Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox 360 "nie pociągnie" Uncharted 2

104 postów w tym temacie

Ja myślałem, że to logiczne, że Blu-Ray jak na razie jest po prostu wolne. Ale jak widać niektórzy w to nie wierzą. Wystarczy spojrzeć na odczyty danych napędów Blu-Ray. PS3 nie ma napędu z technologią nie z tej ziemi. Niestety, pojemność za szybkość, coś za coś. Sony wsadziło czytnik, który do gier spisuje się gorzej niż DVD, po prostu. Może nie jest to różnica, która nie pozwala na prawidłowy odczyt gier, ale niedługo może tak być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakty są takie, że obecnie to PS3 ma najładniejszą grę spośród konsolowych. Jest nią oczywiście Killzone 2... wiem, że nie dla każdego ta gra jest genialna, jednak mi się bardzo spodobała.

Takie Halo ODST wygląda przy K2 jak gra na poprzednią generację konsol, choć nie twierdzę, że samo Halo 3 to słaba gra bo pewnie grywalność ma świetną skoro się tak sprzedaje. Niektórzy pewnie powiedzą, że Gearsy są ładniejsze... jednak siedząc naprawdę przy Killzone 2, nie da się podtrzymać takiej opini, bo nie tylko tak na oko... ale też czystko technologicznie silnik znacznie wyprzedza ten z Gearsów (efekty cząsteczkowe, mgła, wszelkie filtry itp.).

U2 pewnie będzie wyglądało obłędnie, bo już jedynka świetnie się prezentowała... nie twierdzę, że Xboxa na taką grafikę nie stać, mówię tylko, że na chwilę obecną żadna gra na xboxa nie wygląda lepiej, niż najładniejszy gry z chlebaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taka prawda i koniec :))
gry wydane tylko na konsole sony sa duze lepsze graficzne niz microsoftu
poprostu innym firma piszacym gry na wszystkie konsole ciezka rozpracowac calego cella
np farcry 2 wyglada duzo lepiej na xboxa
nie mowie jaki cell jest ''wielki'' ale stwierdzam tylko fakty pozdro :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha xD Tak ogólnie rzecz ujmując...dla mnie kazda konsola mam coś ciekawego do zaoferowania....można by rzec ze jestem maniakiem...bo chyba mam wszystkie dostepne na rynku ....nawet pegazusa mam czaly czas aktywnego xD......i szczerze powiedziawszy....jesem taki slepy ze nie zauwazne roznicy w grafice na wii ps3 xbox 360....wiem ze one jakies tam sa ...ale jestem przewaznie tak wciągniety graniem..ze nie mam czasu patrzec ktore jakie cudne efekty specjalne serwuje konkretna konsola, ani ile miejsca zajmuje gra xD
Btw..ostatnio na kompie odpaliłem sobie Dungeons master 2 ,,,starsi grcze na bank kojaza ten tytół...gralem w to na 40 calowym TV....pixele były tak po oczach ze az płakac sie chciało......a ja gralem wciagniety jak w bagno...układajac gemy , monety, jablka, chleby w ekwipunku xD I mialem z tego wieksza frajde niz grajac w Fable 2 czy kill zone 2 xD....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 18:22, Yupik napisał:

To jest jego jedyny argument. Tu nie ma nic o mocy procesora/karty
graficznej, o ilości shaderów, że jakiś efekt graficzny jest niemożliwy do wykonania
na xO.



Wszystkie efekty realizowane są przez SPU, a głębia ostrości jest nie do osiągnięcia przez na konsoli Xbox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, no, ale się kłócicie :)
Od strony technicznej na pewno się da zrobić konwersję na Xboxa. Skoro takie gry jak Shadow of the Colossus wyszły już na PS2 (który miał zegar 299 MHz i 32 MB RAM), to problemem jest zupełnie inna kwestia. Koszt konwersji (hmmm, zapewne przebudowanie całego engine''u graficznego nie będzie kosztowało mało) i umowa z SONY (jeżeli podpisali taką, że gra ma być exclusivem dla PS3, to nie ma mowy o wersji na inna konsolę...)

Jak dla mnie, to po prostu nietypowy sposób reklamy - przecież każdy fanboy Sony powinien od razu lecieć do sklepu po tytuł, który jest tak wymagajacy, że nawet nie ruszy na sprzęcie Microsoftu.

@ nVid
To cytat z Fallouta, części I, II i III. Ta III wyszła i na PC, i na PS3, i na Xboxa...Więc jaki tam "exclusive"? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry od Sony na PS3 wyglądają obłędnie i działają świetnie. Gry od deweloperów 3rd party czasami wyglądają gorzej i są słabiej zoptymalizowane niż na X360, ale nie zawsze. Z biegiem lat sytuacja zaczęła się poprawiać. Osobiście posiadam PS3 i czasami denerwuje mnie jak jakaś gra ma spadki w ilości klatek bo deweloper nie potrafił/nie chciał poprawić stabilności grafiki. Do końca generacji może się nauczą :)
Uncharted 2, God of War 3 czy Killzone 2 to przykłady jak gry mogą wyglądać na Playstation, szkoda, że nie wszystkie studia to wykorzystują.

Na deser małe porównanie, polecam oglądać w HD http://www.youtube.com/watch?v=eTvYPiEi4eU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 23:47, ziptofaf napisał:

No, no, ale się kłócicie :)
Od strony technicznej na pewno się da zrobić konwersję na Xboxa. Skoro takie gry jak
Shadow of the Colossus wyszły już na PS2 (który miał zegar 299 MHz i 32 MB RAM),

... i cięły się niemiłosiernie. Tylko nie pisz, że to bajki bo właśnie w tą grę gram. Jeśli gra jest pisana pod architekturę PS3 to problemy w konwersji mogą być poważne - wszystko zależy od tego jak program wykorzystuje specyfikę PS3.

A Fallout 3 nigdy się nie ukazał za to wyszła gra TESV:Fallout 3 - marna podróbka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 00:24, hallas napisał:

... i cięły się niemiłosiernie. Tylko nie pisz, że to bajki bo właśnie w tą grę gram.

A czemu miałbym pisać, że to bajki? Ja doskonale wiem, że gry na konsole potrafią zwalniać, sam mam PS3. Chociaż o tym, że Shadow of the Colossus też okazał się niedopracowany pod tym względem, to nie wiedziałem.

Dnia 28.08.2009 o 00:24, hallas napisał:

Jeśli gra jest pisana pod architekturę PS3 to problemy w konwersji mogą być poważne -
wszystko zależy od tego jak program wykorzystuje specyfikę PS3.

Czy ja wiem...O ile masz pełną specyfikację sprzętu, na jakim dany tytuł ma działać to nie będzie to AŻ tak trudne, aby go skonwertować. Choć łatwe na pewno też nie. Prawdopodobnie koszt (bądź czas) konwersji tego konkretnie tytułu mógłby przekroczyć oczekiwane zyski, stąd też nie ma konwersji.

Dnia 28.08.2009 o 00:24, hallas napisał:

A Fallout 3 nigdy się nie ukazał za to wyszła gra TESV:Fallout 3 - marna podróbka.

Aż tak złe toto jest? Tzn. to że to tak naprawdę przerośnięty mod Obliviona to ja wiem. Tylko samo w sobie chyba nie może przekreślać całej produkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS3 do eklsusivów bo lepiej wyglądają i jest ich więcej.
A X360 do multiplatform bo lepiej wyglądają niż na PS3.

Koniec kropka. Obie konsole są świetne, nie ma lepszej czy gorszej platformy. Są tylko lepsze i gorsze gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 08:24, Kaucz napisał:

> Kurammi: chyba sobie jaja robisz. To cytat z exclusiva na PC.
To cytat z MGS4 - słowa początkowe Solida Snakea.

Co to za czasy że "War, war never changes" jest kojarzone z czymś innym niż Fallout....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie mi War, war never changes kojarzy się tylko i wyłącznie z falloutem :] i to począwszy od Fallouta 1 z 1997 roku poprzez Fallouta 2 z 1998 dalej Fallouta Tactics z 2001 roku aż do Fallouta 3 z 2008 roku.. Tak zaczynały się wszystkie części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 08:24, Kaucz napisał:

> Kurammi: chyba sobie jaja robisz. To cytat z exclusiva na PC.
To cytat z MGS4 - słowa początkowe Solida Snakea.


To Kojima ma już tak mało własnych pomysłów, że nawet teksty podkrada z pecetowych obiektów kultu? Wstyd. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że gra w obecnym wyglądzie i działaniu jest nie do pociągnięcia przez X360 i jest to prawda.

Nikt nie napisał za to, że nie można jej zrobić na X360... Konwersję można zrobić na każdą platformę, po prostu odbije się to jedynie na jakości. Ale po co robić konwersję, jak można kupić PS3 i sobie pograć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 09:43, palpatine napisał:

Chodzi o to, że gra w obecnym wyglądzie i działaniu jest nie do pociągnięcia przez X360
i jest to prawda.


watpie, widzialem porownania gier na obie platformy, widzialem ekskluziwy na obie platformy - i zadan konsola sie nie wyroznia, generuja bardzo podobna grafike. To co czytasz wyzej to marketingowy belkot bez argumentow (nosnik nie jest zadnym argumentem jesli chodzi o mozliwosci konsoli2), szkoda ze to kupujesz ;/
ogromnego skoku graficznego w U2 nie ma w porownaniu do poprzednich gier na ps3

Dnia 28.08.2009 o 09:43, palpatine napisał:

Nikt nie napisał za to, że nie można jej zrobić na X360... Konwersję można zrobić na
każdą platformę, po prostu odbije się to jedynie na jakości.


jedyne co by trzeba zrobic to kompresje video aby mniej plytek uzywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować