Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sins of a Solar Empire za darmo?

159 postów w tym temacie

Sami prawnicy i mędrcy na tym forum siedzą. A mnie tylko obchodzi, że nie ma klucza dla mnie, który kupił cd-action specjalnie dla tej gry. Autor ''newsa'' powinien zdecydowanie udać się na jakiś wykład "etyka w mediach". Nie piszcie głupot, że cd-action samo się o to prosiło. Analogicznie mógłbym obić Wam twarz, bo się o to prosicie. To prawda, popełnili ogromne niedopatrzenie, co nie zmienia faktu, że seriale były dla czytelników czasopisma. Teraz liczę, że to odkręcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 19:08, Lord_Polish napisał:

Niby nie jesteśmy "w jakimś Auschwitz", ale jedzenie i picie jest zawsze potrzebą pierwszorzędną,
bo bez TV możesz żyć bez ograniczeń czasowych, a ile wytrzymasz bez jedzenia lub/i picia?
Ale to już taki trochę offtop :D

Można to zręcznie obrócić... ile wytrzymasz bez jedzenia śliwek? przecież jeść śliwek nie musisz, poza tym jeżeli gałąź jego śliwy wchodzi na moją posesję to mogę sobie ją upierdzielić i śliwki wziąć :P.
A jeśli dla kogoś TV jest jedyną rozrywką, która pozwala mu się zrelaksować to (oprócz tego, że taki ktoś ma wybitnie smutne życie ;)) prowadząc stresujący, pozbawiony rozrywki żywot również nie wytrzyma długo :P.

Odnośnie samego newsa...
Czy autor skłamał, obszedł jakieś zabezpieczenia? nie, jest newsmanem i pisze o tym "co się dzieje", skoro nie było jakiegokolwiek mechanizmu zabezpieczającego przed dostępem dla "nieczytelników" to po co pretensje do newsmana? jeżeli ktoś w czasopiśmie opisuje luki prawne, to należy mieć pretensje do tego kto je opisuje, czy do tego kto je tworzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz wyraże swą opinie <Hurra?>. To nie jest niedopatrzenie tylko zaufanie czytelnikom a, że "czytelnicy" to w obecnej chwili tacy idioci którzy nie rozumieją nawet podstawowego prawa że za WSZYSTKO się płaci to już wina CDA i - racja - niedopatrzenie. Niestety znowu dali się zrobić w balona bo ich własna klientela o której mieli
"odrobinę" większe mniemanie zachowała się jak banda kretynów nic tylko pogratulować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 18:20, aope napisał:

Dokładnie tak. Może niech nie wylatuje, ale niech przyzna się do błędu, przeprosi i niech
coś z tym zrobią.

I ja mu tego nie życzę, każdemu wpadki się zdarzają, ale jak mi się zdaje to już zależy tylko od Bauera.

BTW ktoś pisał, że nie było adnotacji, iż gra tylko dla czytelników. Cóż, link do kodu jest częścią treści pisma, a kopiowanie tejże jest zabronione, więc jak mi się zdaje taki kruczek może przechylić szalę na stronę Bauera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 19:23, Lord_Ya napisał:

No i najlepsze rozwiązanie. IMO w piśmie powinien być jakiś kod jednorazowego użytku na dobycie cd-keya, ale wracając do newsa - szkoda, że nie podali na czym polegała ta fatalna pomyłka. Czy zła forma udostępniania czy co... Bo zgodę musieli mieć, skoro pismo z pełniakiem poszło do kiosków.

BTW skoro piszą o tym za granicą, to o CDA może się zrobić na świecie naprawdę głośno. Pytanie tylko, czy wpłynie to na ich opinię pozytywnie, czy negatywnie.

Tekst wyżej na podstawie newsa:
http://www.gamezilla.pl/content/cd-action-rozdaje-sins-of-a-solar-empire-i-speedballa-2-za-darmo - daję link, bo nie pamiętam czy mam go z tego, czy innego tematu. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Do tej pory grać można bez przeszkód w tryb single Sins of the Solar Empire - klucz wymagany jest wyłącznie przy grze sieciowej."

Czyli rozumiem, że gra znalazła się również na płycie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 20:03, xRaphaelx napisał:

"Do tej pory grać można bez przeszkód w tryb single Sins of the Solar Empire - klucz
wymagany jest wyłącznie przy grze sieciowej.
"

Czyli rozumiem, że gra znalazła się również na płycie tak?


Sądze ze to raczej oczywiste skoro rozdawali cd-keye nie sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 20:10, Jumpkov napisał:

> "Do tej pory grać można bez przeszkód w tryb single Sins of the Solar Empire
- klucz
> wymagany jest wyłącznie przy grze sieciowej.
"
>
> Czyli rozumiem, że gra znalazła się również na płycie tak?

Sądze ze to raczej oczywiste skoro rozdawali cd-keye nie sądzisz?


No właśnie nie. Wcale nie takie oczywiste jeśli trochę pomyśleć. Mogli rozdawać cd-key''e, żeby sobie grę każdy ściągnął samemu, by zaoszczędzić miejsca na płycie/pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisze na stronie CDA to byli przekonani, iż te klucze umożliwią tylko granei w multi, nie dadzą ściąganai gry poprzez Impulse. Tyle, że to byłoby znowu nie fair w stosunku do czytelników, gdyż dlaczego mam nie mieć możliwości pobranai gry kiedy chce, skoro mogą to robić ci, co kupili w sklepie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bambusek, czytelnicy mają grę na płytce z pisma, więc nie wiem w czym widzisz problem. Sorry, że nie daję "odpowiedz", ale piszę "z newsa", a nie na forum - spieszy mi się trochę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci co kupili w sklepie też mają płytkę. Ale jak się coś z nią stanie to problem. A Impulse pomaga to ominąć - rejestrujesz grę i potem masz możliwość jej pobrania, nawet jak płytce coś się stało albo padł czytnik. Tak samo działa Steam czy też już od dłuższego czasu konto Battle.net na stronie Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram.pl publikując takie "newsy" schodzi na psy. Dla mnie to propagowanie piractwa. Bo to że można tam uzyskać klucz, to powinien on być wykorzystany tylko z wersją gry z CDA. Inna forma to PIRACTWO. TO że CDA zrobiło czytelnikom przysługę w postaci takiej dystrybucji cd-key''ów, zostało bezczelnie w tym "artykule" wykorzystane do propagowania piractwa. Jeżeli teraz CDA się z tego wycofa, to podziękujmy za to gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 18:07, Galadin napisał:

CDA się nie interesuję to skąd mogłem wiedzieć że oni tą grę sprzedają z
gazetką?


Naprawde nie zaslaniaj sie nie wiedza. Bo wiesz dobrze, ze ta gra pojawila sie w CDA o czym swiadcza twoje poprzednie posty. Nie dosc, ze zlodziej to na dodatek jeszcze bezczelny. Na szczescie klucze zostaly zablokowane (te pobrane tez), a uczciwi nabywcy dostana swoje klucze w pozniejszym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 21:33, Czapelo napisał:

Jeżeli teraz CDA się z tego wycofa, to podziękujmy za to gram.pl


Taki news pojawil sie nie tylko na gram.pl, ale tez chocby na Gamezilli i wielu zagranicznych portalach internetowych. Zaczelo sie bodaj od informacji w jakims anglojezycznym portalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem oficjalnego stanowiska CDA i tu i na Gamezilli. Zdaje się że Smuggler się zajmuje PR w internecie, a znamy go z powodu ciętej riposty -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 21:43, Ostrowiak napisał:

Ciekaw jestem oficjalnego stanowiska CDA i tu i na Gamezilli. Zdaje się że Smuggler się
zajmuje PR w internecie, a znamy go z powodu ciętej riposty -.-

Cięta riposta? Jak byś miał zagwarantowane ostatnie słowo na druku, to też byś był z tego znany ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować