Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Świat Fantasy- Czyli świat wykreowany oczami wyobraźni i rasy które uwielbiamy

130 postów w tym temacie

Najbardziej podoba mi się świat wykreowany przez AS''a - jest zarówno fantastyczny jak i realistyczny... Jeśli chodzi o gry to wygrywa zdecydowanie świat z Warcrafta...:) Ulubione rasy mam dwie: oczywiście Elfy i Orkowie (szczególnie jeśli idzie o Warcraft)... Nie wiem jak reszta ale jako miłośnik komiksów zaproponowałbym jeszcze Akbar z serii Le Tendre''a i Loisel''a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najciekawszy świat to oczywiście Planescape a rasa to Glabarezu i Lisze a co do opinii sim furry to chaciałem zauważyć, że wszystkie światy sa na nim wzorowane ten świat zapoczątkował popularność fantasy więc nie ma tu mowy o banale a jeżeli ktoś tak twierdzi to widocznie jest "wielkim znawcą fantasy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy świat to Mithgar Mc. Kierana a zaraz potem Forgottene Realms.
Co do rasy to mroczne elfy (po wojnach pajeczej krolowej jak mozna nie lubic Pharuna ??). Zaraz po nich Krasnoludy ale nie te z FR bo jakies takie sa niezbyt, najlepsze to Chakka z Mithgaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 22:07, Wredniak2003 napisał:

Najlepszy świat to Mithgar Mc. Kierana a zaraz potem Forgottene Realms.
Co do rasy to mroczne elfy (po wojnach pajeczej
krolowej jak mozna nie lubic Pharuna ??). Zaraz po nich Krasnoludy ale nie te z FR bo jakies takie sa niezbyt, najlepsze
to Chakka z Mithgaru.



mam podobne zdanie.
Forgotten Realms najbardziej mi sie podoba ;)
tak samo jak mroczne elfy lub jak kto woli - drowy.
a ''Wojny pajeczej krolowej'' rzeczywiscie byly dobre :D Pharaun i Ryld... dobrze mi sie to czytalo ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały problem. Otóż od pewnego czasu noszę się z zamiarem przyczytania kilku książek Tolkiena. Wczorajsze ponowne obejrzenie Dwóch Wież jeszcze ten zamiar we mnie wzmocniło. I tu mam pytanie. Od czego najlepiej będzie zacząć? Od legendarnej trylogii? A może od czegoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2005 o 17:09, Sarafan_Knight napisał:

Mam taki mały problem. Otóż od pewnego czasu noszę się z zamiarem przyczytania kilku książek Tolkiena. Wczorajsze ponowne
obejrzenie Dwóch Wież jeszcze ten zamiar we mnie wzmocniło. I tu mam pytanie. Od czego najlepiej będzie zacząć? Od legendarnej
trylogii? A może od czegoś innego?

jak masz zaczynać to lepiej zacząć czytanie od Hobbita - czyli tam i z powrotem..... taki wstep do trylogii.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszyscy mówią że krosnoludy rulez albo elfy / drowy. a mnie się spodobały np. niziołki..... chociażby Regis z ksiązek Salvatora z forgottem realms... (te o "drizzdzie") narq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forgotten Realms :) . Mój ukochany świat. Kiedy wymyślam jakieś opowiadanie, piszę pomysł na grę, czy chocby próbuję wytworzyć swój własny świat, to co rusz nasuwa mi się właśnie FR. Tak rozbudowany, tak rozwinięty, tak WSPANIAŁY:D! I co chwile myślę sobie "ale to już było w tym, a tym dodatku/przygodzie/podręczniku:P.

Aasimar. Gram zawsze dobrymi, nie rzadko fanatycznymi postaciami (czy to RPG papierowy, czy komputerowy...), takimi właśnie Aasimarami. I mającymi w sobie w ten sposób coś z Paladyna. W końcu żem Mnich Wojny, MonkOfWar:D. A, no i w historii najbardziej pociaga mnie Średniowiecze, i Krucjaty... Ach...

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 20:25, Lumbago napisał:

Najciekawszy świat to oczywiście Planescape a rasa to Glabarezu i Lisze a co do opinii sim furry to chaciałem zauważyć,
że wszystkie światy sa na nim wzorowane ten świat zapoczątkował popularność fantasy więc nie ma tu mowy o banale a jeżeli
ktoś tak twierdzi to widocznie jest "wielkim znawcą fantasy"


Wiem, że ten świat zapoczątkował popularnośc fantasy, ale poprostu nie lubie go i tyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Forgotten Realms Dlaczego ? Bo moim zdaniem jest najlepiej przemyślany i rzobudowany. Miejsca jak Cormathor czy Wybrzeże Mieczy to czysty miód !
2. Nie wiem, nie mam uluboinej rasy. Ostatnio lubie grać postaciami złymi (diablę, drow) A drowami dlatego bo ostatnio zauroczyłem się w Coramnthorze... Kiedyś lubiłem grać Paladynem ale doszłem do wniosku że tą postać troche nudno się odgrywa. Ale za to fajnie się wczuwa w bezmuzgiego orka barbarzyńce który bardzo dużo mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować