Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Najładniejsza woda w Crysisie

44 postów w tym temacie

Zrobić ładną wodę to jedno ale interakcja z nią to drugie, pamiętam jakie wrażenie na mnie zrobiły fale po przejściu przez wodę czy deszcz spadający na zbiornik wodny, tego typu efektów brakuje mi we współczesnych tytułach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak apropos komentarza Harpena - generalnie, w czasie mojej krotkiej przygody z Wiezami Krwii (krotkiej bo gra jest swietna i te 7 godzin pozostawia z ochota na wiecej :) ) Chrome Engine 4, byl jedna z tych rzeczy ktora NAPRAWDE sprowadzila mi szczeke na ziemie. Gra nie tylko wyglada przepieknie, oferuje poziom przepychu graficznego rywalizujacy z najlepszymi produkcjami, ale takze jest po prostu bosko zoptymalizowana. Na moim dosc juz sedziwym kompie ze staruszkiem 8600GT na pokladzie, moglem spokojnie pograc w najwyzszych detalach (z obnizona jakoscia shadow mapow tylko) w rozsadnej rozdzialce. Naprawde mam jeszcze nadzieje uslyszec o tym silniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Gears''ach 2 w momencie gdy jedzie sie brumakiem woda... Imulsia wyglada genialnie. A w Halo 3 woda jest naprawde ladna :P w szczegolnosci wodospady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu zdecydowanie najładniejszą wodę miał Far Cry. Widzę, że na tym samym silniku znów mamy najlepszą wodę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał powstać taki projekt o nazwie Hydrophobia, gdzie woda miała grać ważną rolę podczas rozgrywki, ale chyba nic z tego nie będzie i zostaje Crysis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze GTA4 znalazło się tu niezasłużenie. Woda jest bardzo brzydka i nierealistyczna. Woda o niebo lepiej wygląda w takich starych grach jak "Piraci z Karaibów" od rosyjskiego C1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Woda w Halo 3 jest może nie najpiękniejsza, ale ma coś, czego nie ma żadna inna gra w tym zestawieniu- Porządnej fizyki z nią związanej. Wjedziesz Mongoosem na zwykłą wodę przybrzeżną? Spod każdego koła będzie widać, jak woda przebija się przez nie, za to auto nie ruszy (chyba, że na głębinie). A pudełko? Pudełko będzie pływać do brzegu, realistycznie podskakując na falach. Na potoku w Valhalli to, co trzeba, to spływa... itp itd.

Szkoda, że Crysisowa woda nie ma w ogóle fizyki, bo nawet w Bioshocku jest jej namiastka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować