Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Specyfikacja i zdjęcia 40-nm GeForce`a wspierającego DX 10.1

32 postów w tym temacie

Rozumiem, że mniejszy proces technologiczny to: mniejsze zużycie prądu, mniejsze wydzielanie ciepła, mniejszy koszt produkcji. Powoduje to lepsze osiągi w OC (jeśli ktoś w ogóle ma zamiar taką kartę kręcić) i tańsze karty, no ale po kiego grzyba robić aż tak low - endowe karty? Nie lepiej zainwestować czasu w produkcje high - endowych kart, które coś wniosą do rynku. Np jakby odgrzali takiego GTX 280, w niższym o 25nm procesie technologicznym to możliwości tej karty byłyby znacznie zwiększone, poprzez lepsze taktowanie i niższą emisję ciepła!

Nigdy nie mówiłem, że to jakiś chwyt marketingowy, tylko uważam, że jak już mają coś robić z kartami to niech zaczną od średniego segmentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ponoć nVidia miała nic nie wydawać pod DX 10.1 i śmiała się z tego powodu z AMD/ATI, a sama miała wskoczyć od razu w DX 11. Już się chłopakom odmieniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

High-end stanowi ułamki procentów dochodów producentów. Nawięcej właśnie zarabiają na low- i mid- endzie... W high-endzie najważniejszy jest prestiż dla producenta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cóż są osoby , które "nie siedzą" głeboko w specyfikacjach kart. Taka osoba popatrzy i stwierdzi firma cały czas się rozwija i robi co może , by klient był zadowolony, cały czas udoskonalają technologię i dązą do perfekcji.- dbają o mnie , nie to co konkurencja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę nie wiadomo jak bronił ATI bo mam karty graficzne od obu firm, jednak ATI też ma swoje zalety, z reguły ich karty są tańsze i porównywalne, przykładowo kupiłem GTX''a 260 SSC, za którego zapłaciłem o 100 zł więcej niż za Radeona HD 4870 1GB, a wydajność mają taką samą. Jedyne różnice pomiędzy tymi kartami to physX oraz typ pamięci.
Wolę, żeby nVidia się skupiła na średnim segmencie i high-endowym, niech coś wniosą nowego na rynek godnego podziwu, bo konkurencja to dobra rzecz dla klienta.
Czekam na jakieś poważniejsze oferty ze strony GeForce''ów i nie interesują mnie takie karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 15:35, Spychi napisał:

Nie lepiej zainwestować czasu w produkcje high - endowych kart, które coś wniosą do rynku. Np jakby odgrzali takiego GTX 280 (...)

high-end to high-end. przeważnie duze skomplikowane monolity. koszt przeniesienia takiego chip''u to nie male pieniądze a musi sie to zwrocic. za rogiem juz czeka rv870 i gt300 - wieksza wydajnosc, dx11 i wlasnie "natywne" 40nm. kto w tej sytuacji skusiłby sie na drogą karte poprzedniej generacji, np. gtx280, gtx275?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 15:06, Stefan_Skellen napisał:

To po cholere obsługuje DX 10.1. ;p Skoro ta karta nie jest dla graczy nie widzę sensu
aplikowania w niej obsługi DX 10.1. Odpowiedź - marketing.

Obsługuje DX10.1, bo nVidia wyprodukowała taki chip - nie będą projektować nowego, który nie obsługuje DX10 tylko dlatego, że wam się on nie podoba w tak słabej karcie i uważacie to za naciągactwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 15:06, Stefan_Skellen napisał:

To dlaczego nVidia wypuszcza "nową" kartę, która prawie wcale się nie różni od poprzednich?
;p Odpowiedź nasuwa się sama - marketing.

Jak by nie było popytu, to by nie było produktu

Dnia 01.09.2009 o 15:06, Stefan_Skellen napisał:

To po cholere obsługuje DX 10.1. ;p Skoro ta karta nie jest dla graczy nie widzę sensu
aplikowania w niej obsługi DX 10.1. Odpowiedź - marketing.

Jak byś nie wiedział, wiele kodeków i odtwarzaczy multimedialnych korzysta z dobrodziejstw DX. Renderowanie filmów też wychodzi lepiej z nowymi algorytmami antyaliasingowymi i dodatkowymi 32 bitowymi operacjami zmiennoprzecinkowymi.

Dnia 01.09.2009 o 15:06, Stefan_Skellen napisał:

Bo niestety na kierowniczych stanowiskach nVidii pracują ludzie, dla których najlepszą
strategią jest wciskanie klientom kilka razy tej samej, badziewnej karty ze zmienioną
nazwą. Czołem.

A wiesz w ogóle co to jest proces technologiczny mikroprocesorów? Bo tak jak wypunktowałem - to ani nie jest to samo, ani też nie jest gorsze. Jest równie wydajne, ale oszczędniejsze o prawie połowę, co za tym idzie chłodniejsze i cichsze.

To, że komuś tatuś kupił super GTXa, nie znaczy, że każdy go potrzebuje i też go kupi. Wyobraźcie sobie, że sam znam kilka osób, które grają tylko w proste gry pokroju world of goo i LocoRoco, mają przy tym fun, komp im nie grzeje przewodów w ścianach z samego faktu, że jest włączony i nie wydali na grafikę więcej jak 10% wartości całości kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 19:15, qwerty5712 napisał:

To że zmniejszono wymiary to nie znaczy że to nie jest kotlet oprócz DX 10.1 nic nowego
nie wnosi ten kotlet już sięga geforce z seri 8


Srotlet a nie kotlet -.- Jeśli ta karta jest "odgrzewaną" inną, starszą kartą graficzną to słucham - jaką? Ja widzę wiele różnic, na tyle wiele że tego typu komentarze uważam za niezbyt trafione. Równie dobrze możesz/mogłeś no lewo i prawo krytykować w ten sposób 7300GT, 8600GT czy wiele innych, nie będących na czele wydajności kart.

P.S Bez urazy, ale nie lubię jak ktoś usłyszy jakieś hasło a potem wygłasza je tu i ówdzie bez zastanowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować