Zaloguj się, aby obserwować  
tread71

Stary, dobry, poczciwy Rock - kącik miłośników

2324 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2013 o 16:47, Sandro napisał:

którego Ozz nie jest w stanie powtórzyć na scenie

No, patrząc i słuchając YouTube''owych nagrań (czy to apareatem, czy to kalerką lub telefonem) Methademic, The End of the Beginning, God is Dead etc. to niestety trzeba przyznać, że tu się nic nie zmieniło. Wciąż nie potrafi tego powtórzyć na scenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 00:55, Noxbi napisał:

Wciąż nie potrafi tego powtórzyć na scenie.

Ciężko się nie zgodzić ;) Ale wydaje mi się, że sam fakt wykonywania tych kawałków na scenie w całości to już całkiem dobre osiągnięcie jak na Ozzy''ego. I zapewne o to właśnie chodziło Rubinowi, bo zarówno Sabbsi jak i sam Ozzy mają w swoim dorobku takie utwory, a nawet i całe albumy (vide Sabbath Bloody Sabbath), których Ozzy już zwyczajnie nie potrafi odtworzyć. W ogóle. Podczas koncertu w Gdańsku próbował zaśpiewać "Bark at the Moon". Nigdy nie przepadałem za tym utworem, ale po tamtym wykonaniu mam już do niego wręcz uraz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 23:54, zerohunter napisał:

Lady Pank u nas grało, wokalista wszedł już nieźle zawiany;p


To już jest chyba standard... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 00:17, Graszcz napisał:

Słucha ktoś tutaj hippisowskiej psychodelii z przełomu lat 60 i 70?


ja lubię, ale tylko od czasu do czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie
Już w najbliższą sobotę grupa orientalna Sihirstars zatańczy na żywo w pół finale Mam talent do jednego z największych przebojów AC DC. Zobaczycie show specjalnie przygotowane na to wydarzenie- belly dance w rockowej odsłonie:) Mamy nadzieję, że spodoba się Wam nasz występ i pięknie prosimy o Wasze wsparcie smsowe
pozdrawiamy!
Formacja Sihir Stars

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uh dodali Aerosmith dzień po koncercie Black Sabbath w Łodzi i zrobili z tego Impact Fest... Niby fajnie ale ciekawe kto wpadł na tak genialny pomysł by robić festiwal w małej hali, zwłaszcza z takim składem. Chętnych znajdzie się pewnie dwa razy tyle ile może się tam pomieścić... Sam na BS bym się wybrał ale jak się zorientowałem to już bilety wyszły :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 12:19, CatInABag napisał:

Uh dodali Aerosmith dzień po koncercie Black Sabbath w Łodzi i zrobili z tego Impact
Fest... Niby fajnie ale ciekawe kto wpadł na tak genialny pomysł by robić festiwal w
małej hali, zwłaszcza z takim składem. Chętnych znajdzie się pewnie dwa razy tyle ile
może się tam pomieścić... Sam na BS bym się wybrał ale jak się zorientowałem to już bilety
wyszły :/


Podobno BS chciał, aby koncert odbywał się w hali. Co do biletów, to pewnie w sprzedaży pojawił się dopiero pierwszy rzut, zresztą będą jeszcze sprzedawane bilety dwudniowe. Sam bym się wybrał na 2 dni, ale skąd wziąć na to pieniądze? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2013 o 13:47, Gumisiek2 napisał:


Podobno BS chciał, aby koncert odbywał się w hali. Co do biletów, to pewnie w sprzedaży
pojawił się dopiero pierwszy rzut, zresztą będą jeszcze sprzedawane bilety dwudniowe.
Sam bym się wybrał na 2 dni, ale skąd wziąć na to pieniądze? :P


Tak też czytałem o tym, że chcieli w hali. Ale tak to ogólnie średnio przemyślane. Skoro to będzie festiwal to pewnie będzie więcej niż 1 support. To będzie czerwiec, więc w tej hali na pewno będą fajne temperatury :P Sprzedają bilety EE które podejrzewam będą tylko wyłudzeniem pieniędzy w tym przypadku, bo na festiwalach zwykle na początku i tak przychodzi mało ludzi, zresztą jak zacznie się około 14 to wystój tak do końca... Nie wiem czemu zrobili z tego festiwal, zamiast zostawić to jako osobny koncert. Zwłaszcza, że ogłaszają festiwal w momencie jak już praktycznie biletów nie da się kupić. Zyskać raczej na tym dużo nie zyskają bo już i tak nie przyciągną więcej ludzi, bo niby nie ma miejsca, a kapele przecież kosztują. Pewnie jeszcze pula biletów dojdzie ale wątpię by była jakaś duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka prośba - szukam prezentu dla taty i zasugerował płytę jakiegoś rockowego klasyka. Jednak mam trochę inny pomysł, a mianowicie płytę koncertową razem z DVD. I tu prośba - polecicie coś? Najlepiej by był to zestaw CD + DVD. Dire Straits, Deep Purple, Led Zeppelin, Genesis, te klimaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2013 o 17:36, JayL napisał:

Taka prośba - szukam prezentu dla taty i zasugerował płytę jakiegoś rockowego klasyka.
Jednak mam trochę inny pomysł, a mianowicie płytę koncertową razem z DVD. I tu prośba
- polecicie coś? Najlepiej by był to zestaw CD + DVD. Dire Straits, Deep Purple, Led
Zeppelin, Genesis, te klimaty.


No to może po prostu koncert Led Zeppelin z 2007? Jeśli jeszcze nie ma to na pewno mu się spodoba. Wydań jest milion, na pewno znajdziesz takie, które będzie najbardziej odpowiadało. Ewentualnie Dire Straits - Alchemy - czytałem, że bardzo fajne. Albo jeden z miliona DVD AC/DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma Dire Straits - Alchemy to zdecydowanie to! Jest fajne wydanie 2cd+dvd. Oglądałem to i słuhałem ze sto razy w życiu i mi się jeszcze nie znudziło :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduję się właśnie na Zeppelinów, ale nie wiem które wydanie. ;p Jest kompilacja starych koncertów i ten z 2007 o którym wspomniałeś.

http://merlin.pl/Mothership-Special-2CD-DVD_Led-Zeppelin/browse/product/4,562162.html?qrtc_slt=&qrtc_tpl=tpl_prod_muzyka&qrtc_typ=prd&qrtc_prd=1168207&qrtc_pos=4

http://merlin.pl/Celebration-Day-2CD-DVD_Led-Zeppelin/browse/product/4,1168178.html

Co lepsze? Nie mogę się zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2013 o 18:22, JayL napisał:

Chyba zdecyduję się właśnie na Zeppelinów, ale nie wiem które wydanie. ;p Jest kompilacja
starych koncertów i ten z 2007 o którym wspomniałeś.

http://merlin.pl/Mothership-Special-2CD-DVD_Led-Zeppelin/browse/product/4,562162.html?qrtc_slt=&qrtc_tpl=tpl_prod_muzyka&qrtc_typ=prd&qrtc_prd=1168207&qrtc_pos=4

http://merlin.pl/Celebration-Day-2CD-DVD_Led-Zeppelin/browse/product/4,1168178.html

Co lepsze? Nie mogę się zdecydować.


Ja bym celował w to z 2007. To był pierwszy (i zapewne ostatni) koncert po niemal 30-letniej przerwie, bardzo szeroko komentowane wydarzenie. No i po prostu był super. Nie wiem, jak wygląda sprawa z tym "Mothership" z tego co czytałem też jest dobre, ale "Celebration Day" to po prostu pewny strzał - o ile Twój tata tego nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2013 o 18:22, JayL napisał:

Chyba zdecyduję się właśnie na Zeppelinów, ale nie wiem które wydanie. ;p Jest kompilacja
starych koncertów i ten z 2007 o którym wspomniałeś.

http://merlin.pl/Mothership-Special-2CD-DVD_Led-Zeppelin/browse/product/4,562162.html?qrtc_slt=&qrtc_tpl=tpl_prod_muzyka&qrtc_typ=prd&qrtc_prd=1168207&qrtc_pos=4

http://merlin.pl/Celebration-Day-2CD-DVD_Led-Zeppelin/browse/product/4,1168178.html

Co lepsze? Nie mogę się zdecydować.


Na pewno nie CD. Wydaje się, że to nie jest koncert Led Zeppelin, a muzyków, którzy kiedyś tworzyli ten zespół.
Obejrzyj sobie na YT - koncerty sprzed 30 lat, a ten. Nie ma magii, więzi, harmonii. Jest taki "surowy".
Bierz Mothership, albo

http://allegro.pl/led-zeppelin-the-song-remains-the-same-edycja-spe-i3767289135.html

dokupisz płytę, ładnie opakujesz i będzie. Nie wiem, jakie są zwyczaje u Ciebie, ale u mnie koncerty na dvd/bd walają się i nikt nigd nie włożył ich do napędu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2013 o 18:22, JayL napisał:

Chyba zdecyduję się właśnie na Zeppelinów, ale nie wiem które wydanie. ;p


A ja bym mimo wszystko postawił na Dire Straits - "Alchemy". Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych zarejestrowanych występów na żywo w historii rocka. Niesamowity żywioł na scenie i genialny dobór utworów, które na dodatek zabrzmiały tu jeszcze lepiej niż w studiu i jeśli miałbym się tam czegoś przyczepić to były to przestarzały już dziś format obrazu (4:3). Tutaj fragment tego koncertu : http://www.youtube.com/watch?v=9wYtABcp2bY
Ja jeśli koniecznie upierasz się na Zeppelinów to tak jak pisał już powyżej Erton - "Celebration Day" to lepszy wybór niż składak w postaci" Mothership".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dire Straits - Alchemy.
Sam polowałem na to, ostatnio kupiłem w Empiku za 30zł. A koncert jest po prostu miodny i tak jak zostało tu napisane przemawia z niego niesamowita energia. Największym smaczkiem oczywiście idealna wersja Sultans od Swing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować