Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft rozpoczyna kolejne banowanie

51 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2009 o 13:27, Xjumpaytech napisał:

Namaru
Co w tym dziwnego piracka kopia to obraz płyty oryginała więc jak działa na konsoli ta
jakim cudem miałaby nie działać na XBL?

Mogła by nie działać gdyby wprowadzili jakiś system zabezpieczeń, który by na to nie pozwalał. np. cd-key

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 13:58, hans_olo napisał:

> Legalnie to ty nie masz XBL tutaj, jak my wszyscy. Nie ma polskiego Live''a.
Poproszę jeden punkt regulaminu XBLA, który mówi, że w krajach bez supportu używanie
XBLA jest niedozwolone. Nie mówię, że takiego nie ma, może coś nie zrozumiałem z tego
prawniczego bełkotu, albo coś pominąłem :P. Anyway nic nie znalazłem.

Ja też nic nie znalazłem. Muszę przyznać, że to ciekawe, że MS godzi się na tworzenie fałszywych tożsamości w swojej usłudze... (poza przypadkami w których taka tożsamość ma na celu wprowadzenie innych użytkowników w błąd).

A apropo banowania piratów: to MS boi się po prostu zalewu czarnego PRu w internecie po tym jak zbanowałby wszystkie przerobione konsole ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 15:54, Mr_Hyde napisał:

Bambusek bardzo proste ,jest takie cos jak historia danej aplikacji z datami ostatniego
uruchomienia od pierwszego poczawszy ;]. Kazdy program ,save i inne ja maja . Co do samego
MS to jednak nie powinni sie tak cackac tylko banowac jak leci . Najlepiej jakby ogolnie
blokowali sprzet . Nie przeczytalo sie licencji wiec nie powinno sie pozniej plakac ,ze
klocek przestal dzialac ;] . Przydalby sie taki mechanizm ;].

Co ci po dacie? Niektóre gry wydostają się szybciej w przeróżnych sklepach - jak np. RB: Beatles od wczoraj w sieci, bo koleś z Wal-Martu podkradł. Ludzie normalnie sobie grają - na oryginałach. Ma ich MS zbanować, bo dostali grę szybciej? Nie ich wina, że np. na półce już było.

@Vernio: Allegro ci zablokowali? :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do polskiego xbox live... usługa ta jest właściwie częścią konsoli(bez niej nie mam aktualizacji, dodatków etc. czyli innymi słowy nie mogę bez niej zagrać w niejedną grę...) więc kupując konsole w takim kraju jak Polska kupuję wybrakowany produkt... jeżeli M$ coś chciałby mi zrobić mógłbym go podać do sądu i jeszcze wygrać sprawę... ponadto jakby nie patrzeć: jakby mnie zbanowali za to że oni mi nie dali możliwości korzystania z usługi to bym się pozbył ich konsoli i myślę że większość mieszkańców takich krajów posiadających X''a też by tak zrobiła a to by oznaczało uszczuplenie zysków... a to nie leży w ich interesie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 18:25, ranma11 napisał:

co do polskiego xbox live... usługa ta jest właściwie częścią konsoli(bez niej nie mam
aktualizacji, dodatków etc. czyli innymi słowy nie mogę bez niej zagrać w niejedną grę...)
więc kupując konsole w takim kraju jak Polska kupuję wybrakowany produkt... jeżeli M$
coś chciałby mi zrobić mógłbym go podać do sądu i jeszcze wygrać sprawę... ponadto jakby
nie patrzeć: jakby mnie zbanowali za to że oni mi nie dali możliwości korzystania z usługi
to bym się pozbył ich konsoli i myślę że większość mieszkańców takich krajów posiadających
X''a też by tak zrobiła a to by oznaczało uszczuplenie zysków... a to nie leży w ich
interesie...

W sądzie nic im nie zrobisz na pudełku napisane jest "W niektórych krajach usługa Xbox Live! (c) jest niedostępna pełną listę krajów uzyskasz na www.xbox.com" Nie mówiąc już o tym, że rzucenie się na MS jest chore, bo ta firma ma armię prawników jak ilość żołnierzy w Afganistanie. Pozbyciem się ich konsoli też byś ich nie przejął, bo już ją kupiłeś, więc to tak jakbyś wywalił kompa w znak protestu o szybkim rozwijaniu się sprzętu (kupiłeś już nikogo to nie interesuje co z tym zrobisz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są tu twardziele co odważą się pozwać M$? No proszę. Jeśli dobrze rozumiem - sprawa w polskim sądzie o usługę niedostępną w Polsce?

Ciekawi mnie jak rozróżnia się w przypadku Xbox pirata od oryginału. Nie są w stanie sprawdzić czy konsola jest zmodowana czy nie - gdyby tak było nikt by sobie na piratach nie pograł. Albo mają jakiś sposób na sprawdzenie płyty poprzez aplikację uruchamianą na konsoli użytkownika albo będą kosić wszystkich grających przed premierą poza Francuzami.

Swoją drogą Nintendo jest ostrzejsze niż M$ - potrafią uniemożliwić korzystanie z konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 00:24, hallas napisał:

Są tu twardziele co odważą się pozwać M$? No proszę. Jeśli dobrze rozumiem - sprawa w
polskim sądzie o usługę niedostępną w Polsce?

Chodziło o hipotetyczną sytuację, gdy MS zakazuje korzystania z XBLA w kraju, w którym nie ma wsparcia do usługi, co automatycznie implikowałoby niezgodność towaru z umową i wprowadzanie klienta w błąd. W Europie sprawa do wygrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisze wyraźnie na grach i zapewne "na konsoli", że LIVE nie jest dostępny wszędzie więc o co chcecie się procesować? Masz jak byk napisane, że możesz nie mieć możliwości korzystania z usługi sieciowej i chcesz się procesować gdy M$ banuje ci konto założone na fałszywe dane? Bo rozumiem hipotetyczną sytuację, gdy M$ z jakiegokolwiek powodu zdalnie uniemożliwia korzystanie z konsoli ale tego, jak wiemy, nie robi.

Dnia 06.09.2009 o 00:33, hans_olo napisał:

W Europie sprawa do wygrania.

Najpierw ustalmy o co jest ta sprawa, bo LIVE, czego najwyraźniej nie zauważasz, nie jest elementem objętym umową kupna/sprzedaży a usługa z osobą umową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

''''Firma i tak łagodnie traktuje piratów bowiem nie blokuje im sprzętu całkowicie i nie kasuje ich profili. ''''

Po cholere? Skasować im profile od razu, cały dorobek punktów, zablokować nazwę konta itd.
Na dodatek zdalnie zdetonować ukrytą bombkę w konsoli, która zniszczy wnętrze konsoli i sprawi że będzie niezdatna do użytku. Tak powinno się traktować piratów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować