Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony wyjaśnia dlaczego w PS3 Slim brakuje kompatybilności wstecznej

36 postów w tym temacie

Łukasz Odziewa

Jedną z kluczowych możliwości PlayStation 2 była możliwość odpalania gier z pierwszej konsoli Sony. Wszyscy Ci, którzy mieli sporą kolekcję gier na PSXa mogli bez obaw sprzedać poczciwego szaraka, by mieć część funduszy na PS2. Jaki jest więc powód tego, że PlayStation 3 brakuje wstecznej kompatybilności?

Przeczytaj cały tekst "Sony wyjaśnia dlaczego w PS3 Slim brakuje kompatybilności wstecznej" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponad 2 lata mam już GF8800GTS 640MB i jakoś wszystko mi chodzi płynnie (ponad 30kl/sek.) na wysokich detalach. Jedynie raz zdarzyła się sytuacja, że na wysokich zabrakło płynności, a to w grze Crysis, który i tak był klapą na całej linii, więc nie ma czego żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie? Dużo gier z Win 95 nie chodzi na XP, czy późniejszych to samo jest na Win Vista kilka gier nie działa na niej z XP i jest jeszcze Win 7, mi np. nie chodzi w pełni Civ IV odpalam gram, ale dużo funkcji jest nieczytelna są tylko jakieś znaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<lol>

A moim zdaniem to nie wazne, czy ps3 ma ta kompatybilnosc wsteczna bo ktos, kto NAPRAWDE lubi grac w te starsze gry kupi sobie ps2 i 1234098325 gier do niego, zamiast ps3 i 10 gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 13:02, To_shi napisał:

Na pececie potrzeba GTX''a 295 bo Ci Crysis 2 na medium nie odpali...


Biorąc pod uwagę, że gry jeszcze nie ma to byłoby dziwne, gdyby się na czymkolwiek teraz odpaliła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 13:02, To_shi napisał:

Na pececie potrzeba GTX''a 295 bo Ci Crysis 2 na medium nie odpali...

Ta a skąd ty to możesz wiedzieć fanboyu jak jeszcze Crysis 2 nie wyszedł. A zresztą myślisz że konsole uciągną Crysisa na full detalach tak jak na komputerach to jesteś w błędzie. Powracając do tematu to SONY ma jeszcze spore zyski z PS2 a więc po co kompatybilność wsteczna jak kokosy zbierają na PS2 która lepiej się sprzedaje od PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 13:12, Xjumpaytech napisał:

Jak to nie? Dużo gier z Win 95 nie chodzi na XP, czy późniejszych to samo jest na Win
Vista kilka gier nie działa na niej z XP i jest jeszcze Win 7, mi np. nie chodzi w pełni
Civ IV odpalam gram, ale dużo funkcji jest nieczytelna są tylko jakieś znaczki.


Przy Win 95 -> XP zwykle działa ustawienie kompatybilności dla pliku startowego gry. Win 7 jest jeszcze niewydany to się nie dziw, że coś może na nim nie działać... Wydadzą oficjalnie to na pewno powstaną jakieś łatki do gier, które maja problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 13:16, Bambusek napisał:

Przy Win 95 -> XP zwykle działa ustawienie kompatybilności dla pliku startowego gry.

O kant d można sobie rozbić ten tryb. Najlepiej trzymać w chacie starego kompa (ewentualnie z nowym, szybszym dyskiem UATA).
Ciężko cokolwiek zrobić z Revenantem czy jedynką Homeworld. Tylko stary komp z max Win ME jest pewnym rozwiązaniem.

Dnia 19.08.2009 o 13:16, Bambusek napisał:

Win 7 jest jeszcze niewydany to się nie dziw, że coś może na nim nie działać... Wydadzą
oficjalnie to na pewno powstaną jakieś łatki do gier, które maja problem.

Tu już nie można wiele zrobić, bo Win 7 jest już w złocie, a ostatnie wersje RC to juz tylko kosmetyka była. Być może jakieś SP coś zmieni, ale lepiej nie liczyć na zbyt wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>... i jest jeszcze Win 7, mi np. nie chodzi w pełni

Dnia 19.08.2009 o 13:12, Xjumpaytech napisał:

Civ IV odpalam gram, ale dużo funkcji jest nieczytelna są tylko jakieś znaczki.


Dałeś mi argument na nie przesiadanie się na WIN7. Jak CIV 4 nie chodzi, to nie ststem dla mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 13:25, hans_olo napisał:

Ciężko cokolwiek zrobić z Revenantem czy jedynką Homeworld. Tylko stary komp z max Win
ME jest pewnym rozwiązaniem.


Hmmm, te gry na XP powinny chodzić. Gdzieś mam obie, odkopię i sprawdzę później.

Owszem, Win 7 jest w złocie, ale na razie nie wiadomo, jak się przyjmie na rynku, więc nie ma powodu, aby ktoś coś robił ze starszymi grami. Jak się przyjmie to na pewno powstaną łatki, choćby fanowskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ilość tytułów jest w tym momencie tak duża, że PS3 nie potrzebuje kompatybilności wstecznej."

I to ma być argument przeciw wstecznej kompatybilności, tak? Śmieszne usprawiedliwienie. X360 posiada wsteczną kompatybilność, choć ma znacznie bardziej rozbudowaną bibliotekę gier. Na Slima z pewnością się nie skuszę, nie ma nic co rekompensowałoby jego koszmarny design. Być może kiedyś Sony wprowadzi emulację programową, która będzie obsługiwała wszystkie tytuły z PS2, ale na razie obejdę się smakiem, nie zamierzam żyć nadziejami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 14:04, Godwyn napisał:

Być może kiedyś Sony wprowadzi emulację programową, która będzie obsługiwała
wszystkie tytuły z PS2, ale na razie obejdę się smakiem, nie zamierzam żyć nadziejami.

W newsie jest błąd - PS3 nie miało czysto programowej emulacji. Pierwsze wersje miały w sobie zarówno CPU jak i GPU z PS2, późniejsze, z mniejszą liczbą działających tytułów miały już tylko GPU z PS2. Ostatnie wersje FAT nie miały wcale kompatybilności bo nie miały żadnego kawałka sprzętu z PS2 w sobie.

To nie jest problem czysto programowy - gdyby tak było to mieli byśmy działający dobrze emulator PS2 na PC a takiego nie ma - są problemy z grafiką 3D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 13:49, Bambusek napisał:

Hmmm, te gry na XP powinny chodzić. Gdzieś mam obie, odkopię i sprawdzę później.

Mi nie działają i już dawno się poddałem, niektórzy mówią, że im działa, ale nie wiem od czego to zależy. Zbieram kasę na używane części, bo stary komp się usmażył pare lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że w momencie kiedy Sony nadal sprzedaje PlayStation 2, to nie na rękę jest im wyposażanie nowej konsoli we wsteczną kompatybilność, a słowa pana Kollera to tylko marketingowy bełkot?

Nie tylko. Brak kompatybilności wstecznej to chyba największa wada PS3 w nowych wydaniach. Zmusza graczy, którzy dwójki nie mieli do wydawania dodatkowej kasy, jeśli chcą pograć w starsze tytuły. Ja akurat do takich graczy należę, i chętnie pograłbym w Mortal Kombaty, DMC 1 i 2 czy God of War 1 i 2. Jakie mam opcje? Praktycznie żadnych, poza wywaleniem 400 zeta (czy ile tam teraz PS2 kosztuje) na drugą konsolę. Bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować