Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

LAN to historia - twierdzi Blizzard

49 postów w tym temacie

Dnia 17.08.2009 o 13:44, maniekk napisał:

Kasa, kasa, kasa...


Idź do pracodawcy i powiedz mu, że od dziś harujesz za darmo. Nie rób z siebie głupca, nikt nie będzie tworzył gier za miliony dolarów przez całe lata, by pan maniekk z forum gram.pl mógł sobie zagrać za darmo.

Dnia 17.08.2009 o 13:44, maniekk napisał:

A wszystko to ładnie łączy się z plotkami o częściowo płatnym battle necie.....


Jeśli wprowadzą opłaty za elementy pokroju zmiana nicka, kwiatuszki z Azeroth wyświetlane w twoim profilu etc. - to ich sprawa, nikt nie zmusza cię, by wydawać na to pieniądze. Trzon Battle.netu ma pozostać darmowy.

Jedyne, co mnie denerwuje to fakt, że podczas instalacji konieczne będzie połączenie z internetem. Czemu ma to służyć, skoro przy uruchamianiu gry takiego wymogu już nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dnia 17.08.2009 o 14:18, Principes napisał:

Kasa, kasa, kasa...

Idź do pracodawcy i powiedz mu, że od dziś harujesz za darmo. Nie rób z siebie głupca,
nikt nie będzie tworzył gier za miliony dolarów przez całe lata, by pan maniekk z forum
gram.pl mógł sobie zagrać za darmo.


Po pierwsze nigdzie nie napisałem, że chcę grać za darmo ;) po drugie rozumiem chęć zarobku, ale nie każdym kosztem zgodnie z regułą "bo i tak kupią".
Regułę tą już wykorzystuje EA i ich Simsy w milionie dodatków. ;)

Dnia 17.08.2009 o 14:18, Principes napisał:

> A wszystko to ładnie łączy się z plotkami o częściowo płatnym battle necie.....

Jeśli wprowadzą opłaty za elementy pokroju zmiana nicka, kwiatuszki z Azeroth wyświetlane
w twoim profilu etc. - to ich sprawa, nikt nie zmusza cię, by wydawać na to pieniądze.
Trzon Battle.netu ma pozostać darmowy.


Poczekamy, zobaczymy. Już ktoś z ActiBlizza stwierdził, że gry są za tanie i powinny być droższe. ;)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 13:00, KeeLee napisał:

Zamieć poprostu wierzy że są nie pokonani na rynku ostatnio natknołem się na S2 w empiku
preorder 169 zł za taką cene to gra powinna posiadać wszystko nawet lan + wszystkie rasy
oni poprostu żerować na nas chcą z blizza robi się poprostu kolejny EA który posiada
tytuły gier który wszyscy znają i robią wszystko pod pieniądze.
Wstydzili by się i czemu uważa że lan wypadnie z rynku co może WIFI zastąpi przecieć
to pracuje w ten sam sposób więc nierozumiem żadnego argumentu który on użył.

Z tą ceną, to przesadzasz. Na zachodzie pewnie musiałbyś za to dać z 50 euro, albo więcej, a to by było ponad 200zł. Ponadto nie porównuj gier Blizza do shitu EA. Blizzard robi bardzo dobre gry, długie, dopracowane, pozbawione większych błędów (piszę większych, bo wiadomo, że jakieś małe niedoróbki się zawsze mogą pojawić "w praniu") i uważam, że za to w pełni te 170zł im się należy. Co innego, gdy EA robi szajs pokroju NFS Undercover i żąda za to 140zł, albo lepiej: Harry Potter najnowszy - ja bym za niego 50zł nie dał, a oni chcą 140, to jest robienie gier dla kasy. Natomiast Blizza gry są świetne i co prawda SC2 nie kupię, bo nie lubię RTSów za bardzo, to jednak jeśli Diablo III będzie tyle kosztować to i tak wezmę w ciemno.

Co do LAN, to się nie wypowiem, ale pewnie na nowym BN będzie się dało normalnie stworzyć prywatną grę, więc w czym tu problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jedenj storny rozumiem decyzję Zamieci ale klimat LANparty gdzie zbiera się 8 osób i nie trzeba używać badziewia w stylu TS''a czy czegoś podobnego to coś czego mi będzie brakować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 14:38, maniekk napisał:

Po pierwsze nigdzie nie napisałem, że chcę grać za darmo ;) po drugie rozumiem chęć zarobku,
ale nie każdym kosztem zgodnie z regułą "bo i tak kupią".


W porządku, ale twoje stwierdzenie dotyczące "kasy" było troszkę... naiwne. Brak wsparcia dla LAN-u uważam za zasadny - pogódźmy się z tym, że w dzisiejszych czasach oznaczałoby ono otwarcie piratom drzwi na oścież. Po prostu szanowna brać growa ciągle podcina gałąź, na której siedzi, ale udaje oburzonych świętoszków.

Dnia 17.08.2009 o 14:38, maniekk napisał:

> Jeśli wprowadzą opłaty za elementy pokroju zmiana nicka, kwiatuszki z Azeroth wyświetlane

> w twoim profilu etc. - to ich sprawa, nikt nie zmusza cię, by wydawać na to pieniądze.

> Trzon Battle.netu ma pozostać darmowy.

Poczekamy, zobaczymy.


Wprowadzenie abonamentu byłoby strzałem w stopę. Pardo sam to przyznał.

Dnia 17.08.2009 o 14:38, maniekk napisał:

Już ktoś z ActiBlizza stwierdził, że gry są za tanie i powinny
być droższe. ;)


Jeśli Modern Warfare 2 sprzeda się w zawrotnej liczbie egzemplarzy (swoisty eksperyment) - gwarantuję, że doczekamy się wyższych cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czy to takie wyelkie wyzwanie dla programistow zeby umiescic tego lana? czy mulieliby dodatkowe setki mega zuzyc na plycie :| dziwne bo chyba nic by im sie nie stalo jakby dali tego lana i w ten sposob uszczesliwili dodatkowych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 15:58, EmperorKaligula napisał:

zgadzam sie w czasach gdy internet mozna miec w kazdym miejscu na ziemi lan to przezytek

Ty chyba nie jesteś z Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2009 o 14:41, mcnitrox napisał:

Z tą ceną, to przesadzasz. Na zachodzie pewnie musiałbyś za to dać z 50 euro, albo więcej,
a to by było ponad 200zł.

..uj mnie zachód, to jest Polska, nie zarabiamy w euro, przedziały cenowe są inne. To jest kwestia partactwa dystrybutora który idzie na każde, nawet najbardziej absurdalne warunki już od kilku lat, a nie tego że im się nalezy i że gdzieś tam jest inaczej. Pozostali jakoś potrafią, tylko LEM nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 16:11, hans_olo napisał:

> zgadzam sie w czasach gdy internet mozna miec w kazdym miejscu na ziemi lan to przezytek

Ty chyba nie jesteś z Polski.


Masa osób odgraża się, że grę spiraci (ot, pretekst się znalazł) za brak wsparcia dla LANu. Gdzie mieszkają? W Polsce. Ciekawe, iż internet z powodzeniem służy im do pobierania kopii "oryginalnych inaczej" marki Verbatim, ale OCZYWIŚCIE biedactwa bez LAN nie będą w stanie zagrać w tryb multiplayer. Jakie to wzruszające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 17:30, Principes napisał:

Masa osób odgraża się, że grę spiraci (ot, pretekst się znalazł) za brak wsparcia dla
LANu. Gdzie mieszkają? W Polsce. Ciekawe, iż internet z powodzeniem służy im do pobierania
kopii "oryginalnych inaczej" marki Verbatim, ale OCZYWIŚCIE biedactwa bez LAN nie będą
w stanie zagrać w tryb multiplayer. Jakie to wzruszające.

Wzruszające to są wasze wspaniałe szarże w obronie Blizzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 17:48, L33T napisał:

Stałeś Ty kiedyś obok netu bezprzewodowego? Jak będziesz miał szcżęście, to może dostaniesz więcej niż 1 kBps. Z resztą co to ma do rzeczy? Gdybym lepiej Cię znał, moze przesłałbym Ci linka do galerii z moich LAN party. To tak jak z woodstockiem - nie uwierzysz póki nie pojedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O.o 1kbs ? Przepraszam od kiedy tak wolno ? Ostatnio znajomy załatwił mi właśnie modem od Orange i jakoś w WoW-a gram spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 18:00, L33T napisał:

O.o 1kbs ? Przepraszam od kiedy tak wolno ? Ostatnio znajomy załatwił mi właśnie modem
od Orange i jakoś w WoW-a gram spokojnie.

Nie kb tylko kB i można najwyzej powiedzieć, że masz szczęście - małe zajęcie lokalnego transceivera. Do tego dołącz problemy z zasięgiem poza miastem i cała teoria z ogólną dostępnością internetu pada jak mucha. Z resztą nadal pytam co to ma do rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 14:18, Principes napisał:

...
Jedyne, co mnie denerwuje to fakt, że podczas instalacji konieczne będzie połączenie
z internetem. Czemu ma to służyć, skoro przy uruchamianiu gry takiego wymogu już nie
ma?


Po mojemu jest to ruch w walce z drugim największym, obok piratów, wrogiem wydawców gier - rynkiem wtórnym. Pierwszy krok Blizz już uczynił ("licencje elektroniczne", gry zarejestrowanej w sklepie online Blizzarda nie wyrejestrujesz - musiałbyś sprzedać ją razem z kontem, które w tym momencie jest powiązane m. in. z kontem na forum BN), teraz zaś najwyraźniej czas na kolejny (obstawiam, że to będzie jakaś rejestracja/aktywacja). I tak lepsze to, niż to, co EA zamierza zaserwować w C&C4 (nie znaczy to, że pochwalam takie zabiegi - dla mnie traktowanie klienta jako potencjalnego złodzieja jest zwyczajnie chore).

Z tego co widzę, to Blizzard robi co może, by moje raczej letnie zainteresowanie SCII jeszcze ostudzić. Trudno, jeśli demo pojawi się przed premierą gry (byłby to pierwszy taki przypadek od WII :)), to je "obczaję" i podejmę ostateczną decyzję a jeśli nie - jak SCII nie kupię w wydaniu premierowym, to na pewno świat się nie skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phi - co z tego :D Pogooglujcie sobie nt. Red Alert 3 LAN Coop i Mercenaries 2 Server Emulator - mam na myśli to, że fani przy użyciu pliku hosts potrafią sprawić, że w przypadku RA 3 - można grać w kampanię w kooperacji bez podłączenia do EA Servers, a w przypadku Mercenaries można emulować serwer EA. Z pewnością do Starcraft 2 też takie coś powstanie, zostaje jeszcze Hamachi oraz Garena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 16:11, hans_olo napisał:

Ty chyba nie jesteś z Polski.


co za roznica ? u nas w kraju tez jest bezprzewodowy internet na przyzwoitym poziomie. To co wymyslasz wyzej to nielicznie wyjatki, uzywalem bezprzewodowego neta w lapku i transfer w normie, polaczenie tez - bajki panie opowiadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować