Zaloguj się, aby obserwować  
Alexei_Kaumanavardze

Dredy - marnowanie włosów czy spoko fryzura

106 postów w tym temacie

Dredy są spoko. Chyba każdemu się podobają(no ale nie każdemu pasuja, inna sprawa).
Problem w tym, jak się fryzura znudzi. Pozostaje albo zgolić na łyso albo pójść do specjalistycznego salonu fryzjerskiego na rozplątywanie. Tylko, że jest to drogie jak pies i może trwać nawet cały dzień(nie żartuję).
I nie pytajcie, skąd wiem ;P
po prostu wiem i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2006 o 23:25, Lampek napisał:

Dredy są spoko. Chyba każdemu się podobają(no ale nie każdemu pasuja, inna sprawa).
Problem w tym, jak się fryzura znudzi. Pozostaje albo zgolić na łyso albo pójść do specjalistycznego
salonu fryzjerskiego na rozplątywanie. Tylko, że jest to drogie jak pies i może trwać nawet
cały dzień(nie żartuję).
I nie pytajcie, skąd wiem ;P
po prostu wiem i tyle :)


Golić nie trzeba, wystarzcy poczekać na odrosty :] A rozczesywanie w salonie może i jest drogie. Ale po pierwsze to do salonów sie nie chodzi. A po drugie prawdziwych dredów nie powinno dać sie rozplątać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 00:06, GaNgStA napisał:

A po drugie prawdziwych dredów nie powinno dać
sie rozplątać :)


Wszystko da sie rozplatac. Z duza iloscia wody, odzywek, szamponow itp. daloby sie rozplatac, ale to nie beda wlosy, tylko siano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 04:39, Wiadroman napisał:

> A po drugie prawdziwych dredów nie powinno dać
> sie rozplątać :)

Wszystko da sie rozplatac. Z duza iloscia wody, odzywek, szamponow itp. daloby sie rozplatac,
ale to nie beda wlosy, tylko siano.


A to być moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam takie pytanie do Ciebie.
Masy dresz bo Ci się tak podoba czy słuchasz muzyki i chodzi tu o subkulture ?
Jaj mam kolege w klasie, który dredów nie lubi, ale ze względu na to, że uważa się za rastamana zapuszcza włosy i będzie miał dredy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 12:54, Vaxinar napisał:

A ja tam takie pytanie do Ciebie.
Masy dresz bo Ci się tak podoba czy słuchasz muzyki i chodzi tu o subkulture ?
Jaj mam kolege w klasie, który dredów nie lubi, ale ze względu na to, że uważa się za rastamana
zapuszcza włosy i będzie miał dredy.


Na pierwsze pytanie odpowiem tak :
- podoba mi się to i słucham muzuki i chodzi o subkulture :)
Na drugi natomiast nie wiem co odpowiedzieć...
Nie lubi dreadów, jego sprawa, uważa się za rastamana, spooko, jego sprawa, rastamanie to nie tylko dready, jak mówi Biblia " Nie szata czyni człowieka " , tak samo nie dready czynią rastamana, choć to one dają im siłe, tak jak dawały ją Samsonowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak samo nie dready czynią

Dnia 14.04.2006 o 12:59, Don Majorro napisał:

rastamana, choć to one dają im siłe, tak jak dawały ją Samsonowi.


Żeby nie było, Samson mial dredy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 15:19, GaNgStA napisał:

tak samo nie dready czynią
> rastamana, choć to one dają im siłe, tak jak dawały ją Samsonowi.

Żeby nie było, Samson mial dredy.


a co ja pisałem?
"tak samo nie dready czynią rastamana"
i
"(...)dają im siłe, tak jak dawały ją Samsonowi", czyli, że Samson miał dready, o to mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 15:22, Don Majorro napisał:

> tak samo nie dready czynią
> > rastamana, choć to one dają im siłe, tak jak dawały ją Samsonowi.
>
> Żeby nie było, Samson mial dredy.

a co ja pisałem?
"tak samo nie dready czynią rastamana"
i
"(...)dają im siłe, tak jak dawały ją Samsonowi", czyli, że Samson miał dready, o to mi chodziło.


No ja wiem. Napisałem to dla innych uzytkowników czytających ten temat. A że feagment twojego posta jakoś dziwnie wyszedł (nie wiem czemu) to mogłes mnie nie zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 15:24, GaNgStA napisał:

No ja wiem. Napisałem to dla innych uzytkowników czytających ten temat. A że feagment twojego
posta jakoś dziwnie wyszedł (nie wiem czemu) to mogłes mnie nie zrozumieć.


aha... to spooko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro część osób wypowiadających się w tym temacie ma dready, to mam pytanie. Czy prawdą jest, że dready mają po zrobieniu 1/3 długości wcześniejszych włosów? Jeśli tak, to będę musiał jeszcze dość długo czekać by efekt był zadowalający... Poza tym, znacie jakieś osoby zajmujące się ich wykonywaniem, a mieszkające gdzieś na Śląsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 13:18, Jakub Wędrowycz napisał:

Czy prawdą jest,
że dready mają po zrobieniu 1/3 długości wcześniejszych włosów?


YYyy mozna tez i takie, ale zazwyczaj skracaja sie o ta 1/3. Zalezy jakie bedzioesz chcial miec. Jesli cienkie, mozliwe jest nawet zrobienie dread''ow, ktore beda nieznacznie krotsze od prostych wlosow.

Dnia 05.09.2006 o 13:18, Jakub Wędrowycz napisał:

Poza tym, znacie jakieś osoby zajmujące się
ich wykonywaniem, a mieszkające gdzieś na Śląsku?


U mnie w miescie, w Szprotawie moge Ci polecic dwojke ludzi, ktorzy robia dread''y juz od dluzszego czasu i wcale niedrogo, a porzadnie. Znajdz na mapie gdzie to jest i zastanow sie, czy Ci sie oplaca. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 13:18, Jakub Wędrowycz napisał:

Skoro część osób wypowiadających się w tym temacie ma dready, to mam pytanie. Czy prawdą jest,
że dready mają po zrobieniu 1/3 długości wcześniejszych włosów? Jeśli tak, to będę musiał jeszcze
dość długo czekać by efekt był zadowalający... Poza tym, znacie jakieś osoby zajmujące się
ich wykonywaniem, a mieszkające gdzieś na Śląsku?


A jakiej długości masz włosy? Jak ja robiłem to miałem ok 15 cm i nie było źle :] A co do osob ze śląska to sprawdź na allegro (wpisz ''dredy'') i powinno byc kilka osob. Wiem ze ktos z Tych jest napewno :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2006 o 11:38, GaNgStA napisał:

A jakiej długości masz włosy? Jak ja robiłem to miałem ok 15 cm i nie było źle :] A co do osob
ze śląska to sprawdź na allegro (wpisz ''dredy'') i powinno byc kilka osob. Wiem ze ktos z
Tych jest napewno :]

Teraz? Hehe, jakieś 5 cm :) pisałem, że będę musiał sobie poczekać ;) na szczęście rosną mi całkiem szybko, więc wysoce prowdopodobne jest to, że sprawię je sobie wcześniej niż mi się wydaje. Tychy - całkiem blisko, tylko wiesz, zależy mi na osobach "siedzących" w tym od dłuższego czasu. Nie chce być królikiem doświadczalnym ;) Hehe, chodzę teraz do pierwszej LO i mam w klasie dwoje "dredziarzy". Polecają Wrocek i Kato. No nic, zanim włosy będą miały odpowiednią długość zdążę się zdecydować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.09.2006 o 19:19, Jakub Wędrowycz napisał:

klasie dwoje "dredziarzy". Polecają Wrocek i Kato. No nic, zanim włosy będą miały odpowiednią
długość zdążę się zdecydować :)


No zdecydowanie Wrocław chyba rządzi pod tym wzgledem :) W Katowicach też duzo ludzi jest. A w co do Tych to na pewno nie bedziesz królikiem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2006 o 22:37, SD4HJ napisał:

mi nie nie podoba


Ale co? O co ci chodzi? Czepiasz sie wszystkiego na forum, o co ci teraz chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować