Zaloguj się, aby obserwować  
cybek21

PEGAZUS

306 postów w tym temacie



Co wy na to ;)
Ostatnio dostalem od znajomego gry spod pegazusa. To jest coś niesamowitego "poczułem delikatny wiatr
który cichoszem przez okno wpadł i siadł mi na klawiaturze, pachniał przeszlościa tak mocno że łzy w oczach sie
sumęły"
Pamietam czasy kiedy wstawałem o 6:00 rano jeszcze przed szkołą i zasuwałem w tanka albo Contra ;);)

Obecnie gram w Dizzy i Ultimatum :D:D coś niesamowitego dodatkowow sa funkcje zapisz (wrzyciu by się tego
nie dało przejść bez zapisu ) obydwie te gry są w tzw "Złotej piatce"

Heh a tak przed snem to micromashine :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 10:23, cybek21 napisał:



Co wy na to ;)
Ostatnio dostalem od znajomego gry spod pegazusa. To jest coś niesamowitego "poczułem delikatny
wiatr
który cichoszem przez okno wpadł i siadł mi na klawiaturze, pachniał przeszlościa tak mocno
że łzy w oczach sie
sumęły"
Pamietam czasy kiedy wstawałem o 6:00 rano jeszcze przed szkołą i zasuwałem w tanka albo Contra
;);)

Obecnie gram w Dizzy i Ultimatum :D:D coś niesamowitego dodatkowow sa funkcje zapisz (wrzyciu
by się tego
nie dało przejść bez zapisu ) obydwie te gry są w tzw "Złotej piatce"

Heh a tak przed snem to micromashine :D:D


mała errata "w życiu" ehh te błędy na klawiaturze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja pegazus jest to kopia nintendowskiego snesa :D ah ten polski narod nawet nie wie na czym ga :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 10:26, Brad napisał:

ja pegazus jest to kopia nintendowskiego snesa :D ah ten polski narod nawet nie wie na czym
ga :P



"nintendowskiego snesa" hhehehe no wiesz nawet nie porównuj ;);)
Wiem na czym grałem ten sprzęt mial nazwę PEGAZUS ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 10:30, cybek21 napisał:

"nintendowskiego snesa" hhehehe no wiesz nawet nie porównuj ;);)
Wiem na czym grałem ten sprzęt mial nazwę PEGAZUS ;P


a czy ja mówi że grałeś na snesie? mówi że pegazus to jest kopia :) snes był pierwszy i był pierwowzorem dla pegazusa czy jego imitacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 10:32, Brad napisał:

> "nintendowskiego snesa" hhehehe no wiesz nawet nie porównuj ;);)
> Wiem na czym grałem ten sprzęt mial nazwę PEGAZUS ;P

a czy ja mówi że grałeś na snesie? mówi że pegazus to jest kopia :) snes był pierwszy i był
pierwowzorem dla pegazusa czy jego imitacji


hmmm imitacji raczej ewoluowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku był NES, później SNES, a IMITACJĄ SNES''a był właśnie pegazus, podobny i tańszy, choć nieoryginalny. Kolega mi go zepsuł, kara była już dawno wymierzona :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 10:37, cybek21 napisał:

> > "nintendowskiego snesa" hhehehe no wiesz nawet nie porównuj ;);)
> > Wiem na czym grałem ten sprzęt mial nazwę PEGAZUS ;P
>
> a czy ja mówi że grałeś na snesie? mówi że pegazus to jest kopia :) snes był pierwszy
i był
> pierwowzorem dla pegazusa czy jego imitacji

hmmm imitacji raczej ewoluowania ;)



czy ja wiem :) pegazusa nie miałem ale miałem snesa i pamietam co to było wieczorami grac w "Donki Gonga" albo "Maria" eh to były czasy :) słyszałem jednek że to pagazus jest imitacji które powstała bo polacy nie limy kasy na snesa (joke) z tymi pieniedzmi ale tak słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co wy pierniczycie. Pegazus byl super popularny i byl w pelni oryginalny :D Gdy sie zaczal pojawiac kupilem takowy z tego co pamietam dalem za niego w duzym znanym wroclawskim sklepie 8x wiecej niz pol roku potem mozna bylo kupic podrobki na "placu" Tam z rosji czy skad cholera wie :D sprowadzali dziwne imitacje, ktore mialy zwyczaj psuc sie po miesiacu :P Tank rox ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 10:37, cybek21 napisał:

> > "nintendowskiego snesa" hhehehe no wiesz nawet nie porównuj ;);)
> > Wiem na czym grałem ten sprzęt mial nazwę PEGAZUS ;P
>
> a czy ja mówi że grałeś na snesie? mówi że pegazus to jest kopia :) snes był pierwszy
i był
> pierwowzorem dla pegazusa czy jego imitacji

hmmm imitacji raczej ewoluowania ;)


Cuż ja mam i gry z Pegazusa i gry ze Snesa i pegazus był od snesa niestety gorszy, snes z tego co pamiętam miał więcej przycisków na padzie i gry na Snesa miały o wiele lepszą grafike (o ile w tamtych czasach można było mówić o dobrej grafice :P), a pegazus to tak jak mówi brad przerubka snesa (i to dość cienka) ale i tak zawsze miło mi się gra w gry na niego (pamiętam już jakiś czas temu jak miałem już kompa to znalazłem na strychu mojego Pegazusa i wiecie co, komputer przez 4 dni nie był włączany :D), ba wkońcu tych 4-5 lat z Dizzym się nie zapomina prawda :) (a ile było versji Dizzyego to chyba najstarsi górale nie wiedzą :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2006 o 10:52, PharauhnMizzrym napisał:

Cuż ja mam i gry z Pegazusa i gry ze Snesa i pegazus był od snesa niestety gorszy, snes z tego
co pamiętam miał więcej przycisków na padzie i gry na Snesa miały o wiele lepszą grafike (o
ile w tamtych czasach można było mówić o dobrej grafice :P), a pegazus to tak jak mówi brad
przerubka snesa (i to dość cienka) ale i tak zawsze miło mi się gra w gry na niego (pamiętam
już jakiś czas temu jak miałem już kompa to znalazłem na strychu mojego Pegazusa i wiecie co,
komputer przez 4 dni nie był włączany :D), ba wkońcu tych 4-5 lat z Dizzym się nie zapomina
prawda :) (a ile było versji Dizzyego to chyba najstarsi górale nie wiedzą :))


Hmmmm nieweim nie oceniam która lepsza z prostego powodu nie miałem Sensa :( Tego to juz nawet nie mozna
dostać ja swój pegazus oddalem w prezencie był w idealnym stanie (aż smutno się robi)
Mimo że mam na kompie to nie jest to juz to samo. a Dizzy to gra ponad HEN HEN ponadczasowa
Miala to coś !!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam te czasy kiedy się siedziało przy tych gierkach :D. Teraz na pegazusie gra moja babcia i mamuśka <lol>:D
Już nieraz się pokłuciły że przez którąś w Tankach "orzełka" oskubali. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 10:57, cybek21 napisał:

Hmmmm nieweim nie oceniam która lepsza z prostego powodu nie miałem Sensa :( Tego to juz nawet
nie mozna
dostać ja swój pegazus oddalem w prezencie był w idealnym stanie (aż smutno się robi)
Mimo że mam na kompie to nie jest to juz to samo. a Dizzy to gra ponad HEN HEN ponadczasowa
Miala to coś !!! ;)


Tak a z tego co pamiętam to pierwsza jego wersja powstała chyba na comodore albo na amige potem powstawały różne i rużniste przeróbki. Ja pamiętam że mogłem się w moim mieście (Sierpc :)) poszczycić najmocniejszym Pegazusem, mój Pegazus już pierwszego dnia zaliczył glebe bo w kable się zaplątałem, potem spadł kilka razy bo np. brat za mocno się na krześle bujał i się glebnoł wraz z pegazuesm, ale Pegazus mimo wszystko działał, i nigdy z nim nie było problemów. A kolega pegazusa traktował jak bustwo, ani razu mu nie spadł nie miał najdrobnieszych wstrząsów, 2 miesiace i bach po pegazusie, potem następny to ten przetrzymał już 3 miesiące, dopiero jego 3 pegazus żył już dłuuugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mała poprawka: najpierw był 8 bitowy NES (Nintendo Entertainment System czy tez Famicom, ta druga nazwa funkcjonowala w Japonii) i Pegasus jest kopią właśnie tej konsoli, później powstał system SNES - 16 bitowy (Super Nintendo Entertainment System czy też Super Famicom).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie też coś mi tu nie grało. Pegasus zdecydowanie był kopią NESa. Nawet mam gdzieś płytkę opchaną grami i emulatorami NESa i SNESa i to włąsnie gry NESowe są niemalże identyczne jak te na Pegasusa. A SNESowe to jużwyższy poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pegazus to nie podróbka SNES''a tylko NES''a !! SNES jest dużo mocniejszą konsolą od NES''a. A tak pozatem to Pegasus jest boski, nadal mi działa i lubię sobie czasem w niego popykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zwykły pegasus był hińskim klonem NESa, ale ponoć była też wersja kompatybilna z SNESem(superpegasus?) w każdym razie do dziś wspominam granie na nim (tym kompatybilnym z nesem, o snesowym tylko słyszałem że jest) po parenaśnie h na dobe (korzystając z zasilacza zdiełano w sssr, bo ten orginalny nie wytrzymał roku). niewiem czy to był feler wszystkich egzemlaprzy czy tylko moich, ale lutownica była w ciągłym użyciu bo sie kabelki pzy padach odlutowaywały co pare tygodni (miałem na sczęsice kolorami opisane który gdzie). miałem też coś czego dzisiaj już chyba niema, czyli pistolet którym można było strzelać do ekranowych przeciwników (pamieta ktoś jescze polowanie na kaczki? z takim psem albo zestrzeloną przynosił albo sie śmiał jak nie trafiliśmy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle na Pegazusa najlepszą grą była Rodzina Adamsów, bez kitu nigdy jej nie zapomne. Na początku myślałem że to jakiś śmieć, ale jak zczaiłem oco kaman, to wtedy mnie strasznie wciągnęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować