Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kiedy zagramy w Gran Turismo 5?

18 postów w tym temacie

ciekawe czy ktoś z sony/developerów zdaje sobie sprawę, jak cały wysiłek grafików niweczy ten brak AA.. ludzie, przecież tak poszarpane krawędzie, to ja ostatni raz widziałem w Morrowindzie Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha ha stary ale dałeś się podejść ! Spójrz na screeny jeszcze raz - to nie poszarpane krawędzie, tylko wloty powietrza na masce (co prawda jakoś dziwnie w drugą stronę odwrócone !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 10:08, BluesBoy napisał:

Ha ha stary ale dałeś się podejść ! Spójrz na screeny jeszcze raz - to nie poszarpane
krawędzie, tylko wloty powietrza na masce (co prawda jakoś dziwnie w drugą stronę odwrócone
!

Powiększ sobie zdjęcie to zobaczysz mnóstwo kanciastych krawędzi bez AA i nie mówię tu o wlotach powietrza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No screen nie jest najwyższej jakości.
A co wy z AA?? Macie 42 calowy i siedzicie 30cm od ekranu??

Ja mam 32 i siedzę 2m. I jeszcze ŻADNA gra nie raziła brak AA w tej odległości jeśli chodzi o gry na konsole. Po to jest wielki LCD czy Plazma żeby trzymać dystans. No i rozdzielczość tylko 720p w sporej większości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 10:03, dark_master napisał:

ciekawe czy ktoś z sony/developerów zdaje sobie sprawę, jak cały wysiłek grafików niweczy
ten brak AA.. ludzie, przecież tak poszarpane krawędzie, to ja ostatni raz widziałem
w Morrowindzie Oo


A ja w GTA 4 i to całkiem niedawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Część z was spadła chyba z księżyca- zawsze , lub z reguły, na printscreenach są poszarpane krawędzie i kulejąca rozdzielczość.

Po drugie, chyba nie twierdzicie, że przy rozdzielczości obrazu 1080p będą poszarpane krawędzie...;).

Ja widziałem jakiś zamaz na przedniej szybie i mam nadzieję, że ją wyczyszczą do premiery gry, bo ja nie zamierzam jeździć brudnym, postrzępionym samochodem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Screeny powalające nie są, ale to z powodu złej jakości, jak to już coraz częściej na grame ;D A co do samgo Gran turismo 5 to żałuje że nie mam konsolki .. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 13:21, Bodziu95 napisał:

Screeny powalające nie są, ale to z powodu złej jakości, jak to już coraz częściej na
grame ;D A co do samgo Gran turismo 5 to żałuje że nie mam konsolki .. ;)

Twierdzisz że gram celowo obniża jakość screenów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tu już nawet nie chodzi o jakość screenów.. Screen z boku auta idealnie pokazuje, jak poszarpane są cienie, ostatni zryte modele otoczenia i ludzi, a przedostatni pokazuje, że pan po prawej ma buty rodem z PSX i cień jakoś tak nie na miejscu ;)

I naprawdę myślicie, że to przez jakośc obrazków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 17:50, kr0pek napisał:

Ale tu już nawet nie chodzi o jakość screenów.. Screen z boku auta idealnie pokazuje,
jak poszarpane są cienie, ostatni zryte modele otoczenia i ludzi, a przedostatni pokazuje,
że pan po prawej ma buty rodem z PSX i cień jakoś tak nie na miejscu ;)

I naprawdę myślicie, że to przez jakośc obrazków?

Oczywiście.
Widziałem Prologa i wygląda lepiej od tych screenów. A jakoś wątpię by w czasie pełniaka miało być gorzej.

Z osądem na temat grafiki zawsze lepiej się wstrzymać do premiery gry. Forza 3 co jakiś czas ma screeny z photo mode. Na podstawie takich screenów nie można stwierdzić że taka grafika w grze będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2009 o 14:17, Cafel napisał:

Twierdzisz że gram celowo obniża jakość screenów ?



Nie nigdy, o tym nawet nie pomyślałem, tylko wyciągam wniosek, że często na gramie, trudno ocenić grę po screenach bo mają słabszą jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 11:38, marcinsud napisał:

ale gry na xpudło też nie maja prawdziwego AA. Najczęściej załatwiają sprawę HDRem, albo
pseudo AA takim jak był w pecetowym crysisie ...


WTF? O czym Ty mówisz? Jakie pseudo AA? Przecież w Crysis było normalne AA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 11:38, marcinsud napisał:

ale gry na xpudło też nie maja prawdziwego AA. Najczęściej załatwiają sprawę HDRem, albo
pseudo AA takim jak był w pecetowym crysisie...


O co Ci chodzi z tym pseudo AA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2009 o 11:16, marcinsud napisał:

A ja w GTA 4 i to całkiem niedawno.


nie porównuj kiepskiego porta gdzie nawet optymalizować się nie chciało (o dodawaniu nowych funkcji nie wspominając) z normalnymi grami i konwersjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do fanbojów sony - czyli rozumiem, ze screeny jako MATERIAŁ PROMOCYJNY kłamią i wprowadzają błąd, by się potem pocieszać że jest lepiej niż to wyglądało? ;) serio, skoro ta konsola niby dalej wykorzystuje te 40 czy tam 60% możliwości, to niech zużyję te cholerne pozostałe 40% na taką pierdołę bo screeny wyjątkowo zniechęcają do zakupu.

kr0pek - zapomniałeś o tragicznej jakości teksturze kostki brukowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale gry na xpudło też nie maja prawdziwego AA. Najczęściej załatwiają sprawę HDRem, albo pseudo AA takim jak był w pecetowym crysisie lub gothicu 3 z najnowszym paczem. Gram na xpudle na 22 calowym ekranie FullHD i nawet na nim (gdzie piksele są dość małe) było widać schody np. w Terminatorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować