Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jednak pogramy w starsze tytuły na PS3 Slim?

23 postów w tym temacie

PS2 ciągle sprzedaje się 100 tys. sztuk miesięcznie, także w obecnej chwili emulacja PS2 byłaby podcinaniem skrzydeł dla Sony. Ta konsola cały czas przynosi zyski. Krążą też plotki, że na święta ma ukazać się God of War 1-2 grywalne na PS3, więc jak bez emulacji miałyby działać te gry? Jakiś czas temu wyciekła też informacja o patencie Sony polegającym właśnie na tłumaczeniu kodu PS2 przez procesor Cell właśnie na PS3. Prędzej czy później doczekamy się tego "ficzeru" na PlayStation 3. Optymistyczną wersją są święta 2009 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 21:27, DoomnY napisał:

PS2 ciągle sprzedaje się 100 tys. sztuk miesięcznie, także w obecnej chwili emulacja
PS2 byłaby podcinaniem skrzydeł dla Sony.


Sony nie zarabia na konsolkach a na grach. To czy gra sprzeda się na PS2 czy na PS3 nie robi żadnej różnicy poza tym, że to dodatkowa zachęta dla ludzi wahających się między PS2 a PS3.
Nie ma co się oszukiwać ale dla Sony w tej chwili ważniejsze jest PS3 i rozbudowa tej platformy.
PS2 i tak czy siak będzie się sprzedawać.
Pomimo tego, że baza użytkowników PS2 jest duża to jednak same gry nie idą już tak jak należy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMHO przygotowują usługę, dzięki której będzie można pobierać gry z PS2 via PS Store - oczywiście, nie za darmo. Wydaje mi się, że taki układ ma sens, bo PS3 z miejsca dostanie wtedy dwa dodatkowe atuty - odpalanie gier z PS2 i ich download. Rozłożone w czasie mogły by się okazać nieco mniej skuteczne z marketingowego punktu widzenia, niż wprowadzone razem. A poza tym, póki co mają i tak uśmiechy na twarzach - po premierze Slima doszło do chorego skoku sprzedaży tej konsoli, więc nie mają powodów by wytaczać kolejne działa. Jak spadnie im sprzedaż, znów doleją oliwy do ognia i ludzie się rzucą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W stare tytuły dało się na PS3 zagrać dzięki PS Classics. Ważne jest jednak, żeby ludzie, którzy posiadają najnowszą konsolę Sony mogli odpalać na niej gry ze swojej kolekcji, którą uzbierali za czasów poprzednich generacji PlayStation. Wstyd, że Sony dopiero teraz myśli o wprowadzeniu tej opcji do swojego urządzenia. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 22:18, Azuredragon napisał:

Wstyd, że Sony dopiero teraz myśli o wprowadzeniu tej opcji do swojego urządzenia. :/


*Ding-Dong* Pierwsza seria konsol miała ten ficzer :] Po prostu go wycięli ze względu na... na... Yyy, cholera, nie wiem na co, może PS2 się za dobrze sprzedawało i na tym tracili. Ja się załapałem na 60GB PS3 z pierwszej serii, która ma wsteczną kompatybilność i dzisiaj wieczorkiem grałem sobie na niej w God Of War II :] Powinni to przywrócić, wątpię by na tym stracili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 21:39, Selv napisał:

Sony nie zarabia na konsolkach a na grach.

Na PS2 zarabia na sprzęcie. Ale nie zarabia na grach na PS2 bo te w zasadzie ukazują się w nowościach bardzo rzadko a handel używkami kwitnie. Ale zarabia na grach pobieranych z sieci, na przykład FFVII w PSN... i dlatego wsteczna kompatybilność w PS3 jest Sony nie na rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 22:29, Fenrir_CFX napisał:

*Ding-Dong* Pierwsza seria konsol miała ten ficzer :]


Racja zapomniałem o tym. ;) Powinienem napisać, że "(...) Sony dopiero teraz myśli o ponownym wprowadzeniu tej opcji (...)". Mimo wszystko jednak aż się sam sobie dziwiłem dlaczego nowy PS3 ma mieć jednocześnie więcej pamięci HDD od swojej poprzedniej wersji, a przy okazji utraci na tym "wsteczną kompatybilność". Dla mnie nie miało to sensu. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko powstaje, ile tak naprawdę kosztuje wyprodukowanie PS2 na chwilę obecną ;)
Każda obecnie na rynku PS3 wspiera gry z PS1 co jednak nie wpłynęło na świetną sprzedaż FFVII więc sądzę, że po prostu "nie zaszkodzi" ta kompatybilność.
Gry z PS2 są oczywiście o wiele łatwiej dostępne niż te z PS3 ale nie sądzę aby prędko trafiły na PSN.

Myślę, że Sony dużo bardziej zależy na powiedzmy sprzedaniu dodatkowego jednego egzemplarza PS3 niż trzech PS2.

Nie chodzi tutaj nawet o kasę ale o bazę użytkowników którzy kiedyś kupią jakieś gry -> duża baza użytkowników -> exclusivy które znowu będą się opłacać -> dużo exclusivów -> więcej użytkowników -> wesołe Sony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry z PSX pewnie będzie odpalać bez problemów - bo wątpie by było inaczej, cała afera to pewnie jakaś pomyłka bądź niedopowiedzenie. Jeśli chodzi o emulacje PS2 to wiadomo że będą to trzymać jak najdłużej w tajemnicy / będą opóźniać wystartowanie takiej usługi bo PS2 ciągle bardzo dobrze się sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 21:39, Selv napisał:

Sony nie zarabia na konsolkach a na grach. To czy gra sprzeda się na PS2 czy na PS3 nie
robi żadnej różnicy poza tym, że to dodatkowa zachęta dla ludzi wahających się między
PS2 a PS3.
Nie ma co się oszukiwać ale dla Sony w tej chwili ważniejsze jest PS3 i rozbudowa tej
platformy.
PS2 i tak czy siak będzie się sprzedawać.
Pomimo tego, że baza użytkowników PS2 jest duża to jednak same gry nie idą już tak jak
należy :)


zgadzam się ale mam ale...
jeżeli sony dało by wsteczną kompatybilność uśmierciłoby PS2 jako sprzęt... jej sprzedaż poleciałaby na łep na szyje... a na tym im nie zależy bo: 1. statystyki... coś przecież trzeba ludziom pokazać a lepiej się chwalić niż się poniżać... 2. koniec PS2 jako sprzętu = koniec wydawania na nią gier = śmierć PS2 na całej linii o którą martwi się sony(pozostałby rynek wtórny...)
M$ postarał się szybko o kompatybilność bo CHCIAŁ uśmiercić pierwszego X''a(przyniósł same straty) i nie sądzę żeby jego następca szybko otrzymał wsteczną kompatybilność(jeszcze pamiętam ich słowa jak mówili że postarają się żeby 360-tka troche pożyła...)
zresztą popatrzcie na nintendo... gdy wkracza nowa konsola o starej się zapomina... no... o grach z poprzedniej się pamięta ale nic poza tym... może troche ten schemat był nagięty jak przechodzi z kartridge''ów na płyty (z N64 do GC) i może z GBC do GBA(inny format ekranu... wtedy był kwadratowy, teraz jest prostokątny...) ale ogólnie... o NES''ie już całkiem zapomnieli... obecnie romy z NES''a ściągnięte z sieci są chyba legalne(ninny się tym nie interesuje) a natomiast tu i tam inni na tym czerpią zyski(megaman z Xbox Live...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jesteś w temacie ale PS3 w USA/JP miało sprzętową wsteczną kompatybilność, PS3 60GB w EU emulacja i co?
I PS2 się sprzedaje i sobie zipie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 00:43, Selv napisał:

Nie wiem czy jesteś w temacie ale PS3 w USA/JP miało sprzętową wsteczną kompatybilność,
PS3 60GB w EU emulacja i co?
I PS2 się sprzedaje i sobie zipie :P

Tak to prawda ale SONY szybko wycofało się z tego pomysłu i nie są już produkowane te konsole a tym bardziej nie są w sprzedaży no chyba że używane. SONY jeszcze dobrze zarabia na PS2 więc jeszcze na pewno teraz emulacji nie wprowadzą. Może za parę lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 23:31, Selv napisał:

Pytanie tylko powstaje, ile tak naprawdę kosztuje wyprodukowanie PS2 na chwilę obecną
;)

Dwa układy scalone, napęd dvd, z 100 cm^2 PCB i kilka kondensatorów (no i trochę plastiku na obudowę) - myślę, więc, że kosz jest całkiem niski ;)

Dnia 20.08.2009 o 23:31, Selv napisał:

Myślę, że Sony dużo bardziej zależy na powiedzmy sprzedaniu dodatkowego jednego egzemplarza
PS3 niż trzech PS2.

I tak i nie, po pierwsze mają jeszcze na pewno spore zapasy PS2, których chcą się pozbyć no i jej sprzedaż to czysty zysk bo koszty produkcji na pewno są bardzo niskie. A baza PS3 i tak się rozwinie w związku z premierą wersji slim, a później w związku z ogłoszeniem kompatybilności wstecznej na targach TGS (taki rozwój wypadków przewiduje).
Btw. mimo, że rynek gier wtórnych na PS2 jest olbrzymi to i tak cały czas sprzedaj się ogromna ilość nowych egzemplarzy gier np. ze względu na ich niską cenę (która jest często zbliżona do ceny używki) i olbrzymią bazę użytkowników.

Dnia 20.08.2009 o 23:31, Selv napisał:

Nie chodzi tutaj nawet o kasę ale o bazę użytkowników którzy kiedyś kupią jakieś gry
-> duża baza użytkowników -> exclusivy które znowu będą się opłacać -> dużo
exclusivów -> więcej użytkowników -> wesołe Sony

Ale też każdy egz PS3 jeszcze do niedawna oznaczał dużą stratę (myślę, że slimek wychodzi ich tak na zero około).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 00:43, Selv napisał:

Nie wiem czy jesteś w temacie ale PS3 w USA/JP miało sprzętową wsteczną kompatybilność,
PS3 60GB w EU emulacja i co?

Z której zrezygnowano ze względu na m.in. koszt tego rozwiązania (pełna i częściowa sprzętowa wsteczna kompaybilność) i jego wpływ na cenę egzemplarza PS3.

Dnia 21.08.2009 o 00:43, Selv napisał:

I PS2 się sprzedaje i sobie zipie :P

Bo z tego szybko zrezygnowali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować