Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niesamowita sprzedaż PS3 w Anglii!

42 postów w tym temacie

Dnia 07.09.2009 o 20:06, Pawcio765 napisał:

Ludzie no XD Jak wkoncu stare ps3 tydzien temu sprzedawało się na poziomie .... no własnie
wiemy jakim... a w tym tygodniu osiągneło sprzedaż która dla wii jest złym dniem XD to
się dziwicie że tyle procent XD



No właśnie. PS3 sprzedaje się kiepsko nie ukrywajmy. Podejrzewam, że zmieni się to za jakieś 2-3 tygodnie kiedy burza po Slimie ustąpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, podajecie dane, a komentarzy do nich już nie czytacie...

PS3 słabo się sprzedawało w poprzednim tygodniu ponoć dlatego, że ludzie oczekiwali na pojawienie się odświeżonej wersji konsoli i obniżki cen. Wcześniej sprzedawało się konkurencyjnie do X360 (czasem lepiej, czasem gorzej).
Jednak nie ma co ukrywać, dane statystyczne właśnie w porównaniu z tym "słabym tygodniem" jest dość naciągane. Ale pewnie i tak sprzedaż - kiedy zostaną podane dokładniejsze dane liczbowe - będzie robić wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 20:19, Dincooo napisał:

Ale pewnie i tak sprzedaż - kiedy zostaną podane dokładniejsze dane
liczbowe - będzie robić wrażenie.

450-550k sztuk w zeszłym tygodniu (łącznie na całym świecie, 150k w samej Japonii).

Na forum vgchartz ktoś wrzucił porównanie dla Xboxa i PS3 z 3 ostatnich tygodni. Nie chce mi się sprawdzać, ale liczby wyglądają na prawdopodobne.

PS3 Week 3: 39.5k (Slim launch)
PS3 Week 2: 3.5k
PS3 Week 1: 4.2k

Xbox 360 Week 3: 13.2k
Xbox 360 Week 2: 9.4k (Elite price cut)
Xbox 360 Week 1: 5.4k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 19:52, NicRAM95 napisał:

> co to slim?

Wersja cieńsza niż zwykłe PSP3 , zajmuje mniej miejsca ale ma te same zalety co PSP3.
Tłumacząc "slim" na Polski- cienki ( tak na marginesie ;) )
> . A nowego xboxa nie będzie- chyba się obudziłeś ze zimowego lub innego (bez obrazy)


Nigdy nic nie wiadomo N-Yori ;p może kiedyś w przyszłości wyjdzie Xbox Slim jako
odpowiedź PSP3 slim xD


wow XD to jest powód dlaczego warto kupić konsolę 9ironia ) xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 20:48, N-Yori napisał:

jak odpowiadacie na czyjeś posty , że są szare - dzięki za odpowiedź bez złośliwości

w górnym rogu komentarza masz możliwość " odpowiedz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, ja się chyba też zaopatrzę w Slima albo w Fat po mniejszej cenie mimo że planowałem to na następny rok. Te God of War collection robi wrażenie, jak i gameplaye jak się ogląda z tych sztandarowych tytułów na PS3. Brawo Sony! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 19:37, Hefajstos76 napisał:

Nie jest to dla mnie duże zaskoczenie. Ostatnio czytałem newsa o żałośnie słabej sprzedaży
PS3 - w Japonii X360 sprzedawał się SIEDMIOKROTNIE lepiej, niż konsolka Sony. 1000% wzrost
sprzedaży względem tegoż okresu nie jest niczym niesamowitym.

Newsy tego typu niczemu nie służą, co najwyżej mogę robić za pożywkę dla fanboyów. :-)


Good Lord nie slyszalem wiekszego idiotyzmu - klocek jest i bedzie wielka pomylka na rynku a ten tutaj wyskakuje z niepodwazalnymi tekstami na podobnym poziomie. Wiesz ja tez slyszalem, ze podobno PS3 jest faworyzowana w swiecie hamburgerków i osiagnela sprzedaz wielokrotnie wieksza sprzedaz tyle, ze po prostu M$ utajnia wszelkie informacje na ten temat...

Bardzo Cie prosze nie pisz juz wiecej na tym forum i wroc do swojego RRoD''a dobrze chlopaszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 22:25, golic napisał:

Good Lord nie slyszalem wiekszego idiotyzmu - klocek jest i bedzie wielka pomylka na
rynku a ten tutaj wyskakuje z niepodwazalnymi tekstami na podobnym poziomie. Wiesz ja
tez slyszalem, ze podobno PS3 jest faworyzowana w swiecie hamburgerków i osiagnela sprzedaz
wielokrotnie wieksza sprzedaz tyle, ze po prostu M$ utajnia wszelkie informacje na ten
temat...


O co ci do cholery jasnej chodzi, hmm? Powiedziałem tylko, że 1000% wzrost względem bardzo słabego okresu dla PS3 (chodzi o sprzedaż konsoli) nie jest niczym niesamowitym. To po prostu odbicie się od dna za sprawą startu wersji Slim.

Dnia 07.09.2009 o 22:25, golic napisał:

Bardzo Cie prosze nie pisz juz wiecej na tym forum i wroc do swojego RRoD''a dobrze chlopaszku?


Jakiego "RRoDa"? Jaki "chłopaszku"?

Nadal podtrzymuje swoje zdanie - newsy tego typu niczemu nie służą, co najwyżej mogę robić za pożywkę dla fanboyów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie lubią jak coś nowego wychodzi na rynek i po prostu chcą to mieć. Słąbo się sprzedawał teraz FAT bo każdy wiedział ze zaraz premiera SLIM-a a więc czekali tylko na premierę i od razu wielkie bumm :). Za parę tygodni myślę że wszystko wróci do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 22:33, Hefajstos76 napisał:

O co ci do cholery jasnej chodzi, hmm? Powiedziałem tylko, że 1000% wzrost względem bardzo
słabego okresu dla PS3 (chodzi o sprzedaż konsoli) nie jest niczym niesamowitym. To po
prostu odbicie się od dna za sprawą startu wersji Slim.

Jeśli dla Ciebie dziesięciokrotny wzrost sprzedaży nie jest niesamowity to nie wiem co jest (może jakiś przykład?). A może liczba: pół miliona egzemplarzy PS3 w zeszłym tygodniu bardziej do Ciebie przemawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2009 o 09:16, Namaru napisał:

Jeśli dla Ciebie dziesięciokrotny wzrost sprzedaży nie jest niesamowity to nie wiem co
jest (może jakiś przykład?).

może coś w stylu "gdy PS3 zalicza 10x wzrost sprzedaży to sprzedaje się 300 tys egzemplarzy zamiast 30, podczas gdy 2x wzrost sprzedaży Wii oznacza 500 tys zamiast 250"?
oczywiście liczby z kapelusza, chodzi tylko o pokazanie zasady jak łatwo procentami można manipulować gdy nie podaje się wszystkich informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze się stało. Może wreszcie sony ruszy dupsko i zacznie inwestować w studia developerskie, żeby na tą konsole jakieś gry wyszły. Bo kilka exclusive''ow w stosunku do kilkudziesięciu na XBox to porażka.
Inna rzecz, że na PS3 o wiele wygodniej korzysta się z netu niż na Xboxie. Oglądanie youtuba na 42 calach to sama przyjemność ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować