Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sins of a Solar Empire za darmo?

159 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2009 o 23:55, Lord_Joker napisał:

Przypominam, że zgodnie z prawem polskim oraz prawem unijnym masz prawo na ściągnięcie
filmu, gry oraz muzyki z internetu na okres 24h w celu jego przetestowania i sprawdzenia
czy odpowiada on Twoim oczekiwaniom i zaspokoi Twoje potrzeby


Poprosze o odpowiednie dyrektywy UE oraz paragrafy z ustawy o prawie autorskim.

Dnia 08.09.2009 o 23:55, Lord_Joker napisał:

Więc następnym razem jak chcesz kogoś oskarżać o kradzież to pomyśl dwa razy i sprawdź
czy głupot nie piszesz, jawne oszczerstwa i pomówienia są karalne z kodeksu cywilnego.


Ja wiem, ze nazwanie zlodzieja zlodziejem nie jest przyjemne dla zlodzieja. Jednak to nie moj problem. Chcesz miec gre, film albo muzyke? To idz do sklepu i sobie kup, a nie jak pasozyt korzystac za darmo z pracy i wysilku innych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wpadka. Najbardziej nie podoba mi się to że jeśli chcesz pograć w multiplayer to bez łatek się nie obejdzie i musisz logować się do serwisu Impulse żeby pobrać te łatki bo nigdzie indziej nie ma. Jak by na płycie był patch to chociaż nie było takiego problemu bo nikt by nie wpadł na pomysł żeby logować się na Impulse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swiadczy to najgorzej tylko i wylacznie o cd-action. Jakim cudem najwiekszy, najlepszy (gambler przewraca sie w grobie, przepraszam), najchetniej kupowany magazyn o grach w Polsce nie wiedzial, ze kod autoryzacyjny do Sins (tak jak z reszta do Galactic Civilizations 2 czy Demigod''a) pozwala na sciagniecie kopii gry z Impulse?? Kpina nie tlumaczenie. Trzeba bylo wyzylowac sie troche i przykleic karteczki z kodem do pudelka na plyte i byloby po sprawie. Ale nie, lepiej bylo "oszczedzic".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahahaha!

Takich durnych postów domorosłych "prawników" to ja dawno nie widziałem

"mam prawo ściągnąć grę, film, muzykę na 24 godziny" no nieee... Nie ma co, nie dość, że złodziej, to jeszcze próbuje usprawiedliwić PRAWNIE swoje złodziejstwo :D

Mam prawo cię zabić na 24 godziny, żeby przetestować swoj nowy karabin, a jak nie wstaniesz, to już twoja wina

elo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 00:05, Wojman napisał:

Ja wiem, ze nazwanie zlodzieja zlodziejem nie jest przyjemne dla zlodzieja. Jednak to
nie moj problem. Chcesz miec gre, film albo muzyke? To idz do sklepu i sobie kup, a nie
jak pasozyt korzystac za darmo z pracy i wysilku innych ludzi.

CDA udostępniło publicznie i celowo klucze do gry, więc o złodziejstwie nie może być mowy. Co więcej nie zamieściło w internecie, żadnej informacji o ich przeznaczeniu. Pobieranie ich przez osoby trzecie jest złym zwyczajem, ale nie kradzieżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest kradzieża i tłumaczenie się złodziei nie ma tutaj sensu.

Na stronie z warezem też masz darmowe seriale do gier i jakoś nikt nie twierdzi, ze to jest legalne.

Nie liczy się sam fakt posiadania, a jego słuszny tytuł.

Jeżeli samochód stoi na parkingu a ty go sobie weźmiesz, bo stał otwarty, to nadal jest to kradzież, a sam fakt, ze był otwarty nie upoważnia cię do jego zawłaszczenia

ech, domorośli prawnicy, ech prawnicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 11:19, keeveek1 napisał:

Jest kradzieża i tłumaczenie się złodziei nie ma tutaj sensu.

To jest tylko kwestia osobistego odczucia, bo w sądzie tego nie udowodnisz. Klucz dawał dostęp do pełnej licencji na grę bez żadnych dodatkowych zastrzeżeń do jakichś praw dotyczących pochodzenia klucza. Jako że licencja jest pełna, to nie ma w niej zastrzeżeń mówiących, że grę może ściągnąć tylko nabywca CDA. A prawo mówi jasno, że o takich rzeczach decyduje licencja.

Dnia 09.09.2009 o 11:19, keeveek1 napisał:


Na stronie z warezem też masz darmowe seriale do gier i jakoś nikt nie twierdzi, ze to
jest legalne.

Ale nie są to seriale oficjalnie od dystrybutora.

Dnia 09.09.2009 o 11:19, keeveek1 napisał:


Nie liczy się sam fakt posiadania, a jego słuszny tytuł.

Jeżeli samochód stoi na parkingu a ty go sobie weźmiesz, bo stał otwarty, to nadal jest
to kradzież, a sam fakt, ze był otwarty nie upoważnia cię do jego zawłaszczenia

Już wiele razy udowodniono, że porównanie do kradzieży samochodu jest totalną głupotą.

Dnia 09.09.2009 o 11:19, keeveek1 napisał:


ech, domorośli prawnicy, ech prawnicy...

Otóż to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 23:15, Wojman napisał:

> Wypraszam sobie takie oskarżenia.
> Przeczytaj wszystkie moje posty i pomyśl co napisałeś, bo zarzucać komuś kradzież
to
> poważne oskarżenie, zwłaszcza w sieci gdzie anonimowość dodaje odwagi. :/

Przeczytalem twoje posty i wiem, ze ty wiesz, ze Sins of Solar Empire jest w pelnej wersji
w CDA. Stwierdziles, ze gazetek nie kupujesz ale sobie gierke sciagniesz. Masz na to
zgode wlasciciela praw autorskich w tym przypadku redakcji CDA albo Kalypso? Nie. A te
klucze pojawily sie na stronie, bo zdawalo sie, ze dzieki nim bedzie mozna grac tylko
w trybie multi, a nie sciagnac pelna wersje gry. Kradziez jest kradzieza i tyle, a zlodzieja
trzeba nazwac zlodziejem. Chcesz miec pelna wersje Sins of Solar Empire? To idz do sklepu
i kup za 80 PLN wersje pudelkowa albo idz do kiosku i kup CDA. A nie kradnij.



Wojman, odpuść, on mówi prawdę, w żadnym miejscu nie dał do zrozumienia, że wiedział, że gra pojawiła się w CDA. Masz jakieś zawężone postrzeganie, czy byłeś poważnie zmęczony o tej godzinie?

Nie wiem, co dokładnie było napisane w magazynie, ale jeśli było to tylko coś w stylu "Tylko dla czytelników", a nie było kodów dołączonych na, powiedzmy, karcie-zdrapce, i nie istniały żadne zabezpieczenia na stronce to nie widzę problemu, czemu nie miałbym ściągnąć gry bez zakupienia gazety. "Link był dołączony do gazety i był dostępny tylko dla czytelników" (buahaha, dobre) - tu mamy jedynie kwestię doinformowania.

News Lucka? Wyraźnie mówi, że grę można zgarnąć za darmo. Wchodzę na stronkę CDA, nie wymagają żadnej zapłaty/weryfikacji etc. to pobieram i się cieszę. Co jakiś czas zdarza się, że jakaś gra jest udostępniana za darmo w internecie, więc taka akcja wcale by mnie nie zdziwiła. Tu zdaję się na renomę gram.pl i w przypadku tego newsa wierzę, że to prawda.

Jeżeli ktoś zawalił to wg. mnie zespół CDA, sami są sobie winni. Kwestia tylko, żeby wszyscy, którzy zakupili ten numer otrzymali swój klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 11:19, keeveek1 napisał:

Jest kradzieża i tłumaczenie się złodziei nie ma tutaj sensu.


O wielki inkwizytorze, wybacz nam że gram.pl nas zmyliło i zachęciło do darmowego cdkeya.

Dnia 09.09.2009 o 11:19, keeveek1 napisał:

Na stronie z warezem też masz darmowe seriale do gier i jakoś nikt nie twierdzi, ze to
jest legalne.


Złe porównanie. Stawiasz na równi pirackie stronki z portalem gram.pl do którego każdy uczciwy użytkownik ma zaufanie i na którego forum toczą się batalie sprzeciwiające się piractwu? Zejdź na ziemię.

Dnia 09.09.2009 o 11:19, keeveek1 napisał:

Jeżeli samochód stoi na parkingu a ty go sobie weźmiesz, bo stał otwarty, to nadal jest
to kradzież, a sam fakt, ze był otwarty nie upoważnia cię do jego zawłaszczenia
ech, domorośli prawnicy, ech prawnicy...


Się znalazł specjalista widzę, nie możesz nic konkretnego powiedzieć to przytaczasz przykład z samochodami który nijak ma się do tej sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 23:10, Ostrowiak napisał:

Lekko pomyliłeś. Kilku typków z ulicy zaczęło wołać "JEDZCIE CIASTO PÓKI MOŻNA!" i lud
pobiegł, ale sprzedawca nagle przyszedł i zobaczył wyżeranie czegoś, co było dla klientów
którzy płacą. Mógł schować ciasto lepiej, lub wrzucić je za lady, ale najwyraźniej wolał
by potencjalnym klientom było wygodniej. A krzykacze? Można ich było nie słuchać, ale
sprzedawca stracił mnóstwo ciasta i jeżeli takie wybryki będą się powtarzac, splajtuje.


Hmm ja to muszę być złodziej nie z tej ziemi, zepsuty do szpiku kości. Jak jestem w supermarkecie i widzę stoisko, a na nim jakieś ciasteczka/serki/kanapeczki leżące na talerzyku w towarzystwie ładnej pani to ja bezczelnie zjadam ciastko/serek/kanapkę i nie kupuję później (ani wcześniej) danego towaru. O ja.. ale jestem niedobry. Wytwórca ciasteczek/serków/kanapek splajtuje zaraz.
Moja deprawacja sięga tak daleko, że jakbym zobaczył na środku rynku stół z ciastami, bez napisów z cena lub "Ciastka tylko dla XXXX" i bez nikogo kto by to nadzorował, za to z chmara ludzi chętnie próbującymi smakołyki, to ja całkowicie bezczelnie chwyciłbym kawałek i też zjadł. <szatański śmiech>MUHAHHA</szatański śmiech> We mnie jest ZUO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednakże mówię o zwyczajnym cieście leżącym i czekającym na nabywców, natomiast krzykacze nawołują ludzi do zjedzenia akurat gdy sprzedawca poszedł za potrzebą/kimnął się za ladą. Po co robić następną partię skoro nie ma na niej zysków i jeszcze są zrzędzenia opłaconych klientów? Sprzedawca nie powinien więcej wystawiać ciasta na wierzch, tylko sprzedawać na wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 16:11, Ostrowiak napisał:

Jednakże mówię o zwyczajnym cieście leżącym i czekającym na nabywców, natomiast krzykacze
nawołują ludzi do zjedzenia akurat gdy sprzedawca poszedł za potrzebą/kimnął się za ladą.
Po co robić następną partię skoro nie ma na niej zysków i jeszcze są zrzędzenia opłaconych
klientów? Sprzedawca nie powinien więcej wystawiać ciasta na wierzch, tylko sprzedawać
na wagę.



A jak odróżnić ciasto które jest wystawione dla wszystkich od tego które jest wystawione tylko dla wybranych? Bo jak nie ma żadnej informacji ani nic, to jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 23:08, cinyrk napisał:

No patrz jaki adwokat.

Jak w dzisiejszych czasach prosto adwokatem zostać, dobrze że jednak nie zdecydowałem się na studia prawnicze...

Dnia 08.09.2009 o 23:08, cinyrk napisał:

Tylko, że autor newsa na gram.pl nie informował o luce tylko podał
do wiadomości, że: "Wygląda na to, że CD-Action rozdaje za darmo Sins of a Solar Empire
na PC. By dostać swój klucz do gry wystarczy zarejestrować się w serwisie". Jest to nierzetelna
informacja, żeby nie powiedzieć kłamstwo.

Poinformował nie o luce, tylko o niedopatrzeniu CDA lub firmy, która zawarła umowę z CDA. Skoro tak było, to w jaki sposób informacja jest nierzetelna? z tego co ludzie pisali to nie było informacji o tym, iż jest to klucz wyłącznie dla czytelników, przy okazji jeśli dysponowali ograniczoną liczbą kluczy powinni zabezpieczyć dostęp do kluczy osobom nieupoważnionym, ponieważ przez takie zaniedbanie nabywcy ich czasopisma mogli otrzymać niepełnowartościowy produkt.

Dnia 08.09.2009 o 23:08, cinyrk napisał:

Cd-action nie rozdaje gry SoaSE za darmo, ale
jako dodatek do pisma, które darmowe nie jest. Wypadałoby sprawdzać informacje, a nie
w bezmyślny sposób powtarzać za innymi serwisami (gamezilli?).

Fakt, gry nie rozdawali za darmo... robili to z kluczami do gry...

Dnia 08.09.2009 o 23:08, cinyrk napisał:


PS. Co z tego, że bez seriala można grać w single''a, skoro po spatchowaniu (a to jest
możliwe tylko z serialem) savy przestają działać? A mam nadzieję, że seriale swoim czytelnikom
dostarczą asap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto co zapostowałą jedna osoba w komentarzach na stronie CDA:

"Hello,The magazine that distributed the serials did not have permission to do so. As a result, all of these serial numbers have been disabled and they will not be re-enabled. If you have concerns or questions over this, please contact the magazine for more information.A copy of Sins of a Solar Empire may be purchased from here: http:www.impulsedriven.com/sin
Ken Janeczko
Technical Advisor
Stardock - Your Edge In Software
A Microsoft Gold Certified Partner
www.stardock.com"

Jeżeli to prawda to CDA ma olbrzymi problem teraz. Nie wiem jak oni to zrobią, ale jeżeli nie załatwią nam w pełni działającej gry to u mnie stracili zaufanie i szybko go nie odzyskają.

Ja nie wątpię, że oni mieli wszelkie umowy podpisane. Tylko nie mieli prawa rozdawać kluczy tak, jak to zrobili. Ktoś nawalił i teraz płacą czytelnicy. A Smuggler jak wróci to będzie musiał się pewnie ostro na forach tłumaczyć. Chyba, ze sprawa zostanie jakoś pozytywnie załatwiona (pozytywnie = dostajemy nowe, działające klucze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 16:17, Ostrowiak napisał:

Przeczytać wcześniej wręczoną opłaconym klientom ulotkę. No chyba że się wierzy krzykaczom
na ulicy.


Ale jeśli nie opłaciłem to nie mam ulotki, więc nie wiem co na niej jest napisane (i że w ogóle jest jakaś ulotka) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaciłeś ulotki, więc skąd masz wiedzieć o cieście? Od przypadkowego wrzaskuna? Ja bym stuknął się w czoło 4 razy i uciszył draba, żeby ludziom nie mącił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy numerów seryjnych do Sins_of_a_Solar_Empire - tak napisano w odnośniku do podstrony CDA

Jednak chyba nie mieli prawa rozdawać tych kluczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 22:47, YaReX napisał:

Nie mamy numerów seryjnych do Sins_of_a_Solar_Empire - tak napisano w odnośniku
do podstrony CDA

Jednak chyba nie mieli prawa rozdawać tych kluczy...


Tak, w ten sposób nie mieli prawa rozdawać. Z tego co się orientuję to klucze są rozsyłane indywidualnie po napisaniu maila do CDA. O szczegóły pytaj CDA lub na ich forum - no chyba że tutaj jeszcze ktoś Ci napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować