Zaloguj się, aby obserwować  
tread71

Stary, dobry, poczciwy Rock - kącik miłośników

2324 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2006 o 10:40, Yarr napisał:

Wiem, że Coverdale grał z Purplami... może o niego chodzi? ;P

sorki, ale nie<ten silny głos grał także(a raczej śpiewał) w Elf> no bo jak wam podam jego solowy zespół, to to juz będzie sama odpowiedź:)))) naprawdę nie wiecie o kogo idzie???
małe uproszczenie, twoja odpowiedź wcześniejsza jest prawie dobra, brakuje jeszcze tego jednego:)))
Nie będziemy się tu bawili w jakieś extra dokładności, ale tego pana należy pamietać. A no koncerto pojawił się w niecodziennym stroju - białym smokingu i szalu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2006 o 10:59, caramondl napisał:

sorki, ale nie<ten silny głos grał także(a raczej śpiewał) w Elf> no bo jak wam podam
jego solowy zespół, to to juz będzie sama odpowiedź:)))) naprawdę nie wiecie o kogo idzie???


Oczywiście że chodzi o Ronniego Jamesa Dio!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 11:13, bak21 napisał:


> sorki, ale nie<ten silny głos grał także(a raczej śpiewał) w Elf> no bo jak wam
podam
> jego solowy zespół, to to juz będzie sama odpowiedź:)))) naprawdę nie wiecie o kogo idzie???


Oczywiście że chodzi o Ronniego Jamesa Dio!

Oczywiście! I jak dodamy do tego Paice''a, Glover''a, Gilliana, Lorda i Steva Morse''a to mamy główną oś Deep Purple! Ponieważ tego nam brakowało następne pytanko jest twoje!

PS - A pamięta ktoś taki szwedzki band jak Focus??? Bo mam ich orginalą płytkę Hocus Pocus, i bardzo mi się podoba<choć oczywiście przegrywa z Dream Theater:)>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc... Zostane przy purpurowej rodzinie może bo czuję się w niej mocny... hmm... Kto został zastąpiony przez Iana Gilliana w Deep Purple i w jakim puźniej zespole się udzielał? Pytanie oczywiście jest dziecinnie łatwe ale nie przychodzą mi inne do głowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2006 o 19:30, caramondl napisał:

Jacy byli(i obecni) muzycy Deep Purple grali w Angli na specjalnym
koncercie upamiętniającym rocznicę powstania Rock - Opery (Concerto...) na zespół i orkiestre,
a jakich tam nie było(tu mała podpowiedź, że nie było jednego) ???


Właśnie chyba zauważyłem błąd! Dio nigdy nie był muzykiem Deep Purple! Co najwyżej tylko Rainbow Blackmore''a. Dio z Elfem tylko supportowali DP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 11:36, bak21 napisał:

> Jacy byli(i obecni) muzycy Deep Purple grali w Angli na specjalnym
> koncercie upamiętniającym rocznicę powstania Rock - Opery (Concerto...) na zespół i orkiestre,

> a jakich tam nie było(tu mała podpowiedź, że nie było jednego) ???

Właśnie chyba zauważyłem błąd! Dio nigdy nie był muzykiem Deep Purple! Co najwyżej tylko Rainbow
Blackmore''a. Dio z Elfem tylko supportowali DP.


A gucio:::)))) Dio przez jakiś tam czas<niezbyt długi> ale z Purplami grał i był z nimi w jednym zespole. A znali się właśnie z ELF''a:) O błędzie nie może być tu mowy:) PS - najlepiej dorwać sie jakos<ale jak????> do archiwów imić Piotra Kaczkowskiego, który jest wielkim fanem tego bandu, robił dużo wywiadów z muzykami< najwięcej z Glowerem chyba> i o ile mnie pamięć nie myli, to o Dio tam troszkę gadanego było<parę lat temu, chyba przed wydaniem "babanów"> była przypominana obszerna historia kapeli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 04.03.2006 o 11:44, caramondl napisał:

A gucio:::)))) Dio przez jakiś tam czas<niezbyt długi> ale z Purplami grał i był z nimi
w jednym zespole. A znali się właśnie z ELF''a:) O błędzie nie może być tu mowy:) PS - najlepiej
dorwać sie jakos<ale jak????> do archiwów imić Piotra Kaczkowskiego, który jest wielkim
fanem tego bandu, robił dużo wywiadów z muzykami< najwięcej z Glowerem chyba> i o ile
mnie pamięć nie myli, to o Dio tam troszkę gadanego było<parę lat temu, chyba przed wydaniem
"babanów"> była przypominana obszerna historia kapeli!


A jednek jesteś niestety w błędzie! :):):) Ja również jestem fanem DP - może nie zrzeszonym ale jestem. I mówię Ci. Jest poprostu przyjacielem zespołu. Po odejściu a raczej wywaleniu Glovera i Gilliana były plany aby do zespołu doszedł Paul Rodgers z Free. Ale odmówił. A puźniej zwerbowano do zespołu wokalistę i basistę Glenna Hughesa. Ale Blackmore uważał że nie poradzi on sobie z graniem i utrzymaniem wokalu więc przyłączyli jeszcze Coverdala. Po 2 płytach w tym nowym skladzie odszedl Blackmore do swojego Rainbow - w którym wokalistą miał być Dio - którego znal właśnie z Elfa. Po odejściu od Rainbow (wtedy już Deep Puprle nie istnieli) zaczął śpiewać w Black Sabbath. A po jakimś czasie odszedł znów od Sabbathów i założył swój własnyt zespół Dio z którym gra do dzisiaj. Nawet mial jesienią koncert w Polsce. Ale na pewno nie można powiedzieć że był członkiem zespołu!!!
Zresztą możesz sobie zobaczyć na stronce Deep Purple - www.thehighwaystar.com....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 11:56, bak21 napisał:



> A gucio:::)))) Dio przez jakiś tam czas<niezbyt długi> ale z Purplami grał i był
z nimi
> w jednym zespole. A znali się właśnie z ELF''a:) O błędzie nie może być tu mowy:) PS -
najlepiej
> dorwać sie jakos<ale jak????> do archiwów imić Piotra Kaczkowskiego, który jest
wielkim
> fanem tego bandu, robił dużo wywiadów z muzykami< najwięcej z Glowerem chyba> i
o ile
> mnie pamięć nie myli, to o Dio tam troszkę gadanego było<parę lat temu, chyba przed
wydaniem
> "babanów"> była przypominana obszerna historia kapeli!

A jednek jesteś niestety w błędzie! :):):) Ja również jestem fanem DP - może nie zrzeszonym
ale jestem. I mówię Ci. Jest poprostu przyjacielem zespołu. Po odejściu a raczej wywaleniu
Glovera i Gilliana były plany aby do zespołu doszedł Paul Rodgers z Free. Ale odmówił. A puźniej
zwerbowano do zespołu wokalistę i basistę Glenna Hughesa. Ale Blackmore uważał że nie poradzi
on sobie z graniem i utrzymaniem wokalu więc przyłączyli jeszcze Coverdala. Po 2 płytach w
tym nowym skladzie odszedl Blackmore do swojego Rainbow - w którym wokalistą miał być Dio -
którego znal właśnie z Elfa. Po odejściu od Rainbow (wtedy już Deep Puprle nie istnieli) zaczął
śpiewać w Black Sabbath. A po jakimś czasie odszedł znów od Sabbathów i założył swój własnyt
zespół Dio z którym gra do dzisiaj. Nawet mial jesienią koncert w Polsce. Ale na pewno nie
można powiedzieć że był członkiem zespołu!!!
Zresztą możesz sobie zobaczyć na stronce Deep Purple - www.thehighwaystar.com....


o.k, ale ja<+multum moich znajomych) uważmy go za członaka tej kapeli, a tak ogólnie to nie ma sie o co kłucic bo odpowiedx na pytanie juz padła<i nie szł tam o calą historię kapeli, a tylko skład z rocznicy Concerto>
PS - a wyobrażasz sobie Dio bez Dio:)))))?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2006 o 12:00, caramondl napisał:


o.k, ale ja<+multum moich znajomych) uważmy go za członaka tej kapeli, a tak ogólnie to
nie ma sie o co kłucic bo odpowiedx na pytanie juz padła<i nie szł tam o calą historię kapeli,


nie kłucę się - tylko wyjaśniam :) a poza tym nie można uważać za członka zespołu kogoś kto ani jednej nuty z zespołem nie wymyślił i poza tymi rocznicowymi nie brał udziału w ani jednym koncercie

Dnia 04.03.2006 o 12:00, caramondl napisał:

PS - a wyobrażasz sobie Dio bez Dio:)))))?

no fakt... ciężko by było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 12:04, bak21 napisał:


>
> o.k, ale ja<+multum moich znajomych) uważmy go za członaka tej kapeli, a tak ogólnie
to
> nie ma sie o co kłucic bo odpowiedx na pytanie juz padła<i nie szł tam o calą historię
kapeli,

nie kłucę się - tylko wyjaśniam :) a poza tym nie można uważać za członka zespołu kogoś kto
ani jednej nuty z zespołem nie wymyślił i poza tymi rocznicowymi nie brał udziału w ani jednym
koncercie

> PS - a wyobrażasz sobie Dio bez Dio:)))))?
no fakt... ciężko by było :)


wiesz, a ja znam kola, który nienawidzi metalu, rocka, no po prostu nie lubi...ale ubustwia Live Evil Saabató właśnie z Dio, ma nawet skubaniec orginała z USA, za 60dolców:::)))) i pożyczyć nie chce::::)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oryginała za 60$ to i ja bym nie pożyczał ;P

Ja tam Dio nigdy nie uważałem za członka zespołu [raczej jako gościa :)], dlatego myślałem o Coverdale''u. No ale nic to. Troszkę nieprecyzyjnie się wyraziłeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 12:25, Yarr napisał:

Oryginała za 60$ to i ja bym nie pożyczał ;P

Ja tam Dio nigdy nie uważałem za członka zespołu [raczej jako gościa :)], dlatego myślałem
o Coverdale''u. No ale nic to. Troszkę nieprecyzyjnie się wyraziłeś ;)

wiesz, ja mam kilka płytek które tez trochę kosztowały, ale mam tez kilku znajomych, którym mogę zaufac i pożyczyć... a ja czasami pożyczam od nich i jest ok, nikt sobie jeszcze nic nie zniszczył!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To gratuluje znajomych. Ja bym był pewien, że nikt mi nie zniszczy płyt jakbym pożyczał sobie ;P Kiedyś pożyczałem często i chętnie, ale po tym jak wróciły do mnie powciągane kasety, porysowane płyty, albo w ogóle cs nie wróciło, to stałem sie wyjątkowo niechętny do pożyczania. Wiesz, dobry zwyczaj - nie pożyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 12:33, Yarr napisał:

To gratuluje znajomych. Ja bym był pewien, że nikt mi nie zniszczy płyt jakbym pożyczał sobie
;P Kiedyś pożyczałem często i chętnie, ale po tym jak wróciły do mnie powciągane kasety, porysowane
płyty, albo w ogóle cs nie wróciło, to stałem sie wyjątkowo niechętny do pożyczania. Wiesz,
dobry zwyczaj - nie pożyczaj.


ja też tak mam oczywiście Z INNYMI znajomymi. I zrobiłem sobie listę, kto co pożycza, czy oddaje w terminie, i jaki jest stan, tego co oddaje. I banów sie już trochę uzbierało, ale głownie za oddawanie czegoś miesiąc po czasie:) A tak z innej beczki, to kiedyś jednemu kolowi pożyczyłem moje NWN, po czym trzecia płytka był praktycznie złamana na pół! Ale jak to dobrze, że była mroźna i śnieżna zima:) Biedak codziennie przechodził koło mojej chaupki, i codziennie lądował głową w zaspie:))) i tylko nogi mu wystawały<bidulka ma only 160, no165 cm wzrostu). Po miesiącu takich operacji gościu zmądrzał i nie było juz z nim problemów:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 12:33, Yarr napisał:

To gratuluje znajomych. Ja bym był pewien, że nikt mi nie zniszczy płyt jakbym pożyczał sobie
;P Kiedyś pożyczałem często i chętnie, ale po tym jak wróciły do mnie powciągane kasety, porysowane
płyty, albo w ogóle cs nie wróciło, to stałem sie wyjątkowo niechętny do pożyczania. Wiesz,
dobry zwyczaj - nie pożyczaj.



a co do kaset... mam dyskografię kapeli Nevermoore<a 2 pierwsze płytki były tylko na kasetach> kiedyś ktoś pożyczył, potem oddał. ja po jakimś czasie zapuszczam, a tu bodaj w 3 piosence dwie przerwy po jakieś3-4 sekundy!!!! Klijent tłumaczył się, że ma dwukasetowy magnetofon, i jak przegrywał to pomylił miejsce czystej taśmy z moją. I on ma ban dożywotni:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 15:20, caramondl napisał:

Ludzie !!!!!! Bo wątek nam podupada !!!!! Czyżby maniaków brakowało????

Nie pisz na siłę, bo zaczynasz spamować, gdy pojawią się jacyś maniacy rocka i bedą chcieli tu popisać, to zrobią to.
Może zaczęli słuchać techno... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 15:26, paweusz napisał:

> Ludzie !!!!!! Bo wątek nam podupada !!!!! Czyżby maniaków brakowało????
Nie pisz na siłę, bo zaczynasz spamować, gdy pojawią się jacyś maniacy rocka i bedą chcieli
tu popisać, to zrobią to.
Może zaczęli słuchać techno... :D


Niezły żart:::))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować