Zaloguj się, aby obserwować  
tread71

Stary, dobry, poczciwy Rock - kącik miłośników

2324 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2006 o 22:14, hans olo napisał:

Gdybym mial zacytować cale haslo, to by mi życia nie starczyło. Tego jest tyle, że sie w pale
nie mieści.


Nie broń zdobytych już szańców :D Pokazałem Ci kontekst, teraz zrobił to Furr, a Ty nadal swoje. Definicje znam, bo muzyki słucham się od dziecka [jeśli nie wcześniej ;P] i do encyklopedii też zaglądałem [nawet zajęcia z muzykologii miałem na studiach ;P]. Masz rację w sensie ogólnym, ale nie masz jej w tym konkretnym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 22:17, Yarr napisał:

Deep Purple to jednak hard rock i przy tym pozostali. Inny gatunek troszkę.


hmm, zawsze spotykałem sie z opiniami, że DP wraz z led zeppelin stworzyli podwaliny heavy metalu. tez mi to nie pasowało, ale w zasadzie nie wiem gdzie jest różnica dot. "metalowości" takiego led zeppelin i deep purple?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 22:14, hans olo napisał:

Gdybym mial zacytować cale haslo, to by mi życia nie starczyło. Tego jest tyle, że sie w pale
nie mieści.


Więc pozwolisz, że pozostanę przy moim zdaniu.
Nie mam zwyczaju zmieniać moich poglądów ''na słowo''...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jednym z wywiadów przed wydaniem bodajże Bananas, Glover mówił właśnie o tym, że są zespołem stricte hard rockowym. Nie widzę powodów, by się z nim nie zgadzać - w końcu to on tworzy DP ;P.
Poza tym, DP i Zepp to trochę inne granie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 22:23, tymuś napisał:

hmm, zawsze spotykałem sie z opiniami, że DP wraz z led zeppelin stworzyli podwaliny heavy
metalu. tez mi to nie pasowało, ale w zasadzie nie wiem gdzie jest różnica dot. "metalowości"
takiego led zeppelin i deep purple?

Led Zeppelin to i owszem. Ich muzyka była nawet często nazywana "heavy rock". DP jednak trzyma się zbyt tradycyjnej tematyki by możnabylo zastosowaić aproksymację do metalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 22:27, Yarr napisał:

W jednym z wywiadów przed wydaniem bodajże Bananas, Glover mówił właśnie o tym, że są zespołem
stricte hard rockowym. Nie widzę powodów, by się z nim nie zgadzać - w końcu to on tworzy DP
;P.
Poza tym, DP i Zepp to trochę inne granie.


a w takim razie co decyduje o "metalowości" w ogóle? słyszałem, że m.in. w metalu używa się molowych skal głównie, itp, natomiast wiele zespołów metalowych używa skal durowych (mam na myśli niektóre "słodkie" utworki helloween czy gamma ray). jak to rozróżnić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 22:31, tymuś napisał:

a w takim razie co decyduje o "metalowości" w ogóle? słyszałem, że m.in. w metalu używa się
molowych skal głównie, itp, natomiast wiele zespołów metalowych używa skal durowych (mam na
myśli niektóre "słodkie" utworki helloween czy gamma ray). jak to rozróżnić??

Tak dziwne zespoły grały metal, że wystarczy mieć: długie włosy, skórzane spodnie i kurtkę, grać na gitarze elektrycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2006 o 07:43, AgayKhan napisał:

Tak dziwne zespoły grały metal, że wystarczy mieć: długie włosy, skórzane spodnie i kurtkę,
grać na gitarze elektrycznej.


Opinia jest dość kontrowersyjna ( eufemistycznie mówiąc ) . Myślę ,że to trochę za mało żeby grać metal mimo wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 16:31, tread71 napisał:

Opinia jest dość kontrowersyjna ( eufemistycznie mówiąc ) . Myślę ,że to trochę za mało żeby
grać metal mimo wszystko

Trzeba jeszcze dużo palić i drzeć mordę :) Żartuję oczywiście. Aczkolwiek ja właśnie to widzę w metalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 16:31, tread71 napisał:

Opinia jest dość kontrowersyjna ( eufemistycznie mówiąc ) . Myślę ,że to trochę za mało żeby
grać metal mimo wszystko

Ja nie uważam, iż to wystarcza, ale sądząc po niektórych "hejwimetalowych kapelach", to wystarczy. Oprócz tego mundurka, to grają jakieś dysko z gitarą w tle. łot, taki dla mnie był choćby Europe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 16:56, AgayKhan napisał:

Oprócz tego mundurka, to grają jakieś dysko z gitarą w tle. łot, taki dla mnie był choćby Europe.


Oj, nie zadzierałbym z zespołem składającym się z klonów króla Lwa ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 19:00, Yarr napisał:

Oj, nie zadzierałbym z zespołem składającym się z klonów króla Lwa ;P


No nie byłbym taki pewien, czy po dwudziestu latach nadal mają takie bujne grzywy i są w takiej formie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować