Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

KOTOR nareszcie w dystrybucji cyfrowej

54 postów w tym temacie

Dnia 07.09.2009 o 16:48, Wojman napisał:

Przymierzam sie do kupienia KOTORa na Steam, choc nie przepadam za ta platforma. Na pewno
spolszczenie bedzie dzialac z wersja ze Steama?


Osobiscie radzilbym jednak kupic na direct2drive zamiast na steam. Cenowo wychodzi bardzo podobnie, za to D2D nie jest tak upierdliwe jak steam. Z tego co wiem, aktywujesz sobie tam gre na samym poczatku i juz. Nie musisz sie bujac z kretynskim steam-em, martwic o to zeby przejsc w offline albo zeby siec dzialala itd.
Imho pod katem wygody i bycia user-friendly D2D bije steama na glowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 19:06, igor8472 napisał:

Tak, ale D2D ma imo mniej przyjazny DRM, zdaje się że jest tam limit instalacji.


Nie znam mniej przyjaznego DRMu od tego co oferuje soba steam. Albo musisz sie ciagle przelaczac offline/online (gdy chcesz moc zawsze odpalic gre bez weryfikacji po sieci i czasem sprawdzic oferte steama). Musisz pamietac o wylaczaniu automatycznych update-ow co i tak nie zawsze chyba pozwala na zagranie bez instalacji patchy. W koncu musisz sie martwic w sytuacji gdy przepelniaja sie serwery autoryzacji.

A z tego co mi wiadomo, na D2D po prostu (najczesciej) musisz autoryzowac gre przy instalacji/pierwszym uruchomieniu i juz. Nie martwisz sie o wylaczanie czegokolwiek, bo nic do grania nie jest potrzebny.
Tak samo o instalacji patchy decydujesz ty - i mozesz sobie wybrac najbardziej odpowiadajacy ci moment na pobranie i zainstalowanie latek.

Zeby daleko nie szukac:
http://supportcenteronline.com/ics/support/KBAnswer.asp?questionID=1318
Nie ma zadnych limitow instalacji na D2D.
Steam przy tym to badziew jakich malo - takie moje skromne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 19:20, Llordus napisał:

Osobiscie radzilbym jednak kupic na direct2drive zamiast na steam. Cenowo wychodzi bardzo
podobnie, za to D2D nie jest tak upierdliwe jak steam.


No wlasnie pomyslalem o tym samym. A na dodatek przypomnialem sobie o problemach ze Steamem jak probowalem przez kilka dni Empire: Total War zainstalowac. Stwierdzilem, ze nie wespre ich finansowo kupujac KOTORa.

Dnia 07.09.2009 o 19:20, Llordus napisał:

Imho pod katem wygody i bycia user-friendly D2D bije steama na glowe.


Coz zobacze jak to bedzie. Gra jest juz kupiona i w 33% sciagnieta. Musze czekac tylko jeszcze jakies 6 godzin. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 18:51, dawidos160 napisał:

Fajnie,że jest taka możliwość zakupu ale i tak nie skorzystam - gra mnie jakoś nigdy
nie pociągała. Jak wszystko ze Star Wars. Tyle,że dystrybucja cyfrowa to fajny nośnik
sprzedaży, o ile ceny są normalne. Ale niestety często nie przekłada się brak pudełka
i płytki na obniżkę ceny.


Tyle, że co tydzień są jakieś promocje + kupujesz grę o dowolnej porze. Wczoraj o północy kupiłem Demigoda na Impulse, bo była przecena. W sumie wyszło 20$, około 60 zł. W Polsce ta gra wciąż chodzi za dwa razy tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobra kupiłbym, gdyby nie premiera leżąca na półce :P, normalnie naszła mnie ochota aby znowu przejść ta gierkę. to jest jedna z tych gier w które można grać, ale ma jedną straszną wadę, jest za krótka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 22:09, Revanchist napisał:

KOTOR za krótki?! :| Za pierwszym razem jego przejście zajęło mi trochę ponad 30 godzin,
chyba ok. 35 ;|.


No i? Co to jest 35 godzin na gre gatunku cRPG? Nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kawał czasu... xD Przy czym KOTOR jest na tyle wciągający, że nabiłem w obydwu częściach po ponad 100 godzin i mam ochotę na więcej, bo "replayability value" jest naprawdę wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.09.2009 o 22:28, Llordus napisał:

No i? Co to jest 35 godzin na gre gatunku cRPG? Nic.


Planescape zajął mi mniej więcej 40 godzin - ale przecież wiadomo, że to gówniany cRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 22:35, Azra napisał:

Planescape zajął mi mniej więcej 40 godzin - ale przecież wiadomo, że to gówniany cRPG


A mi całe wakacje. Ale fakt - gówniany cRPG z niego był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.09.2009 o 22:43, Grzech napisał:

A mi całe wakacje. Ale fakt - gówniany cRPG z niego był.


to krótkie te wakacje miałeś - pewnie mniej niż 35 godzin. do tego spędzone przy tak słabym cRPG.

(w ogóle masz plusa za awatar, już dawno Ci miałem napisać, ale jakoś nie było okazji. Samurai Champloo był na tapecie, co? :>)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie spamowac, odpowiedz bedzie zbiorcza. Zatem:
@all

Nigdzie nie napisalem, ze cRPG o czasie gry circa about 35h musi byc slaby.
Kolegom (kolezankom?) ktorzy sie tak na mnie radosnie rzucili, polecam pocwiczyc czytanie ze zrozumieniem - to naprawde nie boli, ale na poczatku moze faktycznie wymagac pewnego wysilku. Mimo wszysko polecam, bo umiejetnosc ta jest w zyciu mocno przydatna.

Kontynuujac - moja odpowiedz dotyczyla watku dlugosci (czy moze raczej - krotkosci) gry gatunku cRPG o czasie gry circa about 35h. Zeby daleko nie szukac - uwazam ze KOTOR i pozniej KOTOR 2 to bardzo dobre (a nawet wysmienite) gry, ale niestety sa one przerazliwie krotkie. Ja wiem, ze w dobie masowki starczajacej srednio na 15h gry w singlu 35 godzin moze sie wydawac wrecz astronomicznym czasem. Tyle tylko - ze w porownaniu do wielu innych gier to jest nic.
I tak zeby daleko nie szukac - jakis czas temu wpadla mi w rece recenzja niejakiego Adamusa (mam nadzieje, ze nie przekrecilem nicka), w ktorej dosc leciwa gre Wizards & Warriors krytykowal wlasnie za krotki czas gry - okolo 100h!
Do takiego Baldur''s Gate dodatki mialy zapowiadany czas gry dluzszy, niz KOTOR i KOTOR 2 razem wziete, o samym BG juz nie wspominam, bo czasem gry (i to bardzo dobrej rozgrywki) malo ktora gra moze sie z nim rownac.
Nie moge nie wspomniec tez rodzimego Wiedzmina - ktory spokojnie dawal 80 godzin zabawy (przy pelnym przejsciu, bez pomijania zadan pobocznych).
I na tych przykladach zakoncze.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słabym? Ostatnio to jedna z tych gier, które mnie najmocniej przykuły do kompa. To świetny tytuł i basta. No chyba, że chodzi Ci o coś innego - nie to, że gra jako gra jest słaba, że że gra jako cRPG jest słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 16:48, Wojman napisał:

Przymierzam sie do kupienia KOTORa na Steam, choc nie przepadam za ta platforma. Na pewno
spolszczenie bedzie dzialac z wersja ze Steama?


hehe a może tak poczekać na pudełkową pl bo za kilka tygodni będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mnie wzięła chęć na zagranie w obie części, ale jak zobaczyłem ceny to mi się odechciało. Pudełkowe wersje razem kosztują między 120 a 130 złotych :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 23:29, Revanchist napisał:

Słabym? Ostatnio to jedna z tych gier, które mnie najmocniej przykuły do kompa. To świetny
tytuł i basta. No chyba, że chodzi Ci o coś innego - nie to, że gra jako gra jest słaba,
że że gra jako cRPG jest słaba.


chodzi mi o to, że często posługuję się ironią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 22:09, Revanchist napisał:

KOTOR za krótki?! :| Za pierwszym razem jego przejście zajęło mi trochę ponad 30 godzin,
chyba ok. 35 ;|.

no właśnie, mi się wydawało że to było 20h max, w sumie gra jest super, ale mogłaby być trochę dłuższa, zwłaszcza że w jej przypadku im więcej to faktycznie lepiej. No ale patrząc na dzisiejsze standardy robienia gier, to KoTOR jest grą długą, ale jednak w mojej subiektywnej opinii nawet te 35h to trochę mało jak na taką grę, no ale pierwsze przejście i dowiedzenie się prawdy wszystko rekompensuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować