Zaloguj się, aby obserwować  
tread71

Stary, dobry, poczciwy Rock - kącik miłośników

2324 postów w tym temacie

Były wątki o metalu , były o hip hopie - czas stworzyć jakąś enklawę dla fanów Rocka .

Wszyscy fani niech wpisują tu swoje przemyślenia na temat tej muzyki i swoje ulubione utwory ( antyfanom już dziękujemy ;D )


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione utwory to

Led Zeppelin :
- Stairway to Heaven
- House of the Rising Sun
- Sweet Home alabama
Queen :
- Innuendo
- Bohemian Rhapsody
Guns''n Roses
- November Rain

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Queen :
- wszystkie (po prostu uważam ten zespół za genialny)

Led Zeppelin :
- Whole Lotta Love
- Stairway to Heaven
- Rock and Roll
- Gallows Pole
- Immigrant song
- All of my love

Poza tym muzyka z lat konfliktu w Wietnamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a jestem ciekaw, jak to jest wiekowo z fanami...
Co do przemyśleń, to mam wyjątkowo głębokie. Naprawdę ciężko mi będzie je wyjaśnić. I tak większość forumowiczów nie zrozumie moich refleksji na ten temat. Ale się postaram. Więc - Rock rulez! Dziękuję za cierpliwe wysłuchanie mojego wykładu ;).

Moja ulubiona grupa, to Jethro Tull. Nie jest może tak znana jak podawane przez was sławy, ale każdy fan musi obowiązkowo się zapoznać z jej twórczością (inaczej mówiąc, "Aqualung", Heavy Horses", "Thick as a Brick" (!!!), "Too Old to Rock ''N'' Roll, too Young to Die"... Kurcze, zbyt długo by wymianiać. Naprawdę polecam :)).

Poza tym, to standardowy zestaw. Beatlesi, Black Sabbath, Deep Purple, The Doors, Eagles (Hotel California, reszty nie znam/nie pamięta :/), Emerson Lake and Palmer, Genesis, Herbi Hancock, Jimi Hendrix, Janis Joplin, King Krimson, Led Zeppelin, Pink Floyd, Thin Lizzy, Wishbone Ash, Queen, Yes... Kolejność alfabetyczna. Więcej nie mogę sobie przypomnieć (czyt. jeszcze nie przeszło z płyt na dysk i nie ma na playliście ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 19:46, Furrbacca napisał:

Hmm, a jestem ciekaw, jak to jest wiekowo z fanami...


Ja mam prawie 21 lat :P Tzn. rocznikowo już mam, oficjalnie będę miał w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 19:49, Furrbacca napisał:

Chodzi ci o Kashmir może? ;)


Nie. Zapomniałem go dodać w pierwszym poście :/ Chodzi mi przede wszystkim o The Trashmen, Sam the Sham & the Pharaohs itd. Głównie o zespoły z soundtracków z filmów o tym konflikcie, ale także z Battlefield: Vietnam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej ja moja przygode z myzuka w sumei zaczynalem od rocka kalsycznego tzn Led Zeppelin :D Potem poszło pare zespołow innych ( Guns&Roses, Pink Floyd) i potem przeszlo na wpsolczensy rock i metal :D Ale tamte zespoly niekotrymi kawalakmi przebijaja wszytko. A ktospytal o wiek... rocznikowo 17 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, ja zainteresowałem się muzyką rockową dzięki mojemu tacie. Kiedyś będe musiał przesłuchać kolekcję jego winyli =D Co do ulubionych zespołów z tego okresu - nie jestem oryginalny... większość pokrywa się z faworytami poprzedników xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako twórca wątku dziękuję za te głębokie przemyślenia - wszyscy się z nimi zgadzamy w stu procentach ;D

Co do wieku to stary pierdoła jestem ( 17.12.1990 ) ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że warto Cię podpuścić do stworzenia tego wątku, tread :) Gdybym ja go założył, to skończyłoby się tak jak z kulturą i sztuką pewnie ;P No, ale do rzeczy. Właśnie słucham utworu Soldier In Our Town zespołu Iron Butterfly i zastanawiam się jakie utwory mógłbym podać jako ulubione... hm... jest tego od groma, więc pisałbym do jutra, a i tak bym wszystkich nie wymienił ;P
Skupię się zatem na czymś innym. Wiem już, że słuchacie dobrej muzyki. Ja skupiam się głównie na pięciu nurtach rocka [wedle mojej klasyfikacji, bo niektórzy po prostu mówią "rock"] i rzecz jasna na rocku pojmowanym ogólnie [zespoły ciężko jest zaliczyć do którejś odmiany]. Są to:
blues-rock i jazz-rock [takie zaspoły jak Cream, Allman Brothers Band, Lynyrd Skynyrd, Blood,Sweat&Tears]
psychedelic rock [takie kapele jak Jefferson Airplane, Iron Butterfly, Fever Tree, Gandalf]
proggressive [reprezentanci to Rare Bird, Pink Floyd]
hard rock [to takie grupy jak Deep Purple, Grand Funk Railroad]
folk-rock [na przykład Fairport Convention, Simon & Garfunkel]
i
rock [czyli między innymi Thin Lizzy, The Beatles, Rolling Stones, Jethro Tull].
Jeżeli jesteście fanami rocka, to polecam pewien sklep, który znajduje się w Warszawie [jakby ktoś chciał namiary, to proszę o emilka lub na gg ;)]. Masa tam płyt, a koleś ściąga albumy z zagranicy - w zasadzie każdy tytuł.
A co wieku - ja mam prawie 27 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 19:46, Furrbacca napisał:

Moja ulubiona grupa, to Jethro Tull. Nie jest może tak znana jak podawane przez was sławy


Nie, no wcale. Ciekawe dlaczego byłem na ich koncercie [w 97 lub 98 roku] w Warszawie jak to takie ciche ludziki ;P

Dnia 25.02.2006 o 19:46, Furrbacca napisał:

Poza tym, to standardowy zestaw.


Dobry masz standard :) King Crimson to jeszcze jeden dodatek do przykładów wymienionych przeze mnie w zakładce proggressive :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ fani... hm... wiedziałem, że to się tak może skończyć ;P
Ostrzę sobie zęby na płytę zespołu Fever Tree. Jeśli ktoś nie zna, to polecam. Muszę tylko odłożyć trochę kasy, bo to nie są tanie przedsięwzięcia [mniej więcej jak gry z platynowej kolekcji ;P]. Jeżeli znacie jakiś sklep, gdzie są w miarę tanie płyty do piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że temat wymiera nam śmiercią naturalną proponuję nadanie mu nowej funkcji - informacyjną - jeśli ktoś zna ciekawe płyty nieznane szerszej publiczności, niedrogie sklepy na terenie kraju (i nie tylko ;D) lub inne przydatne informacje dotyczące tematu to wal pan śmiało - pies szczepiony ;D

Co wy na to ??

P.S.
Możemy też zorganizować jakąś rozrywkę ;D
np zagadki - ile albumów wydał zespół Queen ?
kto odpowie prawidłowo wymyśla następne pytanie

P.P.S.
A tak w ogóle to może lepiej, że jest mniej postów tutaj - przynajmniej się nam antyfani nie wcinają ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie:

Good Charlotte
Linkin Park (chodz nie wiem czy zaliczyć to do Rock, HH czy do Techno bo to jest wszystko w tym)
Limb Bizkit
Papa Roach
i kilka poszczególnych songów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu się łapie głównie stary rock [i jego odmiany m.in. proggressive i psychedelic], ewentualnie heavy metal [np. Led Zeppelin]. Nu metalowców prosimy o skierowanie się do tematu o metalu.

Słyszał ktoś o takim zespole jak Fever Tree? Albo o Indian Summer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 19:58, Yarr napisał:

Tu się łapie głównie stary rock [i jego odmiany m.in. proggressive i psychedelic], ewentualnie
heavy metal [np. Led Zeppelin]. Nu metalowców prosimy o skierowanie się do tematu o metalu.

Słyszał ktoś o takim zespole jak Fever Tree? Albo o Indian Summer?


Tak apropo

Good Charlotte - Punk Rock
Linkin Park - to co napisałem wyżej
Limb Bizkit - Hard Rock chyba
Papa Roach - Hard Rock

gdzie ty tu widziesz Metal co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 19:58, Yarr napisał:

Albo o Indian Summer?


Indian Summer - tak, mam płytę o tymsamym tytule z 1971r. (BTW to mój rocznik ;). Grupa to obrosła mianem jakieś legendy albo niedoszłej rewelacji itd. ale miom zdaniem jest to muzyka, która nie odbiega od standardów prog rocka z tego okresu. Mnie osobiście nie powaliła.

Generalnie lubię muzyke starą (czy tez w starszych klimatach), ale rzadko kiedy zespół w całości - raczej pojedyńcze płyty.

Moja dzieisiątka ulubionych klasycznych płyt (kolejność bez znaczenia):
1. Genesis - Foxtrot
2. Pink Floyd - Atom Heart Mother
3. Pink Floyd - Wish You Were Here
4. Pink Floyd (he, he) - Animals
5. Jethro tull - Thick As A Brick
6. Dire Straits - Love Over Gold
7. Yes - Close To The Edge
8. Genesis - Nursery Cryme
9. Krimson - Lizard
10. Supertramp - Breakfast In America i Crime Of the Century

To są moje "evergreeny", których moge słuchać zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować