Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Co na Blizzconie?

13 postów w tym temacie

Skoro lista tematów dotyczących prezentacji Diablo III jest pusta, to możemy się spodziewać co najmniej ujawnienia nowej klasy postaci, a w najlepszym przypadku chociażby przybliżonej daty premiery. Czekam z niecierpliwością na wszelkie oficjalnie potwierdzone info ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że 22 podczas "pytań i odpowiedzi" na temat DIII zasypią ich tam pytaniami, dlaczego DIII jest takie kolorowe. Nawet jeden z twórców DII, chyba już nie jest w Blizzardzie, kiedyś skrytykował twórców DIII za kolorystykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mrxenomorph - dziwię się, że nie wiesz o co chodzi z kolorystyką :) zauważ, że cały świat jest ciemny mniej-więcej tak jak dawniej. Kolorowe są tylko postacie, postawili na kolor dla lepszej grywalności. Łatwiej zauważyć wroga i klikać. To najważniejsze zastosowanie tej kolorystyki. Wątpię żeby celowo zmienili klimat z innych powodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 14:51, Dabda_chief napisał:

mrxenomorph - dziwię się, że nie wiesz o co chodzi z kolorystyką...


Hmm, uważam że nie do końca masz rację. Sęk w tym że nie chodzi tylko o kolory postaci, ale ogólnie o kolory w grze, są zbyt jaskrawe, kolory powinny być bardziej stłumione, oczywiście też w granicach zdrowego rozsądku. Szukałem artykułu, gdzie ktoś przerobił oryginalne screeny z D3 i udało mi się go znaleźć (co prawda strona dziwna, ale o to mi chodziło).

http://multiplayerblog.mtv.com/2008/08/04/diablo-iii-designer-turns-tables/

Proszę zobaczyć np na screen #6 (w powyższym artykule), widać że oryginalna kolorystyka nie tworzy takiego mrocznego klimatu jakiego można uświadczyć w D2. Dyskusji też może podlegać kolorystyka czarów, co widać dokładnie na screenie #3, no przepraszam, ale ten niebieski na oryginalnym screenie to już ewidentna przesada.

A co do grywalności, to gdyby kolory wyglądały jak przedstawione wyżej propozycje, to gra nie straciłaby, a wręcz zyskała na grywalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 15:51, mrxenomorph napisał:

Proszę zobaczyć np na screen #6 (w powyższym artykule),


Kwestia tego co się chce pokazać. Oryginalny screen daje do zrozumienia, że gdzieś tam na dole jest woda, która odbija światło dające przez to niebieską poświatę na ścianach. Na przeróbce po prostu nie ma tam nic, wielka dziura bez dna.

Dnia 19.08.2009 o 15:51, mrxenomorph napisał:

widać że oryginalna kolorystyka
nie tworzy takiego mrocznego klimatu jakiego można uświadczyć w D2.


No nie przesadzajmy. D2 poza kilkoma miejscami nie było wcale takie mroczne, w szczególności 2 akt. # zresztą też. Mrok w D2 był głównie osiągnięty nie przez same kolory a przez ciemność. W niektórych miejscach było na tyle ciemno, że gra męczyła wzrok.

Dnia 19.08.2009 o 15:51, mrxenomorph napisał:

A co do grywalności, to gdyby kolory wyglądały jak przedstawione wyżej propozycje, to
gra nie straciłaby, a wręcz zyskała na grywalności.


Kolory nie wpływają na samą grywalność a pozytywny lub negatywny odbiór gry.

Samo D3 nie jest w całości takie jak na pierwszych screenach. Popatrz na przykład na screeny z Tristram. Pod względem kolorystyki gra będzie zróżnicowana. I o to chodzi, bo dzięki zróżnicowaniu będzie ciekawsza. Przykładowo taki Killzone 2, grafika zrobiona na jedno kopyto. Wszystkie tereny ze względu na kolorystykę wydają się identyczne, co się może dość szybko znudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam szczerze, że niema większego problemu jeśli ktoś nie polubi kolorów. Zmniejszacie jasność/gammę w monitorze i macie efekt z tych screenów :) rozwiązanie łatwe i dla każdego.

Mi osobiście grafika się podoba. Jestem grafikiem komputerowym i na pierwszy rzut oka oryginalne screeny wyglądają ładniej i nie męczą oczu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, w zasadzie to jednemu się podoba, innym nie, każdy może mieć własne upodobania. Ale już pomijając kolory, żeby tylko nie schrzanili tego D3, bo wiadomo, wszystko może się zdarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko nie schrzanili Diablo? Fani by ich za to zjedli :D
A swoją droga to Diablo 3 będzie chyba najbardziej oczekiwaną premierą... Ja sam nie mogę doczekać i wcale nie przeszkadza mi ta krytykowana przez wszystkich kolorystyka. Nawet odpaliłem sobie ostatnio dwójkę - świetna sprawa, taki powrót :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować