Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

LAN to historia - twierdzi Blizzard

49 postów w tym temacie

Dnia 17.08.2009 o 19:40, EmperorKaligula napisał:

co za roznica ? u nas w kraju tez jest bezprzewodowy internet na przyzwoitym poziomie.
To co wymyslasz wyzej to nielicznie wyjatki, uzywalem bezprzewodowego neta w lapku i
transfer w normie, polaczenie tez - bajki panie opowiadasz.

Wyjątki? Z 5 osób majacych internet w sieci komórkowej, które znam, tylko jedna może jeszcze przeglądać www poza rozmowami gg. Znam też trzy osoby, które pracowały w call center play i orange, prawie połowa telefonów dotyczy problemów z transferem (ciekawostka - około 10% to kiepscy podrywacze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie wydaje mi się aby na WCG, HLC i masie innych conventów gdzie lecą naprawdę ładne nagrody grali przez NET''a, to samo masa undergroundowych turniejów w kafejkach itd itp, w dużej mierze to utrudni e-gaming jako taki dla SC''a...

Hans, wtf to że mieszkasz w wschodniej afryce to mnie dosyć mało obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 19:58, FranTheMan napisał:

Hans, wtf to że mieszkasz w wschodniej afryce to mnie dosyć mało obchodzi.

Poznań. Różnica polega na tym, że nie jestem zapatrzony w siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIE WCALE TYLKO PRÓBUJESZ NAM UDOWODNIĆ TO ŻE WIFI NIE DZIAŁA MIMO ŻE W KOTLINIE KŁODZKIEJ MIAŁEM 9 MB Z WDZIĘCZNEGO OŚRODKA MIESZKO2 przez Wifi. Dziękuje za uwagę i przepraszam za offtop, dalej nie będę ciągnął tego bezsensownego offtopu bo jest ponad mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 20:00, hans_olo napisał:

> Hans, wtf to że mieszkasz w wschodniej afryce to mnie dosyć mało obchodzi.
Poznań. Różnica polega na tym, że nie jestem zapatrzony w siebie.


WTF, w mojej 70 tysięcznej "wsi" najgorszy dostępny WiFi to 2mb i to za śmieszną cenę 30 zł/mc, a na większości osiedli udostępniają nawet 10 megowe łącza bezprzewodowe.. Nawet w szkole mojej jest hotspot 2mb, tak samo, jak na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 20:04, kr0pek napisał:

WTF, w mojej 70 tysięcznej "wsi" najgorszy dostępny WiFi to 2mb i to za śmieszną cenę
30 zł/mc, a na większości osiedli udostępniają nawet 10 megowe łącza bezprzewodowe..
Nawet w szkole mojej jest hotspot 2mb, tak samo, jak na rynku.

Ludzie i ludziska - a odróżniamy Wifi od GSM? I czy masz publiczne IP?
I nadal nikt mi nie odpowiedział - co z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 19:45, hans_olo napisał:

Wyjątki? Z 5 osób majacych internet w sieci komórkowej, które znam, tylko jedna może
jeszcze przeglądać www poza rozmowami gg. Znam też trzy osoby, które pracowały w call
center play i orange, prawie połowa telefonów dotyczy problemów z transferem (ciekawostka
- około 10% to kiepscy podrywacze).


maja nie fart ;) lan to przezytek - to fakt, znam ludzi ktorzy nie narzekaja na polaczenia - no i patrz na wpisy nad moim postem ;) to ze gdzies sa problemy nie znaczy ze sa one wszedzie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@hans_olo

Może po prostu kup sobie telefon/modem z obsługą 3G/3G+ i wyjdź z tej swojej piwnicy?
Gdziekolwiek bym się nie udał ze swoim laptopem z kartą SIM zamontowaną w nim, mam neta i mogę spokojnie grać w MMORPG, itd.. z FPS''ami jest trochę gorzej, ale tutaj mówimy o RTS''ie, w którym ping jest dobry, nawet na jakimś zadupiu w polsce.
Korzystam z neta przez GSM od około 6 lat i choć na początku było ciężko, wraz z rozbudową HSDPA i 3G wszystko się zmieniło i transfery/timingi są całkiem niezłe.

Poza tym - nawet w największych zadupiach w polsce możesz już mieć łącze 256kB/s, jak nie 1Mbps, więc nie ma problemu z tym. Jeśli jakiś dzieciak na wsi ma komputer, który obsłuży Starcraft''a, to napewno ma też łącze internetowe!

Co do braku opcji LAN - Na turniejach typu WCG organizatorzy bez najmniejszego problemu mogą zoragnizować łącze internetowe tak, aby każdy mógł się zalogować i zagrać z super pingiem, więc w czym, cholera, problem?
Przynajmniej złodzieje sobie nie pograją z kolegą (... przynajmniej Blizz im tego nie ułatwi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować