Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft odpiera zarzuty Game Informera

22 postów w tym temacie

Oczywiście, że na dzień dzisiejszy konsole psują się w o wiele mniejszych ilościach, no ale co z tego. Wielcy fani konsol w walce o argumenty konsoli nad PCtem opowiadają o scenariuszu kupowania konsoli raz na 5-6 lat. W przypadku pierwszych, a nawet późniejszych modeli X360 było to po prostu niemożliwym do wykonania ! Sam tego doświadczyłem. Btw no i o co chodzi z tymi ludzmi zaznaczającymi w ankiecie jakoby to awaryjność im nie przeszkadzała i jeśli byłoby coś nie tak to z miłą chęcią zakupiliby kolejnego X360. Fanatyzm i herezja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że to ta liczba 16% jest najbliżej prawdy. A te 54,6% to ja bym nie traktował na poważnie, ponieważ każdy komu zepsuła się konsola to na 90% zagłosuje w ankiecie, a reszta, którym konsola działa sprawnie to zagłosuje jeśli będzie się chciało klikać. :P Z drugiej strony M$ trochę sobie pewnie zaniża.
Ja obstawiam 10%. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepiej więc nie mieć żadnej z konsol.. wtedy nie ma szans, by się jakaś nam popsuła ;-)))

a tak poważnie, to zgadzam się z twierdzeniem, że badania Game Informera sa mało reprezentatywne, bo w końcu mieli oni ograniczoną liczbę osób, którą "badali"/prepytali, a X360-tek na rynku sprzedało się o wiele więcej..

prawda pewnie, jak zwykle, leży gdzieś pośrodku. pomiędzy tym, co mówią/piszą jedni i drudzy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z 30 milionów konsol w tamtym badaniu uczestniczyło kilka tysięcy już nie pamiętam dokładnej liczby klikać mógł każdy, a Ci, którym konsola się nie zepsuła po prostu nie zaznaczali MS podaje mniejszą liczbę, a 16% jest bardziej prawdopodobne, więc też stawiam na 10%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmierć konsoli czeka chyba każdą ;). Kiedyś nadejdzie czas, kiedy gry będą wyciągały z ps3 max, i prawdopodobnie (podkreślam! Prawdobodobnie!) również czarnulki będą się przegrzewały/psuły. Trzeba pamiętać że xbox jest "troszkę" starszy od ps3, więc trudno tu o wyrównaną walkę w ankietach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 11:10, KooK napisał:

Śmierć konsoli czeka chyba każdą ;). Kiedyś nadejdzie czas, kiedy gry będą wyciągały
z ps3 max, i prawdopodobnie (podkreślam! Prawdobodobnie!) również czarnulki będą się
przegrzewały/psuły. Trzeba pamiętać że xbox jest "troszkę" starszy od ps3, więc trudno
tu o wyrównaną walkę w ankietach...

Tylko ja nie wiem co to ma do rzeczy że gry wyciągają z konsoli max.

X360 w 2005 miał premierę i był bardzo młody a jednak awaryjność była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo (chyba, że ktoś źle przetłumaczył). I bełkot - to bezwzględnie. Xbox nie jest najczęściej wybieraną konsolą, to raz. Dwa - M$ wypuścił bubla, którego MUSI poprawiać na bieżąco by zmniejszyć awaryjność - co szósty egzemplarz był przytulany przez serwis. Co z tego, że zarąbista gwarancja - sprzęt nie powinien się psuć w czasie gwarancji a jeśli tak się dzieje to znaczy, że jest wadliwy (i dlatego musi być naprawiony przez serwis).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Co z tego, że zarąbista gwarancja - sprzęt nie powinien

Dnia 24.08.2009 o 11:48, hallas napisał:

się psuć w czasie gwarancji a jeśli tak się dzieje to znaczy, że jest wadliwy (i dlatego
musi być naprawiony przez serwis).

true. Ale najlepsi i tak są ci dowcipnisie, którzy mówią jaka to konsola jest tania fajna itd w porównaniu z PC, po czym ci sami w innym wątku piszą, że jak (dajmy na to) zaliczą RRoD''a, to kupią sobie nową konsolę, tylko w innej wersji O_o'' To jest dopiero iście ekonomiczne podejście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żałosne. To, że X360 były bardzo awaryjne i głośne wie chyba każdy. Nie jest też tajemnicą, że M$ przez te kilka lat od startu konsoli zmienił w niej właściwie wszystko, żeby była mniej awaryjna, nie grzała się tak bardzo, nie była głośna jak odkurzacz i żeby nie dało się na niej tak łatwo piracić :-) Co więc powinien odpowiedzieć M$?
"Firma Microsoft zdaje sobie sprawę, iż część pierwszych modeli Xbox''a 360 mogła sprawiać problemy swoim użytkownikom. Dlatego też nasza firma dołożyła wszelkich starań, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia problemów z konsolą poprzez stałe udoskonalanie zawartych w niej komponentów. Udało nam się również zmniejszyć zużycie energii, wydzielanego ciepła i poprawić wyciszenie systemu. Obecnie dostępne w sprzedaży modele naszej konsoli są bezawaryjne, zaś osoby, które zdecydowały się na zakup wcześniejszych modeli, mogą liczyć na wydłużony okres gwarancyjny, a także fachowy serwis, który w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów wyeliminuje ich źródło, skutecznie zapobiegając ponownemu ich wystąpieniu."
Ale widać ktoś uznał, że zamiast powiedzieć "może na początku nie było idealnie, ale teraz już jest, więc zarzuty są bezpodstawne", wolał powiedzieć, że X360 to w sumie fajna konsola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu to najbardziej awaryjna konsola na rynku, żaden bełkot MS tego nie zmieni. Konstrukcyjnie tez jest niewypałem, chociaż trzeba oddać sprawiedliwość MS, że robi co może aby była coraz lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować