Zaloguj się, aby obserwować  
tread71

Stary, dobry, poczciwy Rock - kącik miłośników

2324 postów w tym temacie

Dnia 16.03.2006 o 14:19, amster22 napisał:

> > Jak wy możecie tego słuchać_ bolą od tego uszy
>
> To znaczy od czego dokładniej?
> Widzisz, ja nie mogę słuchać muzyki techno. Po prostu czuję, jak mnie to ogłupia. Nie
znoszę
> słuchać rapu i disco-polo, ponieważ odstrasza mnie tekst i ogólnie sam rytm, etc. Metal
nie
> przypadł mi nigdy do gustu. Zostaje więc rock, jazz, blues i muzyka klasyczna (swoją drogą,

> niektóre kawałki są wyrąbiste... :)).
> Proszę więc jeszcze raz. Jak krytykujesz, to podaj jakiś argument. W innym przypadku -
prosimy
> wyjść. I najlepiej nie wracać...
Trochę glupio ci napisalem, pomylilo mi sie z metalem - poprostu nie lubie tych ludzi.


wiesz, nie wiem czemu ale ja tez nie przepadam za System... I nie wiem dlaczego, a pamiętam jak kiedyś w Spodku grali przed Slayerem, ale tam wtedy k**w na nich poleciało. I wcale mi się to nie podobało, choć sam slayera lubię. Poczułem się tak jak małysz, gdy jego fani hannavalda śnieżkami obrzucili:) <czytaj głupio>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 21:06, Backside napisał:

A ja bym się chciał spytać czy do kategorii rocka można przypisać Gary''iego Moora, a jeśli
tak to czy ktoś mógłby mi polecić jakieś jeop konkretne utwory/albumy?

Ja znam jeszcze jedną fajną piosnkę, którą ten artysta wykonuje - Over the Hills And Far Away - i tu polecam też covery tego kawałka w wykonani Nightwish i Sonaty Arctici dla porównania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz mam takie pytanko, czy może ktoś przypadkiem słyszał co tam się dzieje w szeregach Nightwish - chodzi mi o to, czy jest ktoś na wokalu na miejscu Tarji???

PS - a wiem że wielu rockmenów sie takimi kapelkami interesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 18:33, caramondl napisał:

A teraz mam takie pytanko, czy może ktoś przypadkiem słyszał co tam się dzieje w szeregach
Nightwish - chodzi mi o to, czy jest ktoś na wokalu na miejscu Tarji???


Nightwisha nie lubię, ale to akurat wiem.
Otóż wokalistka odeszła, nie wiem czy wiesz czemu i czy było to sprawiedliwe więc wyjaśnie, otóż było to sprawiedliwe.
Lider grupy wypowiadał się, że ona po prostu "stoiła fochy" więc wyleciała. A to jej to a to to nie pasowało. Nieraz jak np pisali teksty to sobie "olewała" spotkania i tym podobne. Nightwish już znalazł sobie kandydatkę, ale to jeszcze nie jest na 100 % pewne czy to ona będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 18:46, Vaxinar napisał:

> A teraz mam takie pytanko, czy może ktoś przypadkiem słyszał co tam się dzieje w szeregach

> Nightwish - chodzi mi o to, czy jest ktoś na wokalu na miejscu Tarji???

Nightwisha nie lubię, ale to akurat wiem.
Otóż wokalistka odeszła, nie wiem czy wiesz czemu i czy było to sprawiedliwe więc wyjaśnie,
otóż było to sprawiedliwe.
Lider grupy wypowiadał się, że ona po prostu "stoiła fochy" więc wyleciała. A to jej to a to
to nie pasowało. Nieraz jak np pisali teksty to sobie "olewała" spotkania i tym podobne. Nightwish
już znalazł sobie kandydatkę, ale to jeszcze nie jest na 100 % pewne czy to ona będzie.

o tym że "stroiła fochy" słyszałem, cos tez słyszałem że ma tam teraz wokalizować taka blondyneczka<zapomniałem, cholera z czego> albo pani z theater of tragedy. Ale to tylko plotki i wcale bym sie nieździwił, jakby wzieli jakąś nieznaną do tej pory finkę, i będzie o.k. A może ta sie ''nawruci" i powruci<choć oczywiscie nie teraz> ale może za parę lat... a lubiłem ją:) PS - a czemu od razu nie lubisz, ja tam jak za czymś nie przepadam to mam do tego neutralny stosunek. Kiedys nie lubiłem metalu<jak miałem te 10-12 lat> a potem był rock, metal, art rock, jazz, blues, nawet klasyczna muza. A teraz jak ktoś dobrze gra to sie nie liczy czy to jazz, czy death/black metal, czy punck rock. A Nightwish nieżle grał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja słucham teraz prawie tylko metalu, ale nie lubię Nightwisha jako zespół. Nie podoba mi się jej wokal i jakoś to nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 18:57, Vaxinar napisał:

A ja słucham teraz prawie tylko metalu, ale nie lubię Nightwisha jako zespół. Nie podoba mi
się jej wokal i jakoś to nie dla mnie.

to co lubisz - może pokonferujemu cos niecoś? <o ile nie preferujesz jakiś undergroundowych kapel np. z japoni:)> Bo ja mam takiego kola co poza klasycznymi kapelami sprowadza sobie orginały jakis dźiwactw<a ma squrczybyk ponad 2000 o.płytek!!!!> ostatno np. jakaś kapelka z niemiec grająca death metal+oreintalne instrumenty+wokale w staro-germańskim....albo goście ze szwecji grający blacka, ale wszystko leci przez przester<wokal też!!!> i przypomina piski mordowanego kota:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sleyer czy System to nie jest rock - czemu nie piszecie o tych nowych [względnie nowych, bo tu miało być o starym rocku[ kapelach w wątku o metalu? Jak chcecie napisać coś o kapelach z lat 60, 70 czy 80 to proszę, ale metalem tu się nie zajmujemy - jest od tego osobny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 19:14, Yarr napisał:

Sleyer czy System to nie jest rock - czemu nie piszecie o tych nowych [względnie nowych, bo
tu miało być o starym rocku[ kapelach w wątku o metalu? Jak chcecie napisać coś o kapelach
z lat 60, 70 czy 80 to proszę, ale metalem tu się nie zajmujemy - jest od tego osobny temat.

to było tylko porównanko, nikt< a przynjmnie ja>nigdy nie będzie tu o slayerze sie rozwodził!!!!
A tak w ogóle to jest mnóstwo kapel, które grając rocka zachaczja o metal i odwrotnie!
PS - a jak z tych lat to ja proponuję coś klasycznego, ale tego jeszcze nie było<z innych ust:)> MOTORHEAD - klasyczni rockmeni, żyjący z rocka dla rock<oraz kobiet i burbona oczywiście>!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co lubię ?
Chyba każdą odmianę metalu prócz blacka.
Przede wsyztskim, o czym już pisałem słucham power metalu i tego nowszego i tego starszego z lat 80, 90.
Heavy też lubię, death niektóre zespoły. Trash również lubię, ale też tylko nieliczynych, np Slayer czy Slipknot, chociaż Slipknota to tylko pare piosenek, mnie w tym zespole wkurza ten ich image, znaczy może nie wkurza, ale nie lubię go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 19:35, Vaxinar napisał:

Co lubię ?
Chyba każdą odmianę metalu prócz blacka.
Przede wsyztskim, o czym już pisałem słucham power metalu i tego nowszego i tego starszego
z lat 80, 90.
Heavy też lubię, death niektóre zespoły. Trash również lubię, ale też tylko nieliczynych, np
Slayer czy Slipknot, chociaż Slipknota to tylko pare piosenek, mnie w tym zespole wkurza ten
ich image, znaczy może nie wkurza, ale nie lubię go.

mnie z deka też, wogóle nie przepadam za ta fala newMetalowych kapel co zwią się metalowymi:) Al e narazie nie pogadamy, bo gaszę kompa<...kobieta:) ma duży wpływ na gaszenie kompa, psia mać...>
A kiedys pogwarzymy, o Manowar, Iced Earth, DREAM THEATER, Iron Maiden, Testament, Itp, itd, etc, etc...:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 19:37, Yarr napisał:

Motorhead jest spoko. Zapomniałeś dodać, że chłopaki żyją też po to by nosić niemieckie hełmy
;P

no jaavva::))) I pamiętaj - Sex, druggs and ROCK''N''ROOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 19:41, caramondl napisał:

no jaavva::))) I pamiętaj - Sex, druggs and ROCK''N''ROOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Hehe :) Nie zapominam, choć ostatnio u mnie głównie rock''n''roll ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 19:14, Yarr napisał:

Sleyer czy System to nie jest rock - czemu nie piszecie o tych nowych [względnie nowych, bo
tu miało być o starym rocku[ kapelach w wątku o metalu? Jak chcecie napisać coś o kapelach
z lat 60, 70 czy 80 to proszę, ale metalem tu się nie zajmujemy - jest od tego osobny temat.


Niedokońca się zgadzam że metal to jest co innego od rock''a. Jest to poprostu rozwinięcie stylistyki hardrocka (wg niektórych heavy metal i hard rock to to samo) i nie ma co mówić że jest to nie na temat - ponieważ te 2 nurty muzyczne cały czas ze sobą się przenikają. Poza tym wiele zespołów rockowych ewoluowało w metal (np. Black Sabbath - a takich zespołów jest o wiele więcej). A co do Slayera... W 2002 roku widziałem ich na Ozzfest''cie i powiem że byłem zaskoczony bo mimo tych nieco szatańskich dźwięków to ja tam czułem prawdziwego rock''n''rolla ( w przeciwieństwie do takiego Toola - który zagrał zbyt sterylnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 19:56, bak21 napisał:

Niedokońca się zgadzam że metal to jest co innego od rock''a. Jest to poprostu rozwinięcie
stylistyki hardrocka (wg niektórych heavy metal i hard rock to to samo) i nie ma co mówić że
jest to nie na temat - ponieważ te 2 nurty muzyczne cały czas ze sobą się przenikają.


"Stary, dobry, poczciwy rock" - ten tytuł mówi wiele. W dodatku prekursorzy tego wątku czyli ja i Tread wyjaśnialiśmy o czym tu będziemy pisać... nie o metalu. Wątek o metalu jest. Pisanie tu o metalu, to po prostu offtop i tyle. Gdyby był wątek o bluesie też mógłbym w ten sposób co Ty zacząć argumentować i stwierdzić, że przecież Metallica gra na skalach bluesowych więc będę o niej pisał w wątku o bluesie. Skoro istnieje podział na rocka i metal, a ten wątek traktuje o starym rocku do początku lat 90 [bo z takim zamiarem był stworzony i o tym mówi tytuł], to uszanuj to po prostu i o metalu pisz w wątku o metalu. Tutaj możesz pisać o Led Zeppelin, Black Sabbath czy Deep Purple [i innych tego typu starych kapelach]. O SOAD czy Metallice pisz w wątku o metalu.

Dnia 16.03.2006 o 19:56, bak21 napisał:

Poza
tym wiele zespołów rockowych ewoluowało w metal (np. Black Sabbath - a takich zespołów jest
o wiele więcej). A co do Slayera... W 2002 roku widziałem ich na Ozzfest''cie i powiem że byłem
zaskoczony bo mimo tych nieco szatańskich dźwięków to ja tam czułem prawdziwego rock''n''rolla
( w przeciwieństwie do takiego Toola - który zagrał zbyt sterylnie).


Patrz wyżej - są kapele które ewoluowały jak wspomniany Sabbath, więc o ich starych płytach pisz tu, a o tych po ewolucji pisz tam - dość proste i sensowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. zagalopowałem się ale to tylko dlatego że dla MNIE heavy metal to poprostu tylko odgałęzienie "starego, dobrego, poczciwego rocka" a nie odrębny nurt więc niewidziałem nic (i nadal nie widzę) nic zdrożnego w pisaniu o nim w tym temacie . A poza tym to Metallica, Slayer też są zespołami zaczynającymi kariery przed rokiem 90 (zdaje się że w okolicach 1984 - czyli wtedy gdy pierwsze płyty wydawało TSA) więc również są "stare".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 21:52, bak21 napisał:

/.../


Wiem o co Ci chodzi doskonale. Zwracam tylko uwagę, że wątek o metalu istnieje. Skoro ktoś go założył, to znaczy, że o metalu rozmawiamy tam. Kiedyś zagadnąłem tam o rocka, ale spotkałem się z... ciszą. Dlatego, kiedy Tread pisał w wątku o hip hopie o rocku postanowiłem mu zaproponować, by założył osobny wątek o rocku [ja nie mam szczęścia do zakładania tematów ;P Tylko "Polska:..." mi wyszła, bo na ten temat chcą ludzie dyskutować. O sztuce np. nie chcą :D Jest kilku rockmanów na tym forum i mało bo mało, ale się tu udzielają czasami. Jeśli poza metalem słuchasz rocka, to nie ma sprawy - zapraszam. Ale Metallica czy Iron Maiden, to jednak zespoły metalowe, choć z korzeniami rockowymi. Tak jak Led Zeppelin, to prekursorzy heavy metalu z korzeniami w bluesie i rocku [vide Yardbirds].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym proponował pisać tutaj o muzie dobrej, wywodzącej się ze starego rocka ale niekoniecznie tylko o starym rocku. W tym świetle metal, a przynajmniej jego "tradycyjna" stylistyka może być. Ostanio ktoś tu pisał o dream theatre - dla mojej żony to czysty metal ;)

Ale chciałem o czymś innym, chcociaż nie o starym - co sądzicie o nowej płycie Gilmoura?
Ja przyznam mam mieszane uczucia: zachwyciłem się oczywiście pięknym brzmieniem gitary i naprawdę klimatycznymi solówkami. Gilmour nie jest może mistrzem jeśli chodzi o wokal, ale trzyma swój tradycyjny poziom (nie wiadomo wprawdzie ile z tego zrobiła obróbka studyjna). Co mi nie podeszło: dla mnie nie ma tu jakichś powalających kompozycji, nie mam takiego numeru który "chodziłby za mną". Takie mam wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować