Zaloguj się, aby obserwować  
Damianuss1

Avatar (AKA James Cameron''s Avatar) (2009) Film

463 postów w tym temacie

Dnia 29.12.2009 o 12:10, Daelor napisał:

raczej nie mógłby (zresztą - ani ja, ani ty nie znamy się na procesie produkcji filmów
i nie wiemy, co jest w tej branży możliwe a co nie) - zakładam, że 98% Avatara powstało
w komputerze, więc mówienie, że ''efektów nie było aż tyle'' jest co najmniej nie na

Ok, tu się zgodzę, ale bez przesady - 10 lat?! Wtedy tez były efekty specjalne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 12:08, darth_16 napisał:

Jednak chyba coś to znaczy, iż kina mają tylko 2 HD, a IMAX 4. Zresztą sam Cameron mówił,
że film jest robiony pod technologię IMAX, a potem dostosowywał go do normalnych kin.

To znaczy tylko tyle:
Projektory "IMAX Digital" nie są równoznaczne z projektorami 4K. To jest przeplot sygnałów z dwóch Christie CP2000 2K dających 2160x2048. W każdej chwili widzisz tylko tą rozdzielczość, ale na przemian z dwóch projektorów. 4k to 4096x2160.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj byłem na tym z dziewczyną. I powiem wam, że jakbym był sam to chyba bym usnął. Film jest strasznie długi, liniowy i nuudny. Fajne w nim tylko jest to 3d ;p Osobiście daje mu 6/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 12:50, NecroVisioneR napisał:

Oczom własnym nie wierzę,film zajmuje 2 miejsce na filmwebie,wyprzedzając Forresta Gumpa
czy Fight Club-nie no ludzie bez przesady...

Standard na filmwebie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem okazje obejrzeć film i moim zdaniem jest bardzo ciekawy, spodziewałem się niekończącej się walki i rzezi, a tu tak mało takich scen. Miło. Jak ktoś chce pełną reckę, to na moim GS-ie ją znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 13:09, hans_olo napisał:

> Oczom własnym nie wierzę,film zajmuje 2 miejsce na filmwebie,wyprzedzając Forresta
Gumpa
> czy Fight Club-nie no ludzie bez przesady...
Standard na filmwebie :P


Czy ja wiem...Pierwszy raz costakiego widzę aby nowy film wskoczył do top 10...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 16:14, NecroVisioneR napisał:

Czy ja wiem...Pierwszy raz costakiego widzę aby nowy film wskoczył do top 10...

Bardziej miałem na myśli, że oceny na filmwebie to w większości totalne nieporozumienie ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszedłem z kina Helios w Rzeszowie;p Film świetny jeszcze przez najbliższe kilka dni bede o nim myślał, jak mógłby się zakończyć inaczej...;p Najpewniej jeszcze raz pójde do kina na ten seans bo film wywarł na mnie duuże wrazenie;p Postaram się go zdobyć jak najszybciej będzie to możliwe ( już się nie moge doczekac kiedy wejdzie na półki w sklepach;p ).
Co do tej fabuły to nie była ona jakoś specialnie wymyślna, tak jak ktoś powiedział to jest Pocachontas( czy jak to się pisze;p ) tylko w bardziej "kosmicznym wydaniu". Mnie osobiście to jaknajbardziej odpowiada, lubie takie klimaty;p. No i oczywiście wizualnie to jest film super! Chociaz moje oczy ( tak mi się zdaje ) wyłoniły tylko niektóre "ciacha" z całego filmu ale i to wystarczyło ( jak widać ) żeby trafić na moją top 10 listę, i to prawie na jej szczyt;p ( tzn. nr. 2 bo nr. 1 wciąż zajmuje Titanic;p ).
Bardzo polecam ten film, sam będe do niego wracał ( jak już bedzie na dvd;p ).
Podobnie było z Władcą pierścieni... obejrzałem kiedyś go w kinie, potem zdobyłem dvd i oglądałem codziennie.... teraz znam każdy cytat " na pamięć ":D Ale to już inna historia... to temat o Avatarze właśnie;p

Nie będe zanudzał i powiem tylko tyle:-------- Polecam:D---------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Heliosa i powiem tyle: jak dla mnie fabuła może być, aktorzy, efekty, ogólnie 7/10.
I zgadzam się z Harrolfo: to 3D to jakaś lipa - kto był na "Podróż do wnętrza Ziemi 3D" to wie.Tam elementy wyskakiwały z ekranu itp. a tutaj oczekiwałem czegoś takiego i nic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 16:21, hans_olo napisał:

Bardziej miałem na myśli, że oceny na filmwebie to w większości totalne nieporozumienie ;].


Za to filmy Uwe Bolla są tam bardzo "dobrze" oceniane :) Czyli jakieś 2/10 albo 3 ]:>
Chociaż w tym się nie pomylili ^_^

Odnośnie "argumentów" Harolfo, że scenariusz kilkukrotnie powielany, to hmmm... Oczywiście! Codziennie robi się filmy metodą performance capture o podboju kosmosu i tworzeniu nowej rasy...

@Kuban11>>
Byłeś w IMAX czy w zwykłym kinie?
EDIT: Dobra, widzę, Helios. No comment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 19:37, Kuban11 napisał:

I zgadzam się z Harrolfo: to 3D to jakaś lipa - kto był na "Podróż do wnętrza Ziemi 3D"
to wie.Tam elementy wyskakiwały z ekranu itp. a tutaj oczekiwałem czegoś takiego i nic
:/

Dzięki :)
Poza tym efekty w Oszukać Przeznaczenie 4 i Krwawych Walentynkach też były o niebo lepsze niż toto tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cameron rzekł, iż jeśli "Avatar" okaże się sukcesem (a okazał się) to w rękawie ma jeszcze dwie kontynuacje, jednak niekoniecznie dziejące się na Pandorze, a na innych księżycach lub nawet całym systemie Alpha Centauri. Jeśli to dojdzie do skutku, mam tylko jedną nadzieję - niech nie rusza postaci "Avatara", historia zakończyła się najlepiej jak mogła i mimo, iż Cameron robi dobre kontynuacje, mógłby w tym momencie coś zawalić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię żeby porzucono Pandorę, być może i pojawią się inne księżyce i planety ale przecież nie po to tyle lat tworzyli Pandorę, jej roślinki, zwierzątka i wszystko żeby po jednym filmie wywalić to do śmietnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 21:01, Nagaroth napisał:

Raczej wątpię żeby porzucono Pandorę, być może i pojawią się inne księżyce i planety
ale przecież nie po to tyle lat tworzyli Pandorę, jej roślinki, zwierzątka i wszystko
żeby po jednym filmie wywalić to do śmietnika.


Gwiezdne Wojny też tak się rozwijały, z sześciu filmów zrobiło się całe uniwersum, które do dziś eksploatowane jest w książkach, komiksach, grach czy serialach. Coś czuję, że Avatara czeka to samo. A akcja i owszem, niech się dzieje na Pandorze, niech tylko Cameron nie niszczy już tak zbudowanej historii głównych bohaterów (np. Neytiri ginie w następnej części, a na jej miejsce wchodzi... powiedzmy siostra, która pojawiła się w grze na IPhony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Twoje porównania to genialnych Gwiezdnych Wojen sa żałosne po prostu. W tamtych czasach filmy Lucasa to był inny wymiar. Kino czegos takiego jeszcze nie widziało, ten film ustalał standardy itp a Avatar? Rewolucyjny tylko pod względem... 3D. Historia znana juz z Pokahontas. Więc Star wars to inna liga troszke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować