Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bethesda pozywa Interplay o logo Fallout

115 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2009 o 16:32, L33T napisał:

@Loloczyn

To specjalnie :/?

Dnia 12.09.2009 o 16:32, L33T napisał:

No patrzę i nie rozumiem bo imo tactics był liniowy jak diabli.

To jeszcze raz.. Tactics i 3 (słownie trzy), jaka jest różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem że liczą się tylko cyferki, chrzanić gameplay ważne że gra ma cyferkę w tytule i musi być robiona na jedno kopyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 16:32, L33T napisał:

3) Rozumiem że Fallout liczy się jako Fallout jeśli tylko ma cyferkę koło tytułu ?


Tak. Nie było to ani Fallout 3: Tactics, ani nawet Fallout: Tactics, tylko Fallout Tactics: BOS. Różnica jak między World of Warcraft a Warcraft 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 16:36, L33T napisał:

Aha rozumiem że liczą się tylko cyferki, chrzanić gameplay ważne że gra ma cyferkę w
tytule i musi być robiona na jedno kopyto.

Napisał SW parę postów wyżej:
>I kto nazywal go sequelem?

I o to chodzi, właśnie o nazewnictwo, bo "3" zobowiązuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 16:32, L33T napisał:

1) A nie jest cRPG ?

Nie jest cRPG, nikt o zdrowym umysle tego nie nazywa cRPG, nawet Interplay ;)

Dnia 12.09.2009 o 16:32, L33T napisał:

2) Akcja nie dzieje się w świecie Fallouta tak jak w F 3 ?

Akcja niby dzieje sie w swiecie Fallouta, ale developer zepsul troche historii Fallouta. Oczywiscie o wiele mniej niz FO3, ten to dopiero zepsul.

Dnia 12.09.2009 o 16:32, L33T napisał:

3) Rozumiem że Fallout liczy się jako Fallout jeśli tylko ma cyferkę koło tytułu ?

Nie, sequel liczy sie wtedy, kiedy nazywa sie go sequelem i spelnia zalozenia swoich poprzednikow. Tacticsa nikt tak nie nazywal, jeno idioci, ale ich zdanie male sie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha to bardzo ciekawe polecam wyjście na zewnątrz albo dobrą imprezę ze znajomymi bo serio nie ograniam takiego myślenia. Tactics ma w nazwie Fallout rozumiem że to się nie liczy ?
Mają prawo nazwać grę jak chcą wybrali taką a nie inną nazwę, sporej liczbie ludzi się podoba więc przestańcie robić z siebie wojowników o grządkę pietruszki.

@SoundWave
FO 3 ma oddzielną fabułę to jest oddzielna gra, tylko przez 3 w tytule są problemy dla niektórych stawiane na równi z bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 16:43, L33T napisał:

Aha to bardzo ciekawe polecam wyjście na zewnątrz albo dobrą imprezę ze znajomymi bo
serio nie ograniam takiego myślenia.

To że nie ogarniasz tego swoim myśleniem nie robi nam ujmy tylko Tobie, może właśnie za dużo zakrapianych imprezek i zwoje już nie te ;)?

Dnia 12.09.2009 o 16:43, L33T napisał:

Tactics ma w nazwie Fallout rozumiem że to się nie liczy ?

Tactics nie nazywał się Fallout 3, gdyby tak było fani rozszarpali by Interplay. Był nazwany tak jak należy, F3 od Bezdechu powinien nazywać się Fallout: Postnuclear First Person Shooter, wtedy wątpię, żeby ktoś miał do kogoś o coś wąty.

Dnia 12.09.2009 o 16:43, L33T napisał:

Mają prawo nazwać grę jak chcą wybrali taką a nie inną nazwę, sporej liczbie ludzi się
podoba więc przestańcie robić z siebie wojowników o grządkę pietruszki.

Wybierając nazwę, byli jednocześnie odpowiedzialni za nią no i za to co robią. Gdyby ktoś nazwał grę "Big Fucking Cock in Brazilian Ass" to trudno się później dziwić np. niskiej sprzedaży wśród nieletnich, albo katolików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 16:43, L33T napisał:

Aha to bardzo ciekawe polecam wyjście na zewnątrz albo dobrą imprezę ze znajomymi bo
serio nie ograniam takiego myślenia.


Dzięki, właśnie dziś wieczór wybieram się na imprezę, więc zastosuję się do rady. A Tobie radzę zapoznać się z pojęciem spin-off

Dnia 12.09.2009 o 16:43, L33T napisał:

Tactics ma w nazwie Fallout rozumiem że to się nie
liczy ?


Związek = Związek Radziecki, Koło = Koło Ratunkowe, tak? Dodanie drugiego wyrazu do jakiegoś słowa czasem całkowicie zmienia jego znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2009 o 16:43, L33T napisał:

@SoundWave
FO 3 ma oddzielną fabułę to jest oddzielna gra, tylko przez 3 w tytule są problemy dla
niektórych stawiane na równi z bogiem.

I z tym, ze bethesda nazywa FO3 pelnoprawnym sequelem, ktorym nie ma praw byc.
Ale nie ma sprawy, ignorantow jest wielu, +1 nie zrobi wielkiej roznicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 15:46, dark_master napisał:

>
a teraz panie prawnik przeczytaj newsa jeszcze raz i zauważ, że nie chodzi o to, że interplay
sprzedaje SWOJE gry (bethesda po prostu może tworzyć kolejne częsci), tylko o to, że
dla bethesdy trylogia to częsci 1,2,3 a nie 1,2 i spin-off, a cała ich taktyka polega
na tym, by wmówić sędziom, że ludzie to idioci, bo przez ten podtytuł biedacy daja się
zrobić w konia i zamiast kupić wymarzonego fallouta 3 otrzymują jakieś antyki. I teraz
jako zadośćuczynienie swoich "niepowetowanych" wirtualnych strat pragną przejąć CAŁOŚĆ
prawa, w tym WŁASNOŚĆ (czyli F1, F2, spinoff) Interplaya na wyłącznosć.


Bo trylogia to część pierwsza, druga i trzecia. Prawa B. jako właściciela marki Fallout i twórców F3 są naruszane (w moim odczuciu). Za słownikiem PWN: trylogia «cykl trzech połączonych tematycznie utworów literackich, muzycznych lub filmowych, z których każdy stanowi zamkniętą całość». W związku z tym B. może ponieść hipotetyczne straty. Właśnie za tę ewentualność B. chce uzyskać zadośćuczynienie. Istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś kupując Fallout Trylogy chce otrzymać F1, F2 i F3 i dlatego dokonuje zakupu. Oczywiście, że B. chce uzyskać małym kosztem prawa do poprzednich części i choć ich intencje nie są czyste, to argumentacja nie jest wyssana z palca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 16:55, L33T napisał:

A ja myślełem że bardziej chodzi o odwzorowanie świata Fallouta i dobrą zabawę ehh widać
nie jestem pr0.

Jesli chodzi o odwzorowanie swiata Fallouta to bethesdzie marnie to wyszlo.
Jesli chodzi o dobre zabawe to tez, zwlaszcza jesli mial byc to RPG.
Widac, ze nie jestes ani pr0 ani 1337 skoro musisz odwracac kota ogonem. Nie zebym sie czegos wiecej po tobie spodziewal.
@Hav5ock- TRYLOGIA Fallouta byla w sprzedazy zanim bethesda wydala to cos co zwa Falloutem 3, wiec niech sie laskawie cmokna. A ze klienci idioci i nie potrafia czytac tekstu na pudelkach? Za glupote sie placi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ech, Bethesda ma chyba racje, bo trylogia to zamkniete 3 czesci, a chocby FO: Tactics nie jest zwiazay fabularnie z FO1 i FO , jest jakby osobna gra na bazie uniwersujm i B. moze poniesc te straty, bo kolejna czwscia fallouta jakby brac to jako trylogie jest wlasnie ich (dobbry swoja droga) fallout 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czy gra jest dobra jest oceną subiektywną i o ile mnie pamięć nie myli gra ma bawić. Rozumiem że nie jestem godzień pisać o (uwaga niebezpieczne słowo) grze Fallout. Nie wiem czy marnie im to wyszło bo jak dla mnie pustkowia wyglądają dobrze. Samo DC też jest ciekawe jak się trochę pozwiedza. I nie odwracam kota ogonem (to specjalność pewnej osoby) ale bawi mnie ta wojna o nazwę. Po tobie też nie spodziewałem się więcej ot zwykły zakompleksiony ktrytyk wszystkich i wszystkiego (nie obrażając zakompleksionych krytyków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 17:13, L33T napisał:

To czy gra jest dobra jest oceną subiektywn

To czy gra jest dobrym Falloutem nie jest ocena subiektywna i gra musi spelniac pewne kryteria zeby mozna ja bylo nazwac Falloutem badz jego sequelem. Kryteria, ktore istnialy od czasow FO1.
Nastepny sie znalazl, ktory mysli, ze wszystko jest subiektywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 17:17, SoundWave napisał:

Nastepny sie znalazl, ktory mysli, ze wszystko jest subiektywne.

Dokładnie ;) Są i tacy którzy będą mówić że Monet to nie impresjonizm, a 2+2 to nie 4, bo to czyjeś subiektywne odczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm to oświeć mnie mistrzu bom nie godzień twej mądrości w temacie gier. I owszem ocena gry jest subiektywna dlatego nie przytakuje tępo recenzentowi ale sprawdzam czy coś jest dobre ale dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować