Zaloguj się, aby obserwować  
Citkowsky

E-papieros - rewolucja?

54 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2012 o 21:34, ArkStorm napisał:

Może zacznę od tego, iż nie palę dużo. Raczej sporadycznie do piwa, nie z nałogu a z
przyjemności puszczania dymka :]


Zastanów się najpierw, czy na pewno tego chcesz. Nie palisz dużo, wciąż masz czas, żeby odpuścić sobie zupełnie. Potem ani się obejrzysz a sięgniesz po e-fajka nie do piwa, nie do kawy, ale z przemożnej nieodpartej chęci. Wtedy może być już ciężko to porzucić. Nikotyna szybko uzależnia.

Dnia 16.07.2012 o 21:34, ArkStorm napisał:

Z początku nie byłem przekonany do tych e-papierosów,
tym bardziej że ceny stanowczo odstraszały. Jednakże teraz można już kupić na allegro
e-fajki za śmieszne pieniądze i tak się zastanawiam czy nie zainwestować i nie spróbować.
Byłem w ten weekend u mojego kuzyna. Ten kupił sobie na odpuście za 20zł fajka z firmy
E-Health... pewnie te najtańsze.


NIE, NIE, i jeszcze raz NIE. Jeżeli już naprawdę chcesz kupić e-papierosa zapomnij o super-cenach z Allegro, a już zupełnie o E-Healcie. W tej branży jak w rzadko której, obowiązuje zasada - tanio, znaczy kiepsko. Dobry starter to minimum 200 zł. Skorzystaj z oferty sprawdzonych sprzedawców np:

http://www.e-dym.pl/
http://e-dymek.com/
http://www.peleon.pl/
http://e-papierosy-shop.pl/

Jeżeli jesteś zdecydowany na przejście na e-papierosa dobrym wyborem wydaje się:

http://www.e-dym.pl/E-papierosy/376-Zestaw_eGo-W_1100mAh.html

Do tego dokup kilka kartomizerów (po jednym z każdego rodzaju, abyś przekonał się, który Ci najbardziej pasuje) i 3-5 buteleczek liquidów w różnych smakach.

Natomiast jeżeli chcesz tylko spróbować czy takie palenie Ci przypadnie do gustu, najlepszym wyborem będzie chyba:

http://www.peleon.pl/product.php?id_product=212 - do tego również kilka kartomizerów i liquidów. Papieros w założeniu jednorazowy, bez gwarancji, ale rekordziści używali go bez problemu po kilka miesięcy.

Lub też, jeżeli chciałbyś sobie popalić przy komputerze:

http://www.peleon.pl/product.php?id_product=232 - papieros na USB, ale wyposażony również w baterię, więc po odłączeniu możesz go nadal przez jakiś czas używać, o ile nie przeszkadza Ci dziwny wygląd papierosa ze zwiającym w miejscu żaru, kabelkiem :) Tu również a nawet przede wszystkim, kartomizery i liquidy będą niezbędne jako, że kupujesz samą baterię.

Polecam również przejrzenie forum: http://www.papierosyforum.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2012 o 18:18, Anjinsan napisał:

> Może zacznę od tego, iż nie palę dużo. Raczej sporadycznie do piwa, nie z nałogu
a z
> przyjemności puszczania dymka :]

Zastanów się najpierw, czy na pewno tego chcesz. Nie palisz dużo, wciąż masz czas, żeby
odpuścić sobie zupełnie. Potem ani się obejrzysz a sięgniesz po e-fajka nie do piwa,
nie do kawy, ale z przemożnej nieodpartej chęci. Wtedy może być już ciężko to porzucić.
Nikotyna szybko uzależnia.


/ciach/

Trochę za późno :D bo szita z allegro już zakupiłem :D jutro powinien mi przyjść :) rewelacji się nie spodziewam :D kupiłem można powiedzieć 4fun ;) Okres palenia mam już raczej za sobą. Nałogowo paliłem przez ładnych parę lat, jednakże dorosłem i ciut zmądrzałem. Teraz uważam iż wszystko jest dla ludzi jeżeli umie się z tego korzystać tudzież dozować sobie przyjemności. Jak już pisałem - dymka puścić lubię, więc nie mam zamiaru rezygnować. A jakbym miał palić na potęgę to bym palił :) stać mnie na papierosy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2012 o 19:16, ArkStorm napisał:

Trochę za późno :D bo szita z allegro już zakupiłem :D jutro powinien mi przyjść :) rewelacji
się nie spodziewam :D kupiłem można powiedzieć 4fun ;)


No to... uhm... gratuluję pierwszego e-papierosa :) Niestety, wielu ludzi zraził on do e-palenia, niewielu zachęcił do dalszych poszukiwań. Ale przynajmniej spróbujesz czegoś nowego :)

Dnia 18.07.2012 o 19:16, ArkStorm napisał:

Okres palenia mam już raczej
za sobą. Nałogowo paliłem przez ładnych parę lat, jednakże dorosłem i ciut zmądrzałem.


No to zazdroszczę dojrzałości i silnej woli. Mnie się nie udało, a e-papieros jako zdrowsza alternatywa palenia, sprawdził się doskonale. Żałuję tylko, że nie wynaleziono go ładnych parę lat wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też sobie kupiłem takie cudo jakieś pół roku temu (nigdy nie paliłem prawdziwych) i najlepszy był ten dym. Ale w smaku nie dobre, gorzkie jakieś. Smak to chyba Malboro. Po dwóch - trzech dniach się pozbyłem, o taki tam gadżet, nic ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po pierwszych buszkach :D szmira masakryczna :D dym niby ok ale jeżeli o smak ... to to chyba koło fajek nawet nigdy nie leżało :D Tak czy siak z analogowych fajek rezygnuje już całkowicie, a ten e fajek będzie mi umilał życie od czasu do czasu. Jednakże - nie polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 17:04, ArkStorm napisał:

No i jestem po pierwszych buszkach :D szmira masakryczna :D dym niby ok ale jeżeli o
smak ... to to chyba koło fajek nawet nigdy nie leżało :D


Niestety, jak na razie nie udało się opracować liquidu odzwierciedlającego faktyczny smak palonego papierosa. Liquidy o "papierosowych" nazwach mają aromat samego tytoniu a nie dymu papierosowego a i to w dużym przybliżeniu. E-palacze szukając takiego "papierosowego "liquidu, mówią żartobliwie o poszukiwaniach świętego Graala. Obecnie stosunkowo najbliższa celu jest nowa baza tytoniowa Uniwersal. Można do niej dodać aromat, uzyskując jakiś tam od biedy rezultat. Może spróbuj jakiegoś nie-tytoniowego aromatu. Jest ich sporo a niektóre są naprawdę niezłe. Choć mam wrażenie, że w ogóle nie przypadło Ci to do gustu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2012 o 18:23, Anjinsan napisał:

Niestety, jak na razie nie udało się opracować liquidu odzwierciedlającego faktyczny
smak palonego papierosa. Liquidy o "papierosowych" nazwach mają aromat samego tytoniu
a nie dymu papierosowego a i to w dużym przybliżeniu. E-palacze szukając takiego "papierosowego
"liquidu, mówią żartobliwie o poszukiwaniach świętego Graala. Obecnie stosunkowo najbliższa
celu jest nowa baza tytoniowa Uniwersal. Można do niej dodać aromat, uzyskując jakiś
tam od biedy rezultat. Może spróbuj jakiegoś nie-tytoniowego aromatu. Jest ich sporo
a niektóre są naprawdę niezłe. Choć mam wrażenie, że w ogóle nie przypadło Ci to do gustu
;)


No nie ukrywam :] nie porwało mnie w ogóle. Kumpel wspominał, że mentol całkiem fajnie smakował. Tak więc może jak uda mi się coś znaleźć do mojego biednego e-fajka, to zdecyduje się na zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 15:48, 8bit napisał:


Volish cieszy się dobrą opinią, ma dopracowane, solidne produkty. Zwróć jednak uwagę, że w zestawie jest tylko jedna bateria, więc gdy będzie się akurat ładowała, to nici z palenia. No i ta cena... Co prawda, jak napisałem ArcStormowi, "W tej branży jak w rzadko której, obowiązuje zasada - tanio, znaczy kiepsko", ale tutaj to jest przegięcie w drugą stronę - 229 zł za zestaw z jedną baterią to naprawdę bardzo drogo. Przeczytaj mój post http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=51387&pid=41 . Podrzuciłem tam ArcStormowi kilka sugestii, które mogą Ciebie również zainteresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabawnie, z obecnego punktu widzenia, czyta się te pierwsze komentarze, że to nigdy się nie przyjmie (nie dziwię się, bo te pierwsze wyglądające jak papieros były naprawdę badziewne). Jak jest dziś po czterech latach? Ludzie to pociągają w barach, w pracy, w autobusach, na korytarzach szkół i uczelni. Są nawet rodzice, którzy kupują to ustrojstwo swoim kopcącym dzieciom.
Niewątpliwie e-papierosy zyskały na popularności dzięki coraz szerzej stosowanemu zakazowi palenia, ale coś mi się widzi, że przez bezmyślność e-palaczy, zakaz może objąć też e-papierosy.

Jakiś czas temu była dyskusja w trójce o e-papierosach i sporo było głosów za tym zakazać tego "palenia" w miejscach pracy, urzędach itp. I się nie dziwię. Zamiast korzystać z tego racjonalnie, ludzie "popalają" gdzie się da. Np. "palenie" w autobusie mi nie przeszkadza, ale widać i słychać sporą niechęć innych podróżnych.
Co mnie za to wkurzyło - ostatnio w kinie, kilka rzędów przede mną siedziała para, która od samego początku wydmuchiwała obłoki pary wodnej. Siedzący za nimi oglądaliśmy film jak przez mgłę. Trzeba było kilka razy zwrócić uwagę żeby przestali.
Czy ludzie naprawdę nie są w stanie wytrzymać 1,5h bez nikotyny? I właśnie przez takie akcje może powtórzyć się to co się stało ze zwykłymi fajkami.

Sam jestem typowym palaczem imprezowym. Mam e-papierosa i bardzo go sobie chwalę i naprawdę nie chciałbym żeby e-papieros podzielił los analoga...
W UK jeden z polityków wyszedł z pomysłem by palacze wyrabiali sobie karty chipowe, które umożliwiałyby zakup określonej ilości papierosów (kontrolowanej przez lekarza). Prawie jak w Piątym elemencie. Realizacja obecnie raczej nierealna, ale widać do czego to zmierza. Zakaz sprzedaży aromatyzowanego tytoniu, zakaz reklamy, zakaz kolorowych pudełek, obowiązek umieszczania drastycznych zdjęć na opakowaniach.

Naprawdę się nie zdziwię, jeśli za 20-30 lat wyroby tytoniowe będą zdelegalizowane w niektórych krajach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cygarem się nie zaciągasz. W cygarze chodzi bardziej o poczucie jego aromatu, który często wzmacnia się alkoholem pokroju whisky czy brandy. Zresztą palenie cygara przez wielu traktowane jest jako rytuał wymagający odpowiednich kroków począwszy od samego dotknięcia cygara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2015 o 16:25, Malevyn napisał:

nie wiem gdzie to zamiescic to pytam tutaj. czy cygarem sie zaciaga tak jak papierosem
?

Cygarem się nie zaciągasz, bo rak dużo bardziej prawdopodobny niż przy zwykłych fajkach, oczywiście jakbyś równie często palił cygara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować