Zaloguj się, aby obserwować  
tread71

Stary, dobry, poczciwy Rock - kącik miłośników

2324 postów w tym temacie

Dnia 06.02.2010 o 00:10, Rumcajsev napisał:

Przesłuchałem The Weirding jeszcze kilka razy na spokojnie. I oprócz tego że płyta
genialnie trafia w moje gusta, to "Broken Glass" jest jedną z piękniejszych piosenek
jakie słyszałem przez kilka ostatnich lat ;)


Ciesze się, że mogłem pomóc i w jakiś tam sposób zawsze zwiększyć popularność Astry.:>
Teraz zabieraj się za Gargamel.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem powiedzieć, że ta płyta to kosmos :) Black Sun to moim skromnym zdaniem kwintesencja tego, co było najlepsze w muzyce lat 70-tych. Wczesny King Crimson, psychodeliczne fragmenty Pink Floyd, momentami przyłożenie jak w Black Sabbath (wokal też czasem taki nieco podobny do Ozzy''ego), jeszcze słychać tam co nieco "Maggot Brain" Funkadelic. Z kolei piosenka tutułowa momentami jako żywo przypomina "Echoes" wiadomego zespołu. Pozostałych utworów jeszcze tak dogłębnie nie przestudiowałem, ale cała płyta znakomicie wskrzesza duch art-rocka czy prog-rocka, niezależnie od nazwy :) Fajnie, że są jeszcze zespoły, które tak grają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 20:44, Erton napisał:

Też chciałem powiedzieć, że ta płyta to kosmos :) Black Sun to moim skromnym zdaniem
kwintesencja tego, co było najlepsze w muzyce lat 70-tych. Wczesny King Crimson, psychodeliczne
fragmenty Pink Floyd, momentami przyłożenie jak w Black Sabbath (wokal też czasem taki
nieco podobny do Ozzy''ego), jeszcze słychać tam co nieco "Maggot Brain" Funkadelic.
Z kolei piosenka tutułowa momentami jako żywo przypomina "Echoes" wiadomego zespołu.
Pozostałych utworów jeszcze tak dogłębnie nie przestudiowałem, ale cała płyta znakomicie
wskrzesza duch art-rocka czy prog-rocka, niezależnie od nazwy :) Fajnie, że są jeszcze
zespoły, które tak grają.


Nawet bardzo fanie(też polecam posłuchać kawałku Gargamel:>).
BTW - wspomniałeś o Sabbath, a kojarzysz tak twór jak Count Raven? Podobno klonowanie jest zabronione, a tu właśnie jest Ozz sklonowany:
"Scream" - http://www.youtube.com/watch?v=GMGkrGOY12A
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słucha ktoś kawałków Tadka Woźniaka? Bo takich utworów jak Zegarmistrz Światła czy Smak i Zapach Pomarańczy aż wstyd nie znać:) Nie można nazwać go "rock''owcem", ale Zegarmistrz Światła rulezzz;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy nie chodzą po GSach - mała prezentacja co też Quidam nawyrabiał w 1999 roku w Meksyku:

Przebudzenie / Głęboka Rzeka - http://www.youtube.com/watch?v=ZrGUkFB9POY

Jest Taki Samotny Dom - http://www.youtube.com/watch?v=8HxgMaqUfeY

Rhayader / Rhayader Goes To Town - http://www.youtube.com/watch?v=G-S8xFs-w4c

Child In Time - http://www.youtube.com/watch?v=vDrLLiYRmhM

Angels of Mine - http://www.youtube.com/watch?v=arNo-i8Fi7c

Na płycie jeszcze trzy długaśne i świetne kawałki, ale to już się trzeba we własnym zakresie zainteresować(jak się spodoba oczywiście). Progresywny rock na najwyższym poziomie, a trochę nie pamiętamy o tym.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 14:51, MacoRIP napisał:

Jonas Brother gra pop czy rock? I potrzebuję jakiegoś znanego, ale najgorszego ścierwa
z gatunku Rock&Rolla :)

Jeżeli najgorszego ścierwa szukałeś to dobrze trafiłeś.
To raczej taki Gejo-pop-rock-cośtam-kupo-rock ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 14:53, wsaadman napisał:

> Jonas Brother gra pop czy rock? I potrzebuję jakiegoś znanego, ale najgorszego ścierwa

> z gatunku Rock&Rolla :)
Jeżeli najgorszego ścierwa szukałeś to dobrze trafiłeś.
To raczej taki Gejo-pop-rock-cośtam-kupo-rock ; ]

To git :) Bo szukam na demoty :) A jest różnica między Rockiem a Rock&Rollem? Bo Nirvana a Elvis to jest różnica...chociaż oboje świetni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za drugiego posta, ale opiszę sytuacje jaśniej. Robię demota i daję Rock kiedyś i teraz (m.in.). I kogo dać obok Jonas Brothers? Jimiego Hendrixa, Kurta Kobaina czy Elvisa Presley''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 14:58, MacoRIP napisał:

To git :) Bo szukam na demoty :) A jest różnica między Rockiem a Rock&Rollem? Bo Nirvana
a Elvis to jest różnica...chociaż oboje świetni :)

Mogę z tego posta zrobić demota? :P

A tak już serio, to proponuję artykuły na wiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rock_and_roll i http://pl.wikipedia.org/wiki/Rock nie są to może doskonałe źródła informacji, ale najszybsze i pomogą Ci się zorientować czemu Nirvana i Elvis nie brzmią tak samo. :P

A Jonasów daj obok Beatlesów. O!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 15:09, MacoRIP napisał:

Przepraszam za drugiego posta, ale opiszę sytuacje jaśniej. Robię demota i daję Rock
kiedyś i teraz (m.in.). I kogo dać obok Jonas Brothers? Jimiego Hendrixa, Kurta Kobaina
czy Elvisa Presley''a?

Takich demotów było mnóstwo. Lepiej zrobić POP kiedyś i dzisiaj: beatlesi vs britney spears

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 18:53, Miklak napisał:

> Przepraszam za drugiego posta, ale opiszę sytuacje jaśniej. Robię demota i daję
Rock
> kiedyś i teraz (m.in.). I kogo dać obok Jonas Brothers? Jimiego Hendrixa, Kurta
Kobaina
> czy Elvisa Presley''a?
Takich demotów było mnóstwo. Lepiej zrobić POP kiedyś i dzisiaj: beatlesi vs britney
spears

Ale mój demot nie jest tylko o rocku i nie chodzi w nim o kiedyś i teraz. A tak w ogóle to mi się przypomniało, że z 10 lat temu, jak miałem 6 lat to miałem album nirvany "Nevermind". Szukam, bo pamiętam, że podobał mi się strasznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie słucha ktoś tu kapeli pendragon bo chciałbym wiedzieć czy ich muzyka nie jest typowym nudnym graniem technicznym.Bo oczekuje po prostu dobrych i zaaranżowanych utworów które nie są proste jak cep i żeby niebyły nudne hehe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2010 o 17:48, hammerfall87 napisał:

mam takie pytanie słucha ktoś tu kapeli pendragon bo chciałbym wiedzieć czy ich muzyka
nie jest typowym nudnym graniem technicznym.Bo oczekuje po prostu dobrych i zaaranżowanych
utworów które nie są proste jak cep i żeby niebyły nudne hehe .


to nie lepiej sobie na yt posluchac i zobaczyc samemu ? ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 08:05, Bithda napisał:

Idzie ktoś na koncert AC\DC? Bo szkoda mi jak cholera go odpuścić, ale to już właściwie
pożegnanie jest...

Jak to pożeganianie?
Ja miałem jechać, ale chyba sobie daruję, szczególnie, że bardziej zależy mi na Open''erze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2010 o 10:13, xefs napisał:

> mam takie pytanie słucha ktoś tu kapeli pendragon bo chciałbym wiedzieć czy ich
muzyka
> nie jest typowym nudnym graniem technicznym.Bo oczekuje po prostu dobrych i zaaranżowanych

> utworów które nie są proste jak cep i żeby niebyły nudne hehe .

to nie lepiej sobie na yt posluchac i zobaczyc samemu ? ;o


ale pare utworów nie powie wszystkiego o kapeli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2010 o 12:49, hammerfall87 napisał:

ale pare utworów nie powie wszystkiego o kapeli :)


To przesłuchaj więcej niż parę.:P
Ze swojej strony mogę im dobrą ocenę wystawić - klasyczny neo-prog, który może zanudzić na śmierć...:> Z tym, że nie nazwałbym tego technicznym graniem. IMHO lepiej posłuchać Marillion czy Genesis(z wczesnego okresu twórczości), gdzie jest znacznie więcej klimatu i ładnych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować