Zaloguj się, aby obserwować  
tread71

Stary, dobry, poczciwy Rock - kącik miłośników

2324 postów w tym temacie

Mi się tam nie podoba. Jakieś takie nijakie to :/ Ale to kwestia gustu. Ludzie ich nie kojarzą, bo Scorpions dopadła klątwa radia, czyli każdy jak usłyszy ich piosenkę to ją rozpoznaje, ale nie jest w stanie podać ani tytułu, ani wykonawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Heh, kiedyś sie ich słuchało tak jak innych rockowych kapel, podobali mi sie ale i tak zawsze bardziej wolałem gunsów albo queen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Guns`n Roses, to powiem, że też nie bardzo za nimi przepadam i poza największymi hitami w stylu November Rain (tfu, toż to prawie pop) i Welcome To The Jungle właściwie nic ich mi się nie podoba. Nib y wszystko jest ok, gitara całkiem całkiem, ale wokalista ma głos jakiś nie taki jak trzeba. Oczywiście to moje prywatne odczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że każdy kto lubi Scorpions lubi, albo wręcz kocha Queen ;) Może przez to, że wokal Klausa Meine czasem brzmi bardzo podobnie (a nawet niebezpiecznie podobnie :P) do głosu Freddiego ;) Właściwie przez głupią pomyłkę do której lepiej się nie przyznawać poznałem Scorpions ;)

A co do samego zespołu, to rzeczywiście, racja, dawniej byli naprawdę znani i w ogóle, takie rzeczy jak In Trance, Virgin Kiler, świetna koncertówka Tokyo Tapes, później Lovedrive, Blackout, ludzie którym to polecam często nie mogą uwierzyć że to Scorpions...
No ale muszę przyznać, przez ostanie dziesięć lat zmiękili i zbliżyli się do popu no i stąd pewnie ta "klątwa radia"

Mam nadzieję, że nowa płyta, która wyjdzie z niecały rok zmieni trochę poglądy na ich temat :)
Pozdrawiam i dzięki za opinie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Heh, to z Queen to faktycznie może sie zgadzać. Słuchałem rocka jak jeszcze nie miałem za bardzo wyrobionego gustu muzycznego i jakoś zawsze mi sie Scorpionsi i Queen kojarzyli.

A tak w ogóle to chciałbym dodać małego linka- kilkadziesiąt tysięcy kawałków do posłuchania, tak właśnie przypomnialem sobie brzmienia starego dobrego Highway To Hell po latach chlip xD
http://www.blogmusik.net/
pełno tam różnej muzy, rocka też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 16:57, Graszczur napisał:

Ja tam lubię Stairway to Heaven. Od tyłu :D

yeah! niech żyje szatan, nasz pan :PP Ale tak na serio to trzeba wiedzieć co tam jest od tyłu żeby to usłyszeć ;D wg. mnie to po prostu kolejna nudna teoria spiskowa...
A swoją drogą Led Zeppelin też lubię ;) Nawet w takim ponoć oficjalnym rankingu uznano że jest to najlepszy zespół rockowy wszeechczasów :)
O, to jak już mi się przypomniało, to jak ktoś nie widział, to tu jest ogólnie ten ranking (kiedyś o tym nawet w radiu mówili):
http://www.avrev.com/bands/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2006 o 17:07, Cieniek napisał:


chlip chlip, ZZ Top, Iron Maiden, Metallica, Nirvana, Areosdmith stare dzieje
Ale co tam robią niektóre kapele to sie dziwię- Black Eyed Peas? Thievery Corporation? Posłuchajcie tego ostatniego na blogmusik i powiedzcie czy to rock? :|
polecam amerimacke :>
A tak btw poukładałbym inaczej ten ranking :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:) Ja tam wole Hip Hop, ale dobrym Rockiem też nie pogardzę :D
Polecam płytkę Billego Talenta - Billy Tallent II, Papa Roach - Paramour Sessions :) Fajne płyciwa, szczególnie płytka Papa Roacha, w sumie w Rocku dopiero raczkuję, kumple się śmieją teraz że porzucę HH, ale ja wiem że nigdy tego nie zrobię i pogodzę te 2 style muzyki :D

Macie do polecenia jakieś płytki w podobnym brzmieniu jak ww.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 17:35, MastAlol napisał:

Polecam płytkę Billego Talenta - Billy Tallent II, Papa Roach - Paramour Sessions :)


To i ja lubię Billiego Talenta i Papa Roacha :PP Tylko ja najbardziej wolę The Offspring xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 18:41, Adamido napisał:

To i ja lubię Billiego Talenta i Papa Roacha :PP Tylko ja najbardziej wolę The Offspring xD

Nie mowi się "najbardziej wolę" tylko "najbardziej lubię" :P Offspring jest spoko, ale tylko jak chcesz dynamicznej muzy. Jeszcze nie słyszałem żadnego ich wolnego kawałka. Chociaż trzeba powiedzieć, że na rower Offspring jest idealny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje ukubione zespoły to: Black Sabbath, Aerosmith z "Dream On" oraz moi faworyci - DEEP PURPLE oraz ich hiciory: "Child In Time" oraz "Smoke On The Water".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 22:19, tread71 napisał:

Niekoniecznie - zależy od wykonawcy . Popatrz na teledyski Queena ( najlepszymi przykładami
są "Radio Ga Ga" W którym tłumy skanduję i wykonują identyczne gesty ,co muzycy , "Show Must
Go On " - widok z helikoptera podczas jednego z koncertów - nizłe kilka tysięcy ludzi + ujęcia
jak Frediie Mercury "gra" na fortemianie ... siedając na nim - a przecież nie można odmówić
tym utworom wielkości ) Festyniarstwem można by to nazwać gdyby wszystkie te ozdobniki zastępowały
treść ,ale w przypadku Queena one ją całkiem udatnie dopełniają


trzeba zauwazyc kiedy np.Radio Ga Ga powstalo, lata 80-te. ta piosenka i pewnie wiekszosc albumu to pop. Wykonywany przez zespol ktory zwykl uprawiac czysty rock. lata osiemdziesiate mialy taki wplyw na zespoly jak dodawanie elektroniki, itp. Teraz to sie wydaje smieszne i niepotrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 19:20, Buzzard napisał:

ja preferuje rock-bluesowe brzmienia. Cream, Led Zeppelin, czasem Dire Straits/Knopfler, CCR,
Almond Brothers... stare dzieje ;)


srry, powinno byc Allman Brothers.
Jeszcze mozna by dodac: ZZ Top

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 19:20, Buzzard napisał:

ja preferuje rock-bluesowe brzmienia. Cream, Led Zeppelin, czasem Dire Straits/Knopfler, CCR,
Almond Brothers... stare dzieje ;)


Zgadzam się, zwłaszcza z dwoma pierwszymi pozycjami. A przy okazji, można gdzieś legalnie ściągnąć stare hity???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A już 4 listopada w Spodku zagości Kult. Trzeba się wybrać (po raz kolejny, hehe) obowiązkowo, tym bardziej, że bileciki niedrogie, a ich koncerty to cud, miód, itd, itp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 19:33, Rafal G napisał:

A już 4 listopada w Spodku zagości Kult. Trzeba się wybrać (po raz kolejny, hehe) obowiązkowo,
tym bardziej, że bileciki niedrogie, a ich koncerty to cud, miód, itd, itp:)


Bileciki niedrogie: znaczy ile konkretnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 19:33, Rafal G napisał:

A już 4 listopada w Spodku zagości Kult. Trzeba się wybrać (po raz kolejny, hehe) obowiązkowo,
tym bardziej, że bileciki niedrogie, a ich koncerty to cud, miód, itd, itp:)

Do Katowic mam daleko, a ta ostatnia płyta wcale taka rewelacyjna nie była :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować