Zaloguj się, aby obserwować  
Danio_X

Koszykówka

1846 postów w tym temacie

Dnia 11.07.2010 o 19:13, Nightdew napisał:

Ffs a ja w piątek złamałem sobie rękę... Nie utrzymałem się na obręczy, spadając obruciło
mnie tak, że leciałem poziomo twarzą w dół. Podparłem się prawą ręką i złamanie koło
nadgarstka... Załamany jestem, chyba najważniejsza część ciała jeżeli chodzi o rzut...
A tak piękną skuteczność w tym roku miałem. Na szczęście bez przemieszczenia. Pierwsze
złamanie, a już 21 lat. Kurde nie mam pojęcia jak to jest, po zrośnięciu rękę będę miał
w 100 % taką jak dawniej? Nie zmieni się tor lotu piłki? Ile gdzieś czasu po zdjęciu
gipsu potrzeba na normalne granie?


Ja miałem podobną sytuację, wyskoczyłem za słabo i obreczy uwiesiłem się tylko opuszkami palców, nie utrzymałem się i spadając na plecy podparłem się lewa ręką. To spowodowało złamanie z przemieszczeniem w okolicach nadgarstka. Zrobiłem sobie sporą przerwę od koszykówki, jakiś rok bez gry na maxa. Pomimo tego, że jestem praworęczny, to gdy powoli wracałem do rzucania zaczałem od ćwiczeń z piłką do siatkówki. Po to żeby nabrać rytmu, balansu i powrócić do pierwotnego ułożenia rzutu. Okazało się to bardzo pomocne, bo nie przemęczałem ręki. Piłka do kosza swoją wagę jednak ma. Najważniejsza rada to żebyś nie forsował ręki i nie zaczynał zbyt wcześnie. Rehabilitacja wymaga jednak czasu, trzeba wzmocnić mięśnie po kontuzji i nabrać pewności. Odradzam szybki powrót do gry gdzie toczy się ostra rywalizacja bo naprawdę nie warto ryzykować. Powodzenia w kuracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpel z klubu miał to samo. Chciał zrobić Two-handed dunka ;d Wyszło na to, że stracił dwa zęby i wybił dwa nadgarstki. Po dwóch tygodniach wrócił do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 23:17, WhiteMamba napisał:

Kumpel z klubu miał to samo. Chciał zrobić Two-handed dunka ;d Wyszło na to, że stracił
dwa zęby i wybił dwa nadgarstki. Po dwóch tygodniach wrócił do gry.


Wybicie, a złamanie to dwie różne rzeczy :P.

NBA-->
Haslem i Miller w Heat.
Czas ściągnąć centra. Shaq i Miller, a może Shaq i ZI? (jeden na centra, drugi na ławkę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2010 o 22:03, Jakli napisał:

Możliwe jest, że pozostanie Ci zmiana ręki. Aby nie było jest to wykonalne, ale wymaga
długiej praktyki. Zobaczymy jak się zrośnie ;).



Po pierwsze już bez przesady, to nie jakieś otwarte złamanie. Po drugie nie grałem amatorsko, od najmłodszych lat zapier... w klubie przez około 7 lat więc technika itd wyrobiła się to tego stopnia, że nawet gdybym do końca życia ćwiczył lewą rękę to nigdy nie byłaby tak sprawna jak prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie identyczną sytuację teraz miałem. Tak jak pisałeś to spadałem już kilka razy i nic nie było. A ten przypadek w którym złamałem rękę jest o tyle dziwny, że pierwszy raz obróciło mnie aż tak, że leciałem poziomo twarzą do betonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja akurat mówiłem na przykładzie mojego trenera. Złamał rękę nie odzyskał sprawności i musiał pracować nad rzutem drugą ręką. Choć wygląda to w tym momencie bardziej jak rzut dwiema rękami, ale grunt, że skuteczne :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu taka cisza?
Wklejam obrazek z polowania na Free Agentów, który mnie rozwalił.
PS. Gortat powinien grać z numerem 42. Wtedy można by mu dać ksywkę MG42. To by było mocne :D.

20100802170929

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 15:57, Infes napisał:


Fajna sprawa. Marcin jest bardzo wyluzowany, ma świetny kontakt z ludźmi. Choć czasem widać przejawy egocentryzmu u niego (via. ode mnie będzie zależało jak zagramy bla bla bla, ja jako gracz NBA będę liderem bla bla bla) to trzeba przyznać, że sodówka nie uderzyła mu do głowy tak mocno. Swoją drogą widział ktoś jak Trefl Sopot się zbroi? Całkiem niezła ekipa na puchary i ligę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 stronna wymiana HoU-NOH-NJN-IP.

Do Houston Courtney Lee.
Do Hornets Trevor Ariza
Do New Jersey Troy Murphy
Do Pacers Collinson i Posey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Huston sie nie popisali przy tej wymianie.Nie zeby Lee byl slaby,ale na SG maja juz Martina,a watpie zeby ktorys z nich gral na SF.Pewnie do s5 wroci Battier,a Lee na lawe.Ale ten ruch jest o tyle glupi,ze jeszcze rok temu tak chcieli Arize,ze oddali Artesta,a teraz tak latwo go oddaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tą wymianę będzie można ocenić w momencie w którym CP4 zmieni klub. W Orleanie powinni wiedzieć, że ambicje Paul''a sięgają dalej niż pierwsza runda playoffs... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 18:45, Iverson7 napisał:

Huston sie nie popisali przy tej wymianie.Nie zeby Lee byl slaby,ale na SG maja juz Martina,a
watpie zeby ktorys z nich gral na SF.Pewnie do s5 wroci Battier,a Lee na lawe.Ale ten
ruch jest o tyle glupi,ze jeszcze rok temu tak chcieli Arize,ze oddali Artesta,a teraz
tak latwo go oddaja...


Nie tyle co oddali Artesta, tylko, Artest poszedł do Lakers jako FA, a na Arizę i tak nie byłoby kasy już. ;)

@Hunter, myślę, że NOH popełnili błąd. Paul możliwe, że wciąż będzie chciał odejść. Ta ekipa pomimo Okafora czy Westa, jest bardzo daleko w porównaniu z takimi Lakers, Mavs czy Thunder. Jeśli Paul odejdzie to Hornets tracą rozgrywającego, a mieli jeszcze przed chwilą backup w postaci Collinson.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś może przed chwilą miał nieprzyjemność oglądać mecz z Portugalią to mu szczerze współczuję, no patałachy jak reprezentacja w piłkę. Gortat mistrz, szczególnie jak się dał wydymać w końcówce, Koszarek też mistrz, szczególnie jak podał do kibiców.


z Portugalią, hahahahahaha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2010 o 00:48, kobe47 napisał:

jeśli ktoś może przed chwilą miał nieprzyjemność oglądać mecz z Portugalią to mu szczerze
współczuję, no patałachy jak reprezentacja w piłkę. Gortat mistrz, szczególnie jak się
dał wydymać w końcówce, Koszarek też mistrz, szczególnie jak podał do kibiców.


z Portugalią, hahahahahaha.


Nie widziałem meczu, ale patrze i 1 pktem przegrać z takim rywalem? Fail. No cóż zostają klasyfikacje dodatkowe, ale znając życie, Polacy zlamią. Tak to jest jak tworzy się drużynę w tak krótkim czasie. To jest tak jak rozwój koszykówki w naszym kraju ostro ssie. Pamiętacie jak Gortat mówił, że jeśli się nie dostaną do ME w "takiej" grupie to powinni przestać grać w kosza? No cóż zobaczymy czy Polish Machine dotrzyma słowa ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 19:57, Infes napisał:

No co tutaj taka cisza? Nikt nie ogląda mistrzostw świata? ;> USA zniszczyła wręcz
Chorwację. Ktoś oglądał? : )

Oglądał. Lekko wygrany mecz, nie potrzebne było skupienie, sama gra wyglądała nieźle, choc rzuciła mi się w oczy niekonsekwencja Amerykanów w obronie. Strasznie lekko wpuszczali wysokich i tego rozgrywającego pod kosz. Grali strefą bardzo często co też wyglądało niezbyt ciekawie. W meczu z takim rywalem problemów nie było, ale w dalszych fazach rywalizacji będą musieli się mocniej zastanowic i przyłożyć do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle, znane są przyczyny braku Kobe,Wade,Howarda,LeBron''a itd? Czy po prostu postanowili że "My jesteśmy czarni, latamy i nie ważne kogo wstawimy do podstawowego zespołu i tak zniszczymy oll?" Nie powiem, aktualny skład jest świetny i strasznie młody ale taki Kobe chciałby chyba u pewnie niedługiego kresu kariery zdobyć złoty medal na Mistrzostwach Świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 21:55, Infes napisał:

W ogóle, znane są przyczyny braku Kobe,Wade,Howarda,LeBron''a itd? Czy po prostu postanowili
że "My jesteśmy czarni, latamy i nie ważne kogo wstawimy do podstawowego zespołu i tak
zniszczymy oll?" Nie powiem, aktualny skład jest świetny i strasznie młody ale taki Kobe
chciałby chyba u pewnie niedługiego kresu kariery zdobyć złoty medal na Mistrzostwach
Świata.


Różne powody, a to kontuzje, a to chęć odpoczynku po całym sezonie no i biznes ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 21:55, Infes napisał:

W ogóle, znane są przyczyny braku Kobe,Wade,Howarda,LeBron''a itd?

Zmęczenie sezonem, traktowanie MŚ w koszykówce jak Olimpiady w piłce nożnej, czyli olewanie, kontuzje, powody rodzinne, kariera, filmy, ciężkie lato wolnych agentów i ogólny niski prestiż imprezy. Chyba tak w skrócie.

Dnia 28.08.2010 o 21:55, Infes napisał:

Czy po prostu postanowili
że "My jesteśmy czarni, latamy i nie ważne kogo wstawimy do podstawowego zespołu i tak
zniszczymy oll?" Nie powiem, aktualny skład jest świetny i strasznie młody ale taki Kobe
chciałby chyba u pewnie niedługiego kresu kariery zdobyć złoty medal na Mistrzostwach Świata.

Nie sądzę, zeby Kobe był jakoś specjalnie nastawiony na medal MŚ. Niezbyt porywająca impreza, na IO pewnie pojedzie mocna ekipa, bo tam prestiż większy. A skład rzeczywiście świetny, młody, perspektywiczny. Już teraz tych graczy można nazwac gwiazdami, a za kilka lat niektórzy pewnie będą podporami ligi (Durant, czy Rondo, który opuścił kadrę w ostatniej chwili).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować