Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Gry MMORPG :)

1501 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2005 o 09:16, GaNgStA napisał:

Na jakim grasz servie?


na "Freedom" ;] Trojan, X-Rath, jeszcze 40 widm i mam poziom 15 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

acha - chciałem się pochwalić że mimo iż na oczy nie widziałem ze zmęczenia i polałem sobie łapki buforem pH8.5 to kolokwium napisałem... po prostu napiałem :P m.in. zamiast leucyny narysowałem walinę, a zamiast izoleucyny - izowalinę(?) O_o niby jedno "-CH2-" w tą czy w tą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale spojrz na to z drugiej strony. Wszystkie te skroty nie zostaly stworzone dla czyjegos widzimisie. Co latwiej i przede wszystkim SZYBCIEJ napisac ''want to buy'' czy wlasnie ''wtb''?? Wiem, ze moze to razic czyjes poczucie estetyki ;P, ale prawda jest taka, ze sa to bardzo uzyteczne/przydatne zwroty :)
Oczywiscie nie wspominam tu o przypadkach gdy ktos w ogole nie zna pisowni angielskiej (czy domyslnie glownej dla danej gry) i popelnia elementarne bledy, bo to juz jest chore ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 18:23, Soleila napisał:

Klimaciarz,
he?:D


Ano klimaciarz :) Przedstawiciel jedynej chyba gildi ostniejacej od pcozatku do konca tylko i wylacznie w celach klimatowania (Bractwo Piwne - anzwa chyba sama za siebie mowi :P )

Dnia 16.10.2005 o 18:23, Soleila napisał:

Nie męczył Cię wolny gain skili/statsów?:)

Alez skad, chcoiaz mimo tak dlugiej gry nie doszedlem do GM magii :) W zyciu nie koksalem, wolalem grac, klimacic, bawic sie :)

Dnia 16.10.2005 o 18:23, Soleila napisał:

(Zapewne nieobca jest Ci ciagła polemika między DM, CLte, a innymi shardami,
hm?) :)


Oczywiscie, ze nie obca, ale i tak DM jest najlepszy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te skroty sa moim koszmarem... Ludzie przez internet oduczyli sie pisac poprawnie, co mnie po prostu przeraza... Zawsze bylem przeciwnikiem tego niezrozumialego slangu (oczywiscie w zbyt duzych ilosciach... sam uzywam BRB = be right back, ale chyba tylo tego :] )... A jak widze, ze ktos pisze zdanie typu "LOL ROTFL WTF PLZ NOOBZ" lzy staja mi w oczach... Calkowicie psuja klimat gry. Dodajmy do tego MU, gdzie w miescie nie widac zadnej postaci, bo wszyscy spzredaja rzeczy operujac jeszcze bardziej niezrozumialym dla mnie dialektem i juz mamy obraz gry - koszmaru. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest RPG... jak ktoś chce tak gadać to niech wyśle maila :P

Wyobraź sobie, że chcesz z kilkoma kumplami przeżyć przygode w stylu RPG (gracie sobie w MMO) i nagle przychodzi SexyPaulinka_18@PL i zaczyna rzucać omg''ami czy innymi rotflami, traktując grę jak chat :P :/

Klimatyczne gadanie nie ma też sensu kiedy nicki są denne (jak już wcześniej wspominaliśmy)... Wyobraźcie sobie coś takiego:

"Woe unto thee, filthy cheapskate. How can you call yourself a merchant. Ziomus293omgomg41rotfl will never pay such a fortune for this blade."
:D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 19:58, Wiadroman napisał:

Ludzie przez internet oduczyli sie pisac poprawnie, co mnie po prostu przeraza...

Juz to napisalem wczesniej. Nie laczmy manii popelniania, niesprawdzania i totalnego olewania zasad pisowni jakiegos jezyka z uzywaniem skrotow, bo to dwie rozne rzeczy.

Pierwsza rzecz jest dla mnie rowniez czyms strasznym, bo jak widze te same bledy ortograficzne po raz 10, 20 czy 30 to w koncu sam sie zaczynam zastanawiac jak sie niektore slowa pisze, bo gdzies ta obraz danego slowa sie zaczyna utrwalac. Dojdzie w koncu do tego, ze sam zaczne powielac takie rzeczy. ==>> http://www.bykom-stop.avx.pl/

Druga rzecz wynika z dostosowania sie do szybkiego pisania lub skondensowania informacji w jak najmniejsza powierzchnie. Sam chetnie pisze nara, papa, cze czy tez obcojezyczne skrotowce. Jednak tylko wtedy gdy wazne jest tempo pisania. Na forach, w e-mailach pisze ''po polsku'' :). NIGDY natomiast nie traktuje ortografii jako cos czego nie warto sie uczyc :/...

Dziekuje za uwage ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"No tak, ale spojrz na to z drugiej strony. Wszystkie te skroty nie zostaly stworzone dla czyjegos widzimisie. Co latwiej i przede wszystkim SZYBCIEJ napisac ''want to buy'' czy wlasnie ''wtb''?? Wiem, ze moze to razic czyjes poczucie estetyki ;P, ale prawda jest taka, ze sa to bardzo uzyteczne/przydatne zwroty :)"

Użyteczność to jedna, ale mi chodzi o klimat. "SOME1 REZ PLZ" sprawia, że mam ochotę rzucać mięsem, tak samo jak nicki, szczególnie te niby-zabawne albo "cool" - nie wspomijąc już o klonach popularnych bohaterów filmów czy gier - jak widzę 99 "Sephiorotha"(bo oczywiście bład w pisowni), to już widzę, że koleś o RPG ma tylko pojęcie jako o pakowaniu postaci, a nie wczuwaniu się w jej role.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 19:58, Wiadroman napisał:

Te skroty sa moim koszmarem... Ludzie przez internet oduczyli sie pisac poprawnie, co mnie po prostu przeraza...

Skróty ułątwiają rozgrywke bo skracają czas pisania np. gdy sę prosi o pomoc lub chce siepowiedzieć "wait for me" skoro można "w8 4 me" owiele krócej. Takie tekst są bardziej przejżyste jeśli oczywiście się je zna. A co do błędó to prawda bo ludzie zapominają jak się pisze dany wyraz już. Ja ostatnio miałem dylemat jak napisać "wait" xD bo przyzwyczaiłem się pisać "w8" ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga, jeśli kupię sobie WoW - a może zrobię to akurat na święta, jako odmiana po GW, myślę nad graniem na serwach RP - jest jakiś spec od tych i mógłby powiedzieć jak to wygląda tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż RP przypomina nieco oba tryby. Zasady PvP obowiązują tak samo jak w przypadku realmów PvE. Główną różnicą między PvE a RP to fakt, że absolutnie odstępuje się tam od nieklimatycznej rozgrywki. Ze szczególną restrykcją na imiona postaci, zachowania i wygląd rozmów na chatach oraz nazwy gildii, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło widzieć, że dyskusyja się rozkręca:). Te skróty i Nicki potrafią człowieka dobić... Polujesz na Smoka/Innego Demona ze swą Gildią/Klanem/Zespołem Pieśni i Tańca, wczuwasz się w klimat, aż tu nagle wyskakuje ci jakiś pajac, "SexxxM4N_RU", i krzyczy "NO KS, PK, FAK U, OMG, LOL, ROTFL, REZ M, W8 (...)"... No szał może wziąć...

Ech, dobrze, że w niektórych grach wprowadzone są restrykcje co do nicków, w GW przynajmniej wszystkie są pisane "z dużych liter", a w Tibii jest chyba najlepiej... Tam się nie spotyka z reguły takich debilnych "imion"...

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 20:24, WoWmen napisał:

> Te skroty sa moim koszmarem... Ludzie przez internet oduczyli sie pisac poprawnie, co mnie po prostu przeraza...
Skróty
ułątwiają rozgrywke bo skracają czas pisania np. gdy sę prosi o pomoc lub chce siepowiedzieć "wait for me" skoro można "w8
4 me" owiele krócej. Takie tekst są bardziej przejżyste jeśli oczywiście się je zna. A co do błędó to prawda bo ludzie zapominają
jak się pisze dany wyraz już. Ja ostatnio miałem dylemat jak napisać "wait" xD bo przyzwyczaiłem się pisać "w8" ^^.


Ale to jest MMORPG i to nie ma byc ani latwe, ani szybkie! :) Poza tym podany przyklad - "wait for me" - 9 znakow, "w8 4 me" - 5 znakow. Czy warto dla tych 4 znakow zamiast slow stworzyc ciag cyferek i literek? Moim zdaniem nie. Tym bardziej, ze to naprawde przeszkadza innym graczom. A jesli dla Ciebie nie liczy sie klimat gry, tylko to, ze ma sie wypakowana postac, to cala Twoja gra w MMORPG traci urok i sens... Moze Diablo by Ci sie spodobalo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 21:51, Wiadroman napisał:

Ale to jest MMORPG i to nie ma byc ani latwe, ani szybkie! :) Poza tym podany przyklad - "wait for me"
- 9 znakow, "w8 4 me" - 5 znakow. Czy warto dla tych 4 znakow zamiast slow stworzyc ciag cyferek i literek? Moim zdaniem
nie. Tym bardziej, ze to naprawde przeszkadza innym graczom. A jesli dla Ciebie nie liczy sie klimat gry, tylko to, ze ma
sie wypakowana postac, to cala Twoja gra w MMORPG traci urok i sens... Moze Diablo by Ci sie spodobalo. :)

W Diablo grałem cały czas na BN :P dopuki nie zdobyłem WoWa :D. Ja tam gram na serwerze PvP :P. A na bg nie ma czasu na pisanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale takie "lol" co 15 sekund potrafi wkurzyć. Sam z takimi jełopami grałem, co tylko "lol" krzyczeli (chyba kompletnie nie wiedząc, co to znaczy, bo nic śmiesznego na ekranie nie widziałem)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 17.10.2005 o 19:56, Alexej napisał:

Oczywiscie, ze nie obca, ale i tak DM jest najlepszy ;-)


A wcale, że NIE! (Nie powiem Ci, z którym shardem jestem związana) ;))
O Twojej Gildii nie słyszałam. Znasz może ZROM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jest to, ze "lol" sluzy juz jako przecinek. ;) A wlasciwie to nie zabawne lol ale przerazajace. :P Kiedys moj dobry kolega uzywal bardzo duzo skrotu "lol". Pewnego arzu zapytal sie mnie "ej... ale wlasciwie, to co znaczy lol?". A on nie jest jedyny... :/ I do tego dochodza ludzie lol ktorzy nie w rozmowie na zywo uzywaja "lol"... Troche traci to sens lol gdy reakcja na czyjas wypowiedz jest "lol" z lekkim usmiechem na twarzy... O ile sie orientuje lol to "lol" znaczy glosny smiech lol a to glosny smiech raczej nie byl... lol!

PS. Post napisany byl pod wzor pierwszego zdania. Dalem upust mojemu sarkazmowi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować