Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

S.T.A.L.K.E.R: Call of Pripyat - wymagania sprzętowe i pierwszy zwiastun

36 postów w tym temacie

Widać, że niewiele się zmieniły co do Czystego Nieba. W przeciwieństwie kiedy mi Czyste Niebo klatkowało nawet na najniższych detalach <lol> a powinien śmigać co najmniej na średnich. Cóż chyba wina dupnych Catalystów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez dynamicznego oświetlenia na 7900GS obydwa stalkery śmigały przy 60FPS więc nie widzę problemu, jedyna rzecz na którą liczę to WYŻSZY poziom trudności i lepszy freeplay (którego w czystym niebie prawie w ogóle nie było), resztę i tak fani poprawią ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spokojnie na średnich bym pograł, ale... no właśnie. Nie ufam już developerom Stalkera. Tak zbugowane gry wypuszczali, że na pewno nie kupię. Poza tym jakoś szybko mi się znudził pierwszy Stalker. Oczekiwałem cRPG a dostałem strzelankę (nie najlepszą) z elementami cRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Identyczne wymagania minimalne znajdują się na pudełku zarówno Cienia Czarnobyla, jak i Czystego Nieba, co jest niemożliwe. CN pracuje na podrasowanym X-ray engine, w wersji wyższej niż ten z Cienia Czarnobyla, co samo w sobie wymaga większej mocy obliczeniowej.
Także jeśli ktoś spełnia minimalne wymagania, na pewno nie pogra sobie w S.T.A.L.K.E.R''''a płynnie, w minimalnej rozdzielczości, przy najgorszych detalach. Jest to po prostu niemożliwe.
Bez dwóch rdzeni, 2GB ram i karty graficznej przynajmniej na poziomie GF7900GS (de facto 8600GT - podobne osiągi) lepiej do tej gry nie podchodzić, wiem to z własnego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy komputer kupiłam półtorej roku temu i choć od tamtej pory sprzętem się nie interesuję w ogóle to jestem niemal pewna, że na moim PC pójdzie płynnie w najwyższych ustawieniach (bez DX 10 jeśli taki ma w grze być, bo nie mam Visty). Gdybym nie znała Stalkera to patrząc po trailerze pomyślałabym, że to zwiastun jakiegoś crapa. Liczę, że znaczna większość bugów zostanie wreszcie wyeliminowana, bo przez nie nie mogłam ukończyć w normalny sposób Czystego Nieba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh każdy tak narzeka, że spełniając tylko minimalne wymagania nie da sie grać.
Ja na sprzęcie AMD Athlon 2200+ 1.8 GHz, 1,2GB ramu, Radeon 9600 Pro 256MB, mam na max sczegółowość textur, objektów i anizo (szkoda, że nie moge ustawić dynamicznego oświetlenia) i co prawda troche się tnie ale i tak nie przeszkodziło mi to w ukończeniu tej wspaniałej gry. Nawet w deszczu nie tnie sie tak okropnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować