Zaloguj się, aby obserwować  
Woo-Cash

Europa Universalis IV

56 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2013 o 22:49, Accid napisał:

Obudzę ten martwy temat bo gra już dawno wyszła. Jak się wam gra? Co z polską wersją?
:/


Mi nie przypadła do gustu bo nie rozumiem o co come on. Czekam na spolszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow. Co jak co, ale spodziewałem się aktywnie żyjącej i prężnie rozwijającej się grupy fanów wokół EU IV a tu tak cicho i martwo. Naprawdę nikt na gram nie gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 19:52, Jacentix napisał:

Ja gram i próbuje odszyfrować tą gierę ale jak się nie rozumie angielskiego a do tego
nie grało się w wcześniejsze części :/


Cóż, nie mam tego problemu, ale nie zauważyłem, żeby znajomość języka była aż tak niezbędna. Ot, RTS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie grałem w żadną z poprzednich części, a do EU4 podchodziłem ze trzy razy zanim się do niej przekonałem. Początkowo odpychał mnie pozornie wysoki poziom skomplikowania, ale uparcie podejmowałem kolejne próby i nie żałuję. Gra sprawia mi teraz masę przyjemności. Często porównuję ją sobie do Cywki, która przy Europie wypada dość słabo, jest mniej dynamiczna, mniej rozbudowana, bardziej monotonna. Każdemu polecam danie Europie szansy! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mało osób z forum gra w EU najnowsze? To najlepsza część serii! A widzieliście ten mod gdzie czas wydłużony jest do..58r aż do 9999 z zachowaniem wszystkich realiów historycznych do czasów obecnych? Miodzio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 15:23, Accid napisał:

Tak mało osób z forum gra w EU najnowsze? To najlepsza część serii! A widzieliście ten
mod gdzie czas wydłużony jest do..58r aż do 9999 z zachowaniem wszystkich realiów historycznych
do czasów obecnych? Miodzio


Hmm. Od 58r? Tego chyba nie miałem. Grałem w jakiś pozwalający zacząć w IX wieku. Masz gdzieś link? Bo w tym moim było dość biednie pod względem eventów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś opisać użyteczność mariaży? Od EU3 po EU4 nie potrafię z ich zalet korzystać, nie umiem wykorzystać do własnych celów. Jak z nich korzystać? Jak kierować swoimi działaniami tak, aby zrobiły to, co powinno być ich celem? Zależy mi na tym bardzo, bo handel, ekonomię, ekspansję ogarniam już dobrze, tylko te mariaże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 17:02, Accid napisał:

Mógłby mi ktoś opisać użyteczność mariaży? Od EU3 po EU4 nie potrafię z ich zalet korzystać,
nie umiem wykorzystać do własnych celów. Jak z nich korzystać? Jak kierować swoimi działaniami
tak, aby zrobiły to, co powinno być ich celem? Zależy mi na tym bardzo, bo handel, ekonomię,
ekspansję ogarniam już dobrze, tylko te mariaże...


Masz na myśli wykorzystanie ich do przejęcia tronu/personal union itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak! Dokładnie tak. Jak obserwować okazję, jakich eventów oczekiwać.. Zresztą, to, co na ten temat wiedzieć powinienem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 19:28, Accid napisał:

Tak! Dokładnie tak. Jak obserwować okazję, jakich eventów oczekiwać.. Zresztą, to, co
na ten temat wiedzieć powinienem.


No z tym jest ciężko. W grze zupełnie nie jest to wytłumaczone, mi się nigdy nie udało tego zrobić. Jeśli chodzi o przejęcie tronu to zasada jest w sumie taka, że im wyższy masz prestiż a kraj który chcesz przejąć ma niższy, tym większa szansa. To raz. Dwa, najlepiej by było, jakby prawowity dziedzic miał słabe prawa do tronu, albo dziedzica nie było. Jeśli powyższe są spełnione, może dojść do wojny o tron po czym go przejmujesz. Jeśli chodzi o Personal union, wydaje mi się, że oba kraje muszą być tej samej dynastii i gdy jeden władca umiera bez potomka, drugi przejmuje tron. Byłem świadkiem takiego zdarzenia raz, gdy grałem Polską i automatycznie dostałem coś takiego z Litwą, nigdy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popracowałem nad tym trochę i już w pełni rozumiem o co z nimi chodzi :))
Do utworzenia Unii z Litwą (gram Polską) brakuje mi jedynie wspólnego króla... Jest jakieś wydarzenie które to ułatwia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować