Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony wyjaśnia dlaczego w PS3 Slim brakuje kompatybilności wstecznej

36 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2009 o 14:12, hans_olo napisał:

Mi nie działają i już dawno się poddałem, niektórzy mówią, że im działa, ale nie wiem
od czego to zależy. Zbieram kasę na używane części, bo stary komp się usmażył pare lat
temu.

Zawsze możesz spróbować przez wirtualną maszynę - albo pod linux (większe możliwości - tak mi się zdaje) albo ze pomocą Virtual PC 2004 (darmowy na stronie MS). Ja w ten sposób gram w gry takie jak Fantasy General czy Warhammer: Dark Omen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xjumpaytech ale walnąłeś jak łysy o beton. Jak będę chciał to opalę starsze gry, nawet te z DOS''a. Po drugie co za problem zainstalować starszy system? A Ty co w takim wypadku, kupisz drugą konsolę? Wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trafny komentarz pod tekstem. Cóż, ja w takim razie wolę kupić PS2, a PS3 kupię, gdy ukaże się PS4. :) Szkoda mi kasy na konsolę za ~1000 i gry po 200zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 14:12, hallas napisał:

To nie jest problem czysto programowy - gdyby tak było to mieli byśmy działający dobrze
emulator PS2 na PC a takiego nie ma - są problemy z grafiką 3D.

Hm eg. mnie nie ma problemu aby zrobić pełną emulację programową (może poza mocą obliczeniową). Problem z emulatorami fanowskimi jest taki, że nie do końca wiadomo co siedzi w kostce w konsoli. SONY ma tą przewagę, że ma wszystkie specyfikacje u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 14:12, hans_olo napisał:

Mi nie działają i już dawno się poddałem, niektórzy mówią, że im działa, ale nie wiem
od czego to zależy. Zbieram kasę na używane części, bo stary komp się usmażył pare lat
temu.


Mi Revenant zadziałał. Na XP z SP3. Co prawda są problemy z napisami w menu po pacnięciu esc i czasami grafika wariuje, ale to raczej efekt burdelu w systemie (ostatnio próbowałem sterowniki aktualizować i niezbyt wyszło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 12:58, Hydro napisał:

A na pececie nie potrzeba kompatybilności :) było nie kupować konsolek


A więc: chcę dokończyć na PC Red Faction i Blackthorne. Odpal mi to na Windows XP i Geforce 8800GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię przecież o wszystkich, ale mam parę takich np. miałem u siebie w domu dziecko znajomych rodzice tam coś pokazywali im to ja musiałem się przez chwilę zająć niewiedziałem co dać takiemu pograć (ma 5 lat), a bardzo w coś chciał pograć to chciałem zainstalować Toy Story 2, a tu wyskakuje niepoprawny system do zainstalowania potrzebny jest system Win95/98. Nikomu nie jest potrzebna taka gra więc niema patchy ^^. Inny przykład to np. Civ IV na W7 niby chodzi, ale zamiast niektórych liter są znaczki i czasami gra się wyłącza (wiem na XP też tak się działo, ale rzadziej), a co gorsza czasami komp zaczyna "zrzucać pamięć". To samo miałem jak chciałem siostrze zainstalować Wildwine zoo czy jak to tam się nazywa, czy nawet Zoo Tycoon, gra mi się wieszała albo system "padał". Swoją drogą podałem przykłady fajnych gier :P, ale to dla tego, że czasami trzeba coś w tym stylu zainstalować :).
Oczywiście konsoli bym nie kupował, żeby pograć w starsze gry, bo jak dla mnie 400 zł za tak stary już sprzęt to trochę za dużo sobie Sony żąda, bo dołożę drugie tyle to mam w Polsce Xboxa 360 Arcade lub Premium w UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu jej nie dali, no tak przecież jakoś musi się ps3 i ps2 sprzedać a że to ps2 i psp zarabia na ps3 to już inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 15:05, DoomnY napisał:

>A więc: chcę dokończyć na PC Red Faction i Blackthorne. Odpal mi to na Windows XP i Geforce 8800GT.

proponuje wirtualizację starszego winblowza albo WINE pod GNU/Linuxem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że nie wprowadzili kompatybilności, bo być może podniosłoby to sprzedaż konsoli (która przegrywa z Xboxem i Wii). Z drugiej strony trudno się dziwić żeby kopali dołki pod najlepiej sprzedającą się konsolą ever czyli PS2. Skoro gracze nadal kupują PS2 to zysk dla Sony i tak jest.
A czy to marketingowy bełkot? Cóż, coś musieli powiedzieć, ale widać że brakowało im konkretnych argumentów na usprawiedliwienie.
Ja poczekam aż PS2 spadnie poniżej 200 zł. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 15:05, DoomnY napisał:

> A na pececie nie potrzeba kompatybilności :) było nie kupować konsolek

A więc: chcę dokończyć na PC Red Faction i Blackthorne. Odpal mi to na Windows XP i Geforce
8800GT.


Google.com to twój przyjaciel.
Blackthorne powinieneś bez problemu uruchomić przy pomocy DosBox, co się tyczy RF - pobierz Pure Faction:
http://209.85.129.132/search?q=cache:mZ3MXJhRFIoJ:purefaction.org/+pure+faction+download&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl
Zlokalizuj nowy plik wykonywalny w folderze z grą.

Jeśli jakaś gra w ogóle nie chce się uruchomić, dwa systemy operacyjne to najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde... X360 ma emulację czysto programową(chyba... w każdym razie nie od razu wszystkie gry działały...).... da się?? DA!!! w nie jedną gre z pierwszego X''a mam chęć zagrać bo np. seria nie jest kontynuowana, poprzednia część była lepsza, chcę przypomnieć sobie stara część serii i jeszcze sporo innych powodów... a w przypadku sony te powody przybierają na sile bo na PS i PS2 było duuużo więcej dobrych tytułów co teraz na obydwa X''y razem wzięte... ponadto przy mocy obliczeniowej PS3 emulacja PS2 (i w szczególności PS) powinna być łatwa do zrobienia tym bardziej że poprzedni X był mocniejszy niż PS2 a obecny jest słabszy niż PS3... Sony ciągnie kasę!!! dopóki nie dadzą kompatybilności będą mogli przedłużać życie PS2(teraz posiadacze nowych PS3 beda musieli kupić PS2 jeżeli chcą pograć w starsze tytuły=PS2 żyje...) i ciągnąć DODATKOWĄ kasę z remaków gier z PS i PS2 na PSN... a fanboy''e dają się robić bo wierzą tylko ich sprzęt jest dobry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam tutaj news na gram.pl

PS2 jeszcze JEDEN rok życia. Poczekajmy do końca roku spokojnie czy Sony wprowadzi wsteczną kompatybilność czy da jeszcze jeden rok? Ale myślę że to pierwsze.

Poza tym jak będzie wsteczna kompatybilność to oryginalne gry PS2 będą mogły z czystym sumieniem dalej stać na półkach :) Bo ludzie będą kupować je żeby odpalić na PS3.

Sony na pewno nie zostawi tej sprawy na lodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować