Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox 360 psuje się na potęgę!

49 postów w tym temacie

Mam Xboxa od... zeszłych świąt Bożego Narodzenia i sprawuje się znakomicie. W kwestii RROD nie wypowiadam się - mam go zbyt krótko. Jednakże...kiedy X360 wyszedł na świat a kiedy PS3? Trochę czasu jest. Nawet jeśli jest ciągle aktualizowany i ulepszany to PS3 wyszło znacznie później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Xbox''a ponad półtora roku, bardzo dużo z niego wyciskam, czasem nawet 9 godz. dziennie chodzi bo ,a to koledzy wpadną, siostra gra, mi się nudzi, film nowy obejrzeć. Ale żadnych poważniejszych awarii nie miał, przez cały ten czas zawiesił się tylko dwa razy, nigdy się nie ciął. A co tam u innych użytkowników???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kika dni temu mój klocek obchodził swój roczek :) nie miałem z nim jeszcze żadnych problemów znam 3 braci którzy zakupili 2 xboxy i oba wylądowały w serwisie z powodu RRODa. A z drugiej strony sąjeszcze 3 osoby, które z nimi problemów nie miały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze "O ile na powrót PlayStation 3 i Wii trzeba czekać około tygodnia, tak serwisowi Microsoftu podobna operacja zajmuje niemal miesiąc." To wcale nie jest prawda trzeba mieć do tego wyjątkowe "szczęście", żeby czekać miesiąc większość napraw (w większości wymian) trwa tydzień czasami 2, a maksymalny czas to 3 tygodnie. Mi konsola przyszła z serwisu równo po tygodniu wymieniona na nową. Po drugie jak na kilku tysiącach mogli wyliczyć taką liczbę procentową to jest nie realne pewnie z tych 38 milionów Xboxów na świecie badane kilka tysięcy miało właśnie konsole z 2005-2006r. Po 3 serwis wg mnie nie jest tu uczciwy z tymi badaniami. Po czwarte inne serwisy podają, że padniętych konsol jest od 10 do 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam obie konsole to głownie gram na ps3, jest cichy i dlatego, grafika podobna w większości gier i znacznej różnicy nie ma, ale jakoś wole ps3, xboxa też katowałem ostro i padł, ale nie prawda jest że czeka się na nową konsolę miesiąc, czekałem góra 1,5 tygodnia ale to też dlatego że weekend majowy był, zarejestrowałem konsolę, dostałem mailem list przewozowy dostałem odpowiedz że konsola została naprawiona, a rzeczywistości wymieniona na nową, i dziękuję Ms za tak dobry serwis bo chyba tylko to mają udane w swoim życiorysie

ps - przypomniało mi się udany jeszcze był MS DOS 6.22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój xbox jest już 4 miesiące po 3 letniej gwarancji, kupywany był gdy gwarancja obejmowała tylko 2 lata, przez ten cały czas jest niezawodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już trzeciego Xboksa, czyli mam za sobą dwie wymiany sprzętu. Obie w czasie krótszym niż dwa tygodnie od momentu "padu" do odebrania od kuriera nowego egzemplarza. Nie mam powodów do narzekań. "Nowe" konsole, które dostałem nie były nowe, tylko naprawiane (są to konsole z pierwszej serii, tak samo jak mój pierwszy egzemplarz), więc pewnie ta którą mam też kiedyś padnie. Jakoś się tym specjalnie nie przejmuję, bo serwis MS jest bez zarzutów. Po wymianie konsoli odnawiają gwarancję na ROD, więc spoko.

Paradoksalnie najdłużej działał mi pierwszy egzemplarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że tak się spytam na cholerę wywołujecie następną wojenkę fanboyów? I to z użyciem czego? Statystyk. A te wiadomo - nic nie warte. Chyba że przyjąć że statystycznie - ja oraz stół obok mnie - mamy po trzy nogi. Sheez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam X360 od prawie 3 lat i działa świetnie, z konsolami Nintendo też nigdy nie miałem najmniejszych problemów, jedynie Sony napsuło mi nerwów przy PSOne, ale już z PSTwo i PSP jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój X360 chodzi średnio 3-4h dziennie (piszę tak, bo są dni, że w ogóle nie gram, ale bywały też takie, że grałem prawie 10h) i nie mam żadnych problemów. Kupiłem go w czerwcu zeszłego roku, więc ma już ponad roczek i najmniejszych problemów nie miałem. Swoją drogą, jak już ktoś tu wspomniał, ciekawe jak na 5 tysiącach wyszło im 54%, podczas gdy najnowsze wersje mają znacznie mniejszą awaryjność. Pewnie badali konsole z 2006 roku. Statystycznie 90% statystyk jest wyssanych z palca i na tym zakończmy. Po co wywoływać kolejne wojenki, jakby w głównym wątku konsol było ich mało.

P.S.: Obrazek z newsa powinien zostać wrzucony na demotywatory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam swojego Premiuma 20GB od 8 marca 2007r po roku miałem ROD''a wysłałem do serwisu do Czech po trzech tygodniach przysłali i działa do dziś bez zarzutu. No faktem jest to, że mniej się grzeje gdyż instaluję gry na HDD ale naprawili ładnie więc i tak jestem przy X360. Niby ostatnie Jasper''y są bezawaryjne ale nie wiem tego na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac nie mam xboxa, ale moj ps3 od 7 miesiecy chodzi swietnie, biorac pod uwage ze chodzi czasami mo 20-40h bez wylaczania, a zdarza sie to czesto, wiec nie tak zle, chociaz, moj kolega mial xboxa i padl mu dosc szybko wiec, raczej do kupna xboxa mnie juz nie przekona zadna gra czy gadzet. To taki maly offtop z mojej strony, co do statystyk to watpie zeby az tyle xboxow sie psulo, moze i konsola marna(moja opinia, prosze nie pisac ze jestem fanboyem, kwestia gustu i tyle) ale gdyby naprawde 54% xklocow szlo do serwisu, nie bylby tak popularny niee?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"O ile na powrót PlayStation 3 i Wii trzeba czekać około tygodnia, tak serwisowi Microsoftu podobna operacja zajmuje niemal miesiąc. " - no jak w serwisie jest więcej konsol to wiadomo że to dłużej zejdzie. Pierwsze Xboksy był awaryjne ale teraz jest coraz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 23:39, SpecShadow napisał:

Że tak się spytam na cholerę wywołujecie następną wojenkę fanboyów? I to z użyciem czego?
Statystyk. A te wiadomo - nic nie warte. Chyba że przyjąć że statystycznie - ja oraz
stół obok mnie - mamy po trzy nogi. Sheez...

O nie, ja proszę o zostawienie statystyki w spokoju. Ona jest niczemu nie winna, jest praktyczna i daje jak najbardziej prawdziwy obraz świata. To ludzie nie umieją jej należycie wykorzystać (co ładnie obrazuje podany przez Ciebie przykłąd ;)) lub naciągają jej użycie do własnych celów (co i tak wiąże się najczęściej z błędnym użyciem lub niepowiedzeniem całej prawdy).
A co do newsa to powiem, że te 54% to są dość mało wiarygodne. Wiem, że przez pierwsze półtora roku Xboxy padał jak muchy (nie ma to jak beta testy na klientach ;)), ale taki procent w ogólności to jednak przesada. No, ale co do tego, że jest najbardziej awaryjna to nie ma wątpliwości ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Badania przeprowadzono na grupie pięciu tysięcy użytkowników konsol z zielonym logo."

Bzdury, ankietę mógł wypełnić każdy. Gdyby rzeczywiście została przeprowadzona oficjalnie przez Microsoft, tylko i wyłącznie wśród użytkowników X360, mogłaby być bardziej wiarygodna.

Kolejną bzdurą jest oczekiwanie na ''powrót'' konsoli z serwisu, co zajmuje nie ok. miesiąca, a około tygodnia. Statystyka ''wadliwości'' X360 nie jest w żaden sposób obiektywna (a w taki sposób jest przez wszystkich odbierana), w ankiecie z pewnością nie brali udziału tylko i wyłącznie posiadacze tejże platformy. Zależnie od swoich upodobań dany osobnik mógł odznaczyć ''ptaszkiem'' opcję, która działałaby na niekorzyść dla innej platformy - tak, i takich fanatyków nie brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować