Zaloguj się, aby obserwować  
Ryan-Kam

Silent Hunter V - Temat Ogólny

33 postów w tym temacie

Jak już zauważyliście została zapowiedziana nowa gra z serii SH. Tym razem, ponownie będziemy walczyli na Atlantyku i Morzu Śródziemnym. Filmik nowego Sh5 jest tutaj:

http://silent-hunter.uk.ubi.com/silent-hunter-5/

Jak dla mnie pozycja obowiązkowa, po zakupie nowego kompa. Ciekawe jak dokładnie będzie odwzorowane życie na Ubocie i zachowanie załogi :) Ciekawe czy pojawią się sceny rodem z filmu ,,Okręt"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś oprócz mnie też z niecierpliwością czeka na ten tytuł?
Moja przygoda zaczęła się po obejrzeniu w wieku ok 10 lat "Das Boot" i tak pomykałem przez Silent Service na commodorku, poprzez SH 1,2,3. Czwóreczka osobiście mi nie podpasowała (mam, ale nawet nie grałem długo, po prostu jestem zdania, że jak U-booty to już niemieckie i zostaje przy SH3)
Co do piątki wiąże ogromne nadzieje. W końcu będzie można pomykać po okręcie jako kapitan i zaglądać w każdy kąt :D Strasznie mi tego brakowało - wczuć się w życie podwodniaka a nie tylko skakać pomiędzy stanowiskami.
Niestety nie znalazłem jeszcze zbyt wielu info na temat gry. Osobiście bardzo bym chciał by w końcu wprowadzili grafik wacht (nie wiem czy było w czwórce) bo męczyło mnie cały czas te ręczne zmienianie załogi gdy co chwilę się męczyli. Druga sprawa, mam nadzieję, że jak w SH3 będzie możliwość wybrania języka niemieckiego - nic nie psuje tak klimatu jak gadki po angielsku na niemieckiej łodzi.

Pozdrawiam


EDIT: według angielskiego sklepu game.co.uk premiera to 5 marca... 40 days to go ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z powodu zapowiedzi UBI o założeniach SH5 grupa GWX skasowała swój projekt GWX na SH4. Okazało się, że 90% z tego co zamierzano zrobić zamierza również zrobić UBI w nowej wersji gry.
Tak szczęśliwie się stało, że wysokość na jaką podniósł poprzeczkę GWX i inne podobne supermody przemówiła w końcu do twórców gry, że właśnie takiej gry ludzie oczekują.
Czyli, że nie tylko gry jako zabawy, ale oprócz poziomu realizmu również kontekstu epoki, w której jej akcja się toczy i maksymalnej możliwej do uzyskania zgodności historycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy silent będzie potrzebował ciągłego podłączenia do internetu jako zabezpieczenia. Bo nie wiem czy zamawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 04:56, Olamagato napisał:

Z powodu zapowiedzi UBI o założeniach SH5 grupa GWX skasowała swój projekt GWX na SH4.
Okazało się, że 90% z tego co zamierzano zrobić zamierza również zrobić UBI w nowej wersji gry.


Mam wrażenie, że to mogła być przedwczesna decyzja. Po pierwszych zapowiedziach SH5, filmach i wypowiedziach twórców nie jestem takim optymistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 02:54, Volvox napisał:

Mam wrażenie, że to mogła być przedwczesna decyzja. Po pierwszych zapowiedziach SH5,
filmach i wypowiedziach twórców nie jestem takim optymistą.

Oczywiście, że przedwczesna. Pytanie nie brzmi czy GWX 4 mał być utrzymany, ale czy SH5 będzie możliwy do naprawienia. Jeżeli nie, to ta gra już jest trupem. W każdym razie ja nie mam zamiaru być alfatesterem SH5, tak samo jak nie byłem betatesterem SH4 (którego do dzisiaj nie kupiłem ze względu na błędy i fatalne opinie). Jak na razie stare SH3 z GWX wciąż rządzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 07:24, Lucas01 napisał:

Dzięki za info. To gierka odpada.


np. Teraz dochodzi kwestia, czy jednak kupić było nie było wyczekiwaną przez nas grę i odciąć się ze smyczy Ubi, czy całkowicie strzelić focha i olać grę oraz Ubi całkowicie...

http://www.infoaddict.com/ubisofts-new-drm-cracked-in-under-25-hours

Edit:pod mega ciekawym artykułem są jeszcze ciekawsze komentarze, można poczytać co sądzą nasi zagraniczni koledzy gracze o polityce UBISOFTU...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś jak w tej grze akceptować misje? ;/
Jestem po pierwszej, w której nie byłem jeszcze oficjalnym kapitanem. Teraz otrzymałem własnego U-Boota i mam zgłosić się po rozkazy. Robię to, oglądam prezentację tego co muszę zrobić ale nie ma czegokolwiek gdzie mógłbym kliknąć żeby zaakceptować tą misję...
Oprócz tego to gra jest super, tylko wydaje mi się że jak pływam tak bez misji to mało statków coś tam jest ;/
EDIT: Można grać bez łączenia się z internetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 10:08, Tr4c3R napisał:

Powie mi ktoś jak w tej grze akceptować misje? ;/
Jestem po pierwszej, w której nie byłem jeszcze oficjalnym kapitanem. Teraz otrzymałem
własnego U-Boota i mam zgłosić się po rozkazy. Robię to, oglądam prezentację tego co
muszę zrobić ale nie ma czegokolwiek gdzie mógłbym kliknąć żeby zaakceptować tą misję...
Oprócz tego to gra jest super, tylko wydaje mi się że jak pływam tak bez misji to mało
statków coś tam jest ;/
EDIT: Można grać bez łączenia się z internetem.


hym... więc w oryginalnym Sh5 nie ma problemów z misjami - niestety zabezbieczenia i wymóg stałego dostępu przez neta powoduje że wersje "pirackie" nie działają w 100% prawidłowo i brak misji do wyboru jest jednym z tego obiawów. (gra pobiera w trakcie gry jakieś tam "dane" itd)
Czy zachęcam do kupna orygianlnej wersji - hymm niby tak ale za kilka m-c jak naprawią bugi - ja jak zwykle kupiłem w dniu premiery i... powiem tyle Sh4 byłem bardziej zawiedziony - Sh5 idealny nie jest ale lepsze to od sh4 w dniu premiery o niebo - chodź sh5 jak dla mnie to zaawansowana beta i nic wiecej - wstyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedzial kolega SCOTT, ze SH5 do idealow nie nalezy. ja nie mowie o bledach ale o tym zeby nie mozna bylo sprawdzic jaka jest glebokosc pod kilem?! no trzymajcie mnie, zeby nie mozna bylo swobodnie prowadzic u-boota za pomoca steru ( tak jak w SH3 i SH 4 ) tylko te strzalki na mapie.
Najlepsze jednak mialem gdy chcialem wlaczyc "cichy naped" na co mi pierwszy odpowiada ze " nie moge wykonac rozkazu"! No co to ma byc? Niesubordynacja?
Dotkne minimalnie dna i kadlub mi sie psuje o kilka procent, a jak walnalem przy 15 wezlach we frachtowiec to nic mi nie bylo... Bez komentarza.
Ja mowie szczerze ze dla grafiki nie warto kupowac tej gry, bo ona nie zastapi klimatu. Chodzenie po ubocie i zwiedzanie zakamarkow bylo fajne przez 1h grania, milo bylo popatrzec na to wszystko ale po dluzszym czasie to nudzi, nie patrzy sie na te detale, i przeskakiwanie z pomieszczenia do pomieszczenia jak to sie robilo w SH3 i SH4 w zupelnosci wystarczalo. Nie mowie juz o tym ze to jest bardziej arcade niz jakis porzadny symulator. W SH3 balem sie wyplywac w morze, a tutaj doslownie sobie latam po wodach i zatapiam kolejno statki, co jest nie do pomyslenia w SH3 przy prawie maxymalnych ustawieniach realizmu ( 82% czy cos takiego ). I jeszcze to ciagle polaczenie z netem- mnie to drazni. Moglbym tak jescze popisac i popisac. Jak wszyscy chyba oczekiwalem produktu skonczonego i godnego polecenia i jak wszyscy chyba sie na nim zawiodlem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag po zagłębieniu się w rozgrywkę - kampania ...

Misje początkowe -
1- zatop u południowych podejść do W.B 100.tys brt - czas do 1.6.1940 r
2- zatop 50.tys brt na wodach przybrzeżnych W.B do 1.6.1940
3 - Blokada Niemiec - zatop 5 okrętów wroga w tym 1 lotniskowiec XD do kwietnia chyba 1940

to są początkowe misje tej gry - tak więc po niespełna roku będziemy mieć ponad 200tys. brt XD no wynik godny as-a asów itd. ale kurde co to ma być shooter ~!!!!!!!!!!!! a to tylko min. wymagania do ukończenia tych misji !!! - samo założenie jest chore jeżeli to ma być symulator itd. to nie bardzo.

Bugi - (wspomnę że gram we wczesnym okresie 1939-1940)
1. wszyscy o tym piszą na innych forach - lotnictwo aliantów nas ignoruje lata sobie tylko - zero stresu :(
2. Eskorta konwojów - tzn, jej całkowity brak - no bez przesady kurde !!
3. Eskorta zespołów bojowych aliantów - jest nawet spora ale co z tego - spokojnie sobie podpłynąłem do pancernika - zatopiłem go i nic nie zrobili - no włączyli szperacze bo noc była - ale nawet kursu nie zmienili - zero przeszukiwań itd.
4. Eskorta - eeee czy ona w ogóle ma jakieś skrypty agresywne czy tylko jest atrapą
5. Pływanie to jedna wielka sielana - XD bah bah i topimy co popadnie XD
6. Znowu eskorta XD - jest sporo patralów składających się z 4-5 niszczycieli - (za dużo - bo co dwa dni wpadam na taki i to praktycznie wszędzie na zachodnich podejściach i to w 1939 roku ) - ale co z tego skoro one tylko pływają - nawet się wystawiłem na ich widok - i tak popłynęli dalej XDDDD - ale !!!! jest mega super bug - czasem bywa tak :
1 niszczyciel nagle się odłącza od pozostałych i płynie gdzieś tam sobie by się wydawało ale ! - nie on płynie w miejsce gdzie przed chwilą jeszcze byliśmy i sobie krąży w koło i ciągle płynie za nami w pewnym oddaleniu i czegoś szuka i nie da się go zgubić XD = serio padłem z wrażenia - kilka dni trwało takie śledzenie mnie - musiałem od nowa save ładować :"(

Niby realistyczny czas ładowania torped itd. - bzdura 2-3 min na tubę to max
Nastawy torped i atak - sam nie wiem co napisać bo albo czegoś nie ogarniam ale coś jest nie tak - na manualnym jeszcze jako tako - nigdy asem przeliczeń nie byłem więc wstrzymam się chodź chodź nie uświadczy się tu takiego menu z kalkulatorem, pokrętłami itd. jak w shIII - mamy za to opcje dialogowe - ustawień).
Ale ten niby automatyczny jest - dziwny np: w III był oficer - wyznaczało mu się cel - on identyfikował go i wprowadzał dane do kalkulatora - w 5 jest tak -
wyznaczam cel - blokuje - i dostaje info od oficera - cel jest nie zidentyfikowany bla bla i nic ale !! i zero danych o typie statku , prędkości odległości (można na mapie zaznaczyć cel i dane się wyświetlą) - ale na tej nowe mapce pojawiają się jakieś cyferki i kółeczka - trzeba tak przesuwać peryskopem aby dopasować te kółeczka z celu do tego z kursu torpedy i strzelamy- jeżeli się nie pokrywają to walimy na oko ( może nie opisałem tego dokładnie ale przypomina mi tą jakąś mini gierkę zręcznościowa - pewnie aby celowanie z automatu nie było nudne)

Interfejs - nie ma co pisać to trzeba zobaczyć XD - naprawdę bez cenne

Kurde niby są skróty klawiszowe do wydawania rozkazów ale czemu nie ma skrótów w postaci ikon ?? czemu nie ma normalnych zegarów (które budują klimat ) a jakieś nowoczesne podziałki - np: aby wyznaczyć głębokość zanurzenia trzeba :
wciskamy ctr- i trzymamy - możemy wybrać w przedziale 0-50m aby móc wybrać większą wartość trzeba wcisnąć ikonę x5 (przełącza się skala na 0-300 ) eeee - po co to ? Jedno kliknięcie zastąpiono - kombem klawiatura + mysz i kilka kliknięć

Kurde i jak mogę po wynurzeniu wyłączyć ładowanie akumulatorów - w sytuacjach gdzie trzeba zwiać szybko będzie problem - no ale tu eskorta jest pasywna to można olać

Ogólnie - sterowanie uproszczone na max. i mało czytelne.
Mocno mnie jeszcze irytuję sytuacja kiedy trzeba się zanurzyć a zostawimy swoją "postać" na zewnątrz - trzeba się szybko przełączyć - i wejść do okrętu mozolnie po drabinie i dopiero możemy dac nura XD

No ale baza pod mody pierwsza klasa - trzeba trochę poczekać i uzbroić się w cierpliwość


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komentarze na forum subsim są zbliżone do twojego, więc można przyjąć, że w kwestii odejścia twórców od tego, co czyniło SHIII świetnym panuje zgoda. Wszyscy podkreślają jednak olbrzymią "modowalność" tej odsłony serii, więc istnieje szansa, że wszystkie niedociągnięcia zostaną naprawione (szkoda tylko, że fani muszą się tym zajmować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 13:34, Principes napisał:

Komentarze na forum subsim są zbliżone do twojego, więc można przyjąć, że w kwestii odejścia
twórców od tego, co czyniło SHIII świetnym panuje zgoda. Wszyscy podkreślają jednak olbrzymią
"modowalność" tej odsłony serii, więc istnieje szansa, że wszystkie niedociągnięcia zostaną
naprawione (szkoda tylko, że fani muszą się tym zajmować).


Ale to jest smutne co oni robią z tą grą - jeżeli kierują się tylko $$ i chęcią przyciągniecia dużej ilości casuali i graczy lubiacych postrzelać to chyba im nie wyjdzie - bo tacy raczej wola Call of duty czy inne shotery. A upraszczaniem gry raczej odstraszają wiernych fanów serii i wielbicieli symulacji - bo nawet na 100% realizmu to nie jest sumulacja tylko jakiś twój symulacjopodobny - trudno to nazwac inaczej.

Skrypty można poprawić - patrole i misje też - tragiczny interfejs także - ale że ja się pytam czemu to muszą robić gracze !! którzy jeszcze płacą za to swoją kase ! Ok silnik graficzny jest ładny - to niech sprzedają silnki graficzne a nie gry.

Wprowadzaja niby swobodę, rozmowy z załogą (marne zresztą ) - po co ! Simsów chcą z tej gry zrobić - niech dla nich priorytetem będzie symulacja a takie pierdy jako dodatek, a tu widze na odwrót - żeby to jeszcze słowa krytki przyjmowali. Po słabym Sh4 i jeszcze bardziej badziewnym dodatku do niego niczego się nie nauczyli - Sh 6 to będzie tylko celownik i ikona Fire - bo poco więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie tego gniota i bubla jakim jest Silen Hunter 5!!!!!!!!!!!! Kupiłem w pre w sklepie Cenegi i po zainstalowaniu okazało się, że nie pogram, bo nie łączy się z serverami Ubi.. Tak chyba działa to zabezpieczenie DRM. Mam radiowy Internet i gra pobiera wszystkie aktualizacje sama, ale zagrać się nie da! Padaczka jak ch... Jeżeli tak chcą sobie odstraszyć potencjalnych graczy i fanów serii to powiem, że idą w dobrym kierunku. Ja już żadnej gru z Ubi nie kupię, żeby nawet była najlepsza. Zchodzą na psy, a nie długo chyba na dziady zejdą jak tak będą postępować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować