Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Świat Fantasy- Czyli świat wykreowany oczami wyobraźni i rasy które uwielbiamy

130 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2006 o 12:55, olcia13 napisał:

Najwolę krianę FR, a moja ulubiona klasa to półelfy

co to znaczy "najwolę" ? ;p i nie klasa tylko rasa...

DevilFish-> wcale nie, nie wszedzie sa elfy, a w ksiazkach innych w ogole sie nie pojawiaja.

Co do klasy jakimi gram, to moje usposobienie wskazywaloby na maga, lecz, zawsze mag kojarzy mi sie z potega a jesli nie posiadam jej na samym poczatku to popadam w irytacje ;p to tez czesto w grach stawiam na...brutalnosc ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 13:19, Araondoion napisał:

DevilFish-> wcale nie, nie wszedzie sa elfy, a w ksiazkach innych w ogole sie nie pojawiaja.


No może i tak, ale nie zaprzeczysz, że jest to jedna z najpopularniejszych ras ?
Co do klas preferuję Łowcę (a później Mistycznego Łucznika), Paladyna lub Żlodzieja (ewentualnie Zabójcę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 13:23, DevilFish napisał:

No może i tak, ale nie zaprzeczysz, że jest to jedna z najpopularniejszych ras ?

nie zaprzecze ale powiem, ze najlepsze ksiazki (fantasy) jakie czytalem byly bez elfow ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 12:03, Łowca Gier napisał:

A powiedz mi, czy FR to nie D&D? Tak więc należy do świata Planescape.

Co ? Ty wogóle wiesz co piszesz ? FR to oczywiście D&D... :|

Dnia 29.01.2006 o 12:03, Łowca Gier napisał:

A czemu Planesczpe
to nie 3 edycja- bo Planescape zostało porzucone przez twórców- już się nie rozwija.


Nie, bo Planescape to AD&D ! AD&D było przed 3 edycją, przed FR. Nie uważam żeby Planescape był porzucony przez twórców, była gra, dwie książki i system na którym przecież ludzie grają... I postanowienie końcowe: sorki, miałeś racje z tym że Planescape łączy FR -----> http://pl.wikipedia.org/wiki/Planescape

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moją ulubioną klasą jest tropiciel. Łączy spryt łotrzyka, potęgę maga i siłe wojownika. A ulubioną bronią (od czasu Baldurs Gate II) tuigański krótki łuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2006 o 18:33, Łowca Gier napisał:

Widać, że niewiele wiesz o Planescape, nic dziwnego- system został niedoceniony. Planescape
opiera się na Sferach (światach). Sigil to stolica tego systemu- Sfera Główna. Sfery są połączone
portalami. Zapomniane Krainy miesczą ssię na jednej Sferze (takie są założenia systemu), więc
możesz przejść z Sigil lub innej Sfery do Krain. Rozumiesz? System Planescape łączy wszystkie
światy D&D w jedno megauniwersum- Wieloświat. Więc daje Ci to duże możliwości bycia Mistrzem
Gry- możesz tak skonstruować fabułę, że pierwsza część będzie w Krainach, druga w Sigil, a
trzecia w Greyhawku! Podczas jednej gry! Więcej wyjaśnień- http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=132&pid=211

Jakby co- pytaj!


Obecnie sfery zwie się planami. Jest nawet osobna o tym ksążka. Jak coś piszecie to trzymajcie się nazewnictwa 3 -ciej edycji D&D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 20:01, Grizzly. napisał:

> A powiedz mi, czy FR to nie D&D? Tak więc należy do świata Planescape.
Co ? Ty wogóle wiesz co piszesz ? FR to oczywiście D&D... :|


Sorry, nie wiem czemu, ale wstawiłem "nie" przed D&D. Mój bląd, chodziło mi o pytanie czy FR to D&D. A system twórcy zostawili w tym sensie, że już nie wysdają nowych podręczników (przynajmniej w Polsce). Ale świat Planescape nadal jest żywy.

2. Ten tekst, który Ci podałem był pisany jeszcze za czasów AD&D. Wtedy i Planescape i FR były w AD&D. FR powstał przed 3 edycją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I killed two ork''s in the morning,
I killed two ork''s at night,
I killed two ork''s in the afternoon, adn then I feeled all right.
I killed two ork''s in time of peace and during time of war,
I killed two ork''s before I killed two ork''s and then I killed two more.

To chyba wyraża całkowicie mój stosunek wobec tych szkaradnych stworów. Niech sie żaden do mnie nie zbliża bo toporem potraktuję i rzucę ścierwo niedźwiedziowi na pożarcie. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 13:38, Vaxinar napisał:

Witam.
Ma ktoś jakiś dobry internetowy, darmowy generator nazwisk fantasy ?


tak, tak ebon czy jakoś tak

tu masz linka:
http://www.rpgmaker.pwii.pl/?co=download&typ=programy

ogólnie bardzo duże możliwości-
wybierasz rodzaj imion- od krasnoludzkich, przez drowowe(drowskie? kij go wie jak to sie odmienia :)) po celtyckie, rosyjskie(!) i polskie(nieźle się przy tym uśmiałem :D)i duuuuuuuuuuużo innych (kilkadziesiąt)
możesz wybrać pierwszą literkę i trochę innych funkcji których nie rozumiem :)

mam nadzieję że pomogę chociaż twój post był z kwietnia ;P

pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 20:25, Patryk R napisał:

1.Który ze śwaitów fantasy najbardziej ci się podobał (np: Zapomniane Krainy)


Azeroth!!!Draenor!!!

Dnia 15.10.2005 o 20:25, Patryk R napisał:

2.Króra rasa najbardziej ci odpowiada (elfy, krasnoludy itp.)


Ludzie!!!Orkowie!!!Nocne elfki!!!:)Taureni i Draenei poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 19:11, Skywalker560 napisał:

> 2.Króra rasa najbardziej ci odpowiada (elfy, krasnoludy itp.)

Ludzie!!!Orkowie!!!Nocne elfki!!!:)Taureni i Draenei poza tym.


a myślałem że wolisz wookie , kalamarian albo Twi''leków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 14:55, zbysheck napisał:

a myślałem że wolisz wookie , kalamarian albo Twi''leków :D


To jest temat o światach Fantasy...zresztą ja WarCrafta nie uznaję za fantasy,tylko za MOJE ŻYCIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O BOże WarCrafta bym grał dniem i nocą gdyby cholera nie był taki drogi jeśli wam chodzi o WoW a WC(XD)3 mam i jakieś super nie jest - lepsze jest np.....Battle for Middle-earth II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona klasa to paladyn. A z ras wole silne i wytrzymałe, np orkowie (chodzi mi o silnych orków, np z Warcrafta, albo Gothica, a nie takie mięcho armatnie jak we Władcy Pierścieni) albo taureni. Ale orkowy paladyn nie należy do rzeczy częstych.
Ze światów to podobnie jak Skywalker560 lubię Azeroth z Warcrafta. Tam po prostu ciągle cos się dzieje.

PS W Warcraft 3 też bardzo podobał mi się łowca demonów (Ilidan). A po tym jak sam sie stał demonem... normalnie bomba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o swiaty fantasy, to lubie Myrtane, Forgotten Realms oraz ten przedstawiony przez Andrzeja Sapkowskiego w sadze Wiedzminskiej. Azeroth tez przejdzie.

Moja ulubiona rasa sa elfy, a klasa druid i lowca. Lubie tez zwyklych rebajlow i magow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować