Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Świat Fantasy- Czyli świat wykreowany oczami wyobraźni i rasy które uwielbiamy

130 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2005 o 16:15, SimFury napisał:

na ostatnim Śródziemie, które dla mnie znaczy mniej niż zero totalny banał !

Pozwolę sobie się nie zgodzić... Możesz uzasadnić?

Co do pytań:
1. Największy szacunek mam do Ardy (wszak nie tylko Śródziemie się w tym świecie liczy, czyż nie?) ale bardzo lubię też Zapomniane Krainy (mój ulubiony świat do grania :-))

2. Elfy oczywiście :-) Potem długo nic, aż w końcu krasnoludy (zwłaszcza dwumetrowe - Marchewa się kłania ;-) )

P.S. Elfy oczywiście nie w wersji Pratchettowskiej. Krasnoludy też nie - tylko żartowałem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 13:50, Grizzly. napisał:

A jakie elfy ? Księżycowe, Słoneczene, drowy, leśne, dzikie. Bo ja najbardziej lubie chyba ostatnio drowy a potem dzikie.


Leśne najbardziej mi odpowiadają.
Drowy - raczej dlatego, że kilka książek o nich przeczytałem niż ze szczególnego zamiłowania do tej rasy.
Księżycowe i słoneczne - przeciętnie.
Dzikie - mogą być, bo mają sporo wspólnego z leśnymi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 14:53, DragonLord napisał:

2. Smoki (a jeśli się nie liczą jako rasa do draconi (o pół-smoki mi chodzi)


Chyba chodziło raczej o rasy humanoidalne ;-)
Bo jeśli nie to smoki oczywiście wchodzą na drugie miejsce zaraz za elfami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zdarzyło Wam się tworzyć własny świat fantasy ? ja naprzykład często ale wypadały raczej blado w porównaniu z tymi najlepszymi ale kto wie może coś się kiedyś wymyśli dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 16:59, Patryk R napisał:

Czy zdarzyło Wam się tworzyć własny świat fantasy ? ja naprzykład często ale wypadały raczej blado w porównaniu z tymi najlepszymi
ale kto wie może coś się kiedyś wymyśli dobrego


Trzewiczek zrobił neuroshimę :P i Machinę (karcianka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 16:59, Patryk R napisał:

Czy zdarzyło Wam się tworzyć własny świat fantasy ? ja naprzykład często ale wypadały raczej blado w porównaniu z tymi najlepszymi
ale kto wie może coś się kiedyś wymyśli dobrego


Czasem po jednym bezalkoholowym za dużo zdarza mi się trafić do innego świata, kto wie, może nawet nadawałby się do książki albo gry, ale jak już wrócę to pamiętam za mało szczegółów, żeby napisać książkę. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy, mam nadzieję, że ktoś się znajdzie.
Potrzebuję opisu Faeruńskiego Boga Velsharoona.
Najbardziej zależy mi na jego dogmatach i na zasadach jakimi kieruje się kościól, chociaż ogólnie historia relacje i świeta też by się przydały.
Jeżeli ktoś mógłby mi dać link do strony z opisem ew skopiować tekst czy samemu napisać to byłbym wdzięczny.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 20:48, Vaxinar napisał:

Potrzebuję pomocy, mam nadzieję, że ktoś się znajdzie.
Potrzebuję opisu Faeruńskiego Boga Velsharoona.


http://forum.polter.pl/pytania-o-magie-i-bogow-faerunu-vp245424.html

Spróbuj tutaj :) Na przyszłość polecam korzystanie z google, wystarczy wpisać interesujące nas słowo albo frazę :)

Mój ulubiony świat to Zapomniane Krainy i Śródziemie, w BG najlepsze były Galarety Musztardowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 21:01, au_rel napisał:

Spróbuj tutaj :) Na przyszłość polecam korzystanie z google, wystarczy wpisać interesujące
nas słowo albo frazę :)


Myślisz, że nie próbowałem w google ? :/ Wszystko po angielsku a ja potrzebuję po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 21:03, Vaxinar napisał:

> Spróbuj tutaj :) Na przyszłość polecam korzystanie z google, wystarczy wpisać interesujące

> nas słowo albo frazę :)

Myślisz, że nie próbowałem w google ? :/ Wszystko po angielsku a ja potrzebuję po polsku.


Spokojnie, wpisz google.pl i tam zaznacz, żeby szukało tylko polskich stron :) Strona, do której link podałem jest po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 21:05, au_rel napisał:

Spokojnie, wpisz google.pl i tam zaznacz, żeby szukało tylko polskich stron :) Strona, do której
link podałem jest po polsku.


To również próbowałem zanim tu się zgłosiłem i również byłem na tej stronie a raczej forum do, którego link podałeś, ale to jest za mało, potrzeba mi dogmatów i relacji kościoła. Tam mam historię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od FR (FR jakoś mnie nie pociąga) bardziej mi się podoba arcanum, śródziemie i ten nowy z książkowego D&D 3.5, nie pamiętam nazwy oraz ziemimorze(z książek Ursuli K. LeGuin).
A z ras to lubie najbardziej półelfy, niziołki i krasnoludy.

Fanów fantasy nie jest a mało, a nie można znaleźć naprawdę pożądnej strony tego pokroju, Vaximar ma rację.

Ma ktoś z was własną stronę z parafii fantasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniane Krainy? gdzie to było bo nie moge sobie przypomnieć? :/ a tak to podoba mi się śródziemie:D a z ras to są fajni krasnoludy, małe ludziki w tych swoich zbrojach i długich brodach trzymający w rękach ogromny topór robi duże wrażenie na mnie ;) :P potem są orkowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować