Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Gry MMORPG :)

1501 postów w tym temacie

Ave!
Jak wiadomo gry MMORPG zdobywają sobie coraz to większą popularność, m.in. za sprawą świetnych gier: WoWa (nie gram niestety) i Guild Wars* (gram i kocham niemalże:))...
Niektórzy nawet kwalifikują to jako zjawisko społeczne:D. A ponieważ tematu o tej treści jeszcze nie ma, jest zaledwie drobny nt. Knight Online, to dyskusję dot. gier MMORPG uważam za OTWARTĄ!

Rozmawiajmy o tym w co gramy, co się nam podoba lub nie w tych produkcjach, czego jeszcze oczekujemy, gdzie można nas spotkać w tych grach, a może po prostu co chcielibyśmy polecić innym graczom! W końcu jest wiele darmowych gier MMORPG, i to nie tylko takich jak Tibia;)! Jeśli (a raczej kiedy) dyskusja się rozwinie z chęcią podam parę wartych sprawdzenia tytułów!

Jeśli to możliwe, chciałbym dowiedzieć się, w jakie gry z tego gatunku grają pracownicy CDP (poza WoW, bo to na pewno:P)!?

*Guild Wars to nie do końca MMORPG, ale jest temu b. bliski! To świetna gra, polecam spróbować:)!

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 18:56, Mirtul12 napisał:

GW to 100% MMORPG oO


Niezupełnie. Sami twórcy okreslają ją jako CORPG, i wyjaśniają, co to oznacza. Jak napisałem: jest b. blisko do MMORPG, ale to nie jest DOKŁADNIE (100%) to...

Dnia 15.10.2005 o 18:56, Mirtul12 napisał:

Nie lepiej komentowac w stworzonych juz tematach ? konkretnie?


Hmm... Wiadomo, jesli ktoś wie czego szukać, jakiej gry konkretnie, to wpisuje coś w "Szukaj" i ma. Dyskusję na "konkretny" temat. Tyle, że zauważ, co się dzieje kiedy szuka gracz nie zorientowany. Wpisz sobie "MMORPG", i co masz? Jedynie temat o KO, a teraz także i mój. Tu bedzie można znaleźć wg mnie coś dla siebie, poznać choćby TUTYŁY! Od czegoś trzeba zacząć, prawda? To jest Topic "elementarny":P!
Tu będzie można dowiedziec się, "z czym to się je" (dla zupełnie zielonych), w co warto spróbować pograć, etc. A konkretniejsze Info o danym produkcie poznasz wchodząc w odpowiedni Temat:)! Dobrze mówię:D?

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gral moze ktos w Neverwinter Night w sieci i moze jakos porownac Guild Wars, bo np gra Lineage 2 mnie sie nie podobala a zagral bym w dobry RPG online. Przymierzalem sie do Guild Wars ale jakos przekonac sie nie moge. Po obrazkach nic sie nei dowiem o klimacie gry i jak wciaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły pomysł, jednak coś podobnego już istnieje:
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=212&tpage=2

Mówiąc na temat, ja gram obecnie w KnightOnkine, ale zaczynam się rozglądać za czymś nowym.
Grałem też w KalOnline, gra była jak dla mnie za nudna.
Pozatym prubowałem grać w MU, ale jakoś nie dało sie jej odpaić na moim kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem już to w jednym poście.
Spróbuj 10h triala. http://buy.ati.com/myprofile/gw_index.asp?Ref=&AIB=HIS
Jestem niemal w 100%, że Cię to przekona!
A co do porównania... W NWN poprzez Sieć grałem trochę na serwerze Wrota Czasu. Wiadomo, NWN jest o wiele bardziej RPGowe... Tyle, że jesli nic się nie zmieniło, to jednocześnie może być max 64 graczy, podczas gdy gry MMORPGi mają ich tysiące jednocześnie... Może w GW tak tego nie widać, bo z innymi spotykasz się tylko w miastach i innych outpostach, i na pojedynczych Districtach, ale jest ich mnóstwo...
A i GW jest doskonale przystosowana do gry PvP (10x lepiej niż NWN), są setki umiejętności, jest po prostu extra! Dla graczy grających głównie w zwykłe RPGi GW to wg mnie wyjście idealne... Jesli idea gry tylko z innymi graczami Ci nie odpowiada, zaczynasz grać niczym w świetnym Singlu (rozbudowane zadania, różnorodność Misji, etc.). Wg. Allora z CDA samo przejście gry (czyli może z połowa z rozgrywki) zajmuje 100 godz (bez dodatku), bo druga część to właśnie esencja GW, czyli walki PvP.

Reasumując-goraco polecam Ci GW!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegos dobrego mmorpg darmowego.Miło by było jakby to było coś w kosmosie,bo ostatnio ten klimat mi przypasił :) ALe mogą być też inne klimaty.Sprawdziłem wszystkie darmowe gry na mmorpg.com i nic ciekawego nie znalazłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 11:47, Jarzy napisał:

Szukam jakiegos dobrego mmorpg darmowego.Miło by było jakby to było coś w kosmosie,bo ostatnio ten klimat mi przypasił :)
ALe mogą być też inne klimaty.Sprawdziłem wszystkie darmowe gry na mmorpg.com i nic ciekawego nie znalazłem


Ave!

Jeśli chodzi o grę w klimatach Sci-Fi... Polecam Ci zagrać w Anarchy Online. Gra jest normalnie płatna, wraz z miesięcznymi "daninami", ale... Możesz pograć sobie za darmo aż do stycznia 2007, z tym, że będzie to "zwykła" gra, bez 3 dodatków które wyszły...
Tutaj masz link: http://www.anarchy-online.com/free/ad_campaigns/freecampaign/ .
Ponadto, polecam Ci (i innym) zajrzenie na forum http://www.mu.xp.pl , jest ono poświęcone w głównej mierze właśnie grom MMORPG. Tam poznasz także inne darmowe tytuły, w świecie fantasy jak i Sci-Fi...

No dobra, a teraz pytanie do Was, nieco standardowe: która gra MMORPG jest Waszą ulubioną, i dlaczego akurat ta...? Prawdopodobnie większość osób powie: WoW albo GW, ale to zrozumiałe...

Pozdrawiam, zapraszam do polemiki;)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh no to ja napiszę może w jakie gry MMOPG grałem:

-Tibia (gdzieś tak 3 lata temu)
- KO (knight online)
- Kal online (MMO w klimatach azjatyckich)
- DoOnline (martial Heroes) - podobny klimat co w Kal
- Ragnarok Online (mangowy trochę styl)
- Flyff Online (taki bardziej bajkowy, lata się na miotle :P)
- Anarchy Online
- Runescape (gra bez klienta, wymaga tylko javy, gra się z przeglądarki - nawet wciąga)
- MU (kiedyś na globalu, potem prywatne - szybko się nudzi)
- Supreme Destiny (takie lepsze MU)
- troszke też UO (Ultima Online), ale mało (żałuję, teraz bym se pograł)
- więcej gier nie pamiętam...

A teraz trochę wymienie takich co znam (ale nie grałem):

- Legends of Mir
- WoW i GW
- Lineage
- Phantasy Star Online (sci-fi)
- R.O.S.E - bardzo bajkowe (gra się dziećmi - przynajmniej tak wygladają chary :P)
- Tales Weaver - takie cóś jak RO ale podobno lepsze
- Conquer
- Priston Tale - free do któregoś levela.

To by było na tyle. Jeśli chodzi o wymienianie MMoRPG''ów. Większość (jeżeli nie wszystkie) jest darmowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PRóbuje sie zarejestrowac w grach Tibia,Darkkar i Star Sonata.Dostaje powiadomienie,że mój login i hasło przyjdą na adres mailowy.Tylko problem w tym,że żadnego listu nie dostaje :( CO robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 19:30, MonkOfWar napisał:

Napisałem już to w jednym poście.
Spróbuj 10h triala. http://buy.ati.com/myprofile/gw_index.asp?Ref=&AIB=HIS
Jestem niemal
w 100%, że Cię to przekona!
A co do porównania... W NWN poprzez Sieć grałem trochę na serwerze Wrota Czasu. Wiadomo, NWN
jest o wiele bardziej RPGowe... Tyle, że jesli nic się nie zmieniło, to jednocześnie może być max 64 graczy, podczas gdy
gry MMORPGi mają ich tysiące jednocześnie... Może w GW tak tego nie widać, bo z innymi spotykasz się tylko w miastach i
innych outpostach, i na pojedynczych Districtach, ale jest ich mnóstwo...
A i GW jest doskonale przystosowana do gry PvP
(10x lepiej niż NWN), są setki umiejętności, jest po prostu extra! Dla graczy grających głównie w zwykłe RPGi GW to wg mnie
wyjście idealne... Jesli idea gry tylko z innymi graczami Ci nie odpowiada, zaczynasz grać niczym w świetnym Singlu (rozbudowane
zadania, różnorodność Misji, etc.). Wg. Allora z CDA samo przejście gry (czyli może z połowa z rozgrywki) zajmuje 100 godz
(bez dodatku), bo druga część to właśnie esencja GW, czyli walki PvP.

Reasumując-goraco polecam Ci GW!!!



Chyba mnie przekonales demo juz sciaglem ale nie mam access key nie wiem kiedy mi go wysla z Ati ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 14:27, Ciechan napisał:

A ja Wam polecam (znów :P) World of Warcraft. Gram w to od 8 miesięcy i się nie nudzi zupełnie :P



Owszem nie nudzi się, wciąga tylko że można nawet życie realne zarzucić dla samego WoWa. (Którego IMO kocham;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 14:27, Ciechan napisał:

A ja Wam polecam (znów :P) World of Warcraft. Gram w to od 8 miesięcy i się nie nudzi zupełnie :P


Możesz mi napisać o płatnościach za gre w WoW? Łącznie z ceną gry.

***

Napisze w co grałem:

- Conquer - w to grałem dłuższy czas, teraz już nie gram ale za to moje siostry i brat nagminnie w to grają...
- Runescape - chyba wszyscy znają
- Project Entropia - w to grałem niecały tydzień (w kafejce), i wiele na temat tej gry powiedzieć nie moge. A oólnie jest to gra w której kolonizuje sie jakąś planete (Entropie?) http://www.project-entropia.com

Mało tego bo neta mam dopiero 8 miesięcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MMORPGi mnie denerwują... Większości brak klimatu, są często płatne i mnówstwo w nich dziwnych ludzi, którzy traktują grę jak chat (używając nicków typu ziomuś_12@1999 albo Sup3rm4n i beznadziejnego jak na RPG słownictwa), a także takich, co lubią pozabijać słabszych graczy i zepsuć im zabawę dla własnej rozrywki.

PS
Znacie może The Noob Comic... To bardzo zabawna opowieść o fikcyjnym MMORPG zwanym Clichequest, w komiczny sposób piętnuje wszystkie wady tych gier :)
www.thenoobcomic.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2005 o 14:59, GaNgStA napisał:

Możesz mi napisać
o płatnościach za gre w WoW? Łącznie z ceną gry.


Ja Ci napiszę:)! Gra kosztuje 199 zł lub mniej, w zależności od znalezionej oferty... W Sklepie na Gram.pl możesz uzyć do zapłaty 60 wPLN, czyli płacisz tylko 139 realnych złotych... Gra zawiera w sobie jeden miesiąc gry "gratis", ale o ile się nie mylę, to on jest aktywowany dopiero po pierwszym, normalnym wykupieniu abonamentu...
Sam abonament: mozna kupić kartę Pre-Paid na 2 miesiące gry, kosztuje ona bodaj 109 zł w Sklepie... No albo jesli masz kartę kretynową;), to płacisz abonament co miesiąc: 12,99 Euro za jeden, 11,99 x2 za dwa, 10,99 xN za więcej (N) miesięcy... (Ceny podaję ze CDA, sam w WoWa nie gram).

(GaNgStA) "MMORPGi mnie denerwują... Większości brak klimatu, są często płatne i mnówstwo w nich dziwnych ludzi, którzy traktują grę jak chat (używając nicków typu ziomuś_12@1999 albo Sup3rm4n i beznadziejnego jak na RPG słownictwa), a także takich, co lubią pozabijać słabszych graczy i zepsuć im zabawę dla własnej rozrywki."

Całkowicie się z Tobą zgadzam= to jest chyba jedyna moja bolączka w grach z tego gatunku... Ludzie nadają sobie nicki tak debilne i nieprzystające do gry, że aż mnie coś bierze... Albo gra jest po angielsku-oni nick mają po polsku/brazylijsku/suahili , mają w nicku numery, dziwną pisownię (vide ten ziomuś_12@1999 albo Sup3rm4n :P), albo piszą z małej litery, albo (zieeew) nazywają się coś a''la Sexi Girl, Papa Smurf etc... Ble!!!

Ech...

PS Latniak, Ty w to wszystko grałeś...? Nieźle:)! Ja gram/-łem w Tibię, MU, KO, no i przede wszystkim w GW... Ale samym tytułów znam mnóstwo:D!

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować