Zaloguj się, aby obserwować  
tread71

Stary, dobry, poczciwy Rock - kącik miłośników

2324 postów w tym temacie

Dnia 30.03.2009 o 23:48, Findan napisał:

> Ja sie dopiero zorientowałem, ze to jakiś koncert Deep Purple sie w polsce zapowiada.

> Co do ich muzyki narazie ograniczony jestem tylko do very best of. Mozna wiec prosić

> o polecenie konkretnych płytek. Tak z dwie-trzy na początek.
"In Rock", "Fireball" i "Machine Head" - jak zaczynać to tylko od tego
- wiem co mówię, bo jestem fanatykiem :P
Potem to już wiele możliwości. Można zagłębić się w twórczość sprzed lat 70 ("Shades
of Deep Purple", "Deep Purple"
), można posłuchać płytek z Coverdalem ("Burn",
"Stormbringer"
), albo czegoś po "powrocie", czyli przede wszystkim "Perfect Strangers"
i "The House of Blue Night", warto też zagłębić się we wszelakie koncerty, bo
te są nieprzeciętne ("Made In Japan", "In the Absence of Pink Knebworth ''85")
i wreszcie nie można zapominać o najnowszych dokonaniach - "Bananas" i "Rapture
of the Deep"
są świetne, o ile podstarzały już Ian Cię nie odstraszy :P
Ale jak mówię, pierw posłuchaj tych trzech co podałem na początku, a potem w razie czego
możesz szukać w całej dyskografii, bo mało jest słabych płytek i koncertów Purpli.


Dzieki zaraz sie w tym wszystkim zorientuję ;)
caramondl tobie także.
Machine Head chyba pójdzie na pierwszy ogień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie odbiegam zbytnio od tematu, ale czy wie ktoś, gdzie dostanę koszulki z logami zespołów marki Bravado? Zauważyłem reklamę w "Teraz Rock", ale żadna strona internetowa nie jest podana, a Google znajduje mi tylko "biustonosze do karmienia piersią"... :P

Z góry dzięki za pomoc ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 22:57, Laska-z-Polski napisał:

Mam nadzieję, że nie odbiegam zbytnio od tematu, ale czy wie ktoś, gdzie dostanę koszulki
z logami zespołów marki Bravado? Zauważyłem reklamę w "Teraz Rock", ale żadna strona
internetowa nie jest podana, a Google znajduje mi tylko "biustonosze do karmienia piersią"...
:P

Z góry dzięki za pomoc ;).


heh, nie kojarzę tej marki ale masz chyba coś z niej w tym nudnym rockmetalshopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahoj ludzie
Może nie najlepszy temat do takiego pytania, ale muszę sobie zrobić krótką przerwę od cięższej muzy i może ktoś mi poleci kilka kapel, które wpasują się w taki schemat:
-rozbudowana sekcja instrumentalna (przede wszystkim)
-teksty, które nie będą raziły mnie głupotą
-wokal może być zarówno męski, jak i żeński
-absolutnie niczego z nowoczesnym masteringiem na zasadzie "gitara zasłania wszystko, wokal zasłania gitarę, głośność na granicy przesterowania"
-no i oczywiście zespoły mniej znane, nie oczekuję, żeby ktoś mi Zeppelinów polecał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 19:29, ReNeG4De napisał:

Może nie najlepszy temat do takiego pytania, ale muszę sobie zrobić krótką przerwę od
cięższej muzy i może ktoś mi poleci kilka kapel, które wpasują się w taki schemat:

Allman Brothers Band, Iron Butterfly, Edgar Winter Group, Dixie Dregs (zespół Steve''a Morse''a z Deep Purple), Funkadelic, ELP, Derek an the Dominos, (...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... może Uriah Heep? Zespół raczej znany, ale baardzo nie doceniany. Świetny wokal Byrona, gitara Boxa(który w tym zespole gra do dziś), niesamowity kli8mat tworzony przez Kena Hensleya. Towar z najwyższej półki, ale jak pisałem - takiej kariery jak Purple nie zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 19:29, ReNeG4De napisał:

cięższej muzy i może ktoś mi poleci kilka kapel, które wpasują się w taki schemat:
-rozbudowana sekcja instrumentalna (przede wszystkim)
-teksty, które nie będą raziły mnie głupotą
-wokal może być zarówno męski, jak i żeński
-absolutnie niczego z nowoczesnym masteringiem na zasadzie "gitara zasłania wszystko,
wokal zasłania gitarę, głośność na granicy przesterowania"


Jethro Tull - najlepiej albumy "Aqualung", "Stand Up" czy też "Benefit".
Free - (możliwe, że znasz) najlepiej "Fire And Wate"r i dwa wcześniejsze albumy.
Atomic Rooster - album "Death Walks Behind You" może Cię powalić, aczkolwiek ja wolę "In Hearning Of... "
Te 3 zespoły mają tak wiele wspaniałej muzyki, iż myślę, że jak to przetrawisz to wystarczy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 19:29, ReNeG4De napisał:

Ahoj ludzie
Może nie najlepszy temat do takiego pytania, ale muszę sobie zrobić krótką przerwę od
cięższej muzy i może ktoś mi poleci kilka kapel, które wpasują się w taki schemat:
-rozbudowana sekcja instrumentalna (przede wszystkim)
-teksty, które nie będą raziły mnie głupotą
-wokal może być zarówno męski, jak i żeński
-absolutnie niczego z nowoczesnym masteringiem na zasadzie "gitara zasłania wszystko,
wokal zasłania gitarę, głośność na granicy przesterowania"
-no i oczywiście zespoły mniej znane, nie oczekuję, żeby ktoś mi Zeppelinów polecał :)


Dire Straits - Brothers in Arms
Gov''t Mule - Deja Voodoo, Dose
The Black Crowes - Shake Your Money Maker
Dave Matthews Band - Everyday, Stand Up
Lynyrd Skynyrd - Pronounced Leh-Nerd Skin-Nerd
Howlin Rain - Magnificent Fiend

..tak na początek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2009 o 13:12, Tethys napisał:

Dire Straits - Brothers in Arms


Jezeli chodzi o DS to Ja poleciłbym "Love over gold". Może i mniej znana od "Brothers In Arms". ale myślę że muzycznie lepsza. A "Telegraph Road" to już w ogóle magia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 14:03, Sob-styl napisał:

Jezeli chodzi o DS to Ja poleciłbym "Love over gold". Może i mniej znana od "Brothers
In Arms". ale myślę że muzycznie lepsza. A "Telegraph Road" to już w ogóle magia ;)


Nic dodać, nic ująć :) "Brothers In Arms" to bardzo komercyjna płyta, na której - moim zdaniem - oprócz genialnego utworu tytułowego nie ma nic aż tak dobrego. Ten album jest dobry dla niedzielnego słuchacza tego typu muzyki, a Ci bardziej "ambitni" powinni bezwzględnie sięgnąć po "Love Over Gold". Co istotne - praktycznie nie ma na niej słabych punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 14:16, dave03 napisał:

Nic dodać, nic ująć :) "Brothers In Arms" to bardzo komercyjna płyta, na której - moim
zdaniem - oprócz genialnego utworu tytułowego nie ma nic aż tak dobrego.

A "Money for Nothing"? Ten riff to przecież majstersztyk :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 14:16, dave03 napisał:

"Brothers In Arms" to bardzo komercyjna płyta, na której - moim
zdaniem - oprócz genialnego utworu tytułowego nie ma nic aż tak dobrego. Ten album jest
dobry dla niedzielnego słuchacza tego typu muzyki


Komercyjna jak najbardziej. Jednak Ja tę płytę lubię, i to nie ze względu na tytułowy utwór(który u mnie jest na miejscu nr.1 jezeli chodzi o DS). Z tej płytki także lubię "Walk of Life"(w mojej młodości, często przesłuchiwane przez moich rodziców, fascynacja tym utworem została mi do dziś), "Money for nothing", czy "So far away". I dobrze określiłeś - ta płyta jest dobra dla ludzi, którzy chcą po prostu dobrej muzyki, a raczej na zespół nie patrzą. Bo fani DS i tak wybiorą "Love Over Gold" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No panowie, połowa tego co mi podrzuciliście za nic nie podpada pod "zespoły mniej znane" :) Niemniej z reszty na pewno coś wybiorę (to już dam znać później), dzięki wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary i dobry rock to jest CKY - 96 Quite Bitter Beings. Wspaniały utwór, tak jak zespół. Polecam ich, bo oni są na prawdę dobrzy. Fozzy też wspaniała grupa, dobra muzyka, wokalem jest znany zapaśnik amerykański, występujący w WWE, Chris Jericho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 16:15, Miklak napisał:

A "Money for Nothing"? Ten riff to przecież majstersztyk :P

Nawet nie wymieniaj przy mnie tytułu tego utworu :P A tak na poważnie to strasznie mi ten kawałek już sie sprzykrzył, za dużo razy sie go swego czasu nasłuchałem i takie są tego skutki ;) Wersja singlowa jest jeszcze strawna, ale ta normalna to już porażka, bo przez jakieś ostatnie dwie minuty utworu słucha się w kółko jednego i tego samego zwrotu : "Money for nothing'' and chicks for free".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 22:20, dave03 napisał:

Nawet nie wymieniaj przy mnie tytułu tego utworu :P A tak na poważnie to strasznie mi
ten kawałek już sie sprzykrzył, za dużo razy sie go swego czasu nasłuchałem i takie są
tego skutki ;) Wersja singlowa jest jeszcze strawna, ale ta normalna to już porażka,
bo przez jakieś ostatnie dwie minuty utworu słucha się w kółko jednego i tego samego
zwrotu : "Money for nothing'' and chicks for free".

W sumie to coś w tym jest :P O ile wstępu mogę słuchać bez przerwy to końcówkę często omijam... Riff jest kapitalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trójka(a konkretnie "Radio Piotrków") bawi się po raz drugi w polski top wszech czasów. Jako że jest tam bardzo dużo polskiego rocka, o którym nie można powiedzieć inaczej niż w tytule tematu zapraszam wszystkich chętnych do głosowania: http://lp3.polskieradio.pl/polskitopglosowanie/
Jest to całkiem niezła okazja dla co młodszych bywalców forum do zaznajomienia się z naprawdę ciekawymi rzeczami, ot choćby taki Maanam i "Espana Forever": http://www.youtube.com/watch?v=Ic7SrvJ8N3A Wątpię, żeby ktoś, kto tego nie zna powiedział, że to nasz rodzimy produkt, a do tego taki stary:) Podobnie z projektem pana Ciechowskiego - Obywatel G.C. i "Paryż - Moskwa 17.15": http://www.youtube.com/watch?v=yx9ivZ5CkSo
Całe szczęście, że można wybrać z całej masy fantastycznej muzyki aż 50 kawałków, bo z mniejszą ilością mogłyby być problemy:)
Mały, dowcipny bonus na koniec - Klan "Z brzytwą na Poziomki": http://www.youtube.com/watch?v=wB_05Bz6KN8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować