Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Świat Fantasy- Czyli świat wykreowany oczami wyobraźni i rasy które uwielbiamy

130 postów w tym temacie

Na tym samym miejscu stawiam Forgoten Realms(Zapomniane Krainy) i świat Warcrafta czyli głownie chodzi tu o ziemię Azeroth.

Moja ulubiona rasa, ja tam wolę wolnych strzelców, czyli takich którzy nie należą do żadnych z przymierza oczywiście nieumarli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 21:15, Łowca Gier napisał:

1. Świat Planescape (zawiera Zapomniane Krainy) i Śródziemie.


Co ? Nieprawda, to ten sam system D&D ale nie ten sam świat. Jak Planscape może zawierać FR ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2006 o 11:09, Grizzly. napisał:

Co ? Nieprawda, to ten sam system D&D ale nie ten sam świat. Jak Planscape może zawierać FR

mi sie wydawalo, ze to FR zawiera Planescape ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2006 o 11:22, Araondoion napisał:

mi sie wydawalo, ze to FR zawiera Planescape ;p


Nie, to 2 inne światy należące do tego samego systemu - Dangeons & Dragons. Jest jeszcze Greyhawk. Chyba są jeszcze jakieś ale już nie wiem jakie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2006 o 11:30, Grizzly. napisał:

Nie, to 2 inne światy należące do tego samego systemu - Dangeons & Dragons. Jest jeszcze Greyhawk.
Chyba są jeszcze jakieś ale już nie wiem jakie ;)

moze Dragonlance? i jak 2 rozne swiaty? kiedy z Planescape mozna przejsc do FR i na odwrot zdaje sie tez, w Baldurze za to pojawili sie Rycerze z Solamii (czy jak to tam bylo), zreszta nie znam sie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że niewiele wiesz o Planescape, nic dziwnego- system został niedoceniony. Planescape opiera się na Sferach (światach). Sigil to stolica tego systemu- Sfera Główna. Sfery są połączone portalami. Zapomniane Krainy miesczą ssię na jednej Sferze (takie są założenia systemu), więc możesz przejść z Sigil lub innej Sfery do Krain. Rozumiesz? System Planescape łączy wszystkie światy D&D w jedno megauniwersum- Wieloświat. Więc daje Ci to duże możliwości bycia Mistrzem Gry- możesz tak skonstruować fabułę, że pierwsza część będzie w Krainach, druga w Sigil, a trzecia w Greyhawku! Podczas jednej gry! Więcej wyjaśnień- http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=132&pid=211

Jakby co- pytaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2006 o 18:33, Łowca Gier napisał:

Widać, że niewiele wiesz o Planescape, nic dziwnego- system został niedoceniony. Planescape
opiera się na Sferach (światach). Sigil to stolica tego systemu- Sfera Główna. Sfery są połączone
portalami. Zapomniane Krainy miesczą ssię na jednej Sferze (takie są założenia systemu), więc
możesz przejść z Sigil lub innej Sfery do Krain. Rozumiesz? System Planescape łączy wszystkie
światy D&D w jedno megauniwersum- Wieloświat. Więc daje Ci to duże możliwości bycia Mistrzem
Gry- możesz tak skonstruować fabułę, że pierwsza część będzie w Krainach, druga w Sigil, a
trzecia w Greyhawku! Podczas jednej gry! Więcej wyjaśnień- http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=132&pid=211

Jakby co- pytaj!


Nie ja w to i tak dalej nie wierzę. Słabo znam Planescape ale gre Planescape Torment przeszedłem ! Wiem na czym polega i co to są Sfery nie musisz mi tego tłumaczyć. Moim zdaniem FR nie mieści się na żadnej sferze ! To jest Fearun, Toril... hmm... wogóle inna bajka ale ten sam system ! W Planescape jest wieloświat który łączy sfery tak jak napisałeś ale nie łączy Greyhawk i FR. Przynajmniej ja tak uważam, ale jeszcze się dowiem jak to naprawdę jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 16:01, Łowca Gier napisał:

cytat: "Planescape jest światem bardzo wyjątkowym, ponieważ jednoczy on wszystkie inne światy
AD&D. "


BUAHAHAHAHAHAHA
Mam rację ! Widzisz AD&D ! A FR to już 3 edycja, inna bajka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Forgotten Realms, Świat Mroku - już nie fantasy, ale Fallout i Neuroshma

2. Krasnoludy ( brodę hoduję :) i języka uczę- kobieta jest przerażona manierami przy stole :), wielkim toporem w pokoju :) i mniejszym za paskiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak mi wytłumaczysz, że w BG2 jest postać z Sigil, a jej historia końcowa opowiada, że błąkał się po Sferach, a potem wrócił do Sigil? A BG 2 to FR, nieprawdaż? Czyli oficjalna gra tego świta kłamie? BUAHAHA! A powiedz mi- znasz się na Planescape? Bo pisałeś, że nie... BUAHAHA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, czy FR to nie D&D? Tak więc należy do świata Planescape. A czemu Planesczpe to nie 3 edycja- bo Planescape zostało porzucone przez twórców- już się nie rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jakoś większość ludzi popada w "elfomanię". Jakoś tak już wyszło... Swoją drogą są one chyba nieodłącznym elementem fantasy. Elfy z powierzchni są dumne, uważają sie za lepsze od innych ras i przeważnie są magami lub łucznikami. Przeważnie... mi się bardzo spodobała postać Pieśniarzy Klingi, jednych z najlepszych wojowników w Zapomnianych Krainach. Ja pozostaję jednak przy drowach (wiem, wiem...) i aasimarach. A ulubiony świat to ofkorz FR i Erathia z Heroes...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam Harry''ego... Ups nie ten wątek :p A tak serio - kocham, uwilebiam i ubóstwiam krasnoludy. Może i wiąże się to z moimi upodobaniami co do stylu walki w RPG - nigdy nie gram magami, zawsze stawiam na czystą i honorową walkę. Podobnie jest z moją ulubioną bronią, a jest nią ... topór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować