Zaloguj się, aby obserwować  
tread71

Stary, dobry, poczciwy Rock - kącik miłośników

2324 postów w tym temacie

Czemu Ironi tylko z Brucem? Przecież takie Iron maiden Iron Maiden z Paulem D''anno było świetne, to samo Killersi. A Virtual X z Blazem? "Don''t look to the eyes of a stranger". Prawda, że Ironi z Blazem czy D''anno to nie to samo co z Brucem ale to w żadnym razie jak dla mnie nie wpływa na ocenę- bo wszyscy Ci wokaliści byli/są świetni.
Tak jak nadal jest świetny Rob Halford:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 20:29, freja napisał:

dlatego napisałam że według mnie :P po prostu myślę że bez Bruce''a to już nie ten sam klimat

zgadzam się, nie ten sam......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 20:29, freja napisał:

dlatego napisałam że według mnie :P po prostu myślę że bez Bruce''a to już nie ten sam klimat


A słuchałaś solowych albumów Bruce''a?? Jak dla mnie są genialne:) Najbardziej przypadła mi do gustu "Accident of birth" z 1997, naprawdę kawał dobrej roboty:) Być może są jeszcze lepsze albumy od tego, ale niestety nie mam wszystkich:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 20:29, freja napisał:

dlatego napisałam że według mnie :P po prostu myślę że bez Bruce''a to już nie ten sam klimat


Ciekawy bardzo jestem Twojego zdania o ostatniej płycie Ironów.
Czy to, że jest Bruce ma się jakoś do starych płyt? Czy jest ten sam klimat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 20:14, freja napisał:

4 najlepsze zespoły według mnie:
1. Led Zeppelin
2. Iron Maiden (tylko z Bruce''m)
3. Metallica (stara)
4. Black Sabbath

zgadzam sie z toba ale i tak moim ulubionym zaspolem jest Nirvana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tak:Najbardziej lubię Dickinsona (swoją drogą jest on moim ulubionym wokalistą zaraz po Plancie) i nie ma tu większej filozofii :) a co do najnowszej płyty Ironów to już chyba wspominałam to uważam że Iron Maiden jest jednym z nielicznych starych zespołów które nadal grają dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 19:13, Arclight napisał:

Queen :
- wszystkie (po prostu uważam ten zespół za genialny)

Led Zeppelin :
- Whole Lotta Love
- Stairway to Heaven
- Rock and Roll
- Gallows Pole
- Immigrant song
- All of my love

Poza tym muzyka z lat konfliktu w Wietnamie.


chyba zapomniales o piosence Kashmir i D''yer M''aker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że wymienianie najlepszych utworów tego zespołu nie ma większego sensu - jest ich po prostu zbyt dużo, a kłócenie się, czy Battle of Evermore jest lepszy od Black Dog podchodzi pod absurd.
Peace.

Ja raczej słucham rzeczy nowszych, ale z zespołów tzw. klasycznych obok oczywistych Floydów czy Zeppelinów, zakochałem się wprost w King Crimson. Gdy wydawali swoją pierwszą płytę (1969), był to po prostu najlepszy zespół na świecie. Gra do dziś i wciąż nagrywa albumy kapitalne, nie wspominając o kilku znakomitych twórcach, którzy wywodzą się z tego zespołu (ot, choćby Adrian Belew). Moje ulubione ich płyty (bez udziwniania zbytniego tutaj): In the Court of the Crimson King, Lizard, Discipline, Red.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro kilka osób wspomniało o rocku progresywnym,moje typy:
1.Marillion i to własnie ze Stevem Hogarthem nie Fishem:)(szczególnie concept album "Brave")
2.Porcupine Tree ,Blackfield (generalnie tworczośc i projekty Steve''a Wilsona)
3.Anathema
4.Transatlantic
5.Flower Kings
6.nieistniejący już Abraxas
7.Collage

Panowie często sie mieszają tworząc rozmaite projekty i zaspoły na potrzeby twórczej chwili ,więc może powinnam pisac o nazwiskach ,pozostanę jednak przy ww. siódemce,przy czym kolejnośc zależy od dnia i nastroju:)
Pozdrawiam fanów progrocka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tak...
Ja niedawno ''odkryłem'' King Crimson. Ta muzyka jest cudowna :D. Ma taki charakterystyczny klimacik, poza tym te gitary... To trzeba usłyszeć. I się w tym zakochać ;).
A co do albumów - niestety posiadam jedynie "Red" i "In the Court of the Crimson King", ale zaświadczam - warto słuchać. Naprawdę warto :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uh, a ja (jedyny?) słucham głównie Kasabianu, Arctic Monkeys, trochę Green Day''a, Rage Against the Machines i klasycznie - Nirvanę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2006 o 13:21, Cmq napisał:

Uh, a ja (jedyny?) słucham głównie Kasabianu, Arctic Monkeys, trochę Green Day''a, Rage Against
the Machines i klasycznie - Nirvanę ;).

No fajne, ale z czego oni się wywyodzą, kto ich inspirował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2006 o 15:16, PsychoMan napisał:

No fajne, ale z czego oni się wywyodzą, kto ich inspirował :)

Nirvana ? Oczywiście ich inspiracją byli The Beatles ( Sam Cobain jako dziecko ciężko przeżywał śmierć Lennona )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować