Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sins of a Solar Empire za darmo?

159 postów w tym temacie

@Xantus: pracowałeś kiedyś w branży? Wiesz, jak wygląda proces załatwiania takiej gry na cover? Nie wiesz? No to powiem Ci, że to trudne. Czasem kosztowne. Jeśli CDA nie wzięło tego w barterze, to prawdopodobnie musieli zapłacić za licencję. Wiesz jakie to są koszty? Pewnie nie wiesz. Ogromne.

I teraz, jakaś marna redaktorzyna, niszczy ich pracę, ich trud, pewnie jeszcze i pieniądze, podając do publicznej wiadomości na stronie internetowej sposób, który miał być jak najprostszy dla czytelników, który pozwala bez zakupu pisma pobrać tę grę. Innymi słowy - ten redaktorzyna przyczynił się do niższej sprzedaży na rynku, na którym prasa przechodzi obecnie spore problemy, jakich nie było od dobrych kilku lat.

@Galadin: adwokatem nie. Ale nie lubię pseudo redaktorów, którzy raczej nadają się do Faktu czy innego SE, niszcząc czyjąś ciężką pracę swoim brakiem wyobraźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie denerwują pacany co wszystko podciągają pod wolność słowa (dopóki im pasuje oczywiście...).
Galadin, przyjacielu wolność słowa - wolnością słowa, ale to jest poprostu zachęcanie do kradzieży (skoro już jest news, to wypadałoby żeby Pan Lucek jeśli o tym pisze miał jako takie pojecie o sprawie bo generalnie news nie jest zgodny z prawdą), i tak nazwałem Cię ''pacanem'' i co? Demokracja... Wolność słowa... Internet... Anonimowość (co z tego ze dane sa w profilu :P)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 16:06, aope napisał:

Co to za redaktorzyna pisał tego newsa? Weź człowieku zmień lepiej zawód. Właśnie załatwiłeś
chłopakom z CDA spadek sprzedaży. O dobre kilkanaście procent.


i co z tego, kogo to obchodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Galadin: jak ktoś poda w internecie Twoje dane osobowe, numer telefonu itp., umieści jakieś kompromitujące Cię zdjęcia i nazwie @#%$@ to wszystko jest ok, bo mamy wolność słowa i demokrację, tak? Weź się zastanów co piszesz, a następnie sprawdź w słowniku co oznacza wolność słowa.

@pobite_gary: może tych, którzy załatwiali swoim czytelnikom tę grę? Może tych, którzy spędzili nad tym załatwieniem masę czasu i możliwe, że za to jeszcze zapłacili? Może też obchodzi mnie, ponieważ cenię prasę bardziej od internetu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 16:22, Galadin napisał:

A Ty adwokatem jesteś czy coś? Dla mnie świetny news, a gazetek nie kupuję, chyba mamy
demokrację, więc wolność słowa.


Gazetek nie kupujesz, ale skradniesz pelna wersje. No bo jak inaczej nazwac branie czegos co do kogos nalezy bez jego zdody i przywlaszczanie sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pobite_gary -> Prawdopodobnie każdego z ilorazem inteligencji wyższym niż 4, mającym co najmniej 12 lat i będącym czymś więcej niż odpadem (czyli nie Ciebie, Ty sobie po prostu ściągaj, w końcu za free i "legalnie", co z tego że to 4x - to mnie właśnie bawi, pewnie większość tych "hurra! coś a free bierem bo ucieknie!" zainstaluje, "zwali gruchę" - -bo w końcu za free i kogoś wycyckali, włączy i.. wyłączy bo "gupie, za trudne i nie mozna szczelac").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 16:23, aope napisał:

@Xantus: pracowałeś kiedyś w branży? Wiesz, jak wygląda proces załatwiania takiej gry
na cover? Nie wiesz? No to powiem Ci, że to trudne. Czasem kosztowne. Jeśli CDA nie wzięło
tego w barterze, to prawdopodobnie musieli zapłacić za licencję. Wiesz jakie to są koszty?
Pewnie nie wiesz. Ogromne.


Tylko co mnie obchodzi jakie to koszty.

Dnia 08.09.2009 o 16:23, aope napisał:

I teraz, jakaś marna redaktorzyna, niszczy ich pracę, ich trud, pewnie jeszcze i pieniądze,
podając do publicznej wiadomości na stronie internetowej sposób, który miał być jak najprostszy
dla czytelników, który pozwala bez zakupu pisma pobrać tę grę.


Ale to nie jest żaden nielegalny sposób. Nie ma tam żadnego obchodzenia zabezpieczeń, nie ma żadnego komunikatu, że trzeba posiadać pismo aby pobrać grę. Skąd mam wiedzieć, że to nie jest po prostu promocja dla wszystkich, nie tylko tych którzy kupili gazetę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 17:05, Ploud napisał:

Jak i gdzie w pisać ten klucz bo jakos nie widze żadnego miejsca na tym serwisie


Jakbyś kupił CDA to byś wiedział gdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak kupie bo zawsze je kupuje (od jakiegoś czasu):P ale nie weim kiedy pojady do sklepu a chetnie bym sobie już zagrał. Można wiedzieć gdzie to wpisać ten klucz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xantus, córciu, zapominasz o jednym:

skorzystanie z tego keya to tak czy inaczej kradzież.

To, że ktoś wystawi grę na półce w sklepie i nie zainwestuje w alarmy i kamery i można ją po prostu zwinąć z półki nie sprawia, że to legalne, prawda?

Śćiągając tego seriala nie zaopatrując się jednocześnie w CD-Action uzyskujesz NIEPRAWNIE tytuł własności gry, której nie kupiłeś. Piractwo jak każde inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. KUOUJCIE CDA BO GIT JEST. chyba że nie chcecie. ale przeciez dostajemy tego maila od cda wiec oni sami to rozpowszechniają. Niema co gadać jak ktoś chce niech ściąga. ja lubie cda i kupie ale wczesniej bede miał gierke i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Co mnie obchodzi, że zabiłem człowieka - przecież to on umarł nie ja..." Skrajny przykład, ale również ta sama ignorancja, przy której chciałbym autora takiego posta kopnąć w dupe.

I jest to kradzież w jakiś sposób. Gra jest przeznaczona dla czytelników CD-A, którym ty pewnie nie jesteś. Tak ogólnie, żeby to było legalne to powinieneś posiadać nowy numer CD-A. I tyle. Nie ma żadnej możliwości uchylania się...

No i nie ma już kluczy do gry. Ciekawe czy tylko chwilowo, bo ja klucza nie pobrałem... A CD-A kupiłem. Wspaniale, dzięki wam, przemiłe buce, które nawet to, że kradną czyjąś własność mają głęboko w rzyci...

Aha, a emaile dostajecie z tego względu, że - wow - redaktorzy czy inni co się tym zajmują, zakładają, że kupiliście już CD-A i jesteście zainteresowani pobraniem CD-Keya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już kluczy? No to piękną aferę gram zrobiło, za pomocą swojego niemyślącego redaktorzyny o braku wyobraźni. Pięknie będzie, jeśli ilość kluczy = nakład. Lucek - dziękujemy za Twój brak myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia. Reklama na tak dużej stronie jak gram.pl, co gorsza, ukierunkowanej do graczy, tylko przyśpiesza proces rozpowszechniania kluczy, bo potencjalnych nabywców w krótkim czasie znajdzie się więcej niż takich co to otrzymali info od znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 16:46, Wojman napisał:

Gazetek nie kupujesz, ale skradniesz pelna wersje. No bo jak inaczej nazwac branie czegos
co do kogos nalezy bez jego zdody i przywlaszczanie sobie?


Dlaczego przywłaszczanie i dlaczego mam skraść pełną wersję? Chyba ten news pojawił się oficjalnie na gram.pl, serwisie gdzie nie propaguje się nielegalnych działań i wszystko jest w porządku, więc po co te oskarżenia? A gdyby nawet to mnie to rybka, nie ja jestem winny czyjegoś błędu. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować