• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
mikolajq

Monitor się nie uruchamia.

Pytanie

Mam taki problem otóż dość często zdarza mi się, że przy starcie komputera nie uruchamia się monitor, choć komputer startuje normalnie. Muszę w tedy go resetować i po jednym lub kilku restartach dopiero chodzi normalnie. Czasami tez zdarza się że muszę go całkowicie wyłączyć z prądu na jakiś czas i dopiero wtedy monitor się uruchamia.

Czym to może być spowodowane?
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 23.08.2009 o 13:48, mikolajq napisał:

Mam taki problem otóż dość często zdarza mi się, że przy starcie komputera nie uruchamia
się monitor, choć komputer startuje normalnie. Muszę w tedy go resetować i po jednym
lub kilku restartach dopiero chodzi normalnie. Czasami tez zdarza się że muszę go całkowicie
wyłączyć z prądu na jakiś czas i dopiero wtedy monitor się uruchamia.

Czym to może być spowodowane?
Z góry dzięki.

Może odpowiedź moja bedzie banalna i dość głupia... Ale sprawdź czy wszystkie wtyczki od moniotra są dobrze/pordząnie wpięte...Moga być za lekko dociśnięte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.08.2009 o 18:49, tofikt25 napisał:

Zainstaluj od nowa Windowsa. Koledze pomogło :)


To ostateczność. Nie widzę sensu przeinstalowania Widowsa jeśli pomoże np. dociśnięcie kabli. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chciałem tez dodać ze czasami zacina się gdy komputer normalnie chodzi i zatrzymuje się obraz.

P.S niedawno zmieniałem w komputerze k. graficzna zasilacz i ram

Może wszystkie te problemy są spowodowane tym że partycji na której nie mam Windowsa nie formatowałem od 2005 roku. Tą z systemem w 2008.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.08.2009 o 20:16, mikolajq napisał:

P.S niedawno zmieniałem w komputerze k. graficzna zasilacz i ram

Pomyśl nad przeinstalowaniem Windowsa, może po prostu nie usunąłeś jakichś śmieci ze starych sterowników do karty graficznej i stąd te problemy.

Dnia 25.08.2009 o 20:16, mikolajq napisał:

Może wszystkie te problemy są spowodowane tym że partycji na której nie mam Windowsa
nie formatowałem od 2005 roku. Tą z systemem w 2008.

To akurat nie ma żadnego znaczenia, u mnie w drugim kompie są dane jeszcze z 2000 roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.08.2009 o 20:16, mikolajq napisał:

Chciałem tez dodać ze czasami zacina się gdy komputer normalnie chodzi i zatrzymuje się
obraz.


Hey .Moze sprawdzałeś blok/wtyczki do podłączenia monitora? Bo miałem taki przypadek ,że kurz lekko "posuwał" wtyczkę i się cieło...Wyczyściłem i wszystko git.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Oprócz tego problemu zdarza się że gdy włączam komputer pokazuje się napis: Delecting IDE Drivers czy coś w tym rodzaju i nic nie można zrobić lub gdy taki niebieski pasek przewija się pod logiem XP zatrzymuje się i tez nic zrobić nie można.

Czy ktoś wie o co chodzi lub miał taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.09.2009 o 20:19, mikolajq napisał:

Po formacie przez dwa tygodnie był spokój a teraz z powrotem jest to samo. Już nie wiem
co to może być


1.) Zainwestuj w dobry antywirus np. testową wersję Kaspersky''iego. Może jakiś wirus znajduje się na II partycji?
2.) Detecting IDE drivers - zainstalowałeś sterowniki do płyty głównej? Ewentualnie ponownie można podejrzewać wirusa.
3.) Wklej raport Dxdiag, instrukcję przygotowania znajdziesz tutaj:
http://www.gram.pl/pomoc/tutorial_dd_01.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wydaje mi się żeby to był wirus, gdyż formatowałem w kolejności C potem D i jeszcze raz C. Chciałbym jeszcze powiedzieć, że tym razem problem nie jest identyczny chodzi o to że podczas włączania czasami zatrzymuje się na Detecting IDE drivers, ale drugim problemem jest to, że kiedy włączę grę, w którą aktualnie gram czyli prototype (nie wiem jak jest w innych grach, ponieważ nie instalowałem jeszcze po formacie choć wczoraj kiedy tego problemu nie było nic się z tą grą nie działo), mogę pograć z 5 - 10 min i się zatrzymuje obraz i pojawia się biały obraz i trzeba restartować system lecz to zazwyczaj nie pomaga tylko miga mi światełko na monitorze (LCD) tak jakby nie był podłączony do komputera. Muszę wyłączyć z sieci żeby go ponownie w tedy uruchomić i dopiero się normalnie uruchamia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.09.2009 o 22:20, mikolajq napisał:

Nie wydaje mi się żeby to był wirus, gdyż formatowałem w kolejności C potem D i jeszcze
raz C. Chciałbym jeszcze powiedzieć, że tym razem problem nie jest identyczny chodzi
o to że podczas włączania czasami zatrzymuje się na Detecting IDE drivers, ale drugim
problemem jest to, że kiedy włączę grę, w którą aktualnie gram czyli prototype (nie wiem
jak jest w innych grach, ponieważ nie instalowałem jeszcze po formacie choć wczoraj kiedy
tego problemu nie było nic się z tą grą nie działo), mogę pograć z 5 - 10 min i się zatrzymuje
obraz i pojawia się biały obraz i trzeba restartować system lecz to zazwyczaj nie pomaga
tylko miga mi światełko na monitorze (LCD) tak jakby nie był podłączony do komputera.
Muszę wyłączyć z sieci żeby go ponownie w tedy uruchomić i dopiero się normalnie uruchamia.

Patche zainstalowane?Mnie też wkurzał black skrin w GTA 3 dopóki nie zainstalowałem odpow. patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Masz jeden czy dwa monitory? Jeśli dwa to mogłeś je źle ustawić, i windows może uruchamiać się na drugim - który jest pewnie z początku wyłączony i nic nie widzisz. Dopiero po pewnym czasie pojawia się pulpit na głównym monitorze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.09.2009 o 14:45, St0ck napisał:

Masz jeden czy dwa monitory? Jeśli dwa to mogłeś je źle ustawić, i windows może uruchamiać
się na drugim - który jest pewnie z początku wyłączony i nic nie widzisz. Dopiero po
pewnym czasie pojawia się pulpit na głównym monitorze..



jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jaki posiadasz monitor? Ja miewam coś podobnego z CRT, czasami po prostu monitor mimo że się zapala wraz z włączeniem komputera, nic się na nim nie pojawia (czarne tło) i dopiero po resecie działa.

Jeśli ktoś twierdzi, że to sterowniki albo wirusy to powinien zapisać się w kolejce po rozum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Samsung sync master 940 nw LCD, ale nie wydaje mi się żeby to była wada monitora, gdyż pojawia mi się białe tło po kilku minutach gry i przez 5 sekund słychać zacinający się dźwięki i nawet po resecie czasami się nie włącza co napisałem wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.09.2009 o 09:05, L33T napisał:

Monitor do znajomego i zobacz jak działa.

Jak by to była wina monitora to by działo się tak obrazu po formacie a nie po 2 tygodniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować