewno wydadzą piątą część tej świetnej serii.

Mam jedynie nadzieję, że nie będzie to MMO (choć biorąc pod uwagę ilość dostępnych ras oraz ciekawy system levelowania, to można by dostać naprawdę ciekawą sieciówkę, ale jak dla mnie to nie byłoby to samo co pełnoprawna część cyklu). Oraz, że akcja ewentualnej "piątki" umieszczona będzie w Black Marsh albo Skyrim (dwie nietypowe prowincje, podobnie jak to miało miejsce w "trójce" - tytułowe Morrowind).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem niechęci ludzi do MMO ( poza tymi, którzy nie lubią płacić za gry ... ). Szczególnie w kontekście serii TES, która wspólnie z serią Ultima położyły podwaliny do sandbox MMO, którego jedynym przedstawicielem była wielka Ultima Online. IMO jedyne zasługujące na uwagę MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 13:51, Festin napisał:

Nie rozumiem niechęci ludzi do MMO ( poza tymi, którzy nie lubią płacić za gry ... ).
Szczególnie w kontekście serii TES, która wspólnie z serią Ultima położyły podwaliny
do sandbox MMO, którego jedynym przedstawicielem była wielka Ultima Online. IMO jedyne
zasługujące na uwagę MMO.


Niechetne sa przewaznie dzieci i ograniczone umysly. Nie potrafa zrozumiec ,ze przyszlosc gier lezy w grach sieciowych i trzeba sie do teg przyzwyczaic. Duze otwarte przestrzenie tetniace zyciem, miasta pelne ludzi a nie npcow ktore wiecznie maja to samo do powiedzenia. Trzeba isc do przodu i liczyc sie z tym,ze teraz w gry bedzie gralo sie w party,fabule bedzie sie przechodzic razem.Mnie juz strasznie nudza gry dla pojedynczego gracza dajmy taki Mass Efect, Oblivion, Fallout3 ludzie pogralem przez moze 4 godzinki i nie chcialo mnie sie wiecej podchodzic, bo wszedzie pustki i czlowiek czuje sie jakby caly swiat wymarl. Toc w tych tytulach az prosi sie by jakis kompan z nami eksplorowal swiat a po drodze napadla nas zgraja innych graczy. Litosci, trzeba klasc coraz wiekszy nacisk na rozwoj MMo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ac22 - skoro tylko ograniczeni umyslowo i dzieci sa przeciw mmo to ty powinienes byc najwiekszym przeciwnikiem tego gatunku. MMO to gry dla ludzi ktorych bawi bezsensowne nabijanie leveli i robienie zadan w rodzaju zabij->przynies i poza rozwojem postaci nie maja one NIC wspolnego z prawdziwym RPG ktore jest nastawione na wciagajaca fabule i klimatyczny swiat, kto gral w klasyki typu planescape ten wie ze czesto kawał suchego tekstu i swietny scenariusz potrafi przyniesc wiecej frajdy niz najlepsza grafika i masa zdolnosci bohatera. Nie gralem jeszcze w mmo ktore wciageloby mnie na dluzej niz 15-20h a mam za sobie wow''a, age of conan, guild wars''a, lineage''a i jeszcze pare tytulow, nie wiem jak mozna podniecac sie kolejnym,bez sensu, nabitym levelem, wykonanym kolejnym blizniaczym zadaniem i znajomosciami zawartymi w wirtualnym swiecie. Dla mnie sprawa jest prosta, jezeli chce spotkac znajomych umawiam sie z nimi na piwo albo kregle, jak chce z nimi pograc wlaczamy sobie np L4D, RE5 albo NBA2k9 a jak chce pograc w gre ktora wciagnie mnie na dobre swoim scenariuszem i klimatem odpalam Morrowina albo Mafie. Zrobienie z kolejnego TES''a MMO to bedzie zwykle wykastrowanie tej swietnej serii, to stalo sie z wysmienitym KOTOR''em, zbeszczescic chca jeszcze TES''a- ja mowie temu NIE. Kolejna firma wyczula latwa kase ktora mozna wycisnac od pryszczatych 12latkow, a graczy ktorzy do tej pory kupowali ich produkty chce najzwyczajniej olac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 15:00, jac22 napisał:

Niechetne sa przewaznie dzieci i ograniczone umysly.

Albo ludzie, ktorzy grali w dosc MMO, zeby wyrobic sobie o nich opinie.
DERP.

>Nie potrafa zrozumiec ,ze przyszlosc

Dnia 16.08.2009 o 15:00, jac22 napisał:

gier lezy w grach sieciowych i trzeba sie do teg przyzwyczaic.

Oh, mamy wielkiego wizjonera ;) Szkoda, ze ilosc gier stricte sieciowych nie popiera twojej tezy.

Dnia 16.08.2009 o 15:00, jac22 napisał:

Duze otwarte przestrzenie
tetniace zyciem, miasta pelne ludzi a nie npcow ktore wiecznie maja to samo do powiedzenia.

Zief. Bylo. Ultima Online. I co z tego?

Dnia 16.08.2009 o 15:00, jac22 napisał:

Trzeba isc do przodu i liczyc sie z tym,ze teraz w gry bedzie gralo sie w party,fabule
bedzie sie przechodzic razem.

Bo? Bo ty tak mowisz? Pobozne zyczonka? Ja jakos nie zycze sobie przechodzic fabuly jakiejs gierki z idiotycznymi 12sto latkami i innymi debilami. Z toba tez nie chce. Chce przechodzic fabule sam.
>Mnie juz strasznie nudza gry dla pojedynczego gracza dajmy

Dnia 16.08.2009 o 15:00, jac22 napisał:

taki Mass Efect, Oblivion, Fallout3 ludzie pogralem przez moze 4 godzinki i nie chcialo
mnie sie wiecej podchodzic, bo wszedzie pustki i czlowiek czuje sie jakby caly swiat
wymarl. Toc w tych tytulach az prosi sie by jakis kompan z nami eksplorowal swiat a po
drodze napadla nas zgraja innych graczy. Litosci, trzeba klasc coraz wiekszy nacisk na
rozwoj MMo.


Ojej, a moze to problem TYCH konkretnych gier? Wziales sobie lolbliviona, mass errect i failouta 3, 3 najbardziej przehypowane "rpgi" ostatnich lat i dziwisz sie, ze wieje nuda?
Jakbym gral tylko w gry, ktore wszystkie pisemka oceniaja na 9/10, 10/10 i ktore wygrywaja rozne durne nagrody dawane przez rownie durnych pismakow, ktorzy o grach nie maja pojecia tez pewnie bym sie nudzil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka,że gry MMO po pewnym czasie nudzą - nawet jesli dany tytuł mi się spodoba / tak jak Age of Conan / to dochodzimy do kolejnej bolączki tego gatunku: nie mam zamiaru wydawać sporej kasy na grę,żeby później musieć płacić za przyjemność grania w nią,wolę kupić grę,która zapewni mi ograniczoną czasowo,ale satysfakcjonującą i ciekawą grę w singlu,niż płacić za grę w MMO.

A co do serii TES: w Morovinda trochę grywałem,ale wtedy mój komp nie nadążał za tą grą ;),w Obliviona gram od czasu do czasu - gra jest fajna,ale mnie wkurza to,że jest tak mało do roboty na gościńcach,podczas wędrówek,bo ja nie lubię się przenosić automatycznie do wybranej lokacji tylko lubię udawać się tam osobiście,podziwiając otoczenie,szkoda tylko,ze te wędrówki zapewniają tylko walory wizualne,a stanowczo zbyt mało akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować