Zaloguj się, aby obserwować  
Danio_X

Koszykówka

1846 postów w tym temacie

Jakiś dobry film dokumentalny, biograficzny basketowy :) Może być o teamie, może być o kimś czy to MJ czy to Bird czy Magic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hooked: The legend of Demetrius ''Hook'' Mitchell
Świetny dokument o gościu, który miał talent do kosza, mógł spokojnie rywalizować z graczami NBA, ale popadł w nałóg, narobił sobie problemów z policją, ogólnie zszedł na złą ścieżkę. Ciekawie opowiedziane, czemu tak się stało, co gość mógł osiągnąć, wypowiedzi jego znajomych, graczy NBA np. Garego Paytona. Polecam!

edit:
nie jestem pewien tytułu, mogłem coś przekręcić, ale na pewno znajdziesz w google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 14:01, Infes napisał:

Polska jest trochę nie zgrana i nie uda się to, szkoda... :(

Pozwolę się nie zgodzić. Problem tkwi nie w tym czy Polska jest zgrana, bo kilka takich akcji Polacy przeprowadzili z sukcesem, ale w tym, że koszykówka nie jest aż tak popularna w Polsce (a szkoda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 15:35, HunterO7 napisał:

> Polska jest trochę nie zgrana i nie uda się to, szkoda... :(
Pozwolę się nie zgodzić. Problem tkwi nie w tym czy Polska jest zgrana, bo kilka takich
akcji Polacy przeprowadzili z sukcesem, ale w tym, że koszykówka nie jest aż tak popularna
w Polsce (a szkoda).


Stary, bullshit. Mamy wielu utalnetowanych zawodników. Prawdą jest, że może nie tak dużo (poziom polskiej ligi itd), ale zawsze. Gortat, Lampe, Ingerski, Szewczyk, Logan (choć ta pipa raczej już nie przyjedzie)/Kelati Koszarek Szubarga itd. Team jest naprawdę niezły i raczej myślę, że zgranie jest głównym problemem. Zacznijmy od tego, że w tym kształcie chłopaki grają od niedawna. Ostatnio jednak wielu wypadło przez kontuzje. Zgrupowania są rzadko, bo i sezony długie i ciężko skupić się na czymś innym niż własny klub. Potem problemem jest zgrupowanie kadry w wakacje. Taki Gortat gra przynajmniej 82 mecze w sezonie (plus PO) i na pewno jest zmęczony ciągłą grą, grą i grą (chociaż tutaj można się czepiać, bo wcale tak dużo w tym Orlando nie gra). Więc nic dziwnego, że kadra aktualnie zamiast tworzyć team spirit z mocną chemią, rozlatuje się albo jest w początkowych fazach tworzenia. Warto tutaj jeszcze wspomnieć o władzach Pzkosz. Mam nadzieję, że wywalą wreszcie Ludwiczuka po tej aferze łapówkowej. I nie chodzi tutaj tylko o te nieszczęśliwe nagranie. Patrzcie na jego ostatni wybór trenera "Myster Griszczuk". Aktualnie jest już poza Anwilem. Moim zdaniem jest to dowód, że trener z niego marny, a ostatnie wyniki (to jest poprzedni sezon i 2 miejsce w lidze) zawdzięcza słabemu pozimowi ligi oraz to, że jego team był w miarę mocny.
Ps. Jak popularność sportu może wpływać na grę w kadrze? Jedynie może zniechęcić zawodników, ale jednak nasze "gwiazdki" przyjeżdżają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby koszykowka była bardziej popularna to i tak na Yao zagłosuje miliard żółtych ludków. A jakby MG3 się dostał jakoś do ASG to i tak by sobie nie radził tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 17:14, HunterO7 napisał:

E... a my na pewno piszemy o tym samym ? Ja pisałem o http://www.glosujnagortata.pl/,
i akcji mającej sprawić że zobaczymy Marcina w All-star Game.


Sory niedoczytałem. Fail. Co do głosowania na Gortiego. Odpowiednia reklama i vuala :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i Gortat w Phoenix. Super sprawa, będzie grał z Nashem. Dla mnie jakaś dziwna ta wymiana, z jednej strony Magic oddaje do Suns lepszych zawodników, a mimo to dodaje jeszcze pick w drafcie. Z kolejki Wizard pozbywają się gwiazdy, a biorą Lewisa który już od dawna w słabej formie. Co do Gortata to dobrze, ale i tak jedna z największych strat w jego karierze to fakt, że nie udało mu się przejść do Dallas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały trejd trochę dziwny z punktu widzenia chemii w zespole, a myślę, że w takich Magic poziom gry specjalnie się nie zmieni. Potencjalnie PHX najwięcej zyskało. Pozbyli się nędznego Turka, Carter ma szansę odbudować kolana z lekarzami PHX, a i Gortat może zaliczać na spokojnie 10-10 w tym systemie. Czekam na pierwszy mecz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja troszeczke przecieram oczy ze zdumienia, bo wg mnie Magic zagrali nieco pokerowo. Owszem Gortat nie był dostarczycielem jakichś wielkich liczb na parkiecie, nie dostawał wielu minut, ale gdy był potrzebny to sprawdzał się bardzo dobrze. Obecnie Magic nie mają alternatywy na zastąpienie Dwighta w razie kontuzji lub problemów z faulami (no może Bass, ale to typowy PF). Coś mi się zdaje, że tu mogą zajść jeszcze jakieś roszady. Ogólnie to fantastycznie się stało dla Marcina. W Orlando to musiała być dla niego mordęga.

->Jakli

Zdecydowanie. Phoenix zyskało najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam na oficjalnych stronach phx i magic oraz na fb to opinie oczywiście różne. W phoenix bardzo dużo ludzi zadowolonych z Pietrusa i Gortata. Na pewno wzmocni się ich obrona. A i Gortat super pasuje do szybkiego ofensywnego stylu gry, będzie nadążał za akacjami. Najwięcej narzekań jest po wymianie Richardsona na Cartera. Po stronie Orlando najwięcej obaw również dotyczy Gortata. Stracili dobrego zmiennika Howarda. Co do samego Marcina normalnie bym nie miał obaw po tym co prezentował we wcześniejszych sezonach. Ale jak ostatnio po kontuzji rozwalił go Bogut to sytuacja w pierwszej piątce może wyglądać różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dordzy parafianie, pochwaly się swoimi pickami na ASG!

West: Griffin, Love, Carter, Nash, Okafor.

East: Bron, Bosh, Wade, Rip Hamilton, Shaq

Write in: Gortat

Uwaga, duże stężenie fanboizmu i sentymentu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

West: Kevin Durant, Blake Griffin, Manu Ginobili, Russell Westbrook, Nene

East: Carlos Boozer, Andre Iguodala, Derrick Rose, Dwyane Wade, Big Ben

Write In Vote: Marcin Gortat

Widzę, że akcja "Gortat w All-Star" wciąż żywa :P


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować