Zaloguj się, aby obserwować  
tread71

Stary, dobry, poczciwy Rock - kącik miłośników

2324 postów w tym temacie

Linkina punkiem bym nie nazwał :P Podobnie Braking Benjamin, toto alternative rock, w moim guście również Billy talent jest bliżej alternatywy niż punku ale jeszcze można podciągnąć za piosenki niektóre a raczej za teksty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 21:07, Azrathel napisał:

> Ja lubie melodie Raya Charlesa i innych amerykańskich muzyków. Świetne!
o lie sie orientuję to on nagrał kawałek ''i see skies on me'' (albo coś w tym stylu - nie
znam tytułu - to bodajże jest pierwszy wers). naprawdę piękny kawałek... zawsze mam łzy w oczach,
jak go słyszę. poważnie.

To jest (o ile mnie pamięć nie myli) What A Wonderful World Luisa Amstronga i to jest już Jazz, nie Rock :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG - rzeczywiście. wielkie sorry. na przyszłość będę uważał :)
ale tak mi sie dziwnie kojarzyło z Rayem Charlesem - nie wiem czemu. dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu i jeszcze jedno wielkie sorry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 19:43, PsychoMan napisał:

Wszyscy tu piszą o Queen, tym czasem moim zdaniem to nie rock tylko bardzoej ambitny pop i
osobiści za nimi nie przepadam, oprocz największych przebojow.



Queen miał rzeczywiście kilka popowych kawałków ,ale można go określić mianem melodyjnego ,progresywnego glam Rocka z mocno rozbudowaną sekcją rytmiczną ( jakoś tak mi się wydumało ;];] ) . Ja też słucham głównie tylko najbardziej znanych utworów Queena ,a w każdym razie tych najbardziej hardrockowych ;]

Budo --> Jethro Tull to progresiv Rock

mallard/Azrathel -->To co z tego ,że Ray Charles ma niewiele wspólnego z Rockiem ? Ważne ,że to świetny muzyk . Może po prostu poprosimy modków o zmianę tytułu wątku na " Stare ,dobre brzmienia" czy coś w tym rodzaju i nie będzie problemów z offtopem ? ( Pytam zupełnie serio )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2006 o 21:25, tread71 napisał:

Queen miał rzeczywiście kilka popowych kawałków ,ale można go określić mianem melodyjnego ,progresywnego
glam Rocka z mocno rozbudowaną sekcją rytmiczną ( jakoś tak mi się wydumało ;];] ) . Ja też
słucham głównie tylko najbardziej znanych utworów Queena ,a w każdym razie tych najbardziej
hardrockowych ;]

Queena w żadnym wypadku nie nazwałbym progressiv Rockiem. A to "glam" to nie wiem co to :)

Dnia 16.10.2006 o 21:25, tread71 napisał:

Może po prostu poprosimy modków o zmianę tytułu wątku na " Stare ,dobre
brzmienia" czy coś w tym rodzaju i nie będzie problemów z offtopem ?

Nie, proszę nie. Zaraz się zlecą jacyś goście piszący o klasyce metalu i w ogule. Zresztą założyłeś ten wątek bo nie było żadnego o rocku i tak powinno zostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 21:33, PsychoMan napisał:

Queena w żadnym wypadku nie nazwałbym progressiv Rockiem. A to "glam" to nie wiem co to :)


Ja też do końca nie wiem co to znaczy ,ale jak próbowałem razem z kolegą zakwalifikować Queena do jakiegoś konkretnego gatunku ( zajęło nam to jakieś 2h a i tak nam się nie udało ;] ) ,kumpel użył tego właśnie określenia ,a że wyjaśnił mi to dość zawile pozwolę sobie zacytować stosowny ustęp z wikipedii:

Glam rock (rzadziej jako glitter rock) - styl w muzyce rockowej.

Angielskie słowo glamour oznacza - urok, czar, blask, przepych. Właśnie te dwa ostatnie znaczenia najlepiej określają ten styl w muzyce rockowej. Przepych stał się nieodłączną cechą rocka od początków rocka psychodelicznego. Nawet poważni artyści rockowi ulegali temu trendowi. Na przykład Rick Wakeman zwykł zakładać na koncertach długą po kostki szatę utkaną z tysięcy srebrnych cekinów. Pragnienie oczarowania widza stało się nieodłącznym celem rockowych przedstawień. Trend ten został przerwany dopiero przez punk rock. Muzycy punkowi raczej wyznawali estetykę turpistyczną. Glam Rock był stylem, w którym przepych i pragnienie oczarowania widza stawało się najistotniejszym celem, często spychając treść muzyczną w tło. Środki użyte w tym celu były często pseudo-artystyczne lub wręcz całkowicie kiczowate - ekspresjonistyczne makijaże, dziwaczne stroje, ekspresyjna tetralność itp. Pionierami glam rocka była legendarna angielska grupa T. Rex oraz David Bowie, Jobriath i Gary Glitter. Do grona muzyków związanych z tym stylem można zaliczyć także Queen. Styl ten jednak najlepiej uosabia słynna hard rockowa grupa KISS. Jej prosta muzyka, oparta na czterotaktowym schemacie rock and rollowym, poparta doskonałymi umiejętnościami technicznymi, w swej prezentacyjnej formie rozdmuchana była do wielkich rozmiarów przedstawienia. W niektórych źródłach glam rock uznawany jest za wyłącznie brytyjski styl, a jej amerykańskiej odmianie nadawane jest miano hair metal. Oba te style blisko związane są ze stylem rock stadionowy.

W tradycyjnej świadomości przyjmuje się, że wybuchem epoki glam rocka było ukazanie się 6 czerwca 1972 r. albumu The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars, gdzie w swoje alter-ego o nazwisku Ziggy Stardust wcielił się David Bowie.

Dnia 16.10.2006 o 21:33, PsychoMan napisał:

> Może po prostu poprosimy modków o zmianę tytułu wątku na " Stare ,dobre
> brzmienia" czy coś w tym rodzaju i nie będzie problemów z offtopem ?
Nie, proszę nie. Zaraz się zlecą jacyś goście piszący o klasyce metalu i w ogule. Zresztą założyłeś
ten wątek bo nie było żadnego o rocku i tak powinno zostać.


Lud zdecydowł ;] Tytuł wątku zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 21:40, tread71 napisał:

ciach!


Z tego wynika, że określenie glam rock nie jest zbyt pozytywne, przynajmniej według mnie tyle z tego wynika. Poprostu festyniarstwo.

Dnia 16.10.2006 o 21:40, tread71 napisał:

Lud zdecydowł ;] Tytuł wątku zostaje

Miło jest być ludem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 22:01, zbysheck napisał:

przepraszam, czy Ironi i Guns''n''roses też zaliczacie do "starego, dobrego rocka"?
bo jak tak to się wpisuję :D

Gun and Roses napewno. Co do Iron Maiden to już zacznę zrzędzić, bo to właściwie metal jest. Chociaż to samo można by powiedzieć o Black Sabbath.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 21:58, PsychoMan napisał:

> ciach!

Z tego wynika, że określenie glam rock nie jest zbyt pozytywne, przynajmniej według mnie tyle
z tego wynika. Poprostu festyniarstwo.

Niekoniecznie - zależy od wykonawcy . Popatrz na teledyski Queena ( najlepszymi przykładami są "Radio Ga Ga" W którym tłumy skanduję i wykonują identyczne gesty ,co muzycy , "Show Must Go On " - widok z helikoptera podczas jednego z koncertów - nizłe kilka tysięcy ludzi + ujęcia jak Frediie Mercury "gra" na fortemianie ... siedając na nim - a przecież nie można odmówić tym utworom wielkości ) Festyniarstwem można by to nazwać gdyby wszystkie te ozdobniki zastępowały treść ,ale w przypadku Queena one ją całkiem udatnie dopełniają

Dnia 16.10.2006 o 21:58, PsychoMan napisał:

> Lud zdecydowł ;] Tytuł wątku zostaje
Miło jest być ludem :)

też się cieszę ,że poczułeś się dowartościowanym ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 22:12, PsychoMan napisał:

> przepraszam, czy Ironi i Guns''n''roses też zaliczacie do "starego, dobrego rocka"?
> bo jak tak to się wpisuję :D
Gun and Roses napewno. Co do Iron Maiden to już zacznę zrzędzić, bo to właściwie metal jest.
Chociaż to samo można by powiedzieć o Black Sabbath.


a czy nie można załozyć że metal wywodzi się z rocka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 22:31, zbysheck napisał:

a czy nie można załozyć że metal wywodzi się z rocka?

To założenie nawet jest dowodliwe :D. Bo tak po prostu jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 22:40, zbysheck napisał:

No to się cieszę bardzo :D

W takim razie definiuję się jago zagorzały fan "starego, dobrego rocka" :)

No to witamy w szeregach miłośników starego ,dobrego i niezawodnego Rocka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh.. a ciekawy jestem czy ktoś z Was zna/pamięta zespół Scorpions... Ten zespół to dla mnie jedna z najważniejszych rzeczy w życiu, ale zarówno ja jak i cały polski fanklub mędrkujemy nad tym , dlaczego tak wiele osób (i to takich, co uwielbiają rocka) albo w ogóle ich nie kojarzy, albo mówi: "ee.. Scorpions... eee... to ci od Wind of Change?" :/
A Wy co sądzicie o starych [ale jeszcze grających ;P] Scorpsach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować