Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sins of a Solar Empire za darmo?

159 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2009 o 18:07, Galadin napisał:

Nie prawda - jeżeli podano to w takim serwisie jak gram.pl któremu wielu użytkowników
ufa, to dlaczego nagle mają być oskarżeni o kradzież? Przy takich newsach ludzie nie
zastanawiają się tylko rzucają na darmowe seriale bo mogą zaraz się skończyć. To chyba
logiczne. Ja od początku nie pomyślałem że coś jest nie tak tylko cieszyłem się z takiego
rozwiązania. CDA się nie interesuję to skąd mogłem wiedzieć że oni tą grę sprzedają z
gazetką?

No i gram.pl popełniło błąd i doprowadziło do kradzieży większości kluczy. Newsman zapewne dostał CDA, otworzył, znalazł adres i zrobił newsa... A że nie pomyślał, czemu nie ma żadnej notki na stronie - jego wina, i jeśli CDA będzie miało pretensje, to pan Lucek pewnie wyleci.

Co do ludzi, którzy twierdzą, że to błąd CDA - no tak, a zabezpieczenia gier/filmów/płyt/samochodów/sklepów też są za słabe i to producentów/sprzedawców wina, że kradną... Podstawowe tłumaczenie piratów. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie to samo. :)
Prawnie włamanie jest zabronione.
Jakbym ktoś rozdawał telewizory na ulicy, ludziom którzy kupili od niego samochód, jednak by nie sprawdzał czy to faktycznie oni, ani nie zawarł w klauzuli, że to tylko dla nich, to wina jest tylko i wyłącznie jego.
Oczywiście moralnie niewłaściwe takie zabranie telewizora, to prawnie jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 18:17, JayL napisał:

No i gram.pl popełniło błąd i doprowadziło do kradzieży większości kluczy. Newsman zapewne
dostał CDA, otworzył, znalazł adres i zrobił newsa... A że nie pomyślał, czemu nie ma
żadnej notki na stronie - jego wina, i jeśli CDA będzie miało pretensje, to pan Lucek
pewnie wyleci.


Dokładnie tak. Może niech nie wylatuje, ale niech przyzna się do błędu, przeprosi i niech coś z tym zrobią.

Dnia 08.09.2009 o 18:17, JayL napisał:


Co do ludzi, którzy twierdzą, że to błąd CDA - no tak, a zabezpieczenia gier/filmów/płyt/samochodów/sklepów
też są za słabe i to producentów/sprzedawców wina, że kradną... Podstawowe tłumaczenie
piratów. ;/


Dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 17:23, keeveek1 napisał:

Xantus, córciu, zapominasz o jednym:

skorzystanie z tego keya to tak czy inaczej kradzież.

Jak kupisz w necie key-a do steama to też jest kradzież? Jak chcesz stwierdzić czy klucz jest legalny czy nie? IMO jeśli znasz klucz to masz prawo do użytkowania związanego z nim produktu (tak jak znasz czyjś nick i hasło). Tak więc to CDA jest winne tej całej sytuacji, że nie zabezpieczyli się na ten wypadek (gdyby dali ostrzeżenie typu "prawo do użycia tych kluczy mają jedynie osoby które zakupiły pismo ... ", to wtedy wiadomo na czym się stoi, a tak ...).
Ja też się zainteresowałem i chciałem później po klucz wstąpić bo myślałem (tak wynikało z newsa), że to taka promocja CDA jest po prostu, że dla każdego użytkownika forum dostępna jest kopia gry. Btw. Jak bym teraz kupił pismo (co zamierzam uczynić) to czy będę miał możliwość grać w tego pełniaka? Czy bez klucza się nie da?

Dnia 08.09.2009 o 17:23, keeveek1 napisał:

To, że ktoś wystawi grę na półce w sklepie i nie zainwestuje w alarmy i kamery i można
ją po prostu zwinąć z półki nie sprawia, że to legalne, prawda?

Jeśli ktoś napisze, na półce: z tej półki można brać za free to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 18:19, sirdoom napisał:

Nie zostały. Ja bezproblemowo mogę się logować do impulsa i nie pojawia się żaden komunikat.
Nawet przy re-aktywacji nie ma nic.


To dziwne, bo mój nie działa. Nie mam pojęcia dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2009 o 18:16, aope napisał:

Czyli w piśmie nie ma informacji, że "dla czytelników CDA mamy pełną wersję SoSE" czy
czegoś w tym stylu? Bo jeśli jest, to jest właśnie adnotacja.


Niestety prawnie niewystarczająca, nie ma prawnej definicji "czytelnika". Ktoś może czytać raz kiedyś, nawet nie kupując tylko pożyczając i uważać sie za czytelnika.
Wszystko potrzebuje teraz porządne prawne fundamenty, bez tego tylko się prosi o problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2009 o 18:22, Namaru napisał:

> To, że ktoś wystawi grę na półce w sklepie i nie zainwestuje w alarmy i kamery i
można
> ją po prostu zwinąć z półki nie sprawia, że to legalne, prawda?
Jeśli ktoś napisze, na półce: z tej półki można brać za free to tak.


W spożywczym nie ma alarmów i nie ma adnotacji. Rozumiem, że jak jesteś głodny, to idziesz do spożywczego, bierzesz chleb i wychodzisz? Bo nikt Ci nie napisał, że musisz zapłacić?

@xRaphaelx: ale adnotacja, że dla "czytelnika tego numeru" już jest. Zresztą...wiadomo było, że te klucze się rozejdą, że znajomi znajomym itd., ale umieszczenie takiej informacji w jednym z największych w Polsce serwisów o grach to jakaś kpina i kompletny brak wyobraźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 18:14, keeveek1 napisał:

ale wy chrzanicie głupoty

to, że ktoś nie zastosuje zabezpieczeb, to znaczy że to jego błąd i jego wina?

jak wam się wpierniczę do domu przez okno to też wasza wina, bo się niewystarczająco
zabezpieczyliście?

głupota użytkowników gram.pl nie zna granic


Twoja jeszcze bardziej. Gdzie na stronie gram.pl czy na stronie CDA było napisane, że klucze tylko dla osób z pełniakiem? Do aope też to pytanie kieruje.

Aope :/ Znów... w sklepie wiadomo że tak nie zrobimy, ale gdyby było napisane "wejdz do sklepu i weź chleb za darmo" to wziąłbyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wyczytałem w tekście, że wystarczy zarejestrować się w serwisie. To znaczy, że kod zostaje każdemu wysłany na maila, czy trzeba poprosić o niego? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Co do ludzi, którzy twierdzą, że to błąd CDA - no tak, a zabezpieczenia gier/filmów/płyt/samochodów/sklepów
> też są za słabe i to producentów/sprzedawców wina, że kradną... Podstawowe tłumaczenie
> piratów. ;/


Podchodzisz do kolesia z mercem, mowisz poproszęto auto, a on prosze i daje Ci kluczyki ... kradzież ? Czy trzeba oskarżyć kogoś kto napisał w gazecie że koleś rozdaje auta za darmo i przez niego niektórzy nie dostaną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Tłumaczcie się jak chcecie, ale chyba dobrym argumentem będzie, że ja, kupiłem CD-A w dniu premiery wrześniowego wydania, ale gry nie instalowałem. No i tym sposobem, ci którzy twierdzą, że to fair, należy im się, i jest to w pełni legalne, pobrali sobie grę, i cdkeye, a teraz ja, osoba która kupiła CD-A, nie mogę pobrać CDkeya, jako, że zostały zablokowane. Oby tymczasowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i próbuję sobie zarejestrować ponownie grę (klucz pobrałem z 2 dni temu, wiec raczej niemożliwe, aby ktoś miał ten sam). Otrzymuje informację, że cd-key nie jest rozpoznawany przez Impulse. Nie muszę mówić, że jak rejestrowałem te 2 dni temu to było wszystko ok, ale potem musiałem grę usunąć i dziś zainstalowałem ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 18:24, loczyn napisał:

Aope :/ Znów... w sklepie wiadomo że tak nie zrobimy, ale gdyby było napisane "wejdz
do sklepu i weź chleb za darmo" to wziąłbyś?


Ale w CDA czegoś takiego nie było, na stronie CDA czegoś takiego też nie było. Jeśli ktoś złośliwy wywiesi plakaty, że w sklepie X chleb jest za darmo (chociaż wcale nie jest) to czy usprawiedliwia to ludzi bez wyobraźni, że pójdą do sklepu X i wezmą sobie ten chleb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 18:27, Lord_Polish napisał:

/-/

Wąty do CDA. To, że na rynku wolno stał kosz jabłek z podpisem "bierzta i żryjta", a ktoś Ci obiecał tydzień temu, że jak tam pójdziesz z jego polecenia to będzie dla Ciebie, po czym dochodzisz na miejsce i nie ma, to się nie dziw tym ludziom tylko temu kiepowi co Ci to obiecał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha. Zrozumiałem tok myślenia. Według nich, jeśli nie ma informacji, że czegoś nie można wziąść, to automatycznie, brak tejże, sprawia, że można wziąść. No bo nie było zakazu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 17:23, keeveek1 napisał:

Xantus, córciu, zapominasz o jednym:
skorzystanie z tego keya to tak czy inaczej kradzież.
To, że ktoś wystawi grę na półce w sklepie i nie zainwestuje w alarmy i kamery i można
ją po prostu zwinąć z półki nie sprawia, że to legalne, prawda?


Bobasku słodziutki - ten niebieski znaczek w formie okręgu ze strzałeczką będący obok mojego avatara oznacza, że jestem płci męskiej.

Kod można było otrzymać bez jakiejkolwiek weryfikacji w publicznie dostępnym miejscu. Nawet nie pojawił się napis, że jest to kod tylko dla ludzi mających najnowszy numer CDA.
Czy jeśli położę 100 PLN na ziemi na środku ruchliwego placu i pójdę sobie to jeśli ktoś weźmie to 100 pln to kradzież? Rozpędzasz się.
Czy jak coś ściągasz z internetu z niepirackich stron to szukasz za każdym razem informacji czy możesz to ściągnąć i czy masz do tego odpowiednie prawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 18:29, aope napisał:

Ale w CDA czegoś takiego nie było, na stronie CDA czegoś takiego też nie było. Jeśli
ktoś złośliwy wywiesi plakaty, że w sklepie X chleb jest za darmo (chociaż wcale nie
jest) to czy usprawiedliwia to ludzi bez wyobraźni, że pójdą do sklepu X i wezmą sobie
ten chleb?


No nie było, ale strona CDA jest dostępna dla KAŻDEGO. Jest też dużo akcji typu, jak się zarejestrujesz do 30 tego miesiąca to masz free 30days w jakimś MMO i nikt nie patrzy tylko każdy bierze. Redaktor trochę pocisnął, ale! Ale i tak znalazło się wielu takich co to info podali dalej. Brak wyobraźni ze strony CDA, nie redaktora, bo jak nie on to inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 18:30, Lord_Polish napisał:

Aha. Zrozumiałem tok myślenia. Według nich, jeśli nie ma informacji, że czegoś nie można
wziąść, to automatycznie, brak tejże, sprawia, że można wziąść. No bo nie było zakazu!


Znalezione nie kradzione, wszystko Ci wytłumaczył Xantus. To tak jak byś miał wąty do kogoś, że skrobnął Ci samochód który zostawiłeś w centrum z otwartymi na oścież drzwiami i kluczykami i samochód sobie tak stał 2-3dni. CdKeye są DUŻO CZĘŚCIEJ rozdawane niż samochody, tak więc wydawało się to normalne, dziwisz się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 18:24, aope napisał:

W spożywczym nie ma alarmów i nie ma adnotacji. Rozumiem, że jak jesteś głodny, to idziesz
do spożywczego, bierzesz chleb i wychodzisz? Bo nikt Ci nie napisał, że musisz zapłacić?

Ale wiesz, że w sklepie za towar się płaci? A jak wchodzisz na stronę internetową (jakąkolwiek) to zastanawiasz się czy nie musisz zapłacić komuś? Nie bo to co jest na niezabezpieczonej stronie w internecie jest informacją publiczną i wszyscy mają legalnie do niej dostęp (i mogą z niej korzystać). Jeśli informacja dostępna jest dla użytkowników forum to jest dla nich dostępna. I nie ważne czy link do zasobu był na stronie czy nie.
Może jest to moralnie niepewne (teraz kiedy wiadomo, że ta strona miała służyć czytelnikom pisma), ale nie jest nielegalne.

Dnia 08.09.2009 o 18:24, aope napisał:

Zresztą...wiadomo
było, że te klucze się rozejdą, że znajomi znajomym itd.,

To taka podwójna moralność tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować