Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Guild Wars 2 - pierwszy zwiastun!

158 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2009 o 09:03, loczyn napisał:

> pływanie dodane bo WoW ma


Ahaaa... Czyli teraz jak ktoś doda pływanie lub skakanie to od WoWa będzie ściągał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 09:03, loczyn napisał:

Skok przypomina, a pływanie dodane bo WoW ma, teraz już rozumiesz?

A WoW ściągnął skakanie z Super Mario Bros - przypomnę tylko, że pierwsza część pojawiła się w 1983 roku, więc odpuść sobie teksty z kopiowaniem. Btw - jestem starszy, nauczyłem się wcześniej chodzić, a ty to teraz ode mnie kopiujesz. :/ Naucz się czegoś innego, chyba że tylko kopiować potrafisz. :/

Dnia 21.08.2009 o 09:03, loczyn napisał:

nie można zostawiać niczego w domyśle, bo pseudo-inteligenci zrobią sobie z Ciebie pożywkę
(no bo co mają innego robić? Dawać merytoryczne argumenty!?).

Om nom nom nom... eee... To znaczy, jakie merytoryczne argumenty? Najpierw musi być jakiś zarzut i to uzasadniony. Tekst że GW2 kopiuje skakanie od WoWa to gadanie głupot. Delikatnie mówiąc.

Dnia 21.08.2009 o 09:03, loczyn napisał:

Z resztą jak niektórzy nie zauważyli rozmawiamy o GW2 (słownie: dwa) i WoW, który był
pierwszy? W GW jakoś pływania i skakania nie było, teraz nagle jest i jest to główna
atrakcja.

To nie jest główna atrakcja, tylko kolejne rzeczy, które zostały dodane. Oczywiście jakby nie dodali to byłoby oburzenie ''lololol, nie można skakać a w wowie można i wow jest lepszy!!!1111''. Główna atrakcja to zachowanie klimatu GW2 i połączenie go z otwartym światem.

Dnia 21.08.2009 o 09:03, loczyn napisał:

Prawda jest taka, że w tym biznesie jeden z drugiego papuguje, chwytając te
lepsze pomysły i delikatnie modyfikując, to samo było z WoWem które zaczerpnęło wszystko
co najlepsze z poprzednich MMO i lekko zmodyfikowało.

Aha - czyli WoW skopiował i było ok, GW2 skopiuje i będzie be?

Dnia 21.08.2009 o 09:03, loczyn napisał:

Info dla niektórych napaleńców: w WoWa nie gram, nie jestem żadnym fanem, grałem może
z miesiąc, w GW również grałem, niestety nie lubię gier MMO które chodzi się w singla*,

Ktoś ci każe grać samemu? Ja tam pamiętam, że nie raz i nie dwa biegałem w kilka osób (w tym momencie pozdrowienia dla owcy za 3 godziny vanquisha jednej lokacji w NF :D). A to że ty grałeś sam to twój problem.

Dnia 21.08.2009 o 09:03, loczyn napisał:

bo wolę grać w tytuły z jakąś linią fabularną.

Oo
No to teraz mnie zagiąłeś... Jakbyś pograł więcej niż 10 minut to zauważyłbyś, że linia fabularna jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 09:07, Budo napisał:

Stary, pływanie czy skakanie to jest w wielu mmo, więc to nie są nawiązania do WoWa,
tylko po prostu rozszerzanie możliwości gracza o czynności charakterystyczne dla gatunku,
a nie jednej konkretnej gry... a jak ktoś wyżej porównał Northrend do Orr, a umarlaków
z gw do Scourge to już śmiech na sali xD


Tiaaa, podczas premiery GW2 najgłośniej będą krzyczeć fanboye WoWa...

GW2 zapowiada się wspaniale, mam tylko nadzieję, ze GW nie opustoszeje po premierze, bo lubię swoje postaci i z przyjemnością będę odwiedzał GW1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2009 o 12:27, Ichibanboshi-kun napisał:

GW2 zapowiada się wspaniale, mam tylko nadzieję, ze GW nie opustoszeje po premierze,
bo lubię swoje postaci i z przyjemnością będę odwiedzał GW1



Myślę, że właśnie tak się stanie. Tak jak Lineage 2, mało kto wie, że pierwsza część istnieje :] a w planach jest już wydanie "trójki", która ściągnie graczy z poprzedniej części. Takie rzeczy są CHYBA nieuniknione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No trailer... nędzny, ale jest ^^. Gra zapowiada się naprawdę przednio i chyba się na nią skuszę, bo nie będzie miała abonamentu i dlatego, że panowie wzięli przykład z World of Warcrafta, przy czym dali więcej swobodny i innych takich pierdółek. Mam tylko nadzieję, że fizyka będzie daleka od Lineage2, a zarazem, że stylistyka świata będzie daleka od Lineage2, bo wtedy... po prostu zrezygnuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 14:49, AjKnowJu napisał:

No trailer... nędzny, ale jest ^^. Gra zapowiada się naprawdę przednio i chyba się na
nią skuszę, bo nie będzie miała abonamentu i dlatego, że panowie wzięli przykład z World
of Warcrafta, przy czym dali więcej swobodny i innych takich pierdółek. Mam tylko nadzieję,
że fizyka będzie daleka od Lineage2, a zarazem, że stylistyka świata będzie daleka od
Lineage2, bo wtedy... po prostu zrezygnuję :)



Za długo edytowałem posta i skończył i się czas na edytowanie lol... a tyyyyle napisałem. Teraz skrócę to jednej wiadomośći.

Dnia 21.08.2009 o 14:49, AjKnowJu napisał:


Tiaaa, podczas premiery GW2 najgłośniej będą krzyczeć fanboye WoWa...


Się składa, że to dzieciarnia (nie chodzi mi tutaj o wiek) najwięcej krzyczy, która za wszelką cenę próbuje udowodnić, że wow jest blee.

Dodam jeszcze, że w dzisiejszych czasach to firmy biorą przykład z World of Warcrafta, dlatego, że to TEN mmorpg osiągnął taki sukces ii to PO tej grze zaczął się prawdziwy wysyp tego typu gier. I zastanówcie się czy gdyby nie World of warcraft i nie wszystkie inne mmorpg po wowie (waronline, conan etc...) Guild wars 2 wyglądał by tak jak wyglądać będzie? Nie... GW2 został ogłoszony już parę lat temu i już w tamtej zapowiedzi była mowa o wzięciu przykładu ze swobody jaką oferuje World of warcraft.

Dodam, żeby jakiś maniak jak paru wyżej nie wyskoczyło mi, że coś co jest W wowie było już kiedyś ( szkoda tylko, że nikt przed wowem z branży mmorpg nie miał takiego sukcesu "kiedyś")... tak World of Warcraft nie jest rewolucją- Rewolucje dopiero powstają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 15:19, AjKnowJu napisał:

Dodam, żeby jakiś maniak jak paru wyżej nie wyskoczyło mi, że coś co jest W wowie było
już kiedyś ( szkoda tylko, że nikt przed wowem z branży mmorpg nie miał takiego sukcesu
"kiedyś")... tak World of Warcraft nie jest rewolucją- Rewolucje dopiero powstają.


Wiesz czego nie było wcześniej, a pojawiło się w WoWie? Otóż był to Warcraft i odpowiedni klimat, i to było przyczyną sukcesu, nie zaś skakanie, pływanie, rasy czy nawet otwarty świat. Pomijam już kwestie marketingu i efektu "marki" Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 15:19, AjKnowJu napisał:

Dodam jeszcze, że w dzisiejszych czasach to firmy biorą przykład z World of Warcrafta,
dlatego, że to TEN mmorpg osiągnął taki sukces ii to PO tej grze zaczął się prawdziwy
wysyp tego typu gier.


Hehe, nie wiem czy wiesz, ale gw i wow powstawały równolegle, a ich data wydania jest podobna. Gw jest grą bardzo oryginalną i w sumie dość niezwykłą i głównie z jej osiągnięć będzie czerpać kontynuacja. Dorzucenie swobody typu otwarty świat to po prostu zamiana gw2 w pełnoprawne mmo, przecież nie tylko WoW ma otwarty świat.

>I zastanówcie się czy gdyby nie World of warcraft i nie wszystkie

Dnia 21.08.2009 o 15:19, AjKnowJu napisał:

inne mmorpg po wowie (waronline, conan etc...) Guild wars 2 wyglądał by tak jak wyglądać
będzie? Nie...


Skąd wiesz? W końcu powstałoby mmo, które by się przebiło, nie WoW, to zrobionoby coś innego.

Dnia 21.08.2009 o 15:19, AjKnowJu napisał:

GW2 został ogłoszony już parę lat temu i już w tamtej zapowiedzi była
mowa o wzięciu przykładu ze swobody jaką oferuje World of warcraft.


Masz jakieś źródło, czy tak sobie gadasz? Zresztą- taką swobode oferuje wiele gier i WoW tutaj nie był pierwszy. Nie rozumiem skąd w ogóle bierze się mania porównywania wszystkiego do WoW''a. To są osobne gry i żadna nie jest klonem drugiej, więc dajmy sobie spokój. Jak graczom WoW''a się podoba ich gra to niech se grają, ale niech nie wciskają kitu, że każde kolejne mmo to kopia ich gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dalibyście już sobie siana z tym WoW''em. To jest wątek dotyczący GW.
No kurna, to się chyba nigdy nie skończy. Przez te wszystkie lata był WoW vs. GW i widze, ze fanboye z obu stron znowu będą sie "tłukli" kiedy wyjdzie GW2. Przecież to bez sensu, żenada.

Przeydałoby się kilka banów i ostrzeżeń za off topic.

Odnośnie zwiastuna to nie wiem czy zauważyliście pewną rzecz. Zaznaczyłem to na screenie poniżej. Mnie to wyglada jak broń palna i pas z amunicją. Jak sądzicie, są szanse na wynalezienie w świecie GW broni palnej? W końcu minęło 250 lat. A proch znany był już dawno. :-)

20090821182217

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może. Skoro Asurki 250 lat temu montowały skomplikowane mechanizmy, to co szkodzi Charrom robić teraz proste rury wyrzucające kulki napędzane prochem? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 09:07, Budo napisał:

/.../

Stary, pływanie czy skakanie to jest w wielu mmo, więc to nie są nawiązania do WoWa,
tylko po prostu rozszerzanie możliwości gracza o czynności charakterystyczne dla gatunku,

Tytuły ze skakaniem charakterystyczne dla MMO!? No proszę już już podawaj tytuły! Ciekawe czy będzie to 1/20 wszystkich MMO... a dlaczego WoW? Bo to dosyć znany i świeży tytuł i tam skok ma znaczenie... główie w walce, bo jest tam pewną taktyką... ale chwila, czy to nie jest skądś znane? A no... w GW2 też skakanie jest dodane dla tego samego! Nie mówię, że to jest złe, bo jak widać w większości kopiowanie i dodatkowe szlifowanie wychodzi na dobre, jednak nie zmienia to faktu, że skakanie i pływanie zostało dodane bo ma to konkurencja (czyt. WoW). Ani ja nie mam 100% pewności, ani Wy, warto byłoby zapytać panów z NC Softu, dlaczego dodali takie rzeczy, a nie inne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

W jednym z wywiadów było mówione, że Charry przeszły rewolucję przemysłową i wynalazły sporo nowych zabawek, w tym materiały wybuchowe, broń oblężniczą i machiny wojenne oraz broń palną. Już w gwen mieli ciągoty w tym kierunku, np. charr explosives, siege devourer itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 19:05, loczyn napisał:

Tytuły ze skakaniem charakterystyczne dla MMO!? No proszę już już podawaj tytuły! Ciekawe
czy będzie to 1/20 wszystkich MMO...


Nie grałem w zbyt wiele mmo, ale na pewno Rf Online, z tego co pamiętam też Perfect World, Kal Online. Nie jest to domena WoWa. W gw2 zostanie wprowadzone sporo rzeczy, które występują w innych mmo, ale nie wiem skąd biorą się problemy fanbojów WoWa, którzy w każdym wątku, czy newsie o nowym mmo usiłują wciskać kit, że ściągają pomysły z WoWa, że gorsze od WoWa, że WoWa nie przebije itd. Se dajcie siana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2009 o 18:23, HumanGhost napisał:

Odnośnie zwiastuna to nie wiem czy zauważyliście pewną rzecz. Zaznaczyłem to na screenie
poniżej. Mnie to wyglada jak broń palna i pas z amunicją. Jak sądzicie, są szanse na
wynalezienie w świecie GW broni palnej? W końcu minęło 250 lat. A proch znany był już
dawno. :-)


byłoby zacnie, IMO takie proste pukawki nie wpłynęłyby negatywnie na świetny klimat gry. w końcu, kontynuując tradycję z pierwszej części, w grze łączy się wiele sfer/otoczeń/środowisk (zielone, egzotyczne dżungle, starożytne podziemia i lochy, finezyjna i zgrabna technologia asur, brutalność i przemysł Charrów) - broń palna byłaby niezłym urozmaiceniem pośród urozmaiceń ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 13:04, Kreaven napisał:

Myślę, że właśnie tak się stanie. Tak jak Lineage 2, mało kto wie, że pierwsza część
istnieje :] a w planach jest już wydanie "trójki", która ściągnie graczy z poprzedniej
części. Takie rzeczy są CHYBA nieuniknione.

Tylko, że akurat w przypadku Lineage pierwsza część była średniawa, a GW jest na bardzo dobrym poziomie, już pierwsza część, dlatego mam nadzieję, że jednak przetrwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom coz, Trailer jest cudny!, aczkolwiek troche sie zdziwilem ze jest to TRAILER z PEWNYM gameplayem, a nie jakis tam teaser. Co do "fanboyow" wowa, owned xd, jestescie zalosni, a ty LOCZYN zwlaszcza(po prostu ja z ciebie nie moge, z kazdym postem w tym watku udowadniasz ze jestes naprawde...)

loczyn- "tam skok ma znaczenie... główie w walce, bo jest tam pewną taktyką... ale chwila, czy to nie jest skądś znane? A no... w GW2 też skakanie jest dodane dla tego samego!" matko... Unikajac zdania, ze w wowie skakanie to taktyka(gralem, ale moze nie doszedlem do takiego momentu, zebym musial uzywac space jako taktyki oO) to z tym, ze w GW2 skakanie tez jest dodane dla tego samego powodu sie zowniles, skad niby to wiesz? Czyzby jakies przecieki? oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda i prezentuje się ślicznie ! Znowu spędzę setki godzin zgłębiając fascynujący świat tej gry, który porwał mnie przez ostatni rok doszczętnie, a patrząc na to co zaprezentowane zostało w tym zwiastunie... no... minie naprawdę długi okres czasu zanim nacieszę nim wszystkie moje zmysły do syta. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować