Zaloguj się, aby obserwować  
cybek21

PEGAZUS

306 postów w tym temacie

Dnia 31.08.2006 o 20:46, Kraju92 napisał:

Stary dobry pegazus, te wspomnienia, aż się jezka w oku kręci.


No dokładnie - eh to były stare dobre czasy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazłem w szafce 3 dyskietki. Na pierwszej była gra Goal3!, na drugiej Batman II, a na trzeciej Tom & Jerry. :) Oczywiście poleciałem do kumpla i pożyczyłem od niego pegazusa ( a ma ich aż 5!! i do tej pory wszystkie mu działają ) i teraz zacinam sobie w goala :D Przypomniały sie dawne czasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pegazus to genialne urządzenie, dobre 12 lat temu grałem w różne wersje Mario, takie wiewiórki zdaje się z Disneya, jakiegoś jaskiniowca, DIZZY (niedawno ściągnałem sobie taką grę z DIZZYm na PC i szok mnie ogarnoł, jakim cudem przeszedłęm tą grę mając 6 lat!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie dyskietki, tylko kartridże ^_^...

Pegazus...
Pamiętam te czasy, w których prawie każdy go posiadał. To był fenomen, powiedzmy to otwarcie.
Ciągle się śmieje, jak wraz z kumplem na 15-sto, czy 20-sto minutowych przerwach śmigaliśmy do mnie do domu i odpalaliśmy legendarną "Contrę". Przypominam sobie, że na 10 leveli doszliśmy do 8 i to w 20 minut, to był nasz rekord ^_^!

Sam miałem dwie takie "pseudokonsole" (posiadam je nadal, z czego jedna już wysiadła), a pierwsza z nich (właśnie ta popsuta) kosztowała... ponad 300 zł (byłem chyba jedną z pierwszych osób w mieście, która takie "cudeńko" posiadała ^_^)! Pamiętam jak dostałem ją na gwiazdkę, to był milowy krok w przeniknięciu do nowej sfery, do sfery elektronicznej rozgrywki. Od Pegazusa wszystko się zaczęło. Potem PSX, następnie PC...
Aż zaraz, skoczę sobie do piwnicy i podłącze do TV, powspominam ^_^...

Z tych najlepszych, najbardziej ulubionych gier wyróżniłbym:
- Mario (klasyk nad klasyki, któż w to nie grał ^_^),
- Mario 64 (ulepszona wersja legendarnej platformówki, grywalność jeszcze większa, niż w pierwowzorze, nowe plansze, potwory, bonusy - miodzio ^_^),
- Contra (patrz wyżej ^_^),
- Chip & Dail (pamiętam te wspólnie spędzone godziny z dwiema wiewiórkami ^_^),
- Soccer (pikselowa kopanina, zawsze z bratem wygrywałem ^_^),
- Myszka Miki (platformówka na poziomie)
- Miałem także takiego jakby eRPeGa, świetna to była gra, chyba najlepsza w jaką grałem z okresu dzieciństwa, lecz nazwę zapomniałem, a i kartridż się gdzieś zapodział, szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na nim codziennie :P Jest fajny emulator, Nestopia 1.36 (ja używam 1.35) w którym da się grać przez sieć. Jak ktoś by chciał możemy sobie kiedyś zagrać w Micro Machines albo w Contrę ;)

PS. Mam orginalnego PEGASUSA i mnóstwo "kartridżów" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pegasus to poprostu spiracona konsola Nintendo NES :) Mam Pegasusa w świetnym stanie. Jeśli miałbym wskazać moją ulubioną grę to mój wybór to Contra. Przechodzę całą bez utraty ani jednego życia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 14:00, KannX napisał:

Pegasus to poprostu spiracona konsola Nintendo NES :) Mam Pegasusa w świetnym stanie. Jeśli
miałbym wskazać moją ulubioną grę to mój wybór to Contra. Przechodzę całą bez utraty
ani jednego życia :)



PEGASUS nie jest spiraconą wersją NES`a (Nintendo Enternaiment System), tylko polskim (legalnym !) klonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach te wspomnienia...pamientam jak zasiadało się z bratem przed telewizorem i graliśmy w różne odmiany Mario czy graliśmy we dwóch w Contre. To były czasy. Niestety rok temu Pegasus padł :(, próbowałem go naprawić, ale nic z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 14:03, PAPISHON napisał:

PEGASUS nie jest spiraconą wersją NES`a (Nintendo Enternaiment System), tylko polskim (legalnym
!) klonem.


Może i jest legalnym klonem, ale na pewno nie polskim. Nie jest polskiej produkcji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2007 o 14:09, KannX napisał:

Może i jest legalnym klonem, ale na pewno nie polskim. Nie jest polskiej produkcji!

No muszę Cię zmartwić, ale z tego co mi wiadomo PEGASUS był produkowany w polsce, a co za tym idzię jest polskim klonem NES`a (albo jak kto woli Famicon`a), chyba że chodzi Ci o te produkcje z rosji ktore można znaleźć na bazarze, tylko że to nie są pegasusy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 10:23, cybek21 napisał:

Co wy na to ;)
Ostatnio dostalem od znajomego gry spod pegazusa.

Po pierwsze jakbyś wiedział, że poprawna pisownia to Pegasus i skorzystał z wyszukiwarki, znalazłbyś temat o tej i innych konsolach starego typu.
Ale nie ważne. Widzę że temat sie rozwija także nie będę protestował.
Druga sprawa. Ściąganie romów jest nielegalne, chyba że masz oryginalne gierki...
BTW moje ulubione gry na pegasusa to tanki i mario ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O w pytę, masz rację. Właśnie obejrzałem mojego pegasusa i rzeczywiście wyprodukowana została przez firmę BOBMARK INTERNATiONAL. To to polska firma - niesamowite. Punkt dla Ciebie :)

Ja mam tę nowszą wersję Pegasusa - ''IQ-502'' z opływową obudową, automatyczną klapką na cartridge i ergonomicznymi padami z szeroką wtyczką :) Porzednia od ruskich zepsuła się po miesiącu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2007 o 14:21, KannX napisał:

Ja mam tę nowszą wersję Pegasusa - ''IQ-502'' z opływową obudową, automatyczną klapką na cartridge
i ergonomicznymi padami z szeroką wtyczką :) Porzednia od ruskich zepsuła się po miesiącu...

Ja też mam taką wersję mojej konsoli ;) Moim zdaniem ta konsola jest piękna, ładne "dżojstyki", ładna obudowa, a z "kartridżem" na pułeczce prezentuje się wspaniale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować